Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

HMTD

Byl jsem v posledních letech v kině na mnoha filmech, ale tohle byl doposud největší zážitek. Po skončení titulků byly v kině ještě 2/3 lidí, někdo začal tleskat, a v vzápětí tleskala polovina kina. Běžte se na to podívat, jsou to emoce, je to živelné, je to živé!!!! ()

Capri2016

Skupina Queen, Freddie Mercury a ich hudba - to je moja dlhoročná láska, mám všetky ich CD a poznám slová veľa z ich piesní. Bola som na nedávnom koncerte Queen vo Viedni a tiež som "išla" na Briana Maya keď bol v Bratislave. Čiže nie som nezaujatá fanynka skupiny Queen a Freddieho. Bohužiaľ som nikdy nezažila Freddieho naživo a kvôli jeho skorému skonu v roku 1991 už ho nikdy ani neuvidím. Ale toto mi tento film Bohemian Rhapsody aspoň čiastočne vynahradil. Rami Malek podal neuveriteľný výkon a zhostil sa úlohy Freddieho Mercuryho tak, že som úplne zabudla, že som v kine a ako keby som sa na 2 hodiny stala súčasťou života Freddieho. Proste som ho celé 2 hodiny pozorovala zo zatajeným dychom. Musím povedať, že zo začiatku mi vadilo aké zuby a predkus nasadili Malikovi, ale aj na toto som si postupne zvykla. Casting filmu skupiny Queen aj ostatných ľudí v živote Freddieho bol skvelý. Ale to hlavné okrem výkonu Ramiho Malika prečo sa oplatí film Bohemian Rhapsody vidieť je hudba Queen a možnosť vidieť tvorivú atmosféru v skupine Queen ako jednotlivé piesne vznikali. Fenomén Freddieho (jeho hlas, originalitu a energiu) bolo neskutočné pozorovať hlavne v záverečnej 20 minútovke koncertu Live Aid, ktorý sa považuje za najlepšie koncertné vystúpenie všetkých čias. Wow! alebo po slovensky "Fíha!" ()

slamic5

Asi jako jo. Husí kůže byla, ale ta je pokaždé když koukám na koncerty Queen, takže bych to nepripisoval filmu. Jsem fanoušek Queenů, ale o FM jsem nevěděl vůbec nic a myslel jsem že mi to tenhle film poví. No cosi pověděl, ale asi ne tolik co jsem čekal. Jinak k hereckým výkonům nemám co vytknout, samozřejmě, Malek si to celkem zandal. ()

TeresaWin

Nikdy jsem nezažila, aby celý kino po skončení filmu tleskalo. Nikdy jsem v kině neviděla tolik dojatých lidí. Neuvěřitelný, jak dokázali zachytit stejnou atmosféru jako ve Wembley. A obzvlášť, když to točili první natáčecí den. Jak je možný, že mi to nahnalo husí kůži, jako kdybych sledovala pravý Queen, to netuším. Konečně životopisný film, co je opravdu film a ne jen podrobné informace, které příběhu často nemají co dát. Tohle byla oslava, vzdaní holtu Freddiemu a Queen. Takhle to má vypadat. Podle mě ani ta historická nepřesnost událostí nikomu neubližuje. Naprosto úžasný obsazení. A já jsem furt v šoku a hrozně vděčná za to, že je tenhle film #1 ()

CheeseFigure

Mám pocit, že keby to bolo natočené pred rokom 2000, tak by to malo aspoň 190 minút a bol by to kinematografický skvost (rovnako, ako je Queen skvost hudobný). Celý čas ako keby tomu niečo chýbalo, niečo čo by som pomenoval, veľmi abstraktne, duša. Keď nabehli záverečné titulky, počas ktorých zaznelo skvelé Don´t stop me now, mal som pocit, že nebyť to o kapele Queen, tak by sa moje hodnotenie pohybovalo okolo priemeru. Úplne sklamaný som nebol, ale čakal som niečo viac. ()

Peroon666

Hodnocení rozdělím do dvou částí. Tou první jsou fakta. O kapele toho docela dost vím, neboť jsem už jako školák viděl v kině Queen v Budapešti a už od té doby jsem jejím velikým fanouškem. Jen tak namátkou vyberu pár událostí, které se tak, jak jsou ve filmu prezentovány, stát jednoduše nemohly... Freddie se skutečně seznámil s Brianem a Rogerem už v dobách Smile, ale nebylo to tak, že by se k nim přisral hned při prvním setkání. Byl jejich fanouškem a pak i kámošem, pomáhal jim s tím, jak by měly jejich koncerty vypadat, diskutoval s nimi právě proběhlé koncerty, kalil s nima, apod. Ale přidal se k nim až v moment, kdy odešel Tim Staffel, což ale bylo až nějakou tu dobu po prvním setkání. Hledání Johna Deacona ve filmu není vůbec, což údajně taky nebyla vůbec žádná prdel (sorry, Freddie), našli ho až někdy v roce 1971...nebo...takový song Killer Queen sice skutečně hráli v Top of the Pops, ale až v roce 1974...v té době ve filmu, tedy bezpečně před vydáním prvního alba (na kterém i tak nebyl), rozhodně nebyl ani složený, natož nahraný, aby ho mohli hrát z playbacku...nebo...ten samý případ o pár minut později se songem Fat Bottomed Girls, hraným na US tour, ve skutečnosti složeným až v roce 1978...nebo...We Will Rock You byla složena v roce 1977, a v té době Mercury určitě neměl ten svůj homoknír...atd...atd...atd...a na konec - ve filmu se ostatní z kapely o Freddieho nemoci dozví už před Live Aid - což je kokotina nad kokotiny, nicméně pro záměr filmařů zakončit film právě tím koncertem, je to naprosto zásadní, a musím říct, že i docela zkousnutelný fail. Ve filmu to ale vypadá, že se spolu před Live Aid chlapci neviděli a nemluvili 4 roky, ale je to další velký fail, byli normálně v kontaktu, vždyť poslední koncert před Live Aid byl jen pár měsíců před tím, aspoň co vím. Ale chápu, je potřeba nějaké to drámo...nejsem si však úplně jistý, jestli je takové překrucování v životpisném filmu košer...kdyby jednou...a už vůbec nechápu, jak to mohli May a Taylor, jakožto výkonní producenti přes hudbu, dopustit...ale co už... Druhou, a pro mě zásadní částí (je to přeci film, ne diplomka), je samotné filmové zpracování. To se mi moc líbí. Poctivá filmařina. Fyzická podoba (některými tady v komentářích shazovaná) osob ve filmu je dle mého názoru na hodně slušné úrovni. Nevím, o co by byl Sascha Baron Cohen lepší, než Rami Malek. Ten předvádí fantastický výkon, nejen v hraných, ale (a hlavně) i v pódiových scénách. Ostatní víc než solidně sekundují. A když se na plátně objeví takový Bob Geldof, tak jsem si jen říkal, že je to snad počítačová montáž. Film má krásné barvy, atmosféru, o zvuku asi není třeba psát eseje, o hudbě už vůbec. Ukončení filmu mi přijde vcelku fajn, lepší jak nějaké srdceryvné scény ze smrtelného lůžka. Prostě v plné síle, jak jsme Queen vždycky znali. 80% za ty výše uvedené překrouceniny skutecnosti... ()

Peter.Guba

Takze takto: ak tuto snimku povazuju tunajsi "fundovani" odbornici za top 10 vsetkych cias, tak to zacina byt zle. Pozrel som si film v kine. Pozrel som si film doma. Som fanusik Queen, som rockovy fanatik a preto ma tato snimka urazila svojim otrasnym prevedenim. Bez emocii. Nuda. Rami Malek sa snazi, ale nefunguje to. Energia Freddyho ostala niekde ta tam, hudobne prevedenie je OK, ale to je tak vsetko. Zo zivota Freddyho vytiahnute totalne bullshity, nepresne podanie, chemia medzi hercami nefunguje, postavy su uplne zabudnutelne. Takze tento vylev je lepsi ako Krstny otec, Pulp Fiction, Rain Man, Mlcanie jahniat ci Matrix? Vtip? Asi nie....Povodne som dal hodnotenie ODPAD, upravujem to na 2 hviezdicky kvoli Freddyho pamiatke, kvoli nicom inemu. ()

wendikcertik

Ten pocit, kdy chceš své ztuhlé tělo zvednout z křesla a začít nadšením tleskat a přitom si uvědomíš, že jsi jenom v kině!!! ()

kyblik2

Skutočne úžastné veľdielo. Perfektne natočené s charizmatickými hercami. Rami Malek je frajer! Ďakujem za tento počin, škoda že som queen viac nezažil sám. Narodil som sa dva roky po Freedyho smrti...Aj tak som fanúšik queenu a vidieť ako vznikali známe songy bolo pre mňa zážitkom :) ()

kuri-noha

Právě jsem se vrátil z IMAXU... Velmi zhuštěná a zjednodušená oslava rockové legendy plná zkratek (nejen časových) má oslovit divácké masy. Dostane ale i celoživotní milovníky kapely jako jsem já. Může za to hlavně závěrečná, precizní rekonstrukce vystoupení Queen na Live Aid 85'. Tento dramaturgický záměr byl zvládnut skvělým scénářem, střihem a vynikajícími herci, kteří snad ani nemohli být hodnověrnější (nehrál nebo alespoň nedaboval Gwilyma Leeho sám May?!). Malek sice není Mercurymu podobný a už vůbec nemá podobný hlas, přesto se do Mercuryho kůže dostal obstojně... I přes tu zkratkovitost, kvůli které pár scén vypadá toporně (například vyhození Paula Prentera), je to senzační film. Nutno dodat, že svému úspěchu a líbivosti vděčí nesmrtelné, geniální hudbě ty největší a kapely všech dob... Ty dlouhé roky čekání stály za to. Pro nás, co se vinou pozdního data narození nemohli dostavit na koncert Queen, je tohle dar útěchy. Blíž už nikdy nebudu. ()

mirushbiatch

Hodne dlho som nepísal žiadny koment, niežeby to niekto čítal, ale po tomto zážitku, i keď z druhej rady v rohu kinosáli a dolámaným krkom, musím. Vlastne nie je ani čo, ten film je absolutne dokonalý, nepotrebuje žiadne veľké meno, Rami Malek sa však pevne verím veľkým menom stane. Potrebuje milovníka hudby a veľký crowd. A Ramiho Maleka. A veľké pódium. A Ramiho. A veľký stage. 5* jak voči! ()

KiJi

OBYČEJNÝ FILM O NEOBYČEJNÉM MUŽI Hned vypíchnu sílu filmu: pěkně natočeno a hezké kamerové záběry, vynikající herecký výkon hlavního herce, lehký humor, samozřejmě hudba a monstrózní závěr koncertem ve Wembley. Ale něco tomu chybí. Co tím vlastně členové skupiny May a Taylor chtěli říct? Snad to není: hele, babráme se s tím už 10 let, tak to nějak doděláme ne? Obsahově film je dosti povrchní. Skalní fanoušci znající skupinu od A až po Q, se budou nudit. Diváci, kteří ví, že byla slavná kapela Queen a že hlavní zpěvák umřel na Aids, se zas toho moc nedozví. Příběh odvypráví, jak se potkali, a skončí koncertem Live Aid ve Wembley. Občas se dozvíme, jak vznikly některé písně. Nezabývají se vůbec kytarou Maye, kterou si vyrobil a jejíž zvuk je neodmyslitelnou součástí kapely stejně jako hlas Mercuryho; že Queeni nahráli několik skladeb do filmů; kde se vzal basák Deacon; a navíc trochu manipulovali s událostmi. Na mě to působí, jako by chtěli ukázat to hezké z Freddiho života, uchovat si jen ty krásné vzpomínky. Kontroverzí tam příliš není. Nešli do bujarých sexuálních večírků, ani neukázali poslední kruté chvíle Frediho umírajícího na AIDS. Spíše to byl prospěchářská buzna Paul, který Freddiho vzal na scestí. Chvílemi mi připadalo, že ho vyobrazují jako Forman Mozarta. Herci – členové kapely – působí velmi klidně, mnohdy spíše staticky. Co ale diváka dostane je závěrečný, fakt epicky udělaný koncert ve Wembley. Bravurně smíchané záběry nové, původní, jestli tam byly nějaké digitální, není to poznat. Ale v kině s Atmosem člověk cítil tu energii, vášeň, sílu Queenů, lidí a hudby, tvůrci tak dokázali opravdu zprostředkovat zážitek z koncertu Live Aid. Viděno 2D s tit., Atmos. Pozn. Překvapilo mě, že písničky nebyly otitulkovány. ()

pps

Pět a za Live Aid dalších pět k tomu. Paráda. V Dolby Atmos nezapomenutelný zážitek. Vlastně přemýšlím jestli si to nedat znovu. ()

She_Screams

Já to říkala vždycky, že Freďák je jediný gay, kterého snesou i starý český strécové v otázkách orientace názorově nepružní. Kino bylo plné, nevídaně nikdo po celou dobu filmu neštrachal v mobilech, ti strejdové tam byli taky a nebylo jich málo. Viděla jsem lepší snímky, ale! Přestože, nebo právě proto, že velkou hloubku nemá, osloví, funguje to, chápeme najednou zpěváka snad všichni. Fandíme mu. Na hlad a žízeň jsem si během projekce vůbec nevzpomněla a na konci seděla jako přikovaná. Šli jsme za hranici všedních dnů a to byl cíl (a zdaleka nejen díky úžasné kameře). ()

Vive

134 minútová reklama na QUEEN, dávajúca presne to, čo rádoby fanušíci chcú. Smutné, ako dopadol film, na ktorý som sa kvôli Cohenovi tešil - vykastrovaný, vyleštený, povrchný. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě