Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

Sheldra

Mám z toho smíšené pocity. Z jedné strany je to syrové a realistické, z druhé strany chybí příběh a celý film díky tomu vyznívá tak trochu naprázdno. Jako kdyby se režisér nemohl rozhodnout, jestli chce točit dokument, nebo drama, a zůstal někde na půli cesty. Je to škoda, protože důsledněji propracovaný scénář a postavy by v divákovi možná zanechali mnohem hlubší dojem než tahle splácanina. Každopádně, jestli mají v Americe takovéhle "kids", tak se dost divím, že ještě nedopadli jako v Dr. Divnoláskovi... ()

honajz2

Film ukazující vyprázdněnost některých mladých, kteří žijí jen pro sex, drogy a nějaký ten chlast. Jenže Kids je spolu se Spring Breakers tím nejlepším, co tenhle typ filmů s tímhle sdělením nabízí, navíc Kids pro mě o něco vede. Má nějaký příběh, jde víc do hloubky a ukazuje i rodiny hlavních antihrdinů, čím se také stává hlubší výpovědí a kritikou tohohle smyslu "života". Má i podmanivou atmosféru, jen škoda, že scénář není dotažen a že tomu všemu chybí pořádně silný závěr. To mi na Kids vadilo nejvíce, ačkoli to vůbec není špatný film. Jen se na něj nedívá zrovna nejlépe... Ale jako podobenství o vyprázdněné mládeži to postačí. Silné 3* ()

MartinNDL

AIDS je fakt zlej, bere ti imunitu a nikdo s tebou nechce spát. Jenže může bejt i případ, kdy s tebou chce spát každá mladá a naivní newyorkská kočička a pokud AIDS máte nebo jeho přítomnost neřešíte, tyhle kočičky sou dost v prdeli. Ono podle Kids, který perfektně se syrovostí lepší než prsa Agáty Hanychový popisuje život mladých poflakujících se kluků a holek, je v prdeli skoro celá tahle mládež a to na více frontách. Nebo je sraní na školu, chlastání, kouření, fetování, šukání a kecání sraček fajn způsob, jak si užít mládí? ()

Marqta

Tak tohle rozhodně nebyl zrovna můj šálek čaje. Sice je to o trochu lepší než (Clarkův )Ken Park, ale ne o moc. Nic se ve filmu neřeší a vlastně se ani nic moc neděje. Podle popisu by měl film poukazovat na problémy mládeže, ty jsou ale tak nechutně vyhnané do absurdních scén plných až zvráceného humoru. Takže to na mě spíš působí jako parodie na filmy, které se touto problematikou zabývají. Asi chápu, že někomu se tohle přitáhlé pojetí může líbit, ale na mě to dojem nedělá. ()

Martin741

Clarkove filmy vzbudzuju bud silnu nenavist, alebo neskutocny obdiv. Skor sa radim k tym, ktori ho nemaju radi s urcitymi chimerami, ktore by za vhodnej konstelacie hviezd mohli naznacovat jemne naznaky prechodu do neutralneho stredu. Svet americkej mladeze je podany az prilis naturalisticky, kde reziser Clarke vidi mladu generaciu ako sexom posadnute podozrive individua. A s tymto generalizovanim rozhodne nesuhlasim. PS Clarka a jeho filmografiu /Ken Park/ rozhodne neodporucam na nedelu poobede ku kave. 20 % ()

Lischai

Depresivní síla, co vás přinutí se objednat na HIV test i když máte sto let stejného partnera. Je to minimalistická, drsná a krutá sonda do života děcek, které spolu souloží v intenzitě, jako my hráli Pogy a vyměňovali kartičky hokejistů. Místy velmi nepříjemné, na souložení třináctiletých je prostě něco přes čáru, ale o to hutnější je pak výsledný dojem. ()

deepend

Jeden docela drsný kousek ze života teenagerů, občas je to docela na hranici únosnosti. Tu Larry Clark překročil u filmu Ken Park. ()

Abes

Milý příběh o mladých newyorčanech řešících zásadní otázky svého života. Film napoví jak vypadá jeden jejich den. Polemizují o mezilidských vztazích, tvoří básně na téma souznění dospívajícího muže a ženy, shánějí si brigádku aby měli kroupy na nějakou tu zábavu a pokud se zrovna neučí blbnou v hajdparku, kde provozují aktivity na prknech, aktivity obohacující tělo i ducha. ()

Wormboy

Znechutenie, znechutenie a este raz znechutenie. To su pocity, ktore som zazival pri sledovani Clarkovych Kids, ktore by vsak mali byt preventivne pustane detom na skolach snad niekedy okolo dosiahnutia 15-tich rokov. Nebolo by to sice aj tak uz neskoro? ()

Juto

Je to znepokojujúce, pretože je to tak vierohodné, že vo filme Kids ide omnoho ďalej ako v predchádzajúcom americkom filme a úprimne popisuje životy aspoň istej skupiny moderných tínedžerov. 6/10 ()

Biggy

Zatím jediný film co tak věrně zachycuje krutou realitu, která v dnešní mladé generaci převládá. Pokud hodnotím film jako celek, musel bych dát hodnocení o malinko nižší, ale pokud vemu jen tu myšlenku a odvahu udělat něco takového a napsat vcelku dobrý scénář, hodnocení se malinko zlepší. 4/5 ()

SHI-SHA

Je to vulgární, provokativní a možná i tak trochu revoluční dílo. Vidět to tak ve třinácti letech, spadne mi čelist až na zem a možná se stane mým nejoblíbenějším filmem. Takhle je to trochu... nevím... kdybych se chtěl dívat na souložící, fetující a ožralé smrady, tak se vydám do parku pod vyhlášenou diskotéku. Ale hlavním úmyslem filmu není znechutit, nýbrž šokovat. Vžijte se do situace šestnáctileté dívky, která se nakazí virem HIV (HIV! Mezi AIDS a HIV je velký rozdíl) během své první milostné zkušenosti. SPOILER: Pokud jste stejně jako já byli šokováni obnaženým klínem hlavní hrdinky (která vypadá tak na šestnáct), vězte, že v castingu byla jako jedna z mála dospělá - 21 let. ()

Riley

Kontroverzní a proto populární Kids Larryho Clarka jsou podle mě nejlepší formou výstrahy proti aids a nevidím jediný důvod, proč by měl být tento film zakázán. Pro mě má plus za autentičost a poselství, které přináší. Jen by mohl mít trochu větší spád a být profesionálněji natočen. Přesto nadprůměr. 60% ()

E=mc2

Ja som to videl ako 13-14 rocny a vcelku ma to zaujalo ale urcite neinspirovalo...pravdivi film..kazdopadne..veľmi silný filmový zážitok. ()

Bouzy

Justin Pierce kluk, který se toulá s pár drobnýma po kapsách po ulicích a prohání se na prkně s vytahaným tričkem Independent. I takový mladý rebel bez budoucnosti má něco do sebe, když si ho režisér Larry Clark v parku vyhlédl do svého filmu KIDS. Film ukazuje jak je mládež dnes zkažená a k drogám nemá daleko sáhnout. Až nedavno jsem zjistil, že Justin Pierce spáchal sebevraždu. Možná 5 hvězdiček neodpovídá kvalitě snímku, ale určitě každý má svůj film, který je něčím pro něj vyjímečný. ()