V prosinci 1994 čtyři teroristé Ozbrojené islámské skupiny (GIA) unesli letadlo společnosti Air France na letišti v Alžíru s 227 osobami na palubě. Teroristé požadovali osvobození svých spolubojovníků a okamžitý vzlet letadla. Teprve po dlouhých diplomatických vyjednáváních mezi francouzskou a alžírskou vládou a popravě 3 cestujících opustilo letadlo Alžír, muselo však přistát na letišti v Marseilles-Provence, protože nemělo dostatek paliva pro let do Paříže. Film sleduje tři postavy, Thierryho, člena GIGN, Carole Jeanton, ambiciózní technokratku z ministerstva zahraničí, a Yahia Abdallaha, odhodlaného džihádistu. (oficiální text distributora)

gezper

Příjemné překvapení, styl mi sednul a i když je to dost letem světem, nekontinuální, neúplné, tak jsem byl paradoxně rád za kratší stopáž, protože napětí mě drželo téměř po celou dobu (nevěděl jsem jak konkrétně to dopadne, jen kostru) a ke konci mě to docela silně stupňovaně stresovalo až vystresovalo úplně. Takže, na mě to fungovalo, spokojenost a kritiku drobností (stejně to nemá moc smysl, když se údajně hodně drželi faktů z dané události) házím stranou, mimo klávesnici. PS: rozšířenému srovnání s United 93 se ubráním (zatím) naprosto s přehledem, teprve mě čeká .. [80%] ()

kaukola78

Slušná porce napětí,ale bohužel skoro až na konci filmu což je dosti škoda.První hodinu filmu se toho až moc neděje,ale o to je konec filmu akčně napínavý. ()

jakup57

Bol som celkom nemilo prekvapený, vzhľadom na to čo som o tomto filme počul. Z môjho uhlu pohľadu je tu jednotka GIGN vykreslená ako banda "začiatočníkov"...Nechápem to. Záverečných 20 minút je celkom zaujímavých a napínavých, inak je to fakt len ľahký nadpriemer...Škoda a celkom veľká. 65% ()

wrong3

Napůl film a dokument-tak mě to přišlo.Jeden z mála filmů,kde mě keci o rodině nevadili ba naopak a závěr filmu je prostě bomba.Vůbec si nedovedu představit něco takového zažít.Jsou to prostě borci-lidi,kteří slouží v jednotkách jako je přepadové komando atd.ten pocit, dnes?přežiju?Nepíšu o tom náhodou.Mám známého co podobnou práci dělá-vím o čem píšu.Samozřejmě nikdy nic neřekl,ale z kousků rozhovorů.atd. ()

NSN

Námět by to byl pěknej, kdyby se dobře zpracoval. U takovýho žánru bych čekala ztvárnění strachu a napětí a taky akci. Místo toho se objevovaly jakýsi náznaky dialogů, spíše bylo ticho s občasným výkřikem a nudnou, uměle rozklepanou kamerou, což strach nenažene. Postrádala jsem detailní zorganizování záchranný akce, logičnost děje, barvy a uvěřitelný prožitky herců. Možná to bylo myšleno jako dokument, ale ani tam bych mnohý netolerovala. ()

Mort09

Film, který rozhodně příjemně překvapí. Více dějových linek ukazuje příběh z různých úhlů pohledu. Modrý filtr na kameře zvyšuje pocit dramatičnosti a díky přijatelné stopáži film nenudí. Problémem je, že tohle už tu bylo. Po skončení filmu jsem měl pocit, že Francouzi viděli Let 93, vzpomněli si na tenhle únos a natočili Přepadení. Celkově je to koukatelné, ale nijak oslnivé. 60% ()

pájap

na muj vkus až zbytečná snaha natočit to ...umělecky ale jinak good......p.s. každýho kdo se zbraní v ruce pronese allah akhbar....bych zabil beze slova.... ()

Bobinov

Film má výborný střih. Je napínavý od začátku až do poslední chvíle a vše působí velmi reálně. Je to tím, že Julien Leclercq se vžil do role teroristů odhodlaných ke všemu. Konečně vím detaily o této události. Chápu, že někomu se nemusí líbit zpracování, ale je to pravdivostí filmu. ()

Krupe

Filmy podle skutečných událostí já rád. Ale tady kladli francouzi větší důraz na rodinné city, než na to, aby se více věnovali tématu. Ty raději ať přenechají svým americkým kolegům, ti to umí nádherně zakomponovat do jakéhokoli filmu :) Strohé vysvětlení na konec to nezachrání. A je to škoda. ()

manolo1

trochu víc akce by rozhodně prospělo...místy zdlouhavé...rozhodně NE napínavé od začátku do konce...70% PS: myslím, že jeden kouřový granát (nebo něco podobného) správně namířený do kokpitu pilota a všechno mohlo být úplně jinák ()

Darriel

"-" za zbytečnou roli ženský z ministerstva. Jinak sympatický snímek, svižný, ale ničím převyšující průměr. Čest těm, kteří tam byli! ()

Montmorency

Film o teroristickém útoku se asi nedá natočit moc zábavně, snaha filmařů o jednoduchost se vyplatila....co bylo ovšem přitažený za vlasy byla parta francouzských politiků na ministerstvu zahraničí, která byla bezradná a nevěděla co si v takovéto situaci počít (???), až to musela 20-letá sekretářka vzít do svých rukou:-)... ()

Stephenz

Aj keď sa kopa ľudí ide posrať z francúzkej kinematografie, ja som s výnimkou Leona ešte dobrý film od žabožrútov nevidel. Nemám rád ich filmy, každé americké béčko sa im vyrovná. Prepadnutie nie je výnimkou, aj keď priznám sa, môžem hodnotiť len prvú polovicu, v telke začala pani Šeherezáda, to bolo kapku napínavejšie. ()

Tunator

Film čerpá ze skutečnosti a proto jsou některé nelogičnosti, u kterých si člověk klepe na čelo, bohužel holou pravdou, která se tak stala :) Slušně zpracováno, dokáže vtáhnout do děje a dává pěkně nahlédnout do zákulisí speciálních jednotek. Podle mě si sami autoři uškodili "černobílým" zpracováním. Za mě 65% ()

koumes.

Radši tenhle film neměli medializovat. Teď to vypadá, že francouzské jednotky jsou amatéři! Děj - nuda, akce - spíše nácvik akce a stálé záběry, jak brečí žena hrdiny. Škoda 95-ti minut ()

honcho

Skvelý film pre fanúšikov špeciálnych policajných, či vojenských jednotiek. Perfektne zobrazená príprava jednotky na "akciu" od zoznámenia sa s prostredím (lietadlo) po identifikáciu páchateľov. Realita snímku odsúva dej (rodinné záležitosti hlavnej postavy) na vedľajšiu koľaj. ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze