Vetřelci a lovci: Užij si se psem (TV film)

Thriller / Krimi

Česko, 2011, 80 min

Možná nejlepší díl z trilogie, i když nejvíce za to asi může velmi kvalitní obsazení. Překvapuje mě, že přestože se jedná o film podle skutečné události, děj je plný nelogičností...K dobru připočítávám alespoň to, že se odhalily pohnutky "Zorra", ale chování postavy Simony Stašové mi přišlo prapodivné. Myslím, že ta už mohla být z děje vynechána. Aspoň by si mohla jako sestřička nechat svoje psychoanalýzy. I když tím se vlastně jako postava chovala nejlogičtěji, čili hloupě. A ponaučení na závěr? Až vám bude nejhůř, počkejte, že si vás najde Zahálka :-)(29.1.2012)

Musíme to tady trochu zvednout :). Poslední díl je pro mne zároveň dílem nejlepším, Budař podal asi svůj životní výkon, opravdu jsem z něj měla docela vítr. Stašová s Kukurou mi nevadili tolik jako ve filmu předešlém, ale stojím si za tím, že pro ně měl být vyhrazen pouze první příběh. Za nejlepší postavu celé série jednoznačně považuji policistu Dvořáka. Moc jsem nepochopila reakci kamarádky hlavní hrdinky (proč proboha neběžela na blízké letiště pro pomoc, ale radši zavolala neznámému právníkovi?!), jinak jsem ale byla napnutá až do samotného konce.(4.2.2012)

• paascha

Debilní pseudo drama, těžící ze skutečné události z Ruzyně, ale zprasené Renčem k nepoznání. Vzhledem k tomu, že prostředí letiště znám velmi důvěrně, trpěl jsem při amatérských scénách jako zvíře. Anebo možná je to v Brně takhle, já přeci jen dělal na Ruzyni. Každopádně dobrý režisér by s takovým scénářem a takovým obsazením natočil něco jiného, Renč je na odpis.(30.1.2012)

• Olík

Tak s tímhle psem jsem si příliš neužil! Už u komentáře předcházejícího dobrodružství Vetřelců a lovců jsem projevil strach z dalšího pokračování a mé obavy se bezezbytku naplnily. Opět ty samé nešvary co se týče režie a opět ty příšerné nelogičnosti – když postava hraná Hanou Holišovou při nálezu své zraněné a uvězněné kamarádky (Jana Stryková) nevolá 158, 155, 112 nebo alespoň na nebe nevysílá signál určený Batmanovy, ale vytáčí číslo z navštívenky, jenž jí dal neznámý advokát, kterého předtím viděla pět minut, otvírala se mi kudla v kapse. Myslím, že dodržení osvědčeného „třikrát a dost“ je tou nejrozumnější věcí, kterou tvůrci televizní série mohly udělat.(1.2.2012)

• Rokle

Není mi dobře z toho, co teď Renč natáčí. Dříve zajímavý a velice dobrý režisér se utápí ve stále kalnějších vodách českého filmového průmyslu. Budař zkouší ze svého těžce nemocného Milana vytasit aspoň určitou dávku psychického narušení a některé scény jsou aspoň průměrně odvedené. Ale za ten šílený závěr, kdy se dvě hlavní ženské postavy ocitnout v přední kabině letadla...a vy-víte co následuje... ne, to se nedá. Za to by zasloužil Josef Klíma opravdu nafackovat.(29.1.2012)