Příjemná pohodovka vhodná pro oddech. Sympatičtí herci rozehrávají celkem originální zápletku. Hlavní hrdina je smolař, všem svým ženám v životě přináší jen smůlu, ovšem je to ve skutečnosti opravdu smůla? Ve filmu je řada dobrých písniček, některé scény jsou úsměvné, jiné hraničí možná s trapností, avšak celkově je Životní šance dobře vyváženou podívanou.(21.4.2014)

Milý, příjemný, vtipný, lidský, výborný- naprosto nečekaně. Akorát s tím DuPontem... To je, jako kdyby v českým filmu navrhovala auťák pro Agrofert. Mám takovej pocit, že tohle byl product placement nebývalých, nevídaných rozměrů. Být Francouz, tak mě to nepochybně ovlivní... Takhle se mi to vážně moc líbilo a markeťáky od DuPont nelze než obdivovat.(26.9.2014)

Nevěřil jsem, že se od Francouzů dočkám decentní situační komedie, navíc s hlavní ženskou rolí. Tohle je kinematografie země galského kohouta v celé své kráse. Jemná, vtipná, pravdivá, maximálně přirozená, a neuvěřitelně poetická a hravá. Lví podíl na dojmu má kouzelná Virginie Efira, ze které sice nikdy žádný ženský Belmondo nebude, ale svou roli osudové slečny stíhané nepřízní osudu zahrála bravurně. Takže netradiční, on je ona, a ona je on, ale ve skutečnosti nostalgická moderní reminiscence na sedmdesátá léta.(24.9.2013)

• vikino1

Není vyčpělejšího žánru, než jsou komedie. Ten co má už něco nakoukáno, tak přece musí zjistit, že právě v komediích se nic nového vymyslet nedá. A tak nám jsou servírování čím dál větší tragédi, v čím dál dementnějších scénářích. Kdo by chtěl jezdit v autě, který vypadá jak fialovej vybrátor. Kde jsou ty doby, kdy jsem měl záchvaty smíchu u Podfu(c)ku, nebo u Drž hubu ! Od té doby mě tento žánr spíš nudí než baví. Asi začnu sledovat jen Sitcomy jako Trpaslík, Teorie a Dva a půl chlapa.(15.3.2014)

Nečekaně zábavné a sympatické překvapení. Nic jsem totiž nečekal a dostalo se mi měrou vrchovatou skvělé zábavy i romantiky a současně dalšího důkazu, že Francouzi tyhle komedie opravdu umí. Už dlouho se mi totiž nestalo, abych se u filmu smál nahlas. A tady se mi to stalo hned v úvodu při masakrálním průřezu Julienovými vztahy. A zdaleka to jimi neskončilo. Elegantní, milé a vkusné, se spoustou nápadů, fungující situační komikou, slovními vtípky, vztahovou chemií na výbornou a ani vedlejší postavy nejsou jen do počtu. To vše vyzdobeno sympatickou kráskou. Virginie Efira potěšila nejen tím jak dokázala být přirozeně půvabná a současně komická.(16.2.2014)

• - Scéna s Joannou Sorini (Virginie Efira) a taxikárom, ktorý má problémy so svojou GPS, je založená na skutočnej udalosti, ktorá sa stala samotnej herečke v Londýne. (Laslo)

• - Natáčení probíhalo také v klášteře L'Abbaye de Maredsous, který se nachází v Belgii v regionu Wallonne jen malý kousek od francouzských hranic. (dakarin)