poster

Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks

 • USA

  We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

 • Velká Británie

  We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

Dokumentární

USA, 2013, 130 min

Režie:

Alex Gibney

Scénář:

Alex Gibney

Kamera:

Maryse Alberti

Hudba:

Will Bates

Hrají:

Julian Assange, Hillary Clinton (a.z.), Michael Moore (a.z.), Barack Obama (a.z.), Chelsea Manning (a.z.), Jake Tapper (a.z.)

Producenti:

Marc Shmuger, Alex Gibney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • neoBlast
  ***

  Je to tak trochu zamotanější story než co získáte (získal jsem) z regulérních médií, povídačce o Wikileaks. Bez ohledu na Váš názor před či po zhlédnutí dokumentu We Steal Secrets, jedná se o hodnotný náhled z pohledu Alexe Gibneyho. Jeho dokumentární přístup je vždy osobní, se všemi klady i zápory. Deal with it. 65 %(3.7.2013)

 • vander19
  ****

  Milión krát povedaná lož sa stáva pravdou. Ako keby tímto Goebbelsovým výrokom sa riadili aj Američania a myslia si akí sú neporaziteľní. A potom sa objaví jeden človek, ktorý má gule na to, aby sa ich snažil ukázať svetu, aká je táto slávna Amerika úžasná. Tie čísla, ktoré sa objavili o obetiach na civilnom obyvateľstve presne ako keby kopírovali Stalinizmus za 2. svetovej vojny. Útoky vrtulníka Appache sa slovami ani nedajú opísať. Ale každé svinstvo musí vyplávať na povrch a nič nikdy neostane ututlané. Myslím, že tento dokument skôr ako o utajovaných dokumentoch bol o Julianovy Assangem a jeho príbehu. Ako sa z mladého hackera stal celosvetový štvanec, len zato že pichol do osieho hniezda.(15.10.2014)

 • weselow
  *

  Spíš než příběh Wikileaks je to ad hominem dokument o soukromí Bradley Manninga a Juliana Assange. Dozvíme se, že jeden je transexuál a druhý egocentrický nonkonformista, aby se většinový divák měl možnost neztotožnit. Proč je potenciální ohrožení zájmů US a jejich spolupracovníků (bylo někdy fakticky naplněno?) větším problémem než přímo odhalené zločiny (jichž je v dokumentu představeno minimum z publikovaných) jsem se nedozvěděl, ale asi jsem se měl prostě soustředit jenom na to první a na druhé zapomenout. Wikileaks je zlý, ošklivý projekt a lidé za ním jsou divní, děkujeme za názor. Ehm.. propaganda, ehm..(3.12.2015)

 • Tosinek
  *****

  Sice mi tam chybi osoba vypravece pribehu jako napriklad Moore, typek z Bag It nebo That Sugar Film, ale z dokumenaristickeho hlediska je to naprosto dokonale. Ze zacatku to vypadalo jen jako chvalozpev na Assange, ale pak ukazali i tu druhou stranu, cimz me dostali. Souhlasim, ze opravdovym hrdinou je v tomhle pribehu Bradley. Nicmene s ksichtem Juliana to vsechno prece jen vypada mnohem lip.(10.7.2016)

 • Matthew013
  ***

  Spoustu zajímavých a znepokojivých informací o vládách, armádě USA a globálním kapitalismu v 21. století. Nelíbí se mi ale že ukazují Juliana Assange jako "špatného člověka". I přez jeho chyby, je to on, kdo vytvořil Wikileaks a udělal mnoho dobrého a vystavil se do extrémně riskatní pozice. Respektuji Manninga i Assange, oba mají anti-imperialistické hodnoty, které sdílím. Freedom now!(7.4.2020)