Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Vironey

Ano, forma nad obsahem vítězí stále častěji a častěji a mě už to prostě nebaví. Námět to není špatný, ovšem příběhová překombinovanost zde není oprávněná (jako byla např. v Inception), naopak se diváka snaží marně přechytračit a zakrýt tím tak myšlenkovou prázdnotu příběhu. Což o to, je to efektně natočené a pokud vám ke štěstí stačí bezpointová tajuplnost a detailní záběry na rozhnípané nehty, ohnilou mrtvolu a vyholenou pí** Rosario Dawson, tak budete spokojeni. ()

evuline

Zápletka jednoduchá, ale pokud jí upgradujete jednou, podruhé a do třetice, tak to dostává úplně jiné grády. Každý další film Dannyho Boyla je pro mě unikát, jelikož se nepotřebuje vydávat starými osvědčenými cestami. ()

MI-380

Zápletka zapletená v pravém smyslu tohoto slova. Dokonale promyšlená pomsta, kterou místo vousatého hraběte Monte Christa provádí... to nemohu prozradit, pointa je pointa: 75% (5387 hodnotících přede mnou je o něco níž - na 72%). ()

Guzo

Místy až zbytečně moc zmatené.. Vím, že to byl úmysl, ale ta režie hypnotických scén mi úplně nesedla a s tím se vezl celý film. Jinak se ale jedná o zajímavé téma, kde rozuzlení může být v podstatě jakékoli, protože díky hypnóze se to jednoduše odůvodní. 6/10 ()

Kurikmoon

MILOVNÍCI VEVERIEK, TENTO FILM NIE JE PRE VÁS... Áááá, niekto tu zavraždil veverku! Tak prekombinované ako sa to snaží byť záhadné. Na začiatku som na to skočil, ale z pribúdajúcimi minútami a ďalšími dejovými kľučkami som strácal záujem. A nakoniec som to dopozeral len zo zotrvačnosti. Priemer, ktorý sa pomaly, ale isto tlačí do zapomenutia.... O čom som to písal? ()

Jacob23

Zabavni herci - stavnata Rosario,vyborny soundtrack a klasicky Boyluv rukopis v pomatene hlave McAvoye..ikdyz to neni jeho nejlepsi forma stale je to kurefsky cool..videl jsem to uz 3x a stale me to moc bavi ()

strelenaL

Režisér Dannyho Boyle mě poslední dobou velmi baví. Jeho filmy mě nepřestávají překvapovat (myšleno v dobrém). Trans začíná mít ty správné grády až úplně na konci. Kdy se ukáže konečný faktor problému…kdo byl viník. Trans mi připomněl nedávno viděný film ‘‘ZMIZELÁ‘‘, asi nejvíce tím, že film mě udržel celou dobu na pochybách a nechával si pohrávat mé myšlenky s představou (úplně jinou než konec ukázal), naprosto mě strhnul, tak jako zmiňovaná Zmizelá. ()

Bagr_007

Danny Boyle se vrací ke svým ujetým jízdám a je to moc příjemné. Mám jenom trochu problém, že to k tomu překvapivému závěru kráčí tak suverénně, až to ve mně na konci cesty nedokázalo jakkoliv rezonovat. Ale herecky a režijně je to přesto velká pochoutka. ()

Autogram

Po celý čas sa vo filme vysvetľuje, ako to je, potom sa to mení naopak a zase inak, až by som na konci nejaké vysvetlenie potreboval aj ja. Keď hlavná hypnotizérka ukázala na chvíľu viac ako kozy, musel som spozornieť, ale k môjmu pochopeniu to nijak neprispelo. Viacero pekných akcií, značná snaha tvorcov o napodobnenie Nolanovho štýlu kombinovaného scenára, ale vo výsledku to na štyri hviezdy nedočiahlo. ()

Wbcko

Nevím jestli jsem se ve filmu ztratil jen já nebo i pan režisér ale ke konci už mi to přišlo jako moc velký zmatek. Přesto dobré, se slušným tempem a hereckým obsazením (velký like za Rosario Dawson). Malino slabší 4 hvězdy ()

standsiller

Veľmi dobre vybudovaný príbeh so špecifickou atmosférou a dávkou všetkého, čo dokáže pripútať ku kreslu divákov viacerých chutí. Réžia Dannyho Boyla pre mňa nie po prvý krát znamenala nevšedné dobrodružstvo. ()

greath

Danny Boyle vie vystupňovať tempo filmu na také obrátky, že sa v závere filmu nevládzete ani nadýchnuť. Hneď zo začiatku zaujimavá, v strede mierne zvláštna až chaotická a v závere taká nehorázne dobrá dráma. ()

venca163

Klasickýho Boyla (promakanej soundtrack, zábavný vychytávky, zajímavej námět, tempo!) tady doplňuje skvělý mazání hranic mezi realitou/snem/fikcí. Což už člověk možná viděl dostkrát na to, aby ho to sralo buď z principu, nebo proto, že to ani tady neni zrovna 100% domyšlený (no, nedává to tak úplně smysl), ale whateva...v tomhle podání to má něco do sebe! #naháRosarioDawson #jakoFaktÚplně #siToVygooli #omgFajnTadyJeOdkaz (75%) ()

LuciusWlk

Trans mohl být mnohem propracovanější, zamotanější, scénaristicky více rozmáchlej a byla by to naprostá dokonalost. Přesto se jedná o počin, který si zasloouží veškerou pozornost. Už dlouho jsem neviděl film, kde až víceméně do posledních deseti minut, jsem pořád tak nějak tápal. Netvrdím, že jsem chvilkami netušil, ale jistota žádná. Nicméně, ať je to tak nebo jinak, takovýhle snímku je jako šafránu a já se k němu rád vrátím. Výborný soundtrack, něco drsných scén a dobrý nápad si zaslouží ocenit. ()

fruitbueno

Napětí střídá akce, akci střídá zapletená zápletka, zapletenou zápletku v závěru vystříhá nečekaná pointa. Chvílemi jsem se těžce nechytala, nechápala jsem, co tím jako básník chce říct, kdo s kým peče, kdo peče proti komu, ale bavilo mě to, tak proč ne. Jmenovitě navíc chci vestoje zatleskat V. Casselovi, ten kluk už svůj standard drží hodně, hodně dlouho a co víc, má tendenci být lepší a lepší. P. S. Že máte Boylea někteří za vyhořelého - viděli jsme stejný film? Když člověk odmyslí tvůrce, hodnocení půjde nahoru, o to se vsadím. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)