Hlavní postavou příběhu z exotického Japonska je newyorský odborník na počítačové čipy Paul Racine, který se po úspěšném obchodním jednání seznámí v baru s krásnou Japonkou Kirinou a po příjemně stráveném večeru se s ní v jejím bytě pomiluje. Když se však vrátí do bytu pro zapomenuté klíče, stane se šokovaným svědkem její rituální vraždy a sám je ninjou, který ženě setnul hlavu, raněn mečem na krku a na ruce. V nemocnici Paula navštíví učitel bojových umění Takeda, protože podle hvězdice, která se Američanovi zasekla do ruky při útěku, poznal, že vrahem byl jeho dávný nepřítel Kinjo z klanu Makato. Nabízí mu ochranu, protože Paul zahlédl ninjovu tvář a ten se nezastaví, dokud nepohodlného svědka nezabije. Netrvá dlouho a v nemocnici se objeví komando zabijáků, kteří povraždí hlídkující policisty i personál, Paulovi se však podaří s pomocí pistole jednoho z mrtvých policistů prostřílet ven. Spojí se s Takedou a jeho ženou Meiko, kteří ho chtějí rychlovakem odvézt do bezpečí. Do vlaku se však dostanou Kinjovi zabijáci, zabijí strojvůdce, nastaví automatické řízení a pak postupují vlakem a brutálně vraždí všechny cestující. Takeda s Meiko se jim však postaví a přemohou je. Ve zdraví se pak dostanou na ostrov, kde sídlí Takedův klan, je však jen otázkou času, než tu objeví také Kinjo se svými zabijáky. Než se tak stane, Paul mnohé pochopí, mnohému se naučí a nakonec rozhodujícím způsobem zasáhne do dávného sporu obou klanů. (oficiální text distributora)

blackJag

Nezáživná eskapáda s Christopherem Lambertem, který je vyhlášený svou naprostou hereckou nemohoucností, které tentokrát zbývající herecké složení svým "výkonem" dokáže i konkurovat. Upachtěná bojová choreografie celkovou ubohost filmu jen podtrhuje. Tak špatně zinscenované bojové scény jsem dlouho neviděl. Normálně bych dal 1*,ale za bezskrupulózní vypořádání ninjů s nevinnými cestujícími ve vlaku tu druhou * neochotně přidávám. 35% ()

Narcis odpad!

Kravina na n-tou.Lambert si to u mě pěkně potentil.Už nebudu riskovat nějaký jeho film, který jsem ještě neviděl - radši se dívat jen na to je jisté že se dá vidět např. Vraždy podle Jidáše. ()

sedm.1

Ikdyž rok vzniku tomu moc nenapovídá,patří Štvanice jasně jak dějově tak díky Lambertovi do staré školy akčního filmu.Nenajdeme zde jako u novodobých akcí nepřetržitou jízdu plnou výbuchů,střelby a neporazitelných fuckujících hrdinů,ale spíš takovou usedlejší přemýšlivější akcičku,která má své dané pravidla a ty nepřekročí.Chvilkama má sice Štvanice i docela spád a pár opravdu povedených scén,jako například "vybíječka" ve vlaku,celkově však na mě tento símek moc nezabral.Nevím,jestli to bylo poměrně nudnými postavami(mimojiné,Lambert na to fakt nikdy neměl dostat se mezi filmové star),a nebo samotnou zápletkou,která mi přišla hodně naivní,ale jinak,než jako průměrný béčko Štvanici zařadit nemohu. ()

kenkaku

1.: Máte rádi filmy situované do Japonska? 2.: Je Christopher Lambert váš oblíbený herec? 3.: Máte rádi souboje s mečem? 4.: Umíte Japonsky? ...za každé ne si sundejte jednu hvězdičku (a pokud dokonce 4x ne zcela chápu proč nechápete jak se na tohle vůbec může někdo dívat) ()

laserr

Ano, scéna s vlakem byla na výbornou, ale co ten zbytek? O ději se vůbec nedá hovořit, akční scény jsou podprůměrně mizerné, takže ze začátku divák sleduje, protože čeká na "další vlak", v prostředku ze setrvačnosti a ke konci jen žasne nad tím, jak dovedl scénárista zazdít jakékoliv plusy tak pitomým koncem. Od tohoto filmu: Už nikdy americké filmy, kde se vyskytuje větší množství asiatů a další film Lamberta jen za výjimečných okolností. ()

Johnny

Veľmi nezaujímavé naozaj. Ešte aj tie súboje boli akési nepresvedčivé. Jediné plus je výborný soundtrack, ktorý navodzuje tú správnu atmosféru. ()

Hapretor

Doslova na zabití 106-i minut přebytečného času je to dobré. Jinak je to "parádní" blbost, nad kterou nemá cenu moc přemýšlet. Rozhodně si nemyslím, že ninja zabijáci jsou ve skutečnosti taková hovada, jak je vykreslil tento snímek. A Christopher LamaPrd? Ten hraje svou obvyklou notu, kterou by zahrál snad každý. ()

MickeyStuma

Snímek si především pohrává s tradicemi ninjů a to na pomezí současné doby. Příběh o americkém obchodníku, který se do maléru dostane jak slepý k houslím a je svědkem něčeho, čemu by jinak asi ani nebyl schopen uvěřit, není ojedinělý. Scénář ale není nijak špatný. Má to temnější atmosféru a jistou dramatičnost. Povedená kamera a kulisy vytvářejí vskutku úžasnou podívanou a to u každého políčka obrazu. Dojem však hodně kazí velmi slabá choreografie bojových scén. Tak tady se tedy moc nepředvedli. Rozhodně to mělo navíc a je velká škoda nevyužitého potenciálu. Christopher Lambert bohužel nemá tak významnou roli aby se nějak předvedl. Finálový souboj to nijak nenahradí. Nemohu tvrdit, že se jedná o špatný film. Svoje určité charisma rozhodně má. ()

AntiasKing

Když jsem to viděl poprvé (asi v 14-15 letech) tak se mi to dost líbilo, jelikož mám rád japonskou kulturu i všechno kolem samurajů i ninjů. Lambera jsem si ve filmu nijak neoblíbil, ale za to ty dva borce, kteří se pak rozsekají v závěrečné bitvě v noci při dešti. Byl to pohodový film na večer. 60% ()

Primavera

Scéna z vlaku bola jediná, ktorá ma udržala naozaj zaujatú na stoličke. Záver filmu mi však pripadal ako skúška nervov diváka, dokedy si nechá zo seba uťahovať. Za cca 15 dni sa "pištoľkový" beloch nikdy nenaučí bojovému umeniu tak, aby porazil ninju jeho zbraňami. Obávam sa, že sa ani nestačí nadýchnuť v jeho blízkosti a nieto ešte, že s ním bojuje a víťazi! Omg, aj na paródiu je to priveľa. :-) ()

Acrobat odpad!

Priam odpudiva pomala zlatanina pre dochodcov, ktoru by mal Cierny dazd sfuknut niekam do kanala. (videme 10.11.2019, filmplus) ()

Clark_Kent

Čas neumírá, jenom člověk. Toť krásný dovětek a příjemný příběh samurajů. Štvanice byla pěkná, hlavně ve vlaku, kde se mečem samuraje příliš nešetřilo. ()

johnsnow odpad!

Občas sa stane(skôr extrémne zriedkavo), že hoci je film akčný, tak ma vôbec nebaví, a toto je ten prípad. ()

freeeeedom

Ničím originálne béčko, ktoré by hádam u skúsenejšieho režiséra dopadlo lepšie, niektoré motívy ako boj dvoch samurajských klanov na ostrove sa dal určite natočiť zaujímavejšie ako že dvaja vodcovia behom pár minút povraždia súperov tej druhej strany a potom sa mydlia medzi sebou. A záverečný súboj medzi Lambertom a hlavným "padouchem" tak to bolo čo preboha? Zlý vtip alebo paródia? Ale ak nemožte spať tak sa na to celé s istým sebazaprením aj dá pozerať. Ale ak chcete samurajské meče okolo ktorých sa celý film točí tak si dajte radšej Tarantina :o) ()

p.a.douch

Scénárista Pretty Woman a Přepadení v Pacifiku režíruje film. A docela mu to jde. Lambert hraje trochu nevýrazně. Joan Chen se ve filmu moc nezdrží (škoda). Lone a Harada dobrý. Je to sice film z roku 1995, ale podle mě by spíš patřil do osmdesátých let. Dívat se na něj dá a určitě nikomu neublíží. ()

Saprofag

Áno. je to tzv. kakačka, ale. Viděl jsem to už dříve a nemůžu nepřiznat, že mi to zase tak moc nevadilo. Samozřejmě se tu děje spousta nelogičností a někteří herci někdy opravdu nehrají ale!, alespoň mě, zaujala občas zajímavá atmosféra a John Lone je dobrej záporák. Jeho výkon docela hodnotím a nepřišel mi vůbec špatný. Jó to Kryštofík Lambertů se měl na tyhle role dávno vykakat a hrát gay role nebo něco podobného. Myslím, že v tom by vynikl. POZOR SPOILER: Joan Chen bych rád zabil sám. Vyloženě mě její výrazy tváře a kreace iritují až natolik ... :D. No nic. S přivřeným okem dám za tři. ()