Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda)

• Německo

Winnetou - Der letzte Kampf

Posledný boj

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 2 h 3 min

• Fretakata

Stupid, very stupid. Z nostalgie som sa snazila dopozerat tento grc. Aj bez porovnania so starym Winnetouom je toto.. tfuj. Knihu nerespektuje prakticky vobec a je plny stupidit. Snaha o nizke naklady (mohol sa tocit na somarskej luke za BA,indianska dedina s tromi vigvamami, kvantum scen v tme, ked nevidno pozadie,aj cez den rozmazana panorama,...) vrchoila,ked zlodusi v zaverecnej scene vykrikmi suplovali vypravu. "Valia sa na nas zo vsetkyych (DVOCH) stran!" -asi dvanasti indiani. Top bol "vsetky kmene sa zjednotili!" a pricvalalo zo tridsat indiánov. Toto mozu knzumovta len ludia, co necitali knizky a nevideli Bricea a Barkera na Plitvickaach.(1.1.2017)

Najlepšia časť. Santer sa vydaril a téma boja indiánov proti nenásytným belochom je klasika, ktorá nesklame. V záverečnej časti som si už na hrdinov zvykol a dej profituje aj zo zovretého deja naprieč epizódami. Škoda straty tempa pri indiánskych pytačkách a obmedzeného rozpočtu, kvôli ktorému finálna prestrelka vyzerala pomerne biedne. 7-/10(5.1.2017)

• Roman07

Oproti Tajomstvu strieborného jazera aspoň o málo lepší scenár, ale to bolo všetko. Opäť nekonečné minúty, kedy sa nič nedeje, či už v tábore Apačov alebo Komančov. Scény s Nšo-či ako šamanky sú tu preto, aby mal celý film aspoň dvojhodinovú stopáž. Záverečný boj, kde najskôr bojuje celý kmeň Apačov v počte asi 20 mužov a na konci prídu na pomoc všetky indiánske kmene Utahovia, Komančovia... v počte ďalších 30 mužov, už nemá zmysel ani komentovať. Zlatá bodka na záver, keď sa Old Shatterhand stane náčelníkom Apačov, už len dotvára obraz celej nevydarenej série.(2.1.2017)

• iXtr3m3

WTF? Že sa pôvodná séria vôbec nedržala kníh, na tú dobu a na to spracovanie to bola fakt že pecka. Ale toto bolo preboha ča? Old Shatterhand ako vysušený pobožný spiťálek, Winnetou ako tupý svalnatček, Nšoči WTF? Toto nemalo vôbec vzniknúť. To je preboha taký problém skúsiť nafilmovať skvelú trilógiu podľa knihy? Dosť slušnosti, kurvafix, toto ma extra nasralo. Debili, ktorí to povolili a debili, ktorí to stvorili. To si radšej tisíckrát pustím originál.(2.1.2017)

• Mikino00

Tento díl byl sice o trochu lepší než předchozí, ale ten konec tomu absolutně podrazil nohy. Jediné pozitivum byl záporák, který měl své smysluplné pohnutky a nebál se jít za svým. Pak už ale je třeba jen kritizovat: hrozný děj, otřesný scénář, mizerné herecké výkony, teatrálnost, naivnost a úplně pitomý Old Shatterhand...(21.1.2017)