Dívka z budoucnosti

• USA Sound of My Voice (více)

Dva mladí dokumentaristé proniknou mezi členy sekty. Vládne jí žena, která o sobě tvrdí, že přichází z budoucnosti. Peter a Lorna se snaží nastartovat svou kariéru v dokumentárním filmu. Chtějí natočit film o tajné sektě, kterou vede záhadná Maggie. Členové sekty svolí k tomu, aby se s ní setkali. Oblečeni do bílých chirurgických plášťů a se zavázanýma očima jsou dovedeni na tajné místo, kde se konečně setkají s Maggie. Žena jim sděluje, že přichází z budoucnosti, kde je válka a hlad. Ona se sem vrátila, aby vybrala skupinu lidí, které připraví na to, co je čeká. Oba jsou ze začátku skeptičtí, ale Maggie má zvláštní charizma, kterému těžko odolávají. Zvláště Peter, který byl na začátku přesvědčen, že Maggie je podvodnice, podléhá jejímu ženskému kouzlu. Podaří se dvojici rozluštit Maggieno tajemství? (Nova Cinema)

zlabus

Hodně podobné Another Earth, která v mých očích byla přeci jen o kousek lepší. Brit Marling má do budoucna určitě mojí pozornost, a to především jako scénáristka. 70% ()

Alementina

Nema to konec! Ten zažranej hipster, co tak moc chtel natocit dokument byl strasne nesympatickej. Celkove to nedavalo smysl SPOILER: Co proboha delal ta cernoska v tom pokoji, ajky ta scena mela vubec pro cely film smysl... poc si pro ni neprisli do toho jejich sklepa?! Jak vubec mohal nekomu dokazat, ze je z budoucnosti... A s kym se ta mala holka tak zdravila... kdyz videtelne nemela zande kamarady, tka jaky tajny pozdrav?! ()

Philcze

Po dlouhé době nezávislák s něčím víc než jen dobrou režií a mrazivou atmosférou. Brit Marling vládne a ukazuje Johnu Hawkesovi, jak se píší a hrají pořádní lídři pochybných kultů. K tomu dobrý scifi podtext a spousta vynikajících detailů, dělajících ze Sound of My Voice podívanou na vícero použití. Hype ze Sundance naprosto zasloužený. Recenze zde. 80% ()

honajz2

Hm, silná atmosféra, je to i napínavé, ale když pak člověk zjistí, SPOILER že to vlastně nikam nevedlo a nic se nevysvětlilo... Takhle, film to celé uzavírá tak, že je jen a pouze na nás, čemu chceme věřit a že je opravdu jen na nás, jestli v dané situaci budeme věřit rozumem či srdcem. Ale jestli je Maggie opravdu z budoucnosti se nevysvětlí, jelikož v určitých částech filmu vypadá jako jasná podvodnice a pak na konci to vypadá, že přece jenom měla pravdu, ale nic není jasné, celé to jsou jenom teorie, takže je to opravdu o tom, čemu chcete věřit. Jenže já nevím, otevřené konce mi nevadí, pokud ten film není založený na čekání na zodpovězení jedné otázky. A když nám nechá jenom náznaky, abychom si to posoudili podle sebe, přijde mi to jako kdyby sám režisér nevěděl jak to zakončit. KONEC SPOILERU. Možná proto tam narval tu ambientní hudbu, aby divák měl pocit, že kouká na něco opravdu velkého. Dlouho dobu to tak vypadá, dokud... už nebudu spoilerovat. Potenciál byl, atmosféra byla, a silná, ale ve finále z toho vypadlo odfláknuté zklamání. 3* ()

Aljak

Ako čítam tie komenty - tak na jednej strane nadšenie a na druhej sklamanie. Ja som rád, že sa môžem radiť do tej prvej skupiny, lebo filmy s touto témou ma celkom zaujímajú a po dlhej dobe sa mi konečne do rúk dostal nejaký, čo ma zaujal od začiatku až po koniec. Samozrejme, že to nebolo dokonalé a niektoré veci mohli trošku viac vylepšiť alebo prepracovať. Aj keď to už vyzeralo, že všetko je úplne jasné - ten koniec bol vynikajúcou bodkou a vlastne všetko zostalo zahalené tajomstvom. Inak, tie veci čo sa diali v tej sekte, možno to pre mnohých bol úplný brainwashing, ale mne to normálne dávalo logiku. Nieže by som plánoval do nejakej sekty vstúpiť, ale toto malo svoje čaro - no zároveň aj množstvo pochybností. Brit Marling ma zaujala aj po druhý krát, dokonca v podobnom mysterióznom žánri ako bolo aj Another Earth - avšak tentokrát to vo mne nevyvolalo až také silné dojmy. ()

Marqta

Pokud nic jiného, tak alespoň originalita a poutavý námět se tomu odepřít nedá. Celkem povedené herecké obsazení. Pořádně nevím co si o tom mám myslet. Místy jsem se nudila a místy nesnášela různé postavy. Možná kdyby bylo ve filmu míň (s prominutím) "hlubokomyslných keců" a víc děje, bylo by to o něco lepší. Kvůli závěru dávám i třetí hvězdičku s jedním okem přimhouřeným. ()

MA.KI

Původně jsem chtěl (i při mém benevolentním hodnocení) zůstat u čtyř hvězd, jelikož především zařazení některých zřejmě zbytečných scén mně moc neštymuje, ale po přečtení pár komentářů na zahraničních webech zvyšuji na plný počet. Mám rád filmy, které jsou plny myšlenek a jsou schopny rozvířit debatu, a Sound of My Voice do té kategorie jistě spadá. A to nejen díky neotřelé pointě. ~ Meditativní / mysteriózní drama s thrillerovým i sci-fi odérem, v němž se mladá žena, Maggie (Brit Marling), údajně navrátila v čase z roku 2054 o několik desetiletí zpět. Své znalosti z nedaleké budoucnosti využívá jako varování při jakýchsi tajných skupinových terapiích; toto prostředí působí jako sekta. Scénář (na kterém se mimochodem podílela i talentovaná Marling) staví do konfliktu víru a rozum, je postavený na tom, že někdo někomu něco říká a ten někdo tomu věří či nikoliv. Zde se nabízí paralela s dnešním světem masmédií a mnohými z nás, kteří jsou poslušnými ovečkami a žerou jim to i s navijákem..., závěr filmu však může vyrazit dech, každopádně nabízí zase nové dimenze. ~ Jako důležitý vnímám fakt, že v tomto snímku není vylíčena sekta (či sama osobnost její vůdkyně) pouze jednostranně, ale díky investigativním novinářům a koneckonců i agentce a policistům divák neustále pracuje s názorem i protinázorem, přičemž nechybí napětí i atmosféra. ()

C0r0ner

Takovéhle filmy mám rád, nicméně mají jeden neduh. Pokud nemají odpovídající vyvrcholení, ztratí smysl. Pár nosných myšlenek tam bylo, ale když se to srovná třeba s Pozemšťanem, je to dost slaboučké. A kupodivu to i nudilo, i když to nemělo ani hodinu a půl. 50% ()

flyboyeda

Moc se mi libil herecky vykon ustredni partnerske dvojice a premyslive pasaze za zvuku ambientni hudby. Napad zajimavy, provedeni neurazejici, finalni pointa pekna a souvisejici moment pusobivy. Budoucnost zanru patri pravdepodobne podobnym snimkum... ()

Sabrewulf odpad!

Já bych ještě překousl, že ten film se vleče jak sopel v intošáckém duchu i to, že Marling je nesympatická anorektička s asi těma nejškaredšíma očima, co jsem viděl - vlastně v tom filmu jsou celkově hnusní herci, protože intoš si nejspíš řekne: čím víc hnusných ksichtů, tím víc nezávislý film. Ale to, že tenhle nudný opruz trpím až do konce, jen kvůli tomu, aby tvůrci přišli s "pointou", že VODA JE MOKRÁ, to už je silná káva. Navíc to vypadá, jako by byl ten film utnutý někde v polovině a další hodina ještě chyběla. Urážka diváka. ()

Kaferano

Atmosféra tohoto filmu mě chytla na samém začátku a pustila až na konci. Je zde skvěle vystižen způsob fungování společenství, které se dá nazvat sektou a u kterého si nejste jisti, jaké má skryté motivace. Nejsem příznivce skupinových seancí, tak mi takové počínání nedělalo dobře, podobně jako hlavnímu hrdinovi, který se jejich působení dobrovolně podrobí. Napětí je zde vytvořeno z odstupu hlavní dvojice a zároveň z podmanivé osobnosti Maggie a je vystaveno tak, že diváka nutí přemýšlet. Zatím jsem neviděla film, takového typu, kdy je celý děj až klaustrofobicky sevřen. ()

Tosi

Thriller bez efektů, kdy jsem si první půlhodinku myslel, že jsem u blbejch na půdě. Jenže napětí vzrůstalo, pochyboval jsem o všem a o všech, a konec, ten byl úplně nejlepší. Nevysvětlil vůbec nic. Líbilo se mi to moc, bylo to intimní, nevšední a všudypřítomná zasněná hudba náladu pěkně umocňovala. ()

hanagi

Asi si nezabalím batůžek a nepůjdu se poohlédnout po nějaké záhadné sektě s programem, jak se spasit...,na to jsem přece jen příliš pragmatická. Ale stejně mě baví myšlenka, že jsou věci, kterým nemusíme rozumět a které neumíme doposud vysvětlit. Že jsou věci tajemné, které burcují naši představivost a že si nemusíme být vším tak skálopevně jistí. A že na každou otázku nemusí být nutně odpověď. ()

Mishqo

Veľmi komorný a nenápadný film, no zároveň aj ambiciózny. You never know what to trust and who to trust. A v podstate je na vás čo si z filmu odnesiete a komu/čomu budete veriť. No a Brit Marling má v sebe niečo čím mi strašne imponovala. ()

zigíš

síla a charisma brit marling prostupuje celý tenhle mikrosvět -s hodně ostrou hranou- až děsivou éteričností (!) hodnocení (?) u -povedených- debutů vždy rád procentuelně přihazuju ()

Alexander Skarsgard vraždí ve jménu přírody

Alexander Skarsgard vraždí ve jménu přírody

03.10.2011

A nejen v Pravé krvi. Spolu s Ellen Page se totiž připojili k obsazení thrilleru The East, což je zároveň název eko-teroristické skupiny, kolem které se točí děj. Skarsgard bude velet, Ellen Page si… (více)