Milý, příjemný, vtipný, lidský, výborný- naprosto nečekaně. Akorát s tím DuPontem... To je, jako kdyby v českým filmu navrhovala auťák pro Agrofert. Mám takovej pocit, že tohle byl product placement nebývalých, nevídaných rozměrů. Být Francouz, tak mě to nepochybně ovlivní... Takhle se mi to vážně moc líbilo a markeťáky od DuPont nelze než obdivovat.(26.9.2014)

Nečekaně zábavné a sympatické překvapení. Nic jsem totiž nečekal a dostalo se mi měrou vrchovatou skvělé zábavy i romantiky a současně dalšího důkazu, že Francouzi tyhle komedie opravdu umí. Už dlouho se mi totiž nestalo, abych se u filmu smál nahlas. A tady se mi to stalo hned v úvodu při masakrálním průřezu Julienovými vztahy. A zdaleka to jimi neskončilo. Elegantní, milé a vkusné, se spoustou nápadů, fungující situační komikou, slovními vtípky, vztahovou chemií na výbornou a ani vedlejší postavy nejsou jen do počtu. To vše vyzdobeno sympatickou kráskou. Virginie Efira potěšila nejen tím jak dokázala být přirozeně půvabná a současně komická.(16.2.2014)

Velká, obrovská škoda, že jsme tuhle milou záležitost v ČR viděli snad akorát dva - a jenom já v originále (s komentářem pro nevidomý :D). La Chance de ma vie je vlastně takovym pěknym návratem ke kořenům, k elitnim PRovkám. Dělá se tu převážně kvalitní (když ne, tak dětinská) situační komika na námět, kterej ke smíchu vybízí de facto sám. A absence Richarda? Nevadí, tuhle mezeru se tvůrcum podařilo elegantně zahladit potlačenim mužský role a vypíchnutim Virginie Efiry, která je 101 % stopáže k zulíbání a působí maximálně přirozeně. --- Mimochodem "chance" ve francouzštině opravdu neznamená šanci, nýbrž štěstí. Což taky odpovídá ději, že jo. Aneb amatérismus český distibuce v celý svý kráse, zase jednou. :))(9.5.2013)

• vikino1

Není vyčpělejšího žánru, než jsou komedie. Ten co má už něco nakoukáno, tak přece musí zjistit, že právě v komediích se nic nového vymyslet nedá. A tak nám jsou servírování čím dál větší tragédi, v čím dál dementnějších scénářích. Kdo by chtěl jezdit v autě, který vypadá jak fialovej vybrátor. Kde jsou ty doby, kdy jsem měl záchvaty smíchu u Podfu(c)ku, nebo u Drž hubu ! Od té doby mě tento žánr spíš nudí než baví. Asi začnu sledovat jen Sitcomy jako Trpaslík, Teorie a Dva a půl chlapa.(15.3.2014)

Sranda to bola, aj ked k romantike tohoto typu velmi vztah nemam: veselo podane vsetko, no na hlavu postavene - zacinat vztah v posteli, potom sa pripadne skamaratit a az potom sa azda podmienecne zalubit a potom, ak motyka vystreli, zacat milovat.. - no co ja viem.. Ci sa mozno fakt romanticky vratit k zene, ktora sa - cakajuc a milujuc - zatial z tolkeho cakania oportunisticky vychrni so synom sefa.. A clovek ju vlastne dostane do postele z postele jej manzela, v roli jej poradcu na manzelsku krizu.. hmmmmm... Sympaticki herci, vesely pribeh, aj muzika ok, ale davam 3*, lebo napriek peknemu obalu je to v kdesi v podstate zamotana postelova akrobatika poliata veselou omackou a kopou rozpadnutych vztahov. Ale napad bol vesely a spociatku sme sa fakt aj uprimne smiali: scenka s tym kokrspanielom, jak lieta ku oknu a katapultuje briketu do bocianieho hniezda, ktore sa zapali a tym aj strecha, to fakt nemalo chybu :--))! Toto amici nevymyslia, ma to v sebe taku europsku tragikomiku a cierny humor. Napad skvely, ze vlastne smola a trapasy mozu byt, sice nepriamo ale predsa, pozitivnym prinosom.(9.1.2014)

• - Natáčení probíhalo také v klášteře L'Abbaye de Maredsous, který se nachází v Belgii v regionu Wallonne jen malý kousek od francouzských hranic. (dakarin)

• - Scéna s Joannou Sorini (Virginie Efira) a taxikárom, ktorý má problémy so svojou GPS, je založená na skutočnej udalosti, ktorá sa stala samotnej herečke v Londýne. (Laslo)