La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

kinghome

Budu na film kouknout asi ještě jednou, protože jak čtu ty komentáře tady, tak jsem fakt asi nedával moc pozor, přišlo mi to hrozně nudný a utahaný. Film je vyprávěn hezky, ale celá pointa a konec je hrozně lehce předvídatelný a víte ho už v půlce filmu, čekal jsem od toho asi moc a proto jsem dost zklamaný, film má skvělé obsazení, herečky jsou nádherný a pojetí filmu je taky skvělý, to mi ale pořád nestačí a musím říct, že mě tento film obešel a za chvíli na něj zapomenu, šedý průměr. 55% ()

Mrkvič

Bohužel jsem od filmu čekal něco úplně jiného. Mysteriózní thriller jsem měl spíš za horor a místo toho přišlo dlouhatánské období romantiky, nežností a malých koziček kolumbijské krásky Martiny Garcíi. Z posledních 4 filmů jen SpongeBob neobsahoval takto krásné záběry. Ale možná i ta přesycenost nahotou mě přiměla u filmu usnout. Druhou polovinu jsem musel proklikat znovu, protože mi některé pasáže unikly. Nápad výborný a děj vyprávěníhodný ostatním, ale pořád je to film spíš pro intrikůchtivé slečny/ženy než pro milovníky hororů jako byl Sirotčinec. ()

Helmutek

Něco mezi Zmizelou (chladnokrevností, vzájemnejma vztahama a charakterem postav), Zmizenim a snad Dogvillem (jak daleko je ta příležitost, která dělá zloděje ze mě? Nebo dokonce vraha... nebo ještě hůř? Jak bych se v jedný vypjatý situaci choval jednou jako bezmocná oběť, a podruhý jako ten, co tu moc má a právě je na koni?). Občas mi přišlo, že herečky byly vybraný spíš proto, aby se na ně hezky koukalo (za mě v pořádku - já narozdíl o zdejší většiny na jejich malý kozy nenadávám - ukážou!), uměly se postavit, někam se kouknout apod. spíš, než že by byly v úplně všech scénách absolutně přesvědčivý, ale celkově to prostě fungovalo. Jak hlavní herecká trojice, tak scénář (jeho pochopitelnost, logika, chronologický návaznosti), tak i uvěřitelnost a přirozenost průběhu, jakym se jedný holce podařilo o sobě dát vědět tý druhý, jak na to ta druhá přišla, jak s tim pak naložila apod. Taky je nádherný, že když je záběr na hrající symfoňák, tak je to fakt hrající symfoňák, a že když je diriguje dirigent, kterej je zároveň jednou z hlavních postav, tak že i navzdory tomu je opravdu diriguje. A že když hraje na piáno, tak na něj opravdu hraje. Takže je to uvěřitelný i autentický i po týhle stránce, což je něco, co celej ten film posouvá ještě o stupínek vejš. Je pravda, že na konci mě taky už trošku mrzelo, že už se nedovim, jak to bude dál, ale tohle se prostě nedá táhnout donekonečna, a je lepší po hodině a půl skončit v nejlepšim, než pak s pomocí oslích můstků a kompromisů plíst bič z hovna. Mimochodem - odteď si nejspíš ještě hysteričtějc začnu před každym zabouchnutim začnu kontrolovat, jestli fakt mám klíč. A taky se mi asi častějc začne vybavovat přísloví, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel, případně (jak už tady napsal DaVid´82), že za blbost se kurva platí. K pěti chybí fakt strašně maličko: trošku mě občas rušila moc návodná hudba, taky si třeba mohli odpustit ten divnej hororovej prostřih na jednu hlavních hrdinek s démonickym výrazem a zarudlejma očima (ano, možná tim chtěli dát najevo, že došlo k určitýmu zlomu, ale i to se dá udělat tak nebo onak) a Adrian by se už nikdy neměl pokoušet doma hrát klavírního Rachmaninova, protože horšího jsem neslyšel. Jinak se daj ale zmiňovat samý plusy a pro mě je to obrovský překvapení a skvělej mysteriózní thriller, kterej sice nepotkal takovej hype jako třeba právě oslavovanou Fincherovu Zmizelou, kvalitou je na tom ale obdobně, ne-li líp právě tim, že ze sebe nedělá žádnej gigantickej holywoodskej opus. ()

PiLgRiM

Podobné pocity jako u nejnovějšího Balaguéra. Horor to není ani náhodou. Ale přesto jsem byl napnutý jak struna po celou dobu stopáže. Španělé holt umí a tenhle jejich hororový subžánr má doufám budoucnost. Jinak v celku příjemná romantická komedie plna lásky a dobroty. O tom jak člověk člověku v nouzi pomůže.:)) ()

Duoscop odpad!

Nemohu hodnotit jinak, protože sem film po 40ti minutách vypnul. Místo slibovaného a slušně hodnoceného hororu sem se dočkal akorát nudného milostného dramatu, slizkého dirigenta a naivní servírky. ()

Jazzzz

Po chvilce přemítání nad filmem jsem dospěl k názoru, že opravdu nešlo o horor. Šlo o celkem podařeně zpracovaný romantický thriller. Děj je krapátek popřeházený, což je vlastně jedinou věcí, která dělá z filmu krapet něco zvláštnějšího. Poskládat to chronologicky, myslím, že by více vynikla jeho průměrnost, takže naštěstí tomu tak není. Postava dirigenta se snaží působit tajemně, ale na mě osobně moc velký dojem neudělala, stejně jako příčina všeho toho co se ve filmu děje. Troufám si říci, že nic neprozradím, když řeknu, že příčinou toho všeho byla neskutečná lidská blbost. Mám rád to co poslední dobou proudí ze Španělska za filmy, ale tenhle se rozhodně k těm výborným neřadí. Dlouho jsem se chtěl svézt s masou a dát 4 hvězdy, ale nejde to, protože by byly zatraceně slabé. A proto dávám raději silné tři! PS spoiler: racionální příčina všeho co pusobí ve filmu tajemně je nejlepší způsob jak zkazit celý horor. ()

elanius

(148/2013) / Docela nechápem to rozčarovanie z prvej tretiny filmu. Ťažko by bolo možné predložiť dve totálne dokonalo vygradované scény s takým efektom, ak by sa hneď od začiatku tlačilo na pílu. Takto to bolo perfektné, a ja rovnako ako pointu a záver na plný počet hodnotím aj prvú časť. Práve tým pomalým konverzačným "úvodom" sa La Cara Oculta odlišuje od spracovania akého by sme sa dočkali od režiséra americkej produkcie. Predohra bola dokonalá, akt a vyvrcholenie bez menšej chybičky. Krásne španielske farby, španielsky feeling, to je ďaľšia malá súčiastka do filmového stroja. Už dlho som nevidel takýto hravý, s ľahkosťou natočený kúsok. 10/10 ()

Tereszka33

Vůbec jsem netušila na co se mám připravit. Představovala jsem si nějakou duchařinu. A jsem ráda, že jsem se mýlila, i když v jistém slova smyslu to duchařina i byla. Doporučuji nekoukat na trailery a obrázky. Zaručuji mrazivou podívanou. ()

Micione

Jemné dávkování, plíživá atmosféra, tajemství zdí, koutů, zlověstné ticho, tlukot vlastního srdce, zahalení mlhavým hávem a postupná eskalace. ()

Redi

Nejvíc jsem postrádal nějakou hutnější atmosféru, moc to na mě nedýchalo... je to takové nějaké moc uhlazené, ale dobře to odsejpá, jsou tam pěkné baby, dívá se na to dobře. ()

H.Gordon

Pro mě hrozně pomalý rozjezd s absolutně nepříjemnou herečkou s plochých hrudníkem, kdy jsem si myslela, že pokud to bude pokračovat v takovém duchu až do konce, tak si to tu jednu hvězdičku "zaslouží". Ovšem od poloviny filmu to začala být paráda. Takový zvrat s chytrou myšlenkou a nečekaným napětím jsem nečekala. Fakt tento film doporučuji. ()

dANo

Po dlhšej dobe som si "doprial" aj film z tejto kategórie a dobre som si zvolil. Dávam bez problémov plné hodnotenie, keďže to malo dobrý nápad, gradované napätie a výbornú technickú realizáciu. Fanúšikom thrillerov rozhodne odporúčam. ()

uglug

Napínavý thriller o milostném víceúhelníku, jehož trailer prozrazuje víc než by měl. Takže pokud možno na ukázku před filmem nekoukat. ;) ()

klima777

Mám ráda filmy. Pohyblivé obrázky. Občas se v nich dokonce pokouším hledat smysl. Případně se vcítit do postav. Tady jaksi nenacházím důvod, proč se vůbec snažit... No, ano za hloupost se platí. Za sobeckou podezíravost ještě více. A to je celé? Nemám pro touhu po kurtoasii v postmoderním převleku a laciné sny ani zbla pochopení. Btw: Trailer jsem neviděla, leč domnívám se, že i autor plakátu by zasloužil vytnout pár drobných políčků. ()

ghatos

Láska zničená lidskou nenasytností a sobectvím - španělé umí. Clara Lago zahrála výborně. Nebránil bych se druhému dílu. Hudební podkres je parádní. 75%. ()

Sheffield

Určitě zajímavý způsob vyprávění, akorát té herečce chybí kozi. Vlastně obě hlavní protagonistky jsou ploché jako žehlící prkna s kopřivkou... A jestli vás teď napadne, že se nadšeně půjdete podívat na trailer, hned si jednu lískněte. Ten, kdo ho má na svědomí, by si totiž zasloužil celý den non-stop koukat na 2 Girls 1 Cup. ()