Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Craig (Ice Cube) je obyčejný mladík, kterého propustili ve čtvrtek z práce, protože kradl krabice ze skladu. V pátek ráno se proboudí, ale to ještě neví, že ho bude čekat jeden z nejpodivnějších dnů jeho života. Se svým trhlým kamarádem a drogovým dealerem Smokeyem (Chris Tucker) se flákají na verandě Craigova domu místo toho, aby Craig hledal práci, jak mu otec nařídil. Oba posedávají a kouří marihuanu, když v tom přijede Smokeyův dodavatel zboží Velký Červ a chce po něm peníze za prodané zboží, ale Smokey mu řekne, že už to z Craigem všechno vykouřili. Velký Červ se naštve a vyhrožuje, že jestli ty peníze nebudou mít do deseti hodin, pak je oba zabije. A tak začíná honba za penězi pro záchranu života. Dokáží Craig a Smokey sehnat peníze a uniknout smrti před Velkým Červem? (Káronoš)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

PATWIST 

všechny recenze uživatele

Tento diel ako aj pokračovania majú spoločné viacero vecí, pomalá dejová línia, bezstarostné prežitie dňa, húlenie a priemerný humor a občas žiadny, kedy dej proste len tak plynie a nič zaujímavého sa nedeje. Proste pohodový piatok v podaní dvoch černochov, ktorý si nejako extra nelámu hlavu s jedným problémom, kde zohnať peniaze, ktoré majú vrátiť. Filmy sú sprevádzané dobrou hip-hopovou/rapovou černošskou hudbou. Mimochodom čítam zaujímavosti a pozerám že film bol natočený za 20 dní. ()

petrskoc 

všechny recenze uživatele

Po dvoudenní kocovině po Silvestru jsem v tupé agónii mezi stovkami filmů na disku náhodně vybral zrovna tento. Až poté jsem si uvědomil, že je pátek. Opravdu zvláštní náhoda. Přes intelektuální vyčerpanost jsem film s pauzami dokoukal a zase to tolik nebolelo. Nečekal jsem nic a nic jsem nedostal. Pár vtipných situací a jedna perla v podobě scény s parodováním jména Ice Cube pobavilo, ale celkově jde o film nicneříkající a závěrečných 20 minut, kdy se film strhne do rádoby dramatu, je úplně mimo. Moc nechápu to, proč z toho tvůrci neudělali naopak přepálenou komedii a snažili se do toho narvat i něco ze života. S podobnými herci, scénářem a vůbec námětem a postavami, které jsou těžko uvěřitelné, kdy je celá zápletka vedena kolem jakési nedůležité situace ohledně chybějících 200 dolarů za balíček trávy, jsou jakékoliv snahy o černou komedii z běžného života předem utopeny v kýči a nekoncepčnosti. ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Rok 1995 znamenal, že hlavné piliere žánru hood filmov – Boyz n the Hood / Menace II Society – už dávno vyšli a tiež, že tá najväčšia vlna násilia v oblastiach južného L.A., Compton, Watts, bola čiastočne preč. Tvorcovia, ktorí toto na filmovom plátne a v hudbe reprezentovali – Ice Cube, DJ Pooh, F. Gary Gray – si povedali, že by bolo konečne na čase pozrieť sa na tieto krvavé štvrte aj z pozitívneho hľadiska, čo sa po zhliadnutí tejto snímky niekedy javí až ako utópia. A nakoniec nečudo, že je Friday jeden z 20 najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Toto je ultimátna časová kapsula, ktorá spolu s dvoma vyššie uvedenými filmami vytvára pravý portrét tejto mestskej džungle. Dôležité je však si tieto dva filmové protipóly spojiť, pretože realita obdobia aj prostredia bola na obidvoch stranách vzájomne poprepájaná a križovaná. Inými slovami a úplne zjednodušene – tie zlé dni vyzerali ako v Boyz n the Hood, tie dobré ako vo Friday. A keď si k tomu pridáš ešte aj albumy od N.W.A, dostaneš autentický, objektívny obraz černošských štvrtí Los Angeles v ranných 90. rokoch. --- Bonusy: Friday Straight Up --- ♪♫ (2014) (2015) (2017) (8.5.2018) (25.2.2019) (9.1.2021) (19.5.2021) (17.6.2021) (1.8.2022) (11.3.2023) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

No nechytlo mě to. Věrná ghetto atmosféra sice fajn, ale smát se moc čemu nebylo. Ice klasicky hraje tak že potřebuje dobrýho parťáka, jinak úplně vyšumí, jenže Chris Tucker jen přehrával jak d*bil. Ani pár dobrých charakterů (fotrák, nadržená sousedka, Deebo, k*kot s natáčkama) to nespravilo. Vidím proč je to kultovní, ale pro mě takhle v neděli večer celkem uspávačka, jen sezení na verandě o hovně. ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Je to inscenovaný hrozně křečovitě. Postavy jako Ice Cubův táta jsou dokonce na hraně rasový karikatury (to mlaskání a sezení na záchodě má bejt jako vtipný?). Dokonce mi ani není jasný, jestli to měla být komedie nebo drama, protože zatímco Ice Cube se většinu času tváří jakože o něco důležitýho jde, Chris Tucker a postavičky okolo působí spíš jako "comic relief". Možná je to film, kterej mimo cílovku (mladej černoch z USA) nemá šanci najít svoje diváky. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (38)

  • Jones (John Witherspoon) pracoval ako chytač psov. Vo filme mal pri dome odstavené svoje pracovné auto, veľkú bielu dodávku. V nej bývali uschované veci pre štáb a na streche dodávky bývala umiestnená kamera, ak chceli točiť zábery z výšky. (Real Tom Hardy)
  • Počas natáčania bolo zakázané na pľaci nosiť akékoľvek oblečenie červenej farby (symbolizujúcej gang Bloods), nakoľko sa 126th Street nachádzala hlboko v území Crips. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama