Guilty Crown (TV seriál)

Guilty Crown

Animovaný / Akční / Drama / Psychologický / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2011, 22x23 min

• SonGokussj

Včera viděna prozatím poslední (10) episoda a vše, co jsem zde minule napsal, škrkám, mažu, pečetím a pohnojím. Dobrá strana (policiee) @ zlá strana (evil scientist), Zlá strana (terorists) @ dobrá strana (ochránci normálních lidí), alias Robin Hood. Tam máte také po celou dobu pocit, že všichni vymykající se zákona jsou vlastně ti dobří. Dále zde platí faktor, že každý důležitý chlap musí mít u sebe ženskou. Ženská musí být roztomilá, nebo schopná. (nelze oboje). Máme tu psychicky labilního hlavního hrdinu, který je... je... je mi z něj do breku. Nedovedu se na něj už koukat. Když jsem začal 10. episodu, probíhala tam zrovna příprava na nějakou akci. Co zde chci vyzdvihnout je, že jsem se opět koukl na konec 9. dílu, protože jsem netušil, zda je zde nějaká návaznost. Není. Jak už zde bylo řečeno, děj je značně episoidního charakteru. Je urychlený, dějí se tam věci, které nedávají smysl a nemají co dočinění s hlavním příběhem. Vedlejší postavy jsou slabší než sirky pod Tomovým obočím, když se mu chce spát. Pokud zapátrám v paměti, vybavím si pár scén. Stále lepší než u nejnovějšího Last Exile: Gin..., ale i tak to postrádá jakékoli potěšení či chtíč vidět další díly. Začátek vypadal vcelku slibně, škoda, že to podobným tempem nepokračovalo. A nebo! pokračovalo? 30% [Edit: 28.12.2012]: nepokračovalo. Dokoukáno z donucení. Naprostá trefa do ničeho. Nezajímavá Inori, nezajímavý hlavní hrdina, ubečený, naprosto zbytečná smrt několika desítek lidí, nelogické chování, neucelený příběh, přefantazírováno, . . . a tak bych mohl pokračovat do aaaleluja. upravuji tedy na 15%(3.11.2011)

Hlavným hrdinom tohto príbehu je Ouma Shu, 17-ročný stredoškolák znechutený životom. Jeho život sa však pomaly začína meniť, keď spozná Inori - krásnu speváčku skupiny Egoist. Shu sa do nej okamžite zamiluje, avšak pomaličky zisťuje, že zoznamovať sa s ňou bola tak trochu chyba. Inori je totiž členkou teroristickej organizácie "Funeral Parlor", ktorej vodcom je Gai, ktorý má neznáme úmysly a plány. Keď sa Shu dostane do jedného boja, zisťuje, že v tejto vojne bude hrať dôležitú rolu a opustiť ju nebude najlepší spôsob. Celkový dojem: Začiatok bol veľmi sľubný. Hoci nie som veľkým obľúbencom robotov, zbraní, vyspelej technológie, nič nehovoriacich húkačiek a zvukov, či hlúpych kúziel a schopností, prvé diely sa mi veľmi páčili a tak to pokračovalo aj do druhej polovice seriálu. V zápätí sa z toho však stal úplný nezmysel, ktorý si berie asi všetky možné klišé a prvky, ktoré anime obsahuje (motivačné reči z ktorých mi je na vracanie viz Naruto, temná minulosť, smrť, vymazanie spomienok, dobro vyhráva nad zlom,...). Aby toho nebolo málo, hlavný hrdina sa začne chovať ako totálny zmrd a hlupák, ktorý aj keď má možnosť, nezachráni nevinných ľudí na blízku, pretože niekoľko mesiacov má v hlave smrť jednej jeho blízkej (mimochodom mne úplne nesympatickej postavy). Aby to nebol komentár prvý hejtu, musím povedať že som si tento seriál obľúbil. Síce druhá polovica zmenila celý smer seriálu, čím sa jeho hodnota znížila asi o 2 stupne a koniec stál za prd, Guilty Crown obsahoval niekoľko skvelých momentov, z ktorých mi plnou rýchlosťou búšilo celé srdce, dobrá animáciu a skvelý soundtrack (hlavná speváčka ma naozaj prekrásny hlas) a už z toho dôvodu, že prvá polovica bola takmer plnohodnotná, nemôžem dať menej ako 4*. Moje hodnotenie: 88% (22.11.2017)

Čo je prvé a dôležité je výborná hudba. Čo je mierna chyba je to, že vidíme síce vývoj hlavného hrdinu ale je tak ako keby trocha kostrbatý a nevidíme mu ešte viac do hlavy. Chvíľkami je taký a za chvíľu šialenec. Posolstvo je jasné môže sa stať ktokoľvek kým chceš byť (ak máš na to .... niečo). To je posolstvo s prvej polovice a druhé je také obligátne obetuj sa pre priateľov a pre všetkých. Všetko by sa dalo spraviť o kúsok lepšie, ale nápad je v podstate geniálny. Podla môjho názoru by pomohlo keby malo Guilty Crown viac dielov aby sa mohlo diať všetko pomalšie a aby sme si mohli vychutnať každú zmenu či už k lepšiemu alebo horšiemu. Málokedy chcem aby malo niečo viac dielov. (Hodnotenie 4,5)(1.7.2014)

Asi jsem zvláštní, ale i přes docela velké množství negativní ohlasů jsem z Guilty Crown nadšen... Příběh je plný zvratů a napínavých chvil, která mi nedovolily ani na chvíli polevit v pozornosti. Byl jsem do děje přímo "vcucnut". Vytknul bych pouze místy lehce nedostatečné vysvětlení, co a proč se tak děje. Co se týče postav, tak mám nejraději právě ty, které hodně lidí (z mě neznámých důvodů) nejvíce kritizuje, Inori a Shu. Jejich vývoj charakteru a smýšlení dával zcela smysl a potěšil mě. Z ostatních bych vyzdvihl především Ayase, která byla také skvělá. No a dostáváme se k animaci... Ta je pastvou pro oči, ale to je pochopitelné a víceméně samozřejmé, protože je to novodobé anime. Ale to, v čem Guilty Crown opravdu překonává téměř veškerou konkurenci, je hudba. Openingy a endingy jsou vynikající, ostatní OST taktéž, a pak je tu ještě božský zpěv Inori, na který jen tak nezapomenu... Ať si ostatní kritizují a zatracují, jak chtějí (ostatně je to jejich názor a mají na něj právo). Pro mě navždy Guilty Crown zůstane jedním z nejpovedenějších anime, které jsem viděl. - 100%(25.4.2016)

• Kimkong

Nemůžu si pomoct, ale mě ten seriál nebavil. Ano. Je tu hodně slibný a rychlý začátek, plný dobře zpracovaných a po vzoru Shingeki no Kyojin nápadně ozvučených bojových scén. Velmi barevný, plný mladých lidí, kde i rodiče vypadají jak sourozenci. Na diváka je hned z kraje vysypáno tolik jmen a údajů, že po třech dílech jsem netušil o čem anime vůbec je. Kažopádně brzy se seriál stane celkem rutynní. Padouši jsou prostě blázni, a ti hodní se snaží všechny zachránit. Nový dech dostává seriál od třináctého dílů. Jde o nový restart způsobený smrtí jedné z hlavních postav. Seriál se po zdárném vítězství mění ve hru o přežití. Bohužel se po pár dílech opakuje stejný scénář jako v první půlce. Jen se poněkud prohází role padouchů a hrdinů. Závěr je jen přirozeným vyústěním předešlého myšmašu. Kladně mohu hodnotit grafickou a hudební stránku věci. Zpěv mě sice moc nebavil, ale zvuk zde nehrál jen doprovodnou roli, tak se jeho přítomnost dala pochopit. Hlavní postavy jsou hodně mladé s hodně spletitou minulostí. Negativně musím hodnotit zbytečně komplikovaný děj s málo vysvětlenými termíny. Sysém Voidů mě z počátku přišel jako levná berlička pro řešení specifických situací. Celkově mě ta jejich fo scifi technologie / virus srala. A vzhledem k tomu, že to byl základ celého veledíla, proto nízké hodnocení. Celkově dám 2*(28.11.2016)

• - Guilty Crown je silně inspirován symbolismem. Kromě samotného děje můžeme vidět i několik lehkých náznaků. Například, přibližně ve 12. minutě 13. dílu můžeme vidět zeď na které jsou napsána 4 jména. Franz Kafka, (Friedrich) Nietzsche, O. Henry a Maurice Maeterlinck. Tito 4 autoři mají společného, že jejich díla obsahují prvky symbolismu. Na zdi jsou také 2 data. 1880, vznik symbolismu a 1890, rozmach symbolismu v Rusku. (fallanga)