Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

Joostas

Jižanská drama mám rád, jsou často plně prosycena proslulou jižanskou pohostinností.Tohle mi ale přišlo slepené a chyběl dezert. ()

PamelaJJK

Hodně povedené drama. Absolutně ve všem. Příběh, obsazení, vizualita, hudba... Zážitek mi nekazilo vůbec nic. I ten Zac Efron byl snesitelný a koukatelný. Skvěle doplňoval duo Matthew McConaughey a John Cusack. Nad všemi se tyčila "špinavě hříšná barbína" Nicole Kidman. Byla na zabití i k sežrání, ale hlavně sexy. Potěšila i Macy Gray. Hudba byla další "hlavní postavou", skvěle dokreslovala děj. Tuhle milou podívanou o ne zrovna milých věcech bych vydržel sledovat i mnohem déle. 100%-ní spokojenost a plný počet bez sebemenšího zaváhání. ()

Aquarii

Podívala jsem se na tenhle snímek jen díky hereckému obsazení, děj mě moc nezaujal. I když druhá půlka filmu byla docela dobrá. ()

kolly13

Nuda kombinovaná s podivuhodně dobrými šoty. Reklamu přinášející pseudomočení Kidman taktéž nuda, ale konec filmu, ten se mi líbil moc. Syrovostí, neamerickou nepřímostí. Dokonce McConaughey tu není za beznadějně namyšleného Jelimána. A proč vidět tento film, kvůli výkonu Johna Cusacka a Kidmanovské štětky. ()

rigby

Vzhledem k obsazení jsem byl na toto dílo velmi zvědavý. O to větší pak bylo zklamání z hodně rozpačitého děje, který nebyl schopen zaujmout. Jen tak plynul okolo mě, až uplynul. Ani závěr se mnou nehnul. Zkrátka tomu chyběla pořádná jiskra. ()

Hookins86

Nicole moc nemusím a nikdy se mi nelíbila, ale v tomhle filmu, jsem si říkal, že udělám vyjímku. John Cusack jako kriminálník byl dost dobrej, teda až na to, jak se na konci vybarvil. Matthew jako homosexuál, byl spíš taková vedlejší a k němu se moc nehodící role. No a vše se točilo okolo vysolárkovanýho pána čáva Zaca Efrona. Ten když už nebude brát role ve stylu háj skůl mjůzikl, tak by to mohl někam dotáhnout. Jinak hodnocení nebude závratný, páč film, byl docela nudnej... ()

VLADEK

Velmi dobré herecké výkony, nad tím vynikající Cusack a nezklamající Kidman. Souhlasím se skvělu kamerou, která vytváří atmosféru, kdy se při filmu skutečně potíte - a nemyslím tím při "erotických" scénách nebo močení Nicole. Zato příběh samotný drhne a výsledkem je béčkový film o ničem. ()

ludovit14 odpad!

Tak toto čo bolo?Pri tomto hereckom obsadení som čakal trochu viac.Film ktorý ma od začiatku vôbec nezaujal.Je to perverzná, zvrátená Kidmanovka,ktorá nemá obdobu.Za normálnych okolností by som to už dávno vypol,ale nedalo mi to obsadenie.Stále som dúfal, že príde nejaká úžasná scénka.Bohužiaľ neprišla,prišla iba depresia. HOD:odpad PS: No comment ()

Delmondo

Nevýrazný a skoro až nudný drama o jednom vyšetřování který hraje vlastně až druhý housle, kde každá z postav má nějakej problém. Reportér McConaughey je skrytej gay, obviněný Cusack je úchyláckej prdlouš, Kidman zase děvka co ho chce a Efron jako nadrženej blbeček co se zabouch do Nicol. Tohle byla je ukázka, ono těch magorů tam totiž bylo víc. Velmi dobrý vizuál ála šedesátky a herecký výkony toto upocené drama ovšem zachraňují a dá se na to koukat, ale žádný zázrak to tedy taky nebyl. ()

vecneZivec

Hodně rozporuplnej a zmatenej film. Ale všechno ve finále dává smysl. Moc mi neseděla hudba, ale ta není nějak podstatná. Cusack, McConaughey i Kidman jsou vyborní. Je to těžkej film, ale podle mě hodnotnej a grafickým zpracováním i jedinečnej. Nemůžu dát 3 hvězdy. Na to je to moc dobrý. Dávám 4, ale hlavně za jednotlivý postavy než za celek. ()

fenka

Tak tohle byl podle vseho ten nejdivnejsi film, ktery jsem osobne videla. Po celou dobu filmu jsem se snazila prijit na to oc tam jde, Efron mi zvlastne nevadil, Kidman mam rada v tech syrovejsich rolich a hudba me vylozene tesila. Zaver udelal za filmem zvlastni tecku neco jako kdyz zaviras viko od popelnice. Bylo to trochu desive, trochu vtipne a hodne hodne divne! Je to jeden z tech filmu ktery nepotrebujete videt znovu, ale jste vlastne stejne radi, ze jste to videli. ()

Ironhead

Slusnej prumer. Z nametu a s danym osazenstvem se ale dalo vymackat urcite vic. Potesi zaporna role pro Johna Cusacka a defkoidni blbka v podani Nicole Kidman ;) ()

Vlasek

Co tímhle chtěl autor říct?Že je celý svět jedna velká žumpa plná přetvářky a naopak ti zdánlivě špatní mají opravdové nitro (viz hlavní postavy)?Přirozenost a opravdovost spočívá v brutalitě? Vždyť všechny postavy jsou nějakým způsobem narušené, ujeté, mají masochistické nebo sadistické sklony. Takové osobnosti jistě existují, ale v takovéhle koncentraci?Jestli skutečně autor všechny znal, tak muselo být jeho okolí neuvěřitelná skvadra úchyláků . Celý film je divný mišmaš žánrů, ale vizuální stránka je dobrá. Na obraz se hezky dívá, ale zvuk by bylo možná lepší vypnout a některé scény úplně vynechat. ()

bonovox

Nevyrovnaná dráma z južanského prostredia, kde vôbec neprekvapuje účasť MmcC. Naopak prekvapuje hviezdne herecké obsadenie, ktoré drží film aspoň nad priemerom. Mohlo by to dopadnúť ale oveľa lepšie ak by to točil zručnejší tvorca. ()

Astonko

Vedel by som k tomu napísať veľa komentárov. Jeden by bol niečo v tom zmysle ako to chce byť viacerými filmami naraz, aj thrillerom aj absurdnou komédiou aj detektívkou, no nikdy sa tomu nepodarí vyniknúť ani v jednom smere, práve kvôli tej "roztrieštenosti". Druhý by bol v podobnom zmysle, ako tá detektívna linka ešte ako-tak dokázala udržať moju pozornosť, no ten non-sense medzitým spôsoboval akurát to, že som sa cítil veľmi trápne a s veľa nepodstatnými detailami napr. o postavách ma to len nudilo ešte viac. No a ďaľší by naopak film vyzdvihoval, resp. aspoň jeho časť, a síce tú floridskú retro atmosféru močarísk a presný výkon Nicole, tieto dve veci sa mi na filme páčili najviac a za ne sú tie dve hviezdičky. Nevedel som sa rozhodnúť, ktorý komentár by najlepšie vystihoval moje sklamanie a znudenosť tak tu ich máte všetky a všetky majú niečo do seba 4/10 ()

Raziel811

Nedotažený film ve všech ohledech - chvílemi se třesoucí kamera při statickém pohledu, kde je zjevné, že to tak být nemá. Občasně špatně střiženo. Žánrově nesourodé, jako by tvůrce nevěděl, zda chce točit drama o odsouzenci nebo thriller o nevyřešené vraždě nebo pohled do sociálního soužití ras. Vrcholem všeho se "sex" mezi Cusackem a Kidman v návštěvní místnosti věznice (větší kravinu jsem snad neviděl). ()

Stebielko

Lee Daniels už v Precious predviedol, že sa nebojí ukázať aj tie „škaredé“ veci, ktoré nás v živote môžu stretnúť. V tomto snímku sa posunul trochu iným smerom, ukázal nám animálnosť a to hneď v niekoľkých odvážnych scénach. V tomto prípade je tá trocha bizarnosti na mieste a zároveň z filmu robí jedinečný kúsok. ()