Pátek

Friday

Komedie / Drama

USA, 1995, 91 min

• Mishqo

sklamalo...asi je to určené len pre černochov...na to že je to komédia som sa výrazne nezabavil, upišťaní černosi a černošky mi liezli maximálne na nervy a v podstate ten film je o NIČOM, nemá čo ponúknuť...v podstate sa pozeráte hodinu a pol doblba...neviem čo by som na tom vyzdvihol ale až taký prúser to zase nebol(25.5.2012)

F. Gary Gray vedel do čoho ide a vedel že jeho režisérsky debut takto fungovať bude . Tento snímok taktiež otvoril dvere do Hollywoodu Chris Tuckerovi a.k.a (Smokey) ... Ice Cube a Chris Tucker fungujú od začiatku filmu skvelé a táto komédia si drží tempo od začiatku až po koniec . Vytkol by som pár vedľajších hereckých výkonov, ale Cube a Tucker to držia na hladine (dammmmmn) . Nepáčila sa mi síce trápna prestrelka pred koncom ale dostal som presne od tejto komédie to čo som očakával a preto dávam 4 hviezdy ! Chris Tucker je úžasny !(10.7.2013)

Slyšel jsem o Pátku velký věci a měl jsem ho za kultovní řachandu i přes místní modré hodnocení, páč jsem zvyklej, že se čas od času objeví nedoceněná sračka, která ale funguje na svý vybraný publikum. Jenže Friday skutečně není nic moc. Není to film blbej, ale žánr komedie si moc nezaslouží, i když se tam Tucker celou dobu chová jako imbecil. V kombinaci s vážnějšíma momentama paradoxně veškerý komický vložky působí právě jako to navíc. Mně by přitom nevadilo hood drama střihlý absurditama, ale to by chtělo větší režisérskou váhu, než byl v tý době Gary Grey a rozhodně lepší scénář, než kterej spolu dokážou sesmolit Cube a Pooh. Pokud nesnášíte černošský filmy, pak pro vás následující věta nejspíš neplatí, ale: není to sice vyloženě špatnej film, je to nicméně pěkná nuda. Což je u komedie pěkně blbý.(16.3.2016)

• decouble

Je to inscenovaný hrozně křečovitě. Postavy jako Ice Cubův táta jsou dokonce na hraně rasový karikatury (to mlaskání a sezení na záchodě má bejt jako vtipný?). Dokonce mi ani není jasný, jestli to měla být komedie nebo drama, protože zatímco Ice Cube se většinu času tváří jakože o něco důležitýho jde, Chris Tucker a postavičky okolo působí spíš jako "comic relief". Možná je to film, kterej mimo cílovku (mladej černoch z USA) nemá šanci najít svoje diváky.(1.7.2017)

• PATWIST

Tento diel ako aj pokračovania majú spoločné viacero vecí, pomalá dejová línia, bezstarostné prežitie dňa, húlenie a priemerný humor a občas žiadny, kedy dej proste len tak plynie a nič zaujímavého sa nedeje. Proste pohodový piatok v podaní dvoch černochov, ktorý si nejako extra nelámu hlavu s jedným problémom, kde zohnať peniaze, ktoré majú vrátiť. Filmy sú sprevádzané dobrou hip-hopovou/rapovou černošskou hudbou. Mimochodom čítam zaujímavosti a pozerám že film bol natočený za 20 dní.(11.6.2014)

• - Na poznávací značce Smokeyho auta je napsáno „FCK IT“. (Pumiiix)

• - Postava z filmu Deebo (Tommy 'Tiny' Lister) sa objavila aj v hudobnom videoklipe "I Told Em" Frencha Montanu.
    (PATWIST)

• - Jedná se o Snoop Doggův nejoblíbenější film s "huličskou" tématikou. (SgtPepper)