Drama / Hudební / Komedie / Muzikál

USA, 1979, 123 min

Snad nejlepší filmový závěr, jaký jsem kdy viděla. Triumfální rozloučení režiséra se svou kariérou...a životem nenapravitelného děvkaře a workoholika poslední písní na dokonalém jevišti s jásajícím publikem......"Bye bye life, bye, bye hapiness, hello loneliness, I think he's gonna die.... I think I'm gonna die...."(26.3.2006)

Notorický workoholik a sukničkár pomaly dopláca na svoju vyťaženosť. Postupne ho zabíja fajčenie, tabletky a jeho posadnutosť prácou. Dráma z umeleckého prostredia zaujme svojou réžiou, ktorá zahŕňa aj štýlové tanečné scény, strihom, ktorý pripomína zaneprázdnený život hlavného hrdinu častým striedaním scén z rôznych miest odohrávajúcich sa v rovnakom čase, reflektovaním života hlavnej postavy. Najviac sa mi vryli do pamäti niekoľkokrát opakovaná scéna Joeových životabudičov a samozrejme tanečná scéna Joeovej šou. Umelecký film o umelcoch pre všetkých inteligentne rozmýšlajúcich divákov, hlavne milovníkov sebadeštruktívnych charakterov.(26.8.2013)

muzikál o režii muzikálních vystoupení, kouřením cigaret dokud nepadneš, a snahu strkat svoje přesexualizované filmy do kin. Na začátku nezajímavý, uprostřed docela i dobrý, ke konci zas trochu nudný. Pro někoho určitě je ale pro mě osobně ne, ale musím ocenit uměleckou hodnotu, jelikož je hodně dobře napsaný... jen opravdu nevím jestli se mi líbí nebo je to blbost.(2.12.2020)

Z All That Jazz se vyklubalo něco zcela jiného, než jsem čekala. Wow, to byla síla. Od večera, kdy jsem se na tento film dívala, už uplynuly skoro dva týdny, ale stále nemůžu vyhnat z hlavy melodii a hlavně slova závěrečné písně ("Bye bye Life - Bye bye happiness - Hello emptiness - I think I'm gonna die."), kde se hlavní postava - režisér Joe Gideon v nedostižném podání Roye Scheidera - definitivně loučí se životem. Silný film. A opravdu bych si nemyslela, že toto budu někdy říkat o filmu v kategorii muzikál. Přesnější by asi bylo popsat All That Jazz jako skutečné hluboké drama člověka, který si postupně začíná uvědomovat svůj blížící se konec, to vše za doprovodu hudby. To zní líp než v tomto případě zavádějící slovo muzikál. Right.(20.4.2011)

Strašidelný muzikálový klip na objednávku Ligy proti rakovině? Vedle, byli to srdcaři! Ať to byl kdokoli, nic nezměnil na tom, že v All That Jazz, frenetickém pojednání o umírání, bylo tolik života... Možná Bůh skutečně nemá rád muzikály, přesto zadržel Anděla smrti alespoň do času generálky úchvatných tanečních čísel a my tak mohli dojít k poznání - někdo se prostě nemůže změnit - už bychom ho nemohli tolik milovat... Všichni ale zaplatíme bolestí za zkrácený čas. C'est la vie.(8.12.2014)

• - Julie Hagerty se kdysi zapletla s režisérem-choreografem Fossem a ve filmu dostala malou roli. Její nahrávka ovšem skončila ve střižně. (džanik)

• - Do role Joa Gideona byl původně obsazen Richard Dreyfuss, ale odstoupil ještě během zkoušek. (džanik)

• - Roli Joe Gideona odmítl Paul Newman, později si to vyčítal. (Rocky62)