Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

HoneyBunny

Není moc dobrých filmů, které by se obšírněji zabývali tím, jak nám internet může zkomplikovat život (nejen ulehčit). Na tohle by se měl podívat každej idiot, co nedokáže oči odlepit od svého smartphonu. Ano, někdy je film trochu naivní, ale jako celek působí promyšleně a jako dílko, které ví, co chce říct. Oceňuju, že Disconnect nekončí laciným happy endem. Nejlepší příběh: Novinářka vs porno průmysl. Nejslabší příběh: Facebooková šikana. ()

Anderton

Disconnect je z roku 2012 a pravdu povediac po piatich rokoch už nie je tak žhavý. Dôvodom je fakt, že problémy v zaujímavých, rytmicky zostrihaných a dobre zahraných príbehoch sú už dnes tak samozrejmé, že som mal pocit, akoby film poukazoval na to, čo je každému jasné. A aj pred tými piatimi rokmi už nebol najaktuálnejší. Taktiež mozaikovitým spracovaním by sa najlepšie hodil do módnej vlny týchto filmov v prvej polovici nultých rokov. Svedčí mu ale paradoxne menšia odozva v kritických a diváckych kruhoch a tak mu držíte viac palce, ako vysoko oceňovaným slávnejším bračekom. 70% ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,436,900 Tržby Celosvetovo $3,400,000▐ silná téma o dnešnom zvrátenom svete plného sociálnych sietí, zverejňovania údajov, dopisovania si, chatovania a jeho zneužívania, trefné a smutné, máme tu tri silné dramatické príbehy a gradácia až do konca /80%/ ()

verbal

Zmrd pokroku! Zlaté analogové časy, kdy se porno o mužích s fešáckými knírky a ženách s mohutnými bobry šířilo výhradně na lepkavých ohraných videokazetách a lidovou slovesností, kdy šlo šikanovat divné či otylé spolužáky pouze tak, že jste jim strkali o přestávce hlavu do hajzlu a v extrémních případech jim stáhli kalhoty před několika hihňajícími se dvanáctkami, kdy váš ručně vedený účet v Československé státní spořitelně vykazoval zůstatek, který při vyslovení fráze "celoživotní úspory" způsoboval salvy dusivého smíchu, a kvůli němuž by se nikdo ani neobtěžoval s fešáckou punčochou přes xicht majznout po hlavě vousatou stokilovou úřednici za přepážkou, a kdy osamělí lidé byli nuceni zvednout prdel z gauče a jít se ze svých mindráku vyžvanit nějakému jinému psychotikovi tváří v tvář. Pak ale pánové Štefan Práce a Vilém Brány začali prokopávat a těžit. Jeden už je v pekle, kde mu doufám každý den zasouvají do prdele obří RJ konektor s těmi nejostřejšími hranami, a na druhého už čeká Okno, z něhož jej budou denně z třiceti metrů vyhazovat do hromady zpomaleného hardvéru. Soukromí v prdeli, morálka v prdeli, zdravý pohyb v prdeli, úchylové, zloději a podvodníci mají žně, všichni jsme těmi Internety dokonale spojeni v jednu velkou "rodinu" virtuálních entit a nová, rodící se degenerace už ani neví, co je to poctivá, verbální komunikace, protože jen pissá na Tvítry a statusí na Assbookách gramatické, stylistické a vesměs i naprosto hloupé zvratky. Dospíváme k bodu, kdy se nějakého fakana, kterého výjimečně potkáte na ulici, protože si kvůli spadlému eshopu musel skáknout k Vietnamcům pro novou baterku do nějakého toho nahryznutého I-Jabka, zeptáte kolik je hodin, a dočkáte se následující odpovědi: "OMG LOL LMSAO IMHO ti kape na cip dedo FYI mrkni si na founa ichtyle a nezdrzuj musim BRB u skrynu ASAP mam rozsmazene GTA VIII." ()

nascendi

Zaujímavý film z prostredia, ktoré sa ma vďaka veku dotýka iba zľahka a ktoré spôsobuje výrazné deformácie v cieľoch, prostriedkoch a najviac asi vo vzťahoch. Práve voči tým povrchným, účelovým a bezperspektívnym vzťahom, ktoré sú vyhľadávané, sčasti i konzumované vo virtuálnom svete je moja generácia odolná, pretože si pamätá dobu, keď to fungovalo inak a lepšie. Filmov s niekoľkými viac-či menej vzájomne splietanými príbehmi už bolo nakrútených hodne. Ale mne sa tento páčil viac, ako vychvaľovaný Crash a minimálne tak, ako Babel, či Amores perros. Zásluhu má na to nielen výborné herecké obsadenie, ale aj prirodzene plynúci dej. Celkovo považujem Odpojit za príjemné prekvapenie, ktorých som v poslednej dobe nezažil veľa. ()

• Jason Bateman (Rich Boyd) sa v krátkom časovom slede predstavil v dvoch snímkach, kde sa vyskytovali takzvaní "lovci identít". Okrem filmu Disconnect to bolo aj v komédii Na cudzí účet (2013). (ywo666)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York, konkrétně například v hotelu Saw Mill River ve městě  Elmsford, dále v samotném městě New York, v Yonkers a na Long Islandu. (Terva)
  • Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka