poster

Pátek

 • USA

  Friday

Komedie / Drama

USA, 1995, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ForSeTTi
  ****

  F. Gary Gray vedel do čoho ide a vedel že jeho režisérsky debut takto fungovať bude . Tento snímok taktiež otvoril dvere do Hollywoodu Chris Tuckerovi a.k.a (Smokey) ... Ice Cube a Chris Tucker fungujú od začiatku filmu skvelé a táto komédia si drží tempo od začiatku až po koniec . Vytkol by som pár vedľajších hereckých výkonov, ale Cube a Tucker to držia na hladine (dammmmmn) . Nepáčila sa mi síce trápna prestrelka pred koncom ale dostal som presne od tejto komédie to čo som očakával a preto dávam 4 hviezdy ! Chris Tucker je úžasny !(10.7.2013)

 • B4TM4N
  ***

  Jedna z těch horších ryze černošských komedií (ne, Eddie Murphy fakt není černej, i když tak vypadá). I když jsem velkým fanouškem tohohle pokleslého a všeobecně vysmívaného žánru, tak musím uznatm, že tady tohle "minimalistické" pojetí (i když těžko v tom hledat nějaký umělecký záměr, že, spíše nedostatek financí) sice nepropadává, ale vyčnívajících míst není mnoho. Hlavní dva homies jsou takové dva archetypy "borec plus zhulenec". Ice Cube , stejně jako většina ostatních herců rekrutovaných z rapbiz celebrit nehraje rozhodně špatně, a je jen otázkou, proč vlastně někdo považuje za herce Jima Carreyho, Nicholase Cage nebo Pavla Lišku a ne tady jednu z největších heavyweights in da game.(30.1.2009)

 • T-pack
  ***

  Slyšel jsem o Pátku velký věci a měl jsem ho za kultovní řachandu i přes místní modré hodnocení, páč jsem zvyklej, že se čas od času objeví nedoceněná sračka, která ale funguje na svý vybraný publikum. Jenže Friday skutečně není nic moc. Není to film blbej, ale žánr komedie si moc nezaslouží, i když se tam Tucker celou dobu chová jako imbecil. V kombinaci s vážnějšíma momentama paradoxně veškerý komický vložky působí právě jako to navíc. Mně by přitom nevadilo hood drama střihlý absurditama, ale to by chtělo větší režisérskou váhu, než byl v tý době Gary Grey a rozhodně lepší scénář, než kterej spolu dokážou sesmolit Cube a Pooh. Pokud nesnášíte černošský filmy, pak pro vás následující věta nejspíš neplatí, ale: není to sice vyloženě špatnej film, je to nicméně pěkná nuda. Což je u komedie pěkně blbý.(16.3.2016)

 • Slasher
  ***

  No nechytlo mě to. Věrná ghetto atmosféra sice fajn, ale smát se moc čemu nebylo. Ice klasicky hraje tak že potřebuje dobrýho parťáka, jinak úplně vyšumí, jenže Chris Tucker jen přehrával jak d*bil. Ani pár dobrých charakterů (fotrák, nadržená sousedka, Deebo, k*kot s natáčkama) to nespravilo. Vidím proč je to kultovní, ale pro mě takhle v neděli večer celkem uspávačka, jen sezení na verandě o hovně.(8.9.2014)

 • Mishqo
  **

  sklamalo...asi je to určené len pre černochov...na to že je to komédia som sa výrazne nezabavil, upišťaní černosi a černošky mi liezli maximálne na nervy a v podstate ten film je o NIČOM, nemá čo ponúknuť...v podstate sa pozeráte hodinu a pol doblba...neviem čo by som na tom vyzdvihol ale až taký prúser to zase nebol(25.5.2012)

 • - Oblečení, které má na sobě Ice Cube v první scéně filmu, je úplně stejné jako měl v závěrečné scéně snímku Chlapci ze Sousedství / Děti Ulice. (Pumiiix)

 • - Sám režisér si zahrál malou „cameo“ roli, vytírá podlahu v obchodě. (Pumiiix)

 • - Postava z filmu Deebo (Tommy 'Tiny' Lister) sa objavila aj v hudobnom videoklipe "I Told Em" Frencha Montanu.
  (PATWIST)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace