Johnny Warricker je dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa se objeví záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Johnny se pro nalezení pravdy musí vzdát své identity.
Ve špionážním dramatu zasazeném do Londýna a Cambridge vystupuje Johnny Worricker, dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa a přítele v jedné osobě Benecta Barona je objevena záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Zdánlivě náhodné seznamování se sousedkou, politickou aktivistkou Nany Perpanovou, jde podezřele dobře. Johnny je nejdříve donucen odejít z práce. Později se pro pravdu vzdá i vlastní identity. (HBO Europe)

kaylin

Stylizované je to zajímavě, ale thriller s tak pomalým tempem, kde pořádně není gradace, na to chce skutečně režisérskou i scenáristickou odvahu. David Hare si na to troufnul a výsledkem je herecky zajímavý film, který dějově zase tak moc zajímavý není a jehož vyústění si asi ani moc neužijete, protože není proč. ()

..Lucas..

Thriller s velmi dobrou atmosférou a dobrým dějem, kterém kralují Rachel Weisz a Bill Nighy, chemie mezi nimi je neuvěřitelná, ač by mě to nikdy předtím ani nenapadlo. Takhle by měl vypadat kvalitní politický či špionážní thriller. ()

flyboyeda

Tenhle film nekomu sedne - nekomu ne, politicko-spionazni konspirace, ze soucasnosti, komorni po vsech strankach, nikam nespechajici, nikoliv vsak nudny. Jak nekdo poznamenal, atmosferou krapet pripomina Ghostwrittera, pekne stylizovane barvy a atmosfera. Herecka sestava Bill Nighy, Ralph Fiennes a Rachel Weisz. neni vubec spatna. Oceni predevsim fanousci Billa Nighyho, tyto postavy on proste umi, role takrka sita na miru. Zbytek spise pricmrndava, prijemny film pro fanousky komrneji pojateho zanru. ()

Radiq

Mno, abych řek pravdu, tak i přes tu nudu to nebylo zas tak hrozny. I když té britské rozvědky si tady moc neužijeme (teda aspň né tim zpusobem, jak jsme zvyklí), dočkáme se docela inteligentní zápletky v nejvyšších kruzích. Pak se nad tim ale zamyslíme a zjistíme, že to bylo docela o ničem. ()

Sabrewulf

Člověk přemýšlí, jak je možné, že existuje film s velmi známými herci a přesto o něm nic neví a nejspíš po tom neštěkl ani pes. Stačí se podívat a je to hned jasné. Je to totiž strašná, nudná, ukecaná CHUJOVINA. Kategorie opruz, v polovině vypnuto. ()

marvan

Na kvalitním scénáři je znát autorova divadelní průprava, je to taková intelektuálně pokročilejší verze Polanského The Ghost Writera. ()

DavidS.

Staromilské špionážní drama, které sází "pouze" na sílu slov a precizní herce...Plachý úsměv Billyho Nighyho pozvedá celek ke čtyřem hvězdám... ()

Untentrauer

Je to velmi povedený špionský film spíše pro ženy. Děj je zdánlivě zmatený. Je občas i těžší domyslet si o čem se to baví, protože používají často dvojsmysly, ale jako celek je to příjemný pohodový film. Moc se mi líbí absence násilí, zápletka je také zajímavá a k tomu všemu vyzdvihuji herecké výkony a atmosféru. Je to takový sympatický film. ()

hazaba

Na první pohled nenápadný televizní snímek, který buduje napětí pomocí dialogů a ne hudby či jiných obezliček. Navíc exkluzivní hudba místy pomáhá odlehčovat a navozuje atmosféru filmů ze šedesátých let. Vynikající Bill Nighy, ale i ostatní herci hrají své party velice dobře. ()

Ben Nevis

Špionážní drama, ve kterém nepadne jediný výstřel, nevybuchne jediná budova, ale zato nás oblaží nepřekombinovanou zápletkou a uvěřitelnými postavami. Bohužel jsem se ze začátku ztrácela. Nestíhala jsem číst kulometné titulky, poslouchat těžkopádná britská souvětí a až po plno minutách pochopila, o jakou organizaci vlastně jde. (Na druhé sledování není ten film až tak přitažlivý) Druhá polovina filmu už byla v pohodě. Politika se tu mísí s rodinnými problémy a nesmí chybět romance, přizpůsobená věku a povaze postav. Page Eight mě dostalo svou inteligencí a schopnosti zaujmout bez nutnosti přikrášlovat a šokovat. Neřeší, jestli agent X chytí padoucha Y a přitom zachrání Londýn, zabývá se současnými zpravodajskými organizacemi v UK a jejich významem v současné politice. ()

septic

To co má první film chybí druhému, a naopak. Rachel Weisz a Bill Nighy úžasní, hudba filmu dokonalá. Jen toho nesmyslného tlachání je až moc. Ale už jsem vidět i hůře nasazené dialogy než v tomto televizním snímku. 51% ()

Heroine

Pravda je, že je to pomalé a upovídané. Ale pro mně to obsazení, především Bill Nighy, rozhodně na dvě hvězdy vytáhli. ()

BOURQUE

Nevyužitý potenciál celkom dobrého scenáru a trošku „plytvanie“ hereckým umením trojici B. Nighy, R. Weisz a R. Fiennes. Škoda, že R. Fiennes sa obavil vo filme na zhruba 10 minút. Osobné hodnotenie: 68% (*) ()