Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

knoxvile

Na film jsem se díval kvůli Goslingovi, předem jsem si nic o filmu nečetl. Proto mě překvapilo, že hlavní hrdiná umře v první polovině filmu - a sakra, řekl jsem si. Pak nastoupila trochu nudnější část s Cooperem, u které jsem občas sám sebe přemlouval, jestli mám koukat dál. Naštěstí se objevila poslední třetí část, která opět upoutala mé znuděné já a připravila pěkné mezigenerační drama. Co se mi nelíbilo: při posunu děje o 15 let, se mi zdálo, že herci vůbec nezestárli (mohli je aspoň trochu nalíčit) Cooperovi nechali třeba jen narůst strniště a mohl bych pokračovat. Další věc, kterou mohli na castingu vylepšit, byla podoba synů hlavních hrdinů, kteří teda nebyli ani trochu podobní svým otcům. Ale jinak musím říct, že jako celek se mi to líbilo, jen ta stopáž mohla být kratší. Aspoň jsem viděl film, který dal dohromady tento holywoodský pár :) Jde vidět jak si Gosling každou roli vybírá tak, aby mu padla přímo na tělo a jeho povaze. Jeho role odpovídají jemu samému - tichý, zadumaný a většinou toho moc nenamluví. ()

sehnalkakac

Dává jednu hvězdičku navíc než bych dala normálně a to kvůli Ryanovi a Evě. Jinak mě to moc nebavilo, kdyby se nebylo na co koukat a nebyla bych okouzlena vzhledem badyboye Ryana. ()

Bogrant

Ufff, film, ktorý dokáže človeka psychicky zdeptať. Prvá polovica v ktorej hviezdi Gosling je pôsobivá, ten jeho prejav je geniálny, potom sa to všetko zlomí a pokračuje v štýle, ktorý som osobne vôbec nečakal a bol som najprv nemilo prekvapený, no ku koncu som všetko pochopil. Cooper nečakane výborný. Ťažký rozťahaný film s dusnou atmosférou a hmatateľným feelingom, ktorý bohužiaľ uniká širšej verejnosti, alebo to tak je lepšie? ()

motyka52

Na konci to možná trochu vyměklo, vzhledem k předchozím dvěma hodinám bych čekal trochu víc fatality, to je ale jediná výtka, takže by mě zajímalo, proč je kurva tenhle film tak zapadlej? Výborně napsané a nekompromisně zrežírované. Hodně se vyplatí si o tom dopředu nic moc nezjišťovat. Měl jsem na konci pocit, jako bych právě viděl čtyři různé filmy, každý skvělý. ()

Bragi66

Klidně by se to mohlo jmenovat i "Za borovicovým hajzlem", neboť z toho teče smradlavá banalita všemi otvory. Pokud bylo záměrem tvůrců vykreslit hloupost amerického Kukuřínova, tak se jim to povedlo znamenitě, ale jak bylo řečeno jinde, nedrží to pohromadě a moc napětí v tom také není. ()

Chicharron

Goslinga s tím jeho slizkým úsměvem nesnáším už od filmu Drive a nelíbil se mi ani ve First Man, proto mi vůbec nevadilo, když z filmu "zmizel". Eva Mendes vypadá už pěkně "jetě", takže jedinou pozornost dokázali strhnout Bradley Cooper a tradiční hollywoodský záporák Ray Liotta. Film má slušně vybudovaný příběh, až na nelogickou motivaci filmové postavy, kterou ztvárňuje Cooper, zůstat ve městě, kde si dávno zadělal na průser. Nebýt Goslinga, dal bych 5. ()

draxxi

Takovy pribehy mam moc rad... Napinavy, dojemny, plny necekanych zvratu (i kdyz vim, jak to tu znam, ze pulka z vas po 10ti minutach vedela i jakou barvu budou mit trenky hlavniho hrdiny), vyborne obsazeny a se skvelou muzikou k tomu... 17/5/2022 88% ()

zuzik01

Gosling nepřestává překvapovat... buď ve filmech nemluví a jen civí, nebo tam je tak 30 minut a pak umře :) No film zas na nic. Hvězdička za jeho tetování. ()

charles3

Neobvyklá krimi, jehož každá třetina děje (a současně stopáže) má jiného hlavního hrdinu, přičemž děj od začátku stále lineárně pokračuje dál. Sympaticky nejednoznačně pojaté postavy a velmi solidní počin mně dosud neznámého režiséra. Potěšilo také angažmá řady známých herců, kteří ovšem do děje vstupují teprve později - namátkou R.Byrneová, D.DeHaan (naposled Oppenheimer) nebo dávno povědomý H.Yulin, jehož jméno už si snad konečně zapamatuji. ()

JirkaWade

Těšil jsem se hodně na tenhle film. Bohužel to nedopadlo úplně stoprocentně, jak jsem tajně doufal. The Place Beyond the Pines je totiž film, kde hraje příběh hlavní roli. A ten má menší trhliny. Konkrétně ta druhá "půlka". Za první, která má hoďku a půl, dávám 5*. Trochu mi připomíná oblíbený seriál Homeland. Je zde hlavně názorně ukázáno, jak se může člověk sesypat potom, co se stane hrdinou. Cross měl přitom na výběr pouze ze dvou věcí. Buď nedodrží pravidla a vystřelí první. skončil. Nebo je dodrží a mezi tím bude zastřelen. Rozhodne se pro první možnost a ostatní mu to nechají pěkně sežrat, jelikož má k lidem trochu úcty. Škoda jenom toho zbytku, který začíná střihem o 15 let později. Hlavní roli zde pak mají synové hezouna Luka (Ryan Gosling) a Crosse (Bradley Cooper), kteří se náhodně potkají na střední. Možná to někomu docvakne už v tomto okamžiku. Já jsem na to přišel o 5 vteřin dříve, než by to došlo i úplnému laikovi, tedy v okamžik, kdy promluví klučina Jason o smrti svého táty při autonehodě, která je samozřejmě pouhou zástěrkou. Další smutnou chvilkou je párty, kdy se Jason dozví o tátovi svého kamaráda AJ, díky obrazu policajta. Jinak nápad s tím, že se Jason dozví celou pravdu o otci a zajezdí si na motorce mi nepřipadá špatný. Osobně bych to nějak připojil k první lepší části a to pak nějak rozvinul a nechal stopáž na dvou hodinách. ()

Mana

První polovina filmu je velmi akční a syrová. Ryan Gosling je výborný a přirozený. Ovšem tato přídavná jména se postupem času vytrácejí a na konci z nich nezbyde ani slabika. Bradley Cooper nedostal téměř šanci. Film, který se nechopil šance. Negraduje, spíše degraduje. Postrádá hloubku v napětí. *** ()

majorzeman13

Herecké obsazení filmu: Gosling,Cooper,Mendes i ten Liotta (bohužel měl celkem málo prostoru,ale i tak byl dobrý) bylo dobré,skvělé,fajn,prima.Musím říci,že castng se povedl. na můj vkus mohlo být tempo filmu svižnější,akčnější,živější!!!!!!!!! ps: dlouhá stopáž filmu - zkrátit aspon pod ty 2. hodiny a bylo by to stravitelnější a možna i o něco i lepší třeba jest. hodnocení je: 60'% neboli 6/10..................... ()

ProchySBK

Výborný film. Jsem fanda Goslinga a Coopera. Pro mě tenhle film ve spoustě věcech novej a neobyčejnej. Kde uvidíte vycházející hvězdu umřít v první půlce filmu? A Liotta je nepříjemnej bastard jako vždycky. Jakmile se někde objeví, smrdí to levotou. Nevim co je na filmu nejlepší, zda to že Gosling už neni takovej mazánek a Cooper si střihne obyč poldu ale asi to bude dobrý všechno, já zkrátka nemám nic co bych vytknul. Paráda! ()

Googooplexer

Trochu sklamanie z celej tej priehľadnosti. išlo to z kopca, na konci už prudko. Na detailoch deja sa poriadne šetrilo, tak naozaj neviem prečo je z toho nastrihaných 140 minút. ()

p3g

Nuda, natiahnuté ako guma v trenkách a jediná hiezda za nejaký nový typ motora v motorke, ktorý sa zázrakom podľa potreby mení z jednovalca na vysokootáčkový radový štvorvalec. Film mohol kľudne skončiť po prestrelke a nikto by si nevšimol, že mal len 40 min. Aj tak by polovica sály bola už doma, tak čo.. ()

adam7

4*. Gosling a Cooper, ktorým dobre asistovali ich partnerky to udržali na štyroch pomyselných bodoch. Byť režisérom, polovica filmu by tam nebola. Vynikajúce scénky striedané priemernými. Keby trvalo o 50min menej, je to čiernym koňom tohto roka. Keby, keby, keby .... Mrzí ma to, čakal som oveľa viac... ()

denyel

Gosling, Cooper, Cianfrance - brilantná kombinácia! Derek má dar ukazovať pravdu, znázorňovať život taký, aký naozaj je. Blue Valentine bol emocionálny masaker a ten, koho sa nedotkol, nebol v koži protagonistov. The place beyond the pines disponuje neuveriteľne uveriteľnými a silnými momentami, ktoré človek vidí v jednom filme z tisíc. Prvé dva príbehu sú takmer dokonalé, tretí je možno nevyhnutný, no chýba mu akási charizma, atmosféra a súčasne aj verohodnosť. Kamera, réžia, hudba skvelá, herectvo úžasné, škoda toho záveru. Ale ten pocit, ktorý vás bude ešte dlho zožierať - na nezaplatenie! ()

zmirix

Začátek vypadal dobře ale pak se film začal moc natahovat a splétat mnoho témat dohromady ale nic pořádně a tak to dost ztratilo šťávu a vyznění celého filmu mě nějak nezasáhlo což je u dramatu špatné. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper