poster

Zabij mě něžně

 • USA

  Killing Me Softly

 • Slovensko

  Zabi ma nežne

Thriller / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2002, 100 min

Režie:

Kaige Chen

Scénář:

Kara Lindstrom

Kamera:

Michael Coulter

Hudba:

Patrick Doyle

Producenti:

Joe Medjuck

Střih:

Jon Gregory

Scénografie:

Gemma Jackson
(další profese)
 • MI-380
  ***

  Začíná to jako tuctová erotická romance. Naplno se předvádí hezká dlouhonohá Heather Graham jako půvabná Alice, tvrdě zasažená láskou a hlavně (a asi poprvé) pořádným sexem. Během deseti minut se ale začnou dít tajemné věci, objevují se záhadné postavy a vše se mění v thriller jako okopírovaný z poloviny dvacátého století. Styl vyprávění, střih, interiéry, hudba, narůstající napětí, dramatický závěr - atmosféra film noir se všemi svými klady i zápory. A možná se objeví i Hitchcock...70%.(27.3.2009)

 • Micione
  ****

  Po náhodném setkání Heather Graham s Josephem Fiennesem život získává jiný rozměr , barvu a to dosavadní se stává nudné a nezajímavé.... Podzimně – zimní krajinu se spadaným listím a starými anglickými domy navozujícími mysteriózní atmosféru střídá nespoutaný sex. Po několika setkáních se k Alice začíná vkrádat pochybnost …. Je nezbytné pátrat v minulosti a ubírat tak kouzlo současnosti? ....ve svatební den jste šli na túru? A proč ne? Víš jak se říká, že jsme rozpolcení na dva kusy a celý život hledáme svoji druhou polovinu?(3.6.2014)

 • Soundtrack
  odpad!

  Tak titul nejhoršího filmu, který jsem kdy viděl, s grácií přebírá tohleto veledílo. Hlavní hrdinku celý film děsí maximálně větrem zabouchnuté dveře a frajer, který si tu pomalou chůzi do schodů snad musel trénovat před zrcadlem. Veškerá "napínavost" tohohle filmu spočívala v použité hudbě, jinak se tam fakt vůbec nic dramatického nedělo.(29.9.2012)

 • aniiicka
  ***

  I já poznám, že scénář byl zřejmě trošku slabší...místy více slabší. Celkově to ale zas tak špatné nebylo. Joseph Fiennes je pro mě jeden z nejzajímavějších herců a tady se mi líbil, stejně tak i krásná Heather Graham. Film pro mě dále zvedá krásná hudba Patricka Doyla a londýnské prostředí. S jiným hereckým obsazením by mě to asi oslovilo podstatně méně, na televizní pokoukání s určitou dávkou napětí je to ok.(29.9.2012)

 • Barak
  ***

  Stejně myslím, že je to nějaké divné. Potkat někoho na přechodu, říct mu jméno a hned "hup na to". No ale i to se někdy stává, že.... Je tam i trocha toho napětí, a ten sex je taky celkem v klidku. Ale jedna věc mě fakt štve! Když už to dělali na podlaze, na stole, ve stoje, venku atd., tak proč to taky nezkusili ve sprše?!? Sakra.... 5/10(27.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace