Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

mircxxx

Nechytlo mě to. Ani McConaugheymu jsem to moc nevěřil. Chvílemi mi to přišlo přehrávané. Ani pomstychtivá rodina mě moc nebrala. A to mám rád filmy z takového prostředí jako je jih USA a McConaughey mě nikdy nezklamal. Něco mi tam protě nefungovalo. ()

Sefko

V skratke - Stoj pri mne pre novu generáciu. Film je krásne rozohraný od začiatku až do konca, jedine tá dĺžka je priveľa. ()

kodwin

Závan staré dobré Ameriky. Žádných šedesát pohlaví, film o chlapech a ženských, klucích a holkách v kulisách, které neomrzí ... ()

motyka52

Nádherná atmosféra. Opravdu perfektní. Óda na americký jih. Prostředí a jeho ospalost je tady tak hypnotické, že samotný příběh - jakkoliv je inteligentně vystavěný - je snad až druhořadý. Možná pak někdo může přehlédnout, že jeho hlavním hrdinou není McConaughey, ale především Tye Sheridan, který podává jeden z nejpřesvědčivějších hereckých - vlastně ještě dětských výkonů - které filmové plátno nabízí. Člověk by se prostě rád na té korbě tátova trucku projel s ním. ()

pee-jay

Hodně filmová věcička -- čistejch pět -- a souhlasím, že je nezvyk vidět takovej film v Červenci - a ne v lednu před Oscary :-) ()

Googooplexer

Hell jé! Väčšinou nadávam na minutáž, ale keby toto malo ešte o 30 minút viac, ani si to nevšimnem. Dokonca by som to privítal aj ako tú spomínanú telenovelu. Trochu to pripomína takú vážnu verziu Son of Rambow. Nemôžem vytknúť nič okrem jednej logickej diery - ako môže niekto milovať Rís Witeršpoon! ()

Hippi

Potřeboval jsem pár dní, abych to vstřebal, ale je to bomba. Možná ne taková jako Take Shelter, ale má to koule, atmosféru a je to originální. Trochu mi to připomnělo Stvoření jižních krajin dotažené k dokonalosti. ()

suts

Úžasné dobrodružstvo. O tomto som ako sopliak sníval a v podstate stále snívam. Ellis z rozpadnutej rodiny sa trepe po lese a objavia tohto chlapíka, okolo ktorého si životom ranený chlapec vystavia mystérium dokonalého človeka... je skvelé keď Mud toto mystérium reálne naplňuje... je to krehké, úprimné a skurvene dojemné. Filmy ma už málokedy dokážu rozcitlivieť, ale toto to urobilo - bolo to dané práve skvelou, čistou Ellisovou dušou, ktorý sa s ničím príliž nesral a jednal tak ako cítil. ()

Edwin44

Tak tenhle filmek se mi parádně trefil do nálady. Po několika zklamání, která jsem tento týden viděl, jsem se na tenhle film ani netěšil, to jsem však udělal obrovskou chybu. Film parádně plyne a já ani nezaregistroval že trval něco málo přes dvě hodiny. Po dlouhé době jsem také viděl film kde dětští hrdinové zastiňují své dospělé herecké kolegy. Bezprostřednost Elliseho a Neckbona je parádní. Celý film je nabitý altruismem nejvyššího lvlu. Celý film se točí kolem dvou mladých kluků, kteří pomáhají zamilovanému vrahovi na opuštěném ostrově. Sami si odnesou ponaučení, že holky jsou mrchy, ale přesto stojí za to je milovat. Závěrečná přestřelka přidala grády a ja už věděl že nemůžu jinak než za plnej počet. Takovejhle film ze života má bejt kasovním trhákem a ne žádné vymyšlené fantas magorie (i když já sám je žeru). ()

robinho

Nemůžu si pomoct,ale mě se to líbilo.Je to malý velký film.matthew zahrál na výbornou a ani detští herci nezaostávali.Je tam dobrodružství, láska,komplikované mezilidské vztahy.pár mrtvol to je vše natočeno poutavě a poeticky.Je to jeden z nejlepších filmů roku.Za mě plný počet. ()

JerryPilsen

Opravdu poklidný rozjezd nic nenaruší.Ve vzduchu visí něco jako zlověstné napětí.Postupně se z dětského dobrodružství stává hra o život. ()

Mykie

Hucklebarry Finn moderního věku, Tom Sawyer 21. století a navíc s parádním koncem. Tohle je typicky chlapský film (holky prominou, ale je to tak) o přerodu z kluka v muže, o chlapských hodnotách, o hrdosti a o tom, že správnej chlap prostě neustoupí, i když je to ještě kluk. A taky s životní moudrostí, že ženská znamená jedině problémy (holky prominou podruhé), zvažte, že jediné dvě ženské postavy jsou zdrojem neustálých konfliktů.... Film je to výborný :-) ()

Danny71

Jeden z tech dlouhych, nic nedejicich filmu,kde se clovek musi ponorit do pribehu,aby si to vychutnal. Asi jsem to nezvladl a tak davam prumer za dobrou myšlenku. ()

Tomichus

V podstatě taková špinavější, drsnější a lehce odrsotlejší mississppská variace na dětské dobrodružné filmy a la Jak dostat tatínka do polepšovny. Zpočátku to sice naznačuje, že by mohl jít o celkem originální sociální drama, ale pak to sklouzne do těch klasických dobrodružných schémat. Ovšem koukat se na to rozhodně dá, minimálně prostředí filmu má neotřelou atmosféru, všechny hlavní postavy jsou napsané i ztvárněné dobře. Příjemný nenáročný film na pošmourné nedělní odpoledne. ()

Elanornegra

Velmi zaujimavy pocin, o kamaratstve, "laske", prostredi, vztahoch a na zaver aj trochu velmi slusnej akcnosti. Matthew ukazuje svoj prerod, vyborny vykon, ako aj od oboch deti. Prostredie mi velmi pripominalo v istych fazach TD. Kazdopadne zasluzenych 90% ()

k.rakonos

Zklamání, čekal jsem dle popisu podstatně lepší kino. Z dvou hodin by se dal film sestříhat na třicet - čtyřicet minut, kdy se tam opravdu něco dělo, jinak jedna velká nuda, nezachrání to ani Reese či Matthew. Zde mě opět překvapilo vysoké hodnocení, kde bych osobně výrazně ubral. 35% ()

gentleman

Vynikajúci a odteraz môj ešte viac obľúbený Matthew, vynikajúci detský herci a vynikajúci ten starší pán, čo má výraz prísnejší, ako moja učiteľka dejepisu na základnej škole, ktorej sa každý bál a na konci sa ešte aj zasmial, zatiaľ čo mne sa v oku zaleskla slza. Keby mal celý film tempo, ako na konci, bolo by to za päť hviezd. ()

Ragazzo

"Women are tough. They’ll set you up for things. You can’t trust love" Stylizací připomínající Drive Goslinga, stejně šedé, ale pojaté hlouběji. Nemluví se zas tolik a nebýt trochu pohádkového konce, bylo by to za 5*. Mladý Sheridan by před sebou mohl mít zajímavou budoucnost, o McCounagheym není třeba nic psát, ten hraje první ligu. Mud řadím před Lincoln Lawyer, snad Matthew ještě s něčím podobným přijde. ()

lineker

Poněkud drsnější varianta lidského dospívání dvou adolescentů. Dva chlapci versus jeden romantický snílek, který je schopný pro svoji od dětství pěstovanou lásku udělat cokoliv. A tak jak se hochům každým dalším setkáním a pronikáním do příběhu amorova štvance boří jejich dětské vnímání světa, na druhé straně se od fáze idei, přechází k hořkému vystřízlivění. Nichols pro mne i nadále zůstává režisérem kterého je třeba sledovat. Škoda jen že v Mud se již objevuje pro mne nepřidaná americká hodnota, které se v Take Shelter dokázal režisér úspěšně vyhnout. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu