Náhodné setkání půvabné Alice s tajemným Adamem skončilo zcela klasicky. V posteli. To co Alice považuje za unáhlený flirt, přerůstá ve spalující vášeň a citové pouto k muži o jehož životě neví vůbec nic. Pod maskou pozorného partnera skrývá Adam, vrcholový horolezec a vynalézavý milenec, svou druhou tvář. A z jeho minulosti teď přichází hrozba ohrožující Alici. (oficiální text distributora)

Barak

Stejně myslím, že je to nějaké divné. Potkat někoho na přechodu, říct mu jméno a hned "hup na to". No ale i to se někdy stává, že.... Je tam i trocha toho napětí, a ten sex je taky celkem v klidku. Ale jedna věc mě fakt štve! Když už to dělali na podlaze, na stole, ve stoje, venku atd., tak proč to taky nezkusili ve sprše?!? Sakra.... 5/10 ()

Radyo

Spíše podprůměrný thriller, v němž alespoň mužskou část populace zaujme několikrát obnažená Heather Grahamová. Pravda, v jejím případě je na co se dívat, ale jinak je tenhle film dost velkým zklamáním. Celé je to natočeno jakoby bez zájmu a s vědomím, že to stejně skončí na videokazetách. Prostě nic moc. ()

MI-380

Začíná to jako tuctová erotická romance. Naplno se předvádí hezká dlouhonohá Heather Graham jako půvabná Alice, tvrdě zasažená láskou a hlavně (a asi poprvé) pořádným sexem. Během deseti minut se ale začnou dít tajemné věci, objevují se záhadné postavy a vše se mění v thriller jako okopírovaný z poloviny dvacátého století. Styl vyprávění, střih, interiéry, hudba, narůstající napětí, dramatický závěr - atmosféra film noir se všemi svými klady i zápory. A možná se objeví i Hitchcock...70%. ()

Ganka

Divím se, že má film tak nízké hodnocení. Podle mě to mělo všechno, co má romantické drama s thillerovými prvky mít - divoký sex, zapletku, peripetii i katarzi. To vše obohacené o perverzní sourozence a všetečnou manželku. Parádní děj spolu s démonickým krasavcem Josephem Fiennesem se postará o příjemnou podívanou. ()

novoten

Ten film je špatný, prázdný a chvílemi tupý. Fiennesovy proměny charakteru probíhají bez něj. Závěrečný zvrat je samoúčelný až běda. A přesto, když v programu zahlédnu Zabij mě něžně, málokdy odolám. A může za to Heather Graham, která mi svým pohledem a čímkoli jiným trhá srdce. Dokonalá tvůrčí vypočítavost v blonďatém obalu. ()

• V čase cca 0:10:33 má Alice (Heather Graham) odhalená ňadra. V následujícím záběru jsou ovšem ňadra zahalená. (PatrikP4)