Rukojmí

Captive

Captive

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 97 min

Úvodná scéna, ktorá je pre mňa jedna z najlepších útekov z cely aké som videl, nás vtiahne do 24 hodinovej rýchlospádovej rukojemníckej drámy počas ktorej si feťáčka Ashley vytvorí akýsi vzťah so svojím väzniteľom Brianom. Sled udalostí nasledújucích hodín v jej byte vyústi v opätovné získanie svojej dcérky a vďaka nej budú zachránené mnohé ďaľšie životy. Scéna s pikom bola fakt crazy.(7.1.2016)

• lioncel

Vypůjčím si od _castor_: ´A křesťanská příručka tomu nijak nepomáhá.´ .. souhlas a za sebe ještě dodám .. po docela slibném, vlastně hodně hustém začátku, náhlém zlomu, kdy do té doby suverénnímu Brianu Nichols došla energie (přece kvůli Christopherovi, to každý vrahoun zákonitě vyměkne) .. nepříznivý dojem potom už jen korunují pro mě naprosto nesympatická Oprah Winfrey a vlastně i ta Ashley Smith ...(6.4.2016)

Televizně působící drama, které zpracovává skutečný příběh. Vůbec to není zlé, je to příjemně nepřehnané, možná trochu fádní, ale docela bych i uvěřil, že se to takhle nějak stalo. Náboženský podtext je vcelku snesitelný - pokud tedy do nezapočítám záběry z rozhovoru Oprah a skutečné Ashley Smith běžící při závěrečných titulcích. Ty byly na pěst. Film jako takový nic moc, ale jako rekonstrukce událostí je to obstojné a zajímavé.(21.1.2017)

• kaylin

Kdyby na konci nebyla informace, že je to podle skutečné události, klidně bych to považoval i za docela dobrý snímek, respektive bych mu dal ještě vyšší hodnocení. Ale v tomhle případě jdu spíše pod průměr, protože tvůrcům se podařilo jen obsadit dobře herce a nechat je hrát dobře. Jinak ale film nic zvláštního nepřinese.(8.1.2016)

• castor

Přišla o všechno, na čem jí záleželo. Hlavně pak o dceru. Kvůli drogám. Má mizernou práci, do které chodí věčně pozdě a naneštěstí si ji coby rukojmí ještě vybere vrah na útěku před zákonem (pokud by sejmul čtyři lidi a několik dalších zranil, tak snadno by neprchal). A tak se dva ztracenci v pár hodinách podělí o své těžké příběhy. Začíná to docela slibně, pak už tak chválit nemůžeme. Kate Mara se dostala do podvědomí diváků až s drzou investigativní novinářkou z House of Cards, tady nemá moc co předvést, David Oyelowo zaujal v konvenčním životopisu Selma, ani jemu scénář nedává šanci vyniknout. Ten je totiž naprosto rutinní, přímočarý a nemá sílu vyprávět dva lidské příběhy. A křesťanská příručka tomu nijak nepomáhá. Mimochodem skutečná událost se stala v roce 2005 a původně se mluvilo o tom, že rukojmím byl muž, který vraha dobře znal. Nakonec šlo o ženu, která ze situace vytřískala, co mohla (autobiografickou knihou An Unlikely Angel). Škoda, že nikdo neřekl Jerrymu Jamesonovi, aby zůstal u televizní tvorby. Udělal by líp.(13.3.2016)

• - Příběh je založen na skutečné události, kdy Brian Nichols zavraždil 4 lidi při soudním jednání a při útěku před spravedlností (soudce, soudní zapisovatelku, seržanta a agenta). Nakonec se při útěku zmocnil rukojmí Ashley Smith, kterou držel 7 hodin než ji pustil a ona uvědomila policii. Poté ho jednotka SWAT zadržela. (Pajkenzi)