Reklama

Reklama

Epizody(22)

Zákeřný virus způsobí apokalypsu a Japonsko ovládne korporace GHQ. Středoškolák Shu ale získá zvláštní schopnosti a táhne ho to do odboje. (Netflix)

Recenze (29)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Jedna a půl hvězdičky je za animaci a hudbu. Prostě za to nejlepší, co v téhle sérii bylo. Zbytek prostě stál za starou bačkoru. Občas se sice stalo, že to mělo nějaký zajímavý okamžik, který stál za ten děs kolem, ale celkově je to spíš ztráta času. Pokud tedy nemáte rádi zbytečný fanservis, klišé, špatný scénář (který se snaží vykrádat třeba Evangelion, Code Geass, Macross nebo Utenu), postavy, které se tváří, že mají hloubku, ale nakonec jsou jen směskou výtažků „úspěšných aspektů z jiných anime“ (pozdravujeme především Šúa, Inori a Gaie). Lze si to užít, ale to nesmíte absolutně nic očekávat a hlavně nesmíte přemýšlet. Směska všeho možného s pěknou animací, ale podprůměrným průběhem (a postavami na zabití). ()

kubka4 

všechny recenze uživatele

Asi jsem zvláštní, ale i přes docela velké množství negativní ohlasů jsem z Guilty Crown nadšen... Příběh je plný zvratů a napínavých chvil, která mi nedovolily ani na chvíli polevit v pozornosti. Byl jsem do děje přímo "vcucnut". Vytknul bych pouze místy lehce nedostatečné vysvětlení, co a proč se tak děje. Co se týče postav, tak mám nejraději právě ty, které hodně lidí (z mě neznámých důvodů) nejvíce kritizuje, Inori a Shu. Jejich vývoj charakteru a smýšlení dával zcela smysl a potěšil mě. Z ostatních bych vyzdvihl především Ayase, která byla také skvělá. No a dostáváme se k animaci... Ta je pastvou pro oči, ale to je pochopitelné a víceméně samozřejmé, protože je to novodobé anime. Ale to, v čem Guilty Crown opravdu překonává téměř veškerou konkurenci, je hudba. Openingy a endingy jsou vynikající, ostatní OST taktéž, a pak je tu ještě božský zpěv Inori, na který jen tak nezapomenu... Ať si ostatní kritizují a zatracují, jak chtějí (ostatně je to jejich názor a mají na něj právo). Pro mě navždy Guilty Crown zůstane jedním z nejpovedenějších anime, které jsem viděl. - 100% ()

Reklama

TomX2 

všechny recenze uživatele

Hlavným hrdinom tohto príbehu je Ouma Shu, 17-ročný stredoškolák znechutený životom. Jeho život sa však pomaly začína meniť, keď spozná Inori - krásnu speváčku skupiny Egoist. Shu sa do nej okamžite zamiluje, avšak pomaličky zisťuje, že zoznamovať sa s ňou bola tak trochu chyba. Inori je totiž členkou teroristickej organizácie "Funeral Parlor", ktorej vodcom je Gai, ktorý má neznáme úmysly a plány. Keď sa Shu dostane do jedného boja, zisťuje, že v tejto vojne bude hrať dôležitú rolu a opustiť ju nebude najlepší spôsob. Celkový dojem: Nikdy som veľmi neobdivoval robotov, zbrane, vyspelú technológiu, apokalyptický svet a sci-fi, takže som toho od seriálu spočiatku veľa neočakával. Prekvapivo ma to však veľmi rýchlo vtiahlo do seba, zaujímal som sa o príbeh a postavy a dokonca som aj s napätím sledoval súboje a naháňačky plné výbuchov a akcie, ktorá pre mňa nebola takmer vôbec chaotická. Bol to pre mňa takmer až plnohodnotný zážitok, ktorý obohacovala najmä výborná animácia a nádherná hudba. Všetko moje nadšenie však padlo zhruba v dvanástom dieli, v ktorom sa rapídne zmenilo tempo a začalo sa kašlať na nejakú logiku, či budovanie sveta. Hlavnú postavu som už takmer nepoznával, jedno klišé striedalo druhé, bola tam hromada motivačných rečí, hlúpeho a neuveriteľného správania postáv a celkovo to vyhodilo do koša všetko, čo si seriál predtým tak usilovne budoval. Občas sa tam síce našiel nejaký silnejší moment, avšak to už seriál nijak nezachránilo a všetko sa pokazilo. Nakoniec to vyústilo do akéhosi záveru, všetci boli šťastní až do smrti a rozprávky bolo koniec, no ten sľubný úvod si zaslúžil oveľa viac. Jedno z najväčších sklamaní. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Včera viděna prozatím poslední (10) episoda a vše, co jsem zde minule napsal, škrkám, mažu, pečetím a pohnojím. Dobrá strana (policiee) @ zlá strana (evil scientist), Zlá strana (terorists) @ dobrá strana (ochránci normálních lidí), alias Robin Hood. Tam máte také po celou dobu pocit, že všichni vymykající se zákona jsou vlastně ti dobří. Dále zde platí faktor, že každý důležitý chlap musí mít u sebe ženskou. Ženská musí být roztomilá, nebo schopná. (nelze oboje). Máme tu psychicky labilního hlavního hrdinu, který je... je... je mi z něj do breku. Nedovedu se na něj už koukat. Když jsem začal 10. episodu, probíhala tam zrovna příprava na nějakou akci. Co zde chci vyzdvihnout je, že jsem se opět koukl na konec 9. dílu, protože jsem netušil, zda je zde nějaká návaznost. Není. Jak už zde bylo řečeno, děj je značně episoidního charakteru. Je urychlený, dějí se tam věci, které nedávají smysl a nemají co dočinění s hlavním příběhem. Vedlejší postavy jsou slabší než sirky pod Tomovým obočím, když se mu chce spát. Pokud zapátrám v paměti, vybavím si pár scén. Stále lepší než u nejnovějšího Last Exile: Gin..., ale i tak to postrádá jakékoli potěšení či chtíč vidět další díly. Začátek vypadal vcelku slibně, škoda, že to podobným tempem nepokračovalo. A nebo! pokračovalo? 30% [Edit: 28.12.2012]: nepokračovalo. Dokoukáno z donucení. Naprostá trefa do ničeho. Nezajímavá Inori, nezajímavý hlavní hrdina, ubečený, naprosto zbytečná smrt několika desítek lidí, nelogické chování, neucelený příběh, přefantazírováno, . . . a tak bych mohl pokračovat do aaaleluja. upravuji tedy na 15% ()

fallanga 

všechny recenze uživatele

Tento seriál prostě nefunguje. Snaží se to kopírovat Code Geass a NGE, ale neuvědomuje si, že musí být něco výjimečného, aby dosáhl kvalit těchto legend. Bohužel musím konstatovat, že spíše než CG a NGE mi to připomíná SAO. Má to tupý a neoriginální příběh a nudné a otravné postavy. Po několika dílech se sice příběh trošičku komplikuje, přitvrzuje, je temnější a drsnější a postavy se taky trošičku rozvíjejí, ale pořád je to nudné a neoriginální. K postavám nemám absolutně žádný vztah. Kdyby mi někdo přiložil pistoli k hlavě a donutil mne postavy nějak zkategorizovat, tak bych řekl, že mám celkem rád Gaie a tu borku na vozíčku, že nemám rád tu s kočičíma ušima a že ten zbytek je mi úplně u zadnice, ale celé je to takové umělé rozdělení. Ve skutečnosti, mi nezáleží na jediné postavě. Určitý rozvoj sleduji pouze u hlavní hrdiny a pana "Sugar". Ale ani to nefunguje. Přestože se hlavní hrdina vyvíjí, tak je pořád stejně nudný a jeho démonizace v druhé polovině příběhu už byla trošku moc. Byla z toho cítit snaha napodobit Lelouche, ale nevyšlo to. Klaďas nebo záporák, to není důležité, hlavní hrdina je pořád nudný ufňukánek. A to platí o všech ostatních postavách. Jedna jediná scéna na mě měla určitý dopad a to je smrt jedné z vedlejších postav, která, zase, se snažila dosáhnout stejného efektu jako smrt jedné postavy z Code Geass (SPOILER: Mám na mysli Shirley). Ale úplně to nefungovalo. Nějaký náznak smutku jsem cítil, ale nic zdrcujícího. Takže si to shrňme. Má to nudný příběh, který kopíruje Code Geass a NGE (neúspěšně), ploché a otravné postavy a navíc obrovské množství fillerových okamžiků, které prostě nefungují. Pokud máte dobré postavy, jako třeba už tolikrát zmiňovaný Code Geass, tak fillery fungují perfektně. Ale Guilty Crown není ten případ. Za co tomu tedy dávám 2 hvězdy? Za prvé, animace je úchvatná (přestože jsou animátoři trochu úchylové), soundtrack celkem ujde (oproti AoT, kde také dělal soundtrack Sawano, je to ale pořád slabé) a akce (kterou měl na starosti stejný člověk, jako akci v AoT) je také celkem fajn. Ale tyto aspekty nevyváží to, že jsem se nudil u čtrnácti dílů z šestnácti (dál jsem to nedokoukal). Ne, tohle se opravdu nepovedlo. I přes přítomnost lidí, kteří pracují na Attack on Titan, které je kvalitativně na úplně jiném levelu, se na to prostě nedá koukat. Říkal jsem si, že když jsem začal, tak to dokoukám, ale jakmile se hlavní hrdina začal chovat jako tyran, tak jsem to prostě nesnesl. Pokud bych to měl shrnout jedním slovem, tak by to bylo "cheesy". Ono se to snaží, je to vidět, ale prostě to nejde. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (1)

  • Guilty Crown je silně inspirován symbolismem. Kromě samotného děje můžeme vidět i několik lehkých náznaků. Například, přibližně ve 12. minutě 13. dílu můžeme vidět zeď na které jsou napsána 4 jména. Franz Kafka, (Friedrich) Nietzsche, O. Henry a Maurice Maeterlinck. Tito 4 autoři mají společného, že jejich díla obsahují prvky symbolismu. Na zdi jsou také 2 data. 1880, vznik symbolismu a 1890, rozmach symbolismu v Rusku. (fallanga)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno