Zavedla mě do rohu a pak mě donutila jít za hranice svých možností. Nechala mě čelit absolutnu: lásce, obětování, citlivosti, opuštění. Posunula mě, proměnila mě. Proč mě nikdo nevaroval? Proč o tom nikdo nikdy nemluvil? Radostná událost je intimním pohledem na mateřství, upřímně a bez tabu. (oficiální text distributora)

markotter

Velice povedená studie toho, co se stane, když se dva rozhodnou mít dítě. Celé je to podané hodně komicky, ale vylézají z toho čím dál víc vážné tóny a komedie se zlehounka vytratí. Ale to nevadí, protože to takhle dává smysl a v reálném životě to tak mnohdy i probíhá. Nedoporučuju zamilovaným děvčatům, plným ideálů - mohlo by je to trochu v jejich rozletu pozastavit... ()

tančísvlky

Naprosto skvelý film. Psychologická sonda do vnútra každého kto uvažuje byť šťastný a pri tom existovať a mať vôkol seba dobrý pocit zo života. Fantasticky vybraná ústredná dvojica hercov. Hrozne k sebe sedia a vlastne všetko do seba zapadá. Nie je to nijaká romantika , ale skôr realita. Skutočne skvelý film bez debát... ()

neo93

Velmi milý, v podstatě obyčejný snímek, ve kterém je, ale tolik pravdy. Příběh jednoho páru, který si užívá své zamilovanosti až do okamžiku, kdy se dozvídají, že budou mít spolu dítě. Jak tento moment změní jejich život vzhůru nohama, je krásně ukázáno v tomto filmu. Doba těhotenství, jenž se stává těžkým obdobím pro nastávající matku, tak i pro muže, který se musí porvat s tím, že ona hezká, sympatická žena, kterou miluje, se mění naprosto v jinou osobu. Ani po narození vytouženého potomka to ale není žádný med, snad ještě horší, když se matka stává závislou na dítěti, což nakonec může zapříčinit několik problémů, které jste si mysleli, že nemohou vůbec nastat. Skvěle natočený, upřímný a reálný film, který si na nic nehraje a nechává děj přirozeně plynout až do závěrečných titulků. ()

Oonika

Mně prostě přijde, že Francouzi tohle umí nejlíp. Komedie plná pravdy, o životě, člověk se zasměje, pobrečí si a jde s dobrým pocitem spát. Je to prostě dobrý! ()

fantomas19

* tehotenstvo, rodičovstvo * vzťah, udržovanie vzťahu, zodpovednosť za vzťah * dieťa, radosť a zodpovednosť za dieťa * zmena života * ()

Slunik

Zajímavé téma z jiného pohledu, příjemné civilní zpracování. Bohužel film nepřináší nic zcela nového, co by na diváka nějak silněji zapůsobilo. ()

Blazis34

Moc povedené dílo, ani bych neřekl, že komedie (jak uvádí popisek), ale spíše reální náhled do života mladého páru. Líbil se mi pocit filmu, který vyzařuje opravdu jako natočená skutečná situace a ne jako nahraný film. Moc se mi líbila krásná herečka Louise Bourgoinová, která svoji roli zahrála opravdu důvěryhodně a emočně bez chybičky. I vše ostatní působilo velice lidsky a myslím, že si A Happy Event zaslouží minimálně čtyři hvězdičky - 80%. ()

kenvello11

Žiadna komédia. Skôr by som súhlasil, keby na konci dali titulky, že "Film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti". Pretože to bol čistý "reál". Samozrejme som sa pár krát zasmial, ale ako komédia....nie. ()

Dreamer

Mozno je problemom ze nie som zena, ale aj tak si myslim, ze komediu v tomto filme by som nasiel, ak by tam bola. Film bol nudny o nicom, nevedel som sa dockat konca, ziadne (rozumne) posolstvo, ziadny zmysel. Odporucam nepozerat (minimalne muzom) - 20%. ()

wick

Film odpozorovaný ze života...který by se měl pouštět v rámci přípravného kursu pro dvojice plánující rodinu. ()

kolodej1

opravdu dobrý film, i když to nebyla moc komedie, o té se dalo mluvit snad jen ve scénách s matkou. Jinak to mělo spíš blíže k dramatu. Narozdíl od řady jiných komentátorů si nemyslím, že je to film spíš pro ženy, jen proto, že je vyprávěn z pozice ženy. V tomto filmu je neotřelým způsobem podáno, jak narození dítěte může razantně ovlivnit život mladého páru. Starost o dítě postupně semele jak ženu, tak i nepříliš připraveného muže, který chce především své pohodlí. Na první pohled dokonalý partnerský vztah dokáže po čase dítě zcela rozvrátit. Vina je především na straně muže, který nezvládal svou otcovskou roli. Film sice neposkytoval žádné převratné myšlenky, ale bylo to přesto velmi zajímavé, nebyl prostor pro nudu. 70% ()

rigby

Příjemný sympatický film o obyčejných věcech. Občas je to ironické, chvílemi jsem se i zasmál dobrému vtipu, ale jinak se to pohybuje v mezích normálnosti a obyčejnosti. A snad v tom je síla tohoto filmu. Nic neobyčejného nečekejte, žádné zvraty, žádné srdceryvné scény. Možná to někoho může i nudit, ale je to jenom o životě... ()

Dvojirakri

Nejsem žena. Nemám děti. Nemám vztah s výhledem potomků. Ale tento snímek mě dostal a to některými skvělými hláškami a humorem vůbec, reálným pohledem na současné partnerské vztahy nižší střední třídy, intimními monology a pochybami hlavní postavy, velmi reálnými sexuálními scénami a především krásou Louise Bourgoin, na které jsem mohl oči nechat a (nejen) za jejíž výkon si snímek ode mě odnáší plný počet hvězd! Duch vtipu Amélie žil i v roce 2011 ! ()

vlk++

Něco z francouzské produkce, herci neokoukaní, hlavní dvojice dobře vybraná, je se na co dívat, ale jako komedii bych si to označit netroufnul. Přitom oblíbená zápletka, těhotenství a narození mimina dvojici, která si tak úplně není jistá, tomu nahrává. Zpočátku to ještě jde, v závěru už film bojuje o průměr. Za mě 3* a pokud vidět, tak kvůli sympatickým hlavním hercům a naturálním scénám. ()

Dataminer

Nezbývá než doporučit všem mladým párům uvažujících o rodině, ale také (a jim možná ještě více) ostatním mladým, kteří nad založením (i nechtěným) rodiny ještě nezamýšleli a zde by mohly nakouknout do případné budoucnosti. A jak zde už v mnoha komentářích zasnělo, tak i pro mne to komedie nebyla a pro spoustu případních diváků je to velice zavádějící informace. ()

Alchemilla

Film o období, které se ve společnosti prezentuje jako nejkrásnější v životě ženy. Přitom se zapomíná, že se jedná o dobu, která s sebou přináší neuvěřitelné množství změn, otázek, obav, strachu, frustrace, očekávání, únavy fyzické i psychické a bezmoci. Rémi Bezançon umí vytvářet komorní, realistickou atmosféru. Divák má pocit, že sleduje reálný život reálného páru a ne film. Lví podíl mají i vynikající herci. Moc mne proto mrzelo, že se ani Bezançon nedokázal zcela vymanit z klišé (viz. attachment parenting matky), a že od scény, kdy hlavní hrdinka leží ve vaně a zjistí, že její tělo zase začalo po porodu fungovat, je jasné, jakým směrem se příběh bude ubírat. Nakonec jsem ale největší problém měla s tím, co je společností považováno za normu - typický porod a následný pobyt na šestinedělí a běžný způsob, jakým jsou kojenci vychováváni. Hlavně proto, že vím, že to vše může proběhnout / dá se dělat i jinak. Nejproblematičtější mi ale přišlo závěrečné rozhodnutí hlavní hrdinky, se kterým se jednoduše nedokážu ztotožnit, A to i přesto, že rozumím a chápu bezvýchodnost její situace a rozumím a chápu proč k takovému rozhodnutí došla. ()

Jizi

Film může bezdětným připadat nudný, prázdný, neobjevný. Ti ostatní budou, pokud mají neskutečné štěstí, nevěřícně vrtět hlavou. Nám zbývajícím občas zatrnou zuby, když se v té či oné scéně poznáme. Ale komedie, tak to teda vážně není (usmála jsem se jednou, když těhotné hrdince školitel říkal, že by mě dizertaci dokončit do devíti měsíců a ona mu to přesvědčeně odkývala... ach má ty naivito!). Mínus jednu hvězdičku za závěr, který měl vyznít optimisticky, ale vzhledem k těm sračkám, do kterých zvládla ústřední dvojice zabřednout s jedním dítětem, nechci vidět ten septik, v němž skončí se dvěma. ()

Pythonator

Ideální film pro každý kozatý inkubátor. Ale dámy, pozor!!! Všechno ve filmu nemusí být u každého pravda a jeho shlédnutí vám může zbytečně znechutit vaše životní poslání mateřství. Například moje žena nechápavě kroutila hlavou a moc v tom své těhotenství nepoznávala. Pánové, pozor!!! Pro vás film není. Teda pokud si nelibujete v ženských s břichem jakoby nafouklým kompresorem až někde na hranici prasknutí. Jako návod na těhotenství a mateřství stojí ten film za hovno. Jako drama o jedné feministické krávě co potřebuje ''dýchat'' a opustí tak na nějakou dobu své dítě, to docela ujde. Každopádně je to taky komedie, takže vhodné i pro nepatrné zasmátí. ()

stepma

Konečně snímek, který neukazuje mateřství a rodičovství jen jako sluníčkové období, jímž umocníte partnerskou lásku do absolutního štěstí. Oceňuji komplexní zachycení pocitů, které prožila nejedna žena. Úplně mě opařilo bezvadné podání absolutní bezradnosti ženy, která je vyčerpaná, izolovaná, nepochopená a trochu nevědomky se uchyluje k zoufalé vztahovačnosti, aby získala trochu pozornosti, lásky, něhy od svého nejbližšího, který jí teď ale vůbec nerozumí. Pokud si můžete promítnout do filmu vlastní zkušenost, pohltí vás to. Komediální mi na celém snímku připadá snad jen název, to je ale trochu černý humor. ()