Reklama

Reklama

Labyrint

(TV film)
  • Německo Labyrinth (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Dvojdielny televízny film nakrútený podľa bestselleru Kate Mossovej Labyrint.   Hlavnými hrdinkami celovečerného filmu sú dve inteligentné ženy: 17-ročná Alaïs Pelletierová z francúzskeho mesta Carcassonne 13. storočia a mladá doktorka Alice Tannerová zo súčasnosti. Ich dobrodružstvo jedinečným spôsobom prepojí ich životy naprieč stáročiami histórie. Na obe čaká spoločný osud, náročná úloha, pri plnení ktorej budú musieť preukázať odvahu, výdrž a odhodlanie.
V stredovekom aj modernom juhozápadnom Francúzsku sa postupne odhaľujú dávne i nové tajomstvá, ktoré nikdy nemali vyplávať na svetlo sveta. Každé z nich sa sústredí na tri ukryté knihy - Knihu slov, Knihu jedov a Knihu čísiel. Tieto knihy spoločne ukrývajú kľúč ku Svätému Grálu, ktorého pôvod sa odvíja od čias starovekého Egypta tisícky rokov pred narodením Krista.
Alaïs a jej najbližší bojujú v 13. storočí za uchovanie tajomstva. Mladé dievča rýchlo pochopí, že nikomu nemôže dôverovať a že jej krutá a manipulatívna sestra Oriane je jej najväčšou nepriateľkou. Alice medzitým v modernom svete podstupuje preteky s časom, aby spojila jednotlivé časti skladačky, ktorá ukrýva dlho utajovaný príbeh o jej pôvode a histórii jej rodiny. (Incantator)

(více)

Recenze (25)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Poté, co Dan Brown vypustil do světa Šifru mistra Leonarda, vyrojila se řada odborníků na křesťanskou mytologii a Svatý grál či templářský řád. A s nimi ruku v ruce začaly vznikat, až na výjimky, mizerné knížky a ještě mizernější filmy. Román od Kate Mosse jsem nečetl, ale vzhledem ke stavbě příběhu se nemám důvod domnívat, že by z toho šedivého průměru nějak vybočoval. Nicméně film jsem si docela užil. Katarská problematika mě dlouhodobě zajímá a tady moje vnímání historie nebylo nijak uráženo. Prolínání minulosti a přítomnosti, jakkoliv časté, nepůsobilo zmatečně, což je také plus. Na televizní film tu byla i solidní výprava. A konečně zajímavé bylo i herecké obsazení, přičemž mě bavil hlavně Tony Curran, který si ve vedlejší roli střihl, po Štěpánovi z Blois v Pílířích Země, dalšího středověkého hnusáka. Samotné rozuzlení sice bylo trošku rozpačité, protože ta láska se mi tam moc nehodila, stejně jako ten fantasy prvek, ale nakonec jsem nad tím mávl rukou. Pro mě příjemné překvapení. 75% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Mno, lokace jako Carcassone jsou moc hezké, ale za celé ty tři hodiny jsem nepřišel na to, oč těm lidem vlastně jde. Ani na to, kdo je kdo a co chce nebo nechce. Chvíli to vypadá na organizaci znovuzrození katarů, pak že jen jedna extrovertní ženská chce žít věčně, a mezitím sledujeme příběh ze středověku, kdy katolická církev se snaží katary vyvraždit, ale jedno statečné děvče i přes úklady své sestry a částečně manžela všechna tajemství ochrání. Abychom na konci zjistili, což ani neoznačím jako spoiler, jak povrchní kyd to je, že skutečným svatým grálem je Láska a příběhy zapsané v kameni. Dokonce ani na ten labyrint nedojde, vše se odkecá v jedné jeskyni a je konec. Mystické to moc není, ale pár hereček ukáže kozy a zadky. Ale protože jsou to německé herečky, mají zadky velké a prsa povislá. A herečka Alais fakt na 17 let nevypadá. Prostě docela zmatené v ději, zamření i v tom, co chce říct, a nakonec to vypadá, že si celý ten příběh bere kulisy středověku jen pro odvyprávění přihlouplé červené knihovny. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Naprosto neovlivněná četbou knihy jsem se ocitla v říši fantazie a tak trochu pohádky, kde nechybělo zlo a dobro, zrada, spiknutí, bitva, zbabělost, ale i víra, sebeobětování a hlavně ta všudypřítomná "láska". Ach jo, zase ta poslední tečka, ale tyhle příběhy tak přece musí končit:) Krásná a dnes použiji ten výraz "dechberoucí" vizuální podívaná. ()

Sammya 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem byla poměrně zklamaná, z nějakého důvodu jsem čekala trochu víc fantasy, ale byla to prostě nuda. Druhá část byla o málo lepší, ale vlastně nevím, o co tam celou dobu šlo, ten příběh mi nebyl jasný. Toma Feltona jsem čekala víc. To velké odhalení na konci jsem uhodla poměrně brzo, takže to pro mě bylo akorát potvrzení. No, nebylo to špatný, jen zdlouhavý a už se na to asi nepodívám. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Jaká by to byla paráda, kdyby hlavním scénáristou byl život sám....neboť život (v tomto případě historie) sám píše ty nejlepší scénáře, které žádná vopice u psacího stolu nevymyslí. Telenovela ze 13. století je dvoudílný film, oproti němuž je Da Vinci kód nerozluštitelný hlavolam. První díl ještě trochu drží pohromadě, ale druhý je totální bezradnost. Proč tam vlastně je ten středověk? A kataři? O co vlastně v tom filmu vůbec jde? Já blázen se nechal nalákat na historický film a dostal moderní fantasmagorický blábol popírající všechna historická fakta, zejména středověké vnímání světa. Nereálné, nedůvěryhodné a nesmyslné. Naprosto skličující výsledek a vyhozené peníze. Srdečně zdraví cestovní kancelář Carcassonne Tour!!! 20% ()

Galerie (54)

Zajímavosti (1)

  • Táto TV séria sa natáčala na motívy knihy „Labyrinth“ od Kate Mosse. (Eilean Donan)

Reklama

Reklama