-4* Předem chci upozornit, že moje čtyři hvězdičky jsou možná trochu přehnané a víc by ji slušeli lepší tři, ale je fakt, že ji chci pomoct do červených čísel, jak si podle mě zaslouží. Jedná se o příjemnou a odpočinkovou romantickou komedii, sice chvílemi trošku praštěnou, ale jde jí přece jen o pobavení a u mě se jí to povedlo. Podobných moc není a spíš se točí ty hulvácké a přisprostlé, a proto ta vyšší známka - v rámci svého žánru si ji určitě zaslouží, i když se nevyhne prvkům klišé. Nakonec mě potěšili i vtipné závěrečné titulky, tak jako tomu bývavalo u komedií v dobách mého dětství.[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.2.2020)

Vcelku vtipná komedie z rodu těch oddechových, ale taky neblbých a zábavných. Zápletka není nijak objevná, ale je dostatečně nosná pro celej film a to i přes to, že tvůrci v jejím zdůrazňování zbytečně netlačili na pilu. Herecký obsazení je taky fajn, střídmá stopáž taky není na škodu... Pro mě příjemné překvapení. Každopádně stojí za zhlídnutí.(13.12.2013)

• kareen

Myslela jsem, že si dneska zlepším náladu nějakou šmrncovní francouzskou romantickou komedií a místo toho jsem otrávená z těch trapných gagů, hloupých dialogů a lidských karikatur, ze kterých nejvíce vyčnívá, jak jinak, postava afektovaného gaye. Jak se tahle nepovedená zpatlanina dostala do červených čísel, je pro mě záhadou.(19.1.2014)

Abych pravdu řekl, ze začátku jsem i první 15 minut litoval, že jsem přítelkyni přemluvil, ať namísto žehlení a vysávání, radši se mnou koukne na tuhle romantickou blbinku. Mohl jsem mít alespoň nezmuchlanou košili a nebyl bych druhý den v práci za idiota a nemusel se stydět za nehet, který z našeho koberce odnesla druhý den, drahocenná návštěva zapíchnutý v patě. Holt pech. Ale zase bych se kvůli tomu se svou jedinou nepohádal a znovu zásadně neusmířil a můj syn by se třeba nikdy nemusel narodit....třeba. Řada nešťastných náhod nás vlastně stvořila a i tenhle dílek, za tu nevšední náhodu může být vděčný. Místy až pateticky stylizované. A americké písničky Francouzkému snímky vážně nesluší. Jinak příjemná komedie, která pobaví. Lítající kokrfrancouz mě donutil k výbuchu smíchu. To už dlouho moje tělo potřebovalo...(14.10.2013)

• Vančura

Asi nejslabší film Virginie Efiry, ten scénář je prostě hrozný. Její herecký protějšek, François-Xavier Demaison, mi byl navíc extrémně nesympatický - nechápal jsem, co na něm vidí (tutéž nedůvěru k sobě ostatně vyjadřuje na začátku filmu i on sám, respektive jeho postava - v tomto ohledu nedává smysl, s jakou snadností se Julienovi podaří dostat Johannu do postele na prvním rande. Většina komiky v tom filmu je vyloženě stupidní - věhlasný návrhář vydávající kopii Citroënu DS za vlastní výtvor, čapí trus spadlý z nebe na čelo, návrh auta ve tvaru vibrátoru, chirurg ohmatávající ňadra pacientce v celkové anestezii před operací zánětu apendixu a komentující jejich "přírodnost" před přítomnou zdravotní sestrou, zmatená žena držící v ruce zapnutý (!) vibrátor před skupinou mužů... co scéna, to defilé scenáristické nevtipnosti a trapnosti, vše korunováno příšernými hereckými výkony (a strašlivým českým dabingem, v němž jsem to viděl, dlužno dodat), výskytem celé řady klišé (párový terapeut, který si začne se svou klientkou, vdavekchtivá kamarádka, afektovaný gay...), a dokonale předvídatelným závěrem, kdy se všechno zázračně vyřeší takřka lusknutím prstů. Myslím, že mám obecně alergii na tenhle typ romantických komedií, které jsou totálně odtržené od reality, a navíc v jádru jaksi sexisticky prohnilé. Vydržet těch 87 minut se v tomto případě rovnalo téměř utrpení.(28.3.2020)

• - Scéna s Joannou Sorini (Virginie Efira) a taxikárom, ktorý má problémy so svojou GPS, je založená na skutočnej udalosti, ktorá sa stala samotnej herečke v Londýne. (Laslo)

• - Natáčení probíhalo také v klášteře L'Abbaye de Maredsous, který se nachází v Belgii v regionu Wallonne jen malý kousek od francouzských hranic. (dakarin)