4% muž v akci

The Most Desired Man

4% muž v akcii

Komedie

Německo, 1994, 93 min

5/10 - Kdysi jsem to videl v kine a na to ze to bylo nemecke, jsem se u toho i zasmal - zajimava latka a zacatek velke kariery pro Tila - v te dobe za noc s nim byly nemecke hospodyne ochotne nabidnout pres 4000 marek... hmmmm uz aby neukojene panicky v domacnosti vydelavali podobne - a taky se necham vydrzovat ;]](12.6.2006)

Fajn komedie s mým oblíbencem Tilem Schweigerem, který má ale velkou konkurenci ve všech těch teplouších, kteří zde jsou prezentováni celkem klišovitě, ale nějaké ty charaktery v tom jsou. Film možná končí maličko otevřeně a jako by prázdně, ale stejně se člověk může sem tam docela obstojně pobavit.(13.10.2014)

Ja vim, rekla jsem ze uz ne Schweiger ale prece jen porad tedy asi jo. Vcera bylo v televizi a neb jsem byla lina hledat alternativu v domacim archivu tak Til tedy zustal, no. Der Bewegte Mann bezi na nemeckych programech tak 10x do roka, stejne jako Manta Manta. Oba filmy jsou pro me kvalitativne na stejne Niveau, takove ty typicke Retro komedie co nenadchnou a neurazi. Ty tri hvezdy jsou opravdu solidny, neb i film samotny je plny nemeckych hvezd ktere ja povazuji za kvalitni (Riemann, Krol, Beck, Gedeck,...) a za tuhle komedii se ve sve herecke filmotece myslim nemusi stydet. Ale az to budou nemci zase za par tydnu davat v televizi tak to prepnu na neco jineho. Casteji nez jednou za par let tohle myslim vubec neni nutne.(1.3.2016)

• Stanislaus

Možná jsem si od 4% muže v akci sliboval víc a fakt, že šlo ve své době o veleúspěšnou komedii, toto nadšení ještě více přiživil. Ve výsledku jsem byl s filmem celkem nespokojený. Prakticky žádná z postav mi nebyla sympatická a spíše mě tam všichni aktéři iritovali - za což možná do jisté míry mohl český dabing. Námět a různé problémy, které se ve filmu řešily, nebyly na první pohled úplně špatné, ale v závěru filmu jsem si přišel poněkud ošizený o nějaký hlubší či zábavnější zážitek. Zkrátka film, který možná lépe fungoval před dvaceti lety, nicméně teď mě osobně nijak výrazně neoslovil a už vůbec nepobavil, což je u komedie na pováženou.(1.12.2018)

1121. hodnocený film: Tila Schweigera mám skutečně rád. Jeho talent na komediální herecké role je nebývale nevtíravý a asi tím si mě dokázal nejvíce získat. Tohle byla pro tohoto německého herce údajně přelomová role v jeho kariéře, tak jsem byl hodně zvědavý. Jedná se o typickou německou komedii, kde jsou perepetie mezi dvojicí, kdy žena je těhotná, přistihne svého přítele s jinou, vyhodí jej z domu, ten se natěhuje k homosexuálům a žena jej pak obviní z příslušnosti ke 4%-ní menšině. Nakonec to ale dopadne dobře a vše se vysvětlí. 4* si film zaslouží, neboť je správně ujetej a skutečně jsem se při něm bavil. til Schweiger je skutečně řízek, protože už se mi představil ve spoustě rolí a snad nikdy mě nezklamal. 4*(8.11.2011)

• - Scénář filmu vychází ze slavných komiksů "Pretty Baby" a "Der bewegte Man" od Ralfa Kinga, Film se stal v Německu megahitem a s návštěvou více než 6,5 milionu diváků předčil tehdejší nejúspěšnější snímky z americké produkce. (JARDAHONDA)