Bronzové halušky (TV film)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2011, 65 min

Jan Celner

Hokej je krásný sport, který má obrovskou sílu a už každoročně stmeluje na MS národ. Výhrady rozhodně jako fanoušek tohoto sportu nemám rád jsem si zavzpomínal a jen doufám, že bronzová medaile z tohoto mistrovství světa nebude nikdy zapomenuta (jak zde trefně někteří hráči konstatovali) tak jako to co pro český hokej udělalo tragicky zesnulé trio Marek, Rachůnek a Vašíček...(16.9.2011)

Krásné vzpomínání na šampionát v Bratislavě, kde národní tým hrál neskutečně krásný hokej a po jediné smolné porážce vybojoval krásné bronzové medaile. Co si z MS 2011 pamatovat? Spolupráci Eliáš-Havlát, Pavelce v bráně, hattrick Jágra proti USA ve čtvrtfinále, gólovou smršť v boji o bronz včetně hattricku Červenky a poslední reprezentační akci Rachůnka a Marka. Z jiných reprezentací pak loučení Demitry s národním týmem Slovenska, kdy nikdo netušil, že mu zbývá (stejně jako našim a ostatním hokejistům Jaroslavle) pár měsíců života, a návrat Finů na hokejový trůn po dlouhé řádce let.(13.5.2012)

Další nádherná záležitost! Všichni žili tímto turnajem, já taky, Staromák tím žil. Všechny zápasy byly super, ale ty dva s Ruskem znamenaly něco víc. Když jsme hráli o třetí místo, tak jakmile Česko dalo gól, tak Staromák zařval, ale jakmile Rachůnek rozmlátil plexi s Arťuchinem, tak následoval totální výbuch. Neuvěřitelné to bylo a ten dokument je nádherný. Moc si přeju, aby se to opakovalo znovu.(3.7.2012)

Tady snad nejde nic vytknout, zvlášť pro milovníky hokeje ( a myslím, že i nejen pro ně) je to skvělá hodinová podívaná a hezké zavzpomínání na šampionát ze Slovenska, který je doplněn i zajímavými komentáři hokejistů. Vystihuje skvělé okamžiky české reprezentace od začátku až po bronzový konec :) Navíc jsou připomenuty i jiné významné okamžiky, které doprovázely mistrovství (například, jak se rusům hned od začátku na turnaji nedařilo). Bohužel člověka vždy rozesmutní, když na ledě uvidí jak Rachůnka tak Marka a vždy když mluví Rachůnek dovádí to člověka až k slzám... :((18.9.2011)

Copak o to, dobře sestříhanej dobře odehranej turnaj, jen mi vaděj ty čim dál víc heroizující komentáře, viz. přátelství Eliáše a Havláta trvá navzdory Havlátovu přeřazení do čvtrté pětky na olympiádě ve Vancouveru, to mi je do smíchu, ikdyž na závěrečný titulky Návratu mistrů to nemá. Tenhle pořad ať je jakejkoli ale přebije závěrečná dedikace, po který se musim chopit nějaký šťopičky, protože mě dlouho potrvá vstřebat, že ruský letadla jsou stejně marný jako jejich hokejisti na tomhle šampionátu a odnesli to tři naši kluci a spoustu dalších.(31.12.2011)

• - Tento snímek byl věnován Karlu Rachůnkovi, Janu Markovi, Pavolovi Demitrovi, Josefu Vašíčkovi a všem, kteří zahynuli při letecké katastrofě 7. 9. 2011. (Dzvandzi)

• - Karel Rachůnek, který v dokumentu vystupuje, zemřel 3 dny po natočení při leteckém neštěstí týmu Lokomotivu Jaroslavl 7. 9. 2011. (Danm)