Zkurvenej pátek

Next Friday

Komedie

USA, 2000, 94 min

Od černochů pro černochy. Nebo spíš od negrů, pro negry? Už začátek filmu začne pěkně hustě. Titulky vytvořený z kouře vodní dýmky a k tomu komentáře Ice Cubea a jeho kámošů. V podobným duchu se nese celej film. Hulení, prachy, ženský, hip hop, černoši...A jako bonus je tady ještě pěkně zhulenej pes Chico, kterej je v jednom kuse připravenej vám ukousnou prdel.(26.3.2007)

• Radek99

Je dobré si občas pozvednout sociální kotvu a podívat se na něco, co je tak na hony vzdálené světu průměrného středoevropského bělocha. Tahle čistě černošská komedie je docela zajímavá, ale bohužel ji nejsem schopen přijít na chuť. Zdá se mi, že je to moc velké béčko a humor příliš prvoplánový a místy i nudný... Z hlediska bílého Středoevropana podprůměrný film...(26.4.2007)

O mnoho lepší než jednička z roku 1995 a pro režiséra Steve Carra debut jako hrom! 57 milionů dolarů vydělaných v USA, to už otevírá tvůrcům dveře... Next Friday je jedním z těch filmů, kdy děj postupem času získává na kvalitě, tady je to hodně znát. Už když zhulili Chica, jsem se válel smíchy po zemi :). Herci jsou standardní, kočky krásné (Kym Whitley etc.) a Deebo hrozivý :). Nejvíc mě však dostali Joker Brotherz a hlavně Rolando Molina, protože tak parádní portorikánský přízvuk se jen tak neslyší :).(31.12.2006)

Po vcelku úspešnej jednotke (Friday) si to tentokrát zobral na seba režisér Steve Carr . Od filmu sa očakávalo minimálne taký nárez ako prvá časť a "Stivimu" sa to podarilo ! Po piatich rokoch sa Craig (Ice Cube) vracia a musí si poradiť vo svojej novej štvrti tentokrát bez Tuckera ktorý sa už pohybuje na iných vlnách, ale Craig to zvláda na jednotku a svedčia o tom aj dvojnásobne tržby oproti prvej časti. Chýbal mi tam Chris Tucker ktorý sa už v tom čase pohyboval na iných vlnách (Rush Hour) ... Dávam 3 zaslúžene hviezdy. (Cheeeeco)(10.7.2013)

Po všech těch krvácích a různých hororech jsem potřeboval trošku zkrotit a tak mi někdo doporučil tuhle blbůstku že se u ní dobře odreaguju. No odreagoval jsem se dobře ale je to fakt těžká kravina. Jde tu o to kdo udělá sprostší vtip. Bohužel mi tu přišlo že se tu vtipy dost často opakujou(chlápek spadne do hovna a tak se tu dělá vtip do konce filmu o tom). Příběh nehledejte, vtip je taky stupidní ale sem tam se člověk fakt baví.(17.3.2014)

• - Ešte predtým, ako pán Jones (John Witherspoon) spadol na trávnik, držal v pravej ruke papierové vrecko, ale vo chvíli, keď už padal, v nej už nedržal nič. (marciano)