Velká, obrovská škoda, že jsme tuhle milou záležitost v ČR viděli snad akorát dva - a jenom já v originále (s komentářem pro nevidomý :D). La Chance de ma vie je vlastně takovym pěknym návratem ke kořenům, k elitnim PRovkám. Dělá se tu převážně kvalitní (když ne, tak dětinská) situační komika na námět, kterej ke smíchu vybízí de facto sám. A absence Richarda? Nevadí, tuhle mezeru se tvůrcum podařilo elegantně zahladit potlačenim mužský role a vypíchnutim Virginie Efiry, která je 101 % stopáže k zulíbání a působí maximálně přirozeně. --- Mimochodem "chance" ve francouzštině opravdu neznamená šanci, nýbrž štěstí. Což taky odpovídá ději, že jo. Aneb amatérismus český distibuce v celý svý kráse, zase jednou. :))(9.5.2013)

I nehezcí muži nosící smůlu mají šanci získat srdce krásné ženy - to je velmi optimistická devíza tohoto snímku. Navíc je to poměrně vtipná záležitost a obsahuje i několik nezapomenutelných scén - například Joannino chytání papírů nad vodou je dokonalé. Zkrátka, kdyby mne všechny romantické komedie pobavily alespoň tak jako tahle, tak by na světě bylo fajn.(26.8.2014)

Sranda to bola, aj ked k romantike tohoto typu velmi vztah nemam: veselo podane vsetko, no na hlavu postavene - zacinat vztah v posteli, potom sa pripadne skamaratit a az potom sa azda podmienecne zalubit a potom, ak motyka vystreli, zacat milovat.. - no co ja viem.. Ci sa mozno fakt romanticky vratit k zene, ktora sa - cakajuc a milujuc - zatial z tolkeho cakania oportunisticky vychrni so synom sefa.. A clovek ju vlastne dostane do postele z postele jej manzela, v roli jej poradcu na manzelsku krizu.. hmmmmm... Sympaticki herci, vesely pribeh, aj muzika ok, ale davam 3*, lebo napriek peknemu obalu je to v kdesi v podstate zamotana postelova akrobatika poliata veselou omackou a kopou rozpadnutych vztahov. Ale napad bol vesely a spociatku sme sa fakt aj uprimne smiali: scenka s tym kokrspanielom, jak lieta ku oknu a katapultuje briketu do bocianieho hniezda, ktore sa zapali a tym aj strecha, to fakt nemalo chybu :--))! Toto amici nevymyslia, ma to v sebe taku europsku tragikomiku a cierny humor. Napad skvely, ze vlastne smola a trapasy mozu byt, sice nepriamo ale predsa, pozitivnym prinosom.(9.1.2014)

Nevěřil jsem, že se od Francouzů dočkám decentní situační komedie, navíc s hlavní ženskou rolí. Tohle je kinematografie země galského kohouta v celé své kráse. Jemná, vtipná, pravdivá, maximálně přirozená, a neuvěřitelně poetická a hravá. Lví podíl na dojmu má kouzelná Virginie Efira, ze které sice nikdy žádný ženský Belmondo nebude, ale svou roli osudové slečny stíhané nepřízní osudu zahrála bravurně. Takže netradiční, on je ona, a ona je on, ale ve skutečnosti nostalgická moderní reminiscence na sedmdesátá léta.(24.9.2013)

Příjemná pohodovka vhodná pro oddech. Sympatičtí herci rozehrávají celkem originální zápletku. Hlavní hrdina je smolař, všem svým ženám v životě přináší jen smůlu, ovšem je to ve skutečnosti opravdu smůla? Ve filmu je řada dobrých písniček, některé scény jsou úsměvné, jiné hraničí možná s trapností, avšak celkově je Životní šance dobře vyváženou podívanou.(21.4.2014)

• - Scéna s Joannou Sorini (Virginie Efira) a taxikárom, ktorý má problémy so svojou GPS, je založená na skutočnej udalosti, ktorá sa stala samotnej herečke v Londýne. (Laslo)

• - Natáčení probíhalo také v klášteře L'Abbaye de Maredsous, který se nachází v Belgii v regionu Wallonne jen malý kousek od francouzských hranic. (dakarin)