• slovenský

Drama / Muzikál

USA, 1979, 123 min

Filmografie Boba Fosse není bohatá na tituly, ale přesto je tenhle tvůrce považován za hlavního architekta moderního amerického muzikálového umění 2. poloviny 20. století. All That Jazz je jeho tvůrčí vrchol, dokázal v něm zužitkovat desítky let práce na divadelních jevištích, osobní zkušenosti s uměleckým prostředím od útlého věku až po vyčerpávající turné a náročné premiéry zralého věku, kdy se už od něj čekala jen další přelomové vystoupení. Je tam všechno - láska, nevěry, manželské ztroskotání, umělecké kompromisy ve věčném sváru s producenty, stres, deprese, alkohol a prášky na povzbuzení, nekonečné zkoušky, umělecké hledání a neustálé pochybnosti o své vlastní práci i práci druhých. Kdo se podívá na All That Jazz, má před sebou všechna lákadla, která může americký muzikál divákovi poskytnout - krásné ženy, chytlavé melodie, úžasné choreografie, ale taky šmíru, kýč a muzikáková klišé. Tenhle snímek poskytl životní roli Royi Scheiderovi, který se stal převtělením skutečného Boba Fosse a podal ohromující výkon. All That Jazz je narozdíl od svých starších sourozenců ze 30.-50. let mnohem víc hledačský a originální. Myslím, že je schopný upoutat i diváka, kterému jinak tenhle žánr nic neříká. Celkový dojem: 95 %.(3.9.2012)

Kdo by řekl, že Vivaldi je tak škodlivý. Velice nesourodý snímek s překvapivou hlavní rolí (Scheider a muzikál - to by jen tak nikoho nenapadlo). Časem získává na kvalitě. Teď už se těžko rozhoduji, zda je lepší ta první část o drillu nováčků a tvorbě představení nebo ty halucinogenní čísla z druhé části. Pokud chcete ztratit iluzi o divadelních muzikálech, máte vynikající možnost se podívat do zákulisí.(23.7.2012)

Roy Schneider, který se mnohým z nás zapsal do povědomí jako příslušník pobřežní hlídky ze Spielbergových Čelistí si po komerčním škváru první jakosti odběhl k téhle filmové lahůdce, která sídlí bezkonkurenčně v top ten v mém muzikálovém nebi. Narozdíl od líbivých, pestrých a pozlátkových scén leckterých muzikálů, které příběhem pokulhávají a sázejí na výpravu, kostýmy a hlasové projevy, tak tenhle kousek se ostatním vymyká svou depresivní atmosférou, lidskostí, všedností tématu, aby konečnou panoptickou scénou rozjařil závěrečný odchod z jeviště svým "Bye bye Life" s děvami oblečenými jako krevní řečiště, aby své pulzující srdce nechával doznít v nás.... Pro mě extravagantní trochu faustovský zážitek, který pulzuje a rozpaluje srdce všech fanoušků. Pro Schneidera jedna z již nepřekonaných rolí, jeho životem uštvaný cigaretovým kouřem zahalený choreograf nám ukazuje na pekelnou dřinu v zákulisí, kterou si my smrtelníci a profesionálně se nevlnící pozemšťané ani nedokážeme představit. Zážitek na furt!(26.9.2008)

Napriek záveru (či práve vďaka nemu) krásne pozitívna a zhovievavá oslava ľudského života v celej jeho rozporuplnosti. Značne autobiograficky ladený muzikál geniálneho Boba Fosseho, ktorý však vďaka priam heroickému výkonu Roya Scheidera ďaleko prekračuje ohraničenosť osobnej spovede. [100%](8.9.2005)

Film jsem viděl snad čtyřikrát a líbí se mi to čím dál tim víc. Konstatuji, že poprvé jsem se trošku nudil, protože se nejedná o jednovrstevný film. Ale je to filmový skvost, snad nejlepší z Fossovi filmografie. Naprosto geniální Roy Scheider, když ho pozorujete s tou přirostlou cigaretou máte chuť si taky zapálit. Skvělá hudba. Prostě nejlepší muzikál, který opravdu paradoxně ani není muzikálem. 100%(5.2.2006)

• - Finále příběhu málem nebylo z finančních důvodů dotočeno. Bob Fosse přetáhl rozpočet a společnost Columbia odmítla poskytnou další prostředky. Část této scény viděl prezident konkurenční 20th Century Fox, načež výměnou za distribuční a vysílací práva poskytl zbytek prostředků na dotočení. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Snímek získal Zlatou palmu v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Ann Reinking, která hraje postavu, pro níž byla sama inspirací, se musela podrobit několika zkouškám, než byla obsazena. (džanik)