poster

Zabij mě něžně

 • USA

  Killing Me Softly

 • Slovensko

  Zabi ma nežne

Thriller / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2002, 100 min

 • MI-380
  ***

  Začíná to jako tuctová erotická romance. Naplno se předvádí hezká dlouhonohá Heather Graham jako půvabná Alice, tvrdě zasažená láskou a hlavně (a asi poprvé) pořádným sexem. Během deseti minut se ale začnou dít tajemné věci, objevují se záhadné postavy a vše se mění v thriller jako okopírovaný z poloviny dvacátého století. Styl vyprávění, střih, interiéry, hudba, narůstající napětí, dramatický závěr - atmosféra film noir se všemi svými klady i zápory. A možná se objeví i Hitchcock...70%.(27.3.2009)

 • SOLOM.
  ***

  Heather Graham sice v tomto filmu vypadá jako naivní prosťáčka, která se nechá vtáhnout do ehm zajímavých hrátek (hlavně pro mužské oko), ale ty sexuální a některé dost zvrhlé scény si viditelně užívala a diváci společně s ní – no nejvíc samozřejmě Joseph Fiennes. Příběh samotný nám místy nabídne vcelku dobré atmosférické momenty, ale najde se tu i dost nudné „vaty“ okolo. Každopádně jsem se tady nechal inspirovat používáním stuhy…Bylo ale viditelné, že ač se tvůrci z toho snažili udělat nezapomenutelný thriller ve stylu Základní instinkt – tak nezapomenutelné tu jsou jenom ty erotické hrátky a svlečená Heather Graham.(8.4.2021)

 • sona123
  **

  Ne každému filmu se povede, aby byl atraktivní a neztratil na kráse ani po čase (teda, ono se to povede asi málokterému) - a u Killing softly jsou léta znát už po 10 letech. To je tak, když příběh za moc nestojí. Killing me softly je průměrný thriller, na který se dá koukat večer, když konkurence je slabší, ale cíleně si ho vybrat jako celovečerní film, to už asi ne....(29.9.2012)

 • Violeta
  ***

  Do poloviny 5*, od poloviny n u l a, tam už pro mě film nepokračoval. Od začátku jsem se skoro tetelila blahem - krásný, rajcovní vztah, zajímavá herecká dvojka, celé takové zááhadné - v čele s Nataschou McElhone to pro mě byla strašně zajímavá mozaika. Jenže. Pak si zřejmě některý z tvůrců dobře (nebo spíš zoufale špatně) ubalil. Zbytek byl tak smutný kino, že to odmítám brát jako regulérní a oficiální součást filmu. No nebojim se to napsat - urazilo mě to!! :) Vopruz!(12.3.2008)

 • megajalec
  ***

  Úvod bol hrozný, mal som pocit, že sledujem béčkovú paródiu. Postupne to začalo naberať tempo a celkom ma chytila aj detektívna linka. Môže za to určite Heather Graham a posteľné scény, ktorých je dosť (a sú dobré) a určite rozprúdia krv (aj) v žilách. Záver ma ale sklamal. Killing me softly si budem pamätať určite ako béčkovú krimi s áčkovou vášnivou erotikou a luxus postavička Heather Graham.(27.8.2020)

 • - V čase cca 0:10:33 má Alice (Heather Graham) odhalená ňadra. V následujícím záběru jsou ovšem ňadra zahalená. (PatrikP4)