Zabij mě něžně

Jon Gregory

Scénografie:

Gemma Jackson
  • FeiNike

Hlboko podpriemerný erotický thriller, v ktorom som zaregistroval erotiku, ale s napätím sme sa akosi minuli.. Takže aspoň ten vášnivý sex a ešte pár pousmiatí sa nad nechcene [alebo žeby chcene?] absurdným vyznením niektorých scén..grahamová Heather je síce veľmi chutná, ale jej postava vďaka scenáru a mám podozrenie že čiastočne i kvôli jej hereckému nenadaniu, celý čas pôsobí ako hlúpučká a ešte k tomu aj nadržaná hus..Ralphov brat našťastie zvláda významne uprené pohľady i presvedčivé herectvo, jeho klišoidne napísaný charakter mu to ale celé úspešne kazí..A tak čo mi z Killing Me Softly najviac utkvie v pamäti je nepríjemné prekvapenie spôsobené tým, že režisér masterpiecu Zbohom moja konkubína je schopný natočiť i niečo tak bezkrvné a nepresvedčivé ako je toto.(12.12.2009)

Docela příjemný (když nebudete moc používat mozek) a pěkně natočený thriller podle zcela tuctového scénáře. Hodně zachraňuje překrásná (a nahá) Heather Graham spolu s patřičně tajemným Josephem Fiennesem. A hodně se mi líbila i hudba. Když nečekáte nic extra, můžete být docela spokojeni. P.S. Při sledování tohohle filmu mi na mysli vytanulo hodně snímků, ale nejvíc se Zabij mě něžně podobá Hitchcockovu Podezření (Suspicion).(10.5.2003)

Do poloviny 5*, od poloviny n u l a, tam už pro mě film nepokračoval. Od začátku jsem se skoro tetelila blahem - krásný, rajcovní vztah, zajímavá herecká dvojka, celé takové zááhadné - v čele s Nataschou McElhone to pro mě byla strašně zajímavá mozaika. Jenže. Pak si zřejmě některý z tvůrců dobře (nebo spíš zoufale špatně) ubalil. Zbytek byl tak smutný kino, že to odmítám brát jako regulérní a oficiální součást filmu. No nebojim se to napsat - urazilo mě to!! :) Vopruz!(12.3.2008)

• Radyo

Spíše podprůměrný thriller, v němž alespoň mužskou část populace zaujme několikrát obnažená Heather Grahamová. Pravda, v jejím případě je na co se dívat, ale jinak je tenhle film dost velkým zklamáním. Celé je to natočeno jakoby bez zájmu a s vědomím, že to stejně skončí na videokazetách. Prostě nic moc.(7.3.2004)

• ScarPoul

Nefunkčné hádam vo všetkých rovinách. Možno ešte tá Doylová úvodná téma a prsia Heather Graham. Inak je to absolútne zbytočný film. Bez napätia, bez poriadnej drámy a tiež bez výraznejších citových prepojení medzi postavami. Hra na mačku a myš sa nekoná a celé to veľmi rýchlo zbehne do tupučkého televízneho "thrilleru". Ale presah takmer nulový. Na to aký je pre mňa Kaige Chen režisér sa jedná o neuveriteľne zlý krok vedľa. A posledných pár minút aj výslednú pointu som doslova pretrpel.(24.7.2016)