Pátek

Friday

Komedie / Drama

USA, 1995, 91 min

• Káronoš

Co se týče černošských, gangsterských komedií, tak pro ty mám slabost. Je to taková příjemná odpočinková zábava u který vypnu mozek a kochám se černým humorem. Ale konkrétně u filmu Friday jsem spíše koukal na hodinky kdy už to má skončit. Jediné co se mě na komedii z raperem Ice Cubem líbilo, byla postava Smokey v podání skvělého komedianta Chrise Tuckera. Zápletka nudná a děj nezajímavý. Hodnocení:4/10(9.5.2008)

Jedna z těch horších ryze černošských komedií (ne, Eddie Murphy fakt není černej, i když tak vypadá). I když jsem velkým fanouškem tohohle pokleslého a všeobecně vysmívaného žánru, tak musím uznatm, že tady tohle "minimalistické" pojetí (i když těžko v tom hledat nějaký umělecký záměr, že, spíše nedostatek financí) sice nepropadává, ale vyčnívajících míst není mnoho. Hlavní dva homies jsou takové dva archetypy "borec plus zhulenec". Ice Cube , stejně jako většina ostatních herců rekrutovaných z rapbiz celebrit nehraje rozhodně špatně, a je jen otázkou, proč vlastně někdo považuje za herce Jima Carreyho, Nicholase Cage nebo Pavla Lišku a ne tady jednu z největších heavyweights in da game.(30.1.2009)

• Marrty3

Pro mě obrovské zklamání. Vybral jsem si tohle, podle hlavních dvou hrdinů a námětu. Viděl jsem "Zkurvenej Pátek", který mě alespoň pobavil a bavil. Na rozdíl od tohoto. Černošská komedie pro sortu lidí jako jsem já, mě doslova nudila. Scény u kterých jsem se bavil, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Opravdu totální propadák. První plamínek velké role Chrise Tuckera a on zhasne ve všech ohledech. Jediné za co je ta hvězdička, je za ten hip hop, těch pár scén a za Tuckera s Ice Cubem. Sám se ale divím, že jsem to nevypnul a neohodnotil odpadem.(17.3.2012)

F. Gary Gray vedel do čoho ide a vedel že jeho režisérsky debut takto fungovať bude . Tento snímok taktiež otvoril dvere do Hollywoodu Chris Tuckerovi a.k.a (Smokey) ... Ice Cube a Chris Tucker fungujú od začiatku filmu skvelé a táto komédia si drží tempo od začiatku až po koniec . Vytkol by som pár vedľajších hereckých výkonov, ale Cube a Tucker to držia na hladine (dammmmmn) . Nepáčila sa mi síce trápna prestrelka pred koncom ale dostal som presne od tejto komédie to čo som očakával a preto dávam 4 hviezdy ! Chris Tucker je úžasny !(10.7.2013)

No nechytlo mě to. Věrná ghetto atmosféra sice fajn, ale smát se moc čemu nebylo. Ice klasicky hraje tak že potřebuje dobrýho parťáka, jinak úplně vyšumí, jenže Chris Tucker jen přehrával jak d*bil. Ani pár dobrých charakterů (fotrák, nadržená sousedka, Deebo, k*kot s natáčkama) to nespravilo. Vidím proč je to kultovní, ale pro mě takhle v neděli večer celkem uspávačka, jen sezení na verandě o hovně.(8.9.2014)

• - Sám režisér si zahrál malou „cameo“ roli, vytírá podlahu v obchodě. (Pumiiix)

• - Film byl natočený za 20 dní. (Pumiiix)

• - Na poznávací značce Smokeyho auta je napsáno „FCK IT“. (Pumiiix)