Když Franklin Franklin (Matt Lucas) omylem usmrtí svého domácího (Peter Stormare), je donucen zahladit všechny stopy a schovat tělo. To však nebude tak snadné, jak se mohlo ze začátku zdát. Kriminální komedii Small Apartments na motivy stejnojmenné knihy Chrise Millise natočil švédský režisér Jonas Äkerlund. (ssfan)

Corpsegrinder odpad!

Typická komedie ve stylu Matta Lucase kterej tu hraje to největší prase co jsem za posledních pár let viděl ve filmu. Navíc každá role tady je cameo, neni tu žádnej no name herec, a camea jsou to vcelku slušný (Dolph Lundgren tu má nejlepší roli za posledních 15 let). "Než máma umřela tak jí brácha slíbil, že se o mě postará. První věc co udělal bylo, že mi na nohu pustil bowlingovou kouli. Zlomil mi 13 kostí, nehet na palci už mi nikdy nenarostl a jsem nadosmrti plešatej." ()

lukasch

Tohle se fakt nedalo, musel jsem si přemáhat, abych film dokoukal. Vůbec netuším, co tím chtěl autor říct. Neviděl jsem nic než divné panoptikum postav, kde zdaleka nejnormálnější a nejsympatičtější byl Johnny Knoxville. Což prostě nedává smysl. ()

Piggsy

Chvíli komedie, chvíli drama, dobrý rozjezd, špatný konec. Celkově tedy nic moc. A ještě ke všemu verbal v hlavní roli... :-D ()

bagetka007

"He died in the fire last night." "Is he okay?" :D Každopádně je film prošpikovaný velkým množstvím nechutností, takže nic pro slečinky, ale já jsem si tento film poměrně užila, i když je fakt, že mě nejvíce překvapil poměrně melancholický konec PS: Už to tu sice bylo zmíněno, ale ta camea (která vlastně nebyla ani camea) potěšila. 8) ()

mala_kea

Nevím, jestli jsem v sobě neměl dostatečnou dávku adrenalinu, nebo tenhle "snímek" šel kolem mě velkým obloukem. V hlavní roli verbal - to člověk ještě nežral. ()

Nikdas

Tváří se to jako děsná peetchovina, ale má to tak trochu hlubší nádech. Když člověk zvládne tu hromadu hnusu, kterou na něj tvůrci vysypou, docela si to užije:) Každý komu vadí nedůstojné zacházení s mrtvolou apod. by neměl koukat:P ()

tereez

Originální komedie/drama, životní moudra v závěru included. Franklin a celá jeho (spíše komediální) dějová linie boží. Vedlejší postavy a jejich příběhy byly spíše do dramatu, ale filmu to nijak neškodilo, Knoxville jej ještě více pozvednul. Milovníci dramat a ujetých scénářů s ještě ujetějšími postavami budou nadšení. ()

psychohippo

Tak na první pohled to vypadalo jako švihlá černá komedie plná divných týpků. A ta první třetina filmu tomu naplno odpovídala. Řešení nerudovské otázky: Kam s ním?, která se týkala již docela smrdícího pana domácího, bylo vskutku neotřelé. Od poloviny se ale smích vytrácel až mrznul, z pošuků se stávaly bytosti ztracené v malých bytech rozpadajícího se činžáku, každá se svým příběhem, traumatem a sny. Včetně požárního vyšetřovatele. Za vší tou hnilobou straší přízrak destrukce rodinného systému, neexistuje tam jediná postava, která ji má v pohodě. Právě ty drobné příběhy postav kolem hlavního děje stojí za pozornost víc, než ulítlé gagy. Problémem filmu je, že na ty gagy naladil diváka a ten je pak zmaten, zklamán, po kadencích smíchu se moc nechce do temné hloubky duševních a rodinných septiků. Nicméně tripová katarze na závěr, kterou by byl schopen natočil snad lépe jedině bolywood, zase vrací diváka k úsměvu a klidu: byl to jen trhlej film... Stojí to za to vidět, postavy a gagy jsou úžasné a i ta temnější strana má potenciál. Billy Crystal po letech v zajímavé roli, Dolfi Lundgreen vlastně taky ;) ()

BVA

"May I call you Franklin, Mr. Franklin?" keď má niekto príliš idealizovanú predstavu o ľuďoch a živote v USA, stačí si pozrieť takýto film, aby sa dostal späť do reality... ()

a0001 odpad!

Neskutočná lobotómia, demencia a čistá úbohosť. Nehľadajte v tom zaujímavý film, on je jedine jedinečne príšerný. ()

Vasyl

Heh, v podstatě hrozná blbost. Ale rozhodně zajímavá sestava úchyláků a bavilo mě to. Životní role Petera Stormarea, Johnnyho Knoxvillea a Dolpha Lundgrena zároveň? A Matt Lucas ve slipech...já tam tu Bublu Bůčkovou prostě viděl. ()

Jurcekk

Johnny Knoxville bol výborný. Záver, nemyslím švajčiarsku krajinku, prijebaný. Ako napísal Caminzind : "film jako celek nepúsobí úplně konzistentně". Ale pobavili ma. ()

hujerita

Taký malý milý film, ktorý ma potešil hlavne hercami a ich úlohami. Každá jedna mala niečo do seba a všetky figúrky boli výborne napísané a zahraté. Samozrejme že najviac ma potešil Dolph Lundgren, škoda že nemá viac takýchto rolí. Sweden or Switzerland same shit :-) a zopár iných skvelých hlášok, no bavil som sa. ()

Dann99

Na začiatku,som chcel dať 2,pred koncom 4,ale vďaka tomu tančeku v Alpách na konci iba 3 poctivé hviezdy.Celá plejáda dobrých hercov,Peter Stormare ktorý,ako som si zo začiatku myslel pre svoju rolu ani prstom nepohol,Matt Lucas,ktorý sa do tejto role vžil,alebo sa tak už narodil neviem.Snímka má pokľudné tempo,no udrie až na konci a ja som rád,že to nebola strata času... ()

Montmorency

Dlouho jsem neviděla tak ujetou postavu jako byl F.F.....Vtipné byly detektivní scénky s B.Crystalem (ohledání mrtvoly), jinak film ani kočka ani myš, po hodině jsem to chtěla vypnout, nakonec jsem vydržela, ale kromě happyendu jsem nic nepropásla ()

Edwin44

Film plný "hvězd" ve vedlejších rolí. Smutný je, že to komedie moc nebyla snad ne jen linka s Billlem Crystalem byla trošku vtipná. Nakonec však proč ne, takovej film co neurazí ani nenadchne. ()

luxus1

Nic podobného jsem snad ještě neviděl...opravdu WEIRD) dobrá sestava, role též i (minirole) #Small Apartments super nápad smekám...! ()