poster

Rukojmí

 • USA

  Captive

 • Velká Británie

  Captive

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Kdyby na konci nebyla informace, že je to podle skutečné události, klidně bych to považoval i za docela dobrý snímek, respektive bych mu dal ještě vyšší hodnocení. Ale v tomhle případě jdu spíše pod průměr, protože tvůrcům se podařilo jen obsadit dobře herce a nechat je hrát dobře. Jinak ale film nic zvláštního nepřinese.(8.1.2016)

 • bararich8
  ***

  Natočit kvalitní a obstojný snímek, kde jde hlavně o dialogy mezi 2 lidmi v jedné lokalitě, to je kumšt, zde se to povedlo tak napůl. Občas to vyznívá fakt dobře a dokáže to zasáhnout i diváka, ale většinou se do toho prostě nejde vžít, protože tohle prostě není normální. Navíc to hodně kazí kecy o Bohu a kdyby to nebylo podle skutečných událostí, možná by to bylo lepší (samozřejmě o tom musela napsat knihu a vytřískat z toho nějaký prachy!). Ne úplně špatný průměr, 3*(29.1.2016)

 • JohnSmith
  *

  Skutečný příběh fetky a násilníka. Ti dva se mohli dát dohromady a byl by z nich páreček k pohledání. Je to nudné a nezajímavé. Policajti jsou tak blbí, že zjistí až po několika hodinách, že uprchlík má policejní vysílačku. Fakt dobrá práce. Herci jsou všichni tak nesympatičtí, že není ani komu držet palce. A napětí? To tu poněkud chybí.(25.3.2016)

 • JohnCZ
  ***

  Televizně působící drama, které zpracovává skutečný příběh. Vůbec to není zlé, je to příjemně nepřehnané, možná trochu fádní, ale docela bych i uvěřil, že se to takhle nějak stalo. Náboženský podtext je vcelku snesitelný - pokud tedy do nezapočítám záběry z rozhovoru Oprah a skutečné Ashley Smith běžící při závěrečných titulcích. Ty byly na pěst. Film jako takový nic moc, ale jako rekonstrukce událostí je to obstojné a zajímavé.(21.1.2017)

 • castor
  **

  Přišla o všechno, na čem jí záleželo. Hlavně pak o dceru. Kvůli drogám. Má mizernou práci, do které chodí věčně pozdě a naneštěstí si ji coby rukojmí ještě vybere vrah na útěku před zákonem (pokud by sejmul čtyři lidi a několik dalších zranil, tak snadno by neprchal). A tak se dva ztracenci v pár hodinách podělí o své těžké příběhy. Začíná to docela slibně, pak už tak chválit nemůžeme. Kate Mara se dostala do podvědomí diváků až s drzou investigativní novinářkou z House of Cards, tady nemá moc co předvést, David Oyelowo zaujal v konvenčním životopisu Selma, ani jemu scénář nedává šanci vyniknout. Ten je totiž naprosto rutinní, přímočarý a nemá sílu vyprávět dva lidské příběhy. A křesťanská příručka tomu nijak nepomáhá. Mimochodem skutečná událost se stala v roce 2005 a původně se mluvilo o tom, že rukojmím byl muž, který vraha dobře znal. Nakonec šlo o ženu, která ze situace vytřískala, co mohla (autobiografickou knihou An Unlikely Angel). Škoda, že nikdo neřekl Jerrymu Jamesonovi, aby zůstal u televizní tvorby. Udělal by líp.(13.3.2016)

 • - Příběh je založen na skutečné události, kdy Brian Nichols zavraždil 4 lidi při soudním jednání a při útěku před spravedlností (soudce, soudní zapisovatelku, seržanta a agenta). Nakonec se při útěku zmocnil rukojmí Ashley Smith, kterou držel 7 hodin než ji pustil a ona uvědomila policii. Poté ho jednotka SWAT zadržela. (Pajkenzi)