La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

jefff

Bomba, bomba, bomba. Nevíc co na to ještě říct. Originální, skvěle zahrané, napínavé, prostě skvělé. Ty Španělé fakt umí. ()

navorski

Nejsem velký znalec Pedra Almodóvara, ale myslím, že kdyby měl natočit nějaký thriller s hororovým podtextem, vypadalo by to asi nějak takhle. Od poloviny filmu je to moc působivé. Hoši, co z Německa prchli do jižní Ameriky, to měli krásně vymyšlené. ()

manonfire

Neuvěřitelné -(Originální, mysteriózně působící, přesto potenciálně uskutečnitelné.)- se stalo skutkem. Děj živí, doslova vykrmuje, zajímavý ústřední motiv, který spolu s krásnou cikánečkou Clarou Lago kompenzuje podstatně méně krásné duo Garcia- Gutierrez a jejich třičtvrtěhodinové unylé zbližování, které by spoustu hororu lačnících diváků mohlo vést k předčasnému vypnutí filmu. A to by byla tentokrát škoda. Španělsko potvrzuje roli jedničky žánru. 80% ()

utri

Juch. Španělé uměj. Mít ty holky větší prsa, tak dám 5, takhle jen 4.5* :-). Stejně jako u Tall Man mě "pointa" potěšila, ale tady se to podařilo dotáhnout do konce bez zbytečných logických lapsů a wtf. Mám rád, když film není úplně blbej a navíc dokáže něčím překvapit. Není to sice mistrovský dílo, ke kterýmu se budete každej druhej víkend vracet a na filmových školách ho citovat taky asi nebudou, ale zas mi (po dlouhý době) připomněl proč mám rád filmy. ()

Sheffield

Určitě zajímavý způsob vyprávění, akorát té herečce chybí kozi. Vlastně obě hlavní protagonistky jsou ploché jako žehlící prkna s kopřivkou... A jestli vás teď napadne, že se nadšeně půjdete podívat na trailer, hned si jednu lískněte. Ten, kdo ho má na svědomí, by si totiž zasloužil celý den non-stop koukat na 2 Girls 1 Cup. ()

Alisa

Jeden z mála filmů, u kterého člověk předem neodhadne, co se stane. A to je přesně něco pro mě. Čekala jsem jasnou duchařinu, ale...Co že je tohle vlastně za žánr? Tak trošku thriller, drama, mysteriózní, romantický, krimi..No, to asi vystihuje můj dojem z filmu. A jedna rada na závěr..Před sledováním filmu si o něm nic nezjišťujte a nedívejte se na trailer.:) ()

IviDvo

La Cara Occulta má snad jednu jedinou chybu, a tou trailer. Závidím těm, kterým se povedlo film zhlédnout, aniž by byli přilákáni upoutávkou. Ta totiž vyzradí vše. Představte si, že v upoutávce na Šestý smysl prozradí, že Willis... Vy víte co... i tak to zůstane skvělý film, ale připraví Vás to o překvapení a trochu toho napětí. Nicméně námět filmu je originální a nevídaný. Chvílema se mi zdálo chování hlavních ženských postav trochu nelogické a nepravděpodobné, ale na hodnocení to nic nemění. Každopádně, za své počínání by hlavní hrdinka zasloužila pořádnou facku. Shrnula bych to rčením: kdo jinému jámu kopá... ()

giovanni3

Do objasnění pointy člověk nevěděl zda to bude "klasická duchařina", která se navíc pomaličku rozjíždí či nějaké drama možná i s vraždou. Po objasnění pointy vše dostává zcela jiný úhel pohledu a ten je dost zajímavý, že jsem se nakonec přiklonil k 4* ač nejsou nikterak silné. Herecké výkony jsou ucházející. Ten řekněme odchod mne překvapil, že byl pouze s klíčem to mi nepřijde moc praktické ani 2x moc logické, ale to již hledám díry ve scénáři. Každopádně celkově kvalitní podívaná a dávám 4z5 ()

P1tr

Napínavý Španělský thriller začíná pozvolna a postupně nabírá na tempu a napínavosti a krok za krokem postupně tvůrci odkrývají své karty a mnohá překvapení a zvládají své ambice vhodně ukočírovat, takže snímek a jeho dramatický oblouk působí uceleně a zpracovaně přesně dle záměru. Atmosféra je vtahující a příběh je příjemně nepředvídatelný, čímž si snímek udrží vaší pozornost až do uspokojivého konce. ()

Šakalík

Kdo jinému jámu kopá... No já čekal něco úplně jiného (nějakou duchařinu). Zcela světsky koncipovaný příběh mě dokonale překvapil a občas i rozesmál (pozor SPOILER – nalezená nacistická uniforma zcela jasně definovala, co obnáší profese „inženýr“ :-)). Samotný příběh, přestože je v zásadě strašně jednoduchý, je velmi poutavý a nechá diváka až do konce na pochybách, jak to vlastně dopadne. Nebohé Belen mi teda vůbec líto nebylo, pač když si někdo zahrává s osudy jiných, měl by dostat přes držku – což se jí také splnilo. Zajímavé na filmu bylo to, jak některé scény představil ze dvou různých úhlů pohledu, což dohromady vytvořilo náramně pestrou mozaiku. Trošku mě zklamal ten na můj vkus až příliš zjednodušený závěr, no ale budiž. I tak to je dobrá podívaná. ()

OughJay

Quim Gutiérrez by mohl z fleku hrát někoho, jako je Norman Bates. V poslední době jsem na plátně neviděl nikoho, kdo by vypadal tolik psychicky narušeně. Jeho part byl důležitej zejména v úvodu, kterej je sice utahanej, ale do situace diváka vtáhne naprosto s noblesou a dokonce ho tak trochu nechává utvrzovat se v domnělý pravdě. Když se pak začnou rozkrejvat karty a s nima i ty nejspodnější emoce, jde vážně do tuhýho. Člověk si řiká, že v tu chvíli, kdy už mu bylo retrospektivně vše prakticky vysvětleno, ho nemůže nic překvapit, ale přeci jen se čeká na to, kdo nakonec vytáhne to eso z rukávu... ()

civrss

La Cara Oculta jsem měl v počítači celkem dlouho a nějak jsem nemohl odhodlat si jí pustit. Protože jsem zase čekal nějakej dům hrůzy, kde se budou ozývat strašidelný zvuky skřípající podlahy, stíny za oknem a podobný ptákoviny. To mě fakt nebaví a tyhle filmy nevyhledávám. Přitom to je naprosto super originální drámo (horor to opravdu není), které strčí do kapsy většinu amerického braku. Super zahrané a vymyšlené. ()

BMAJTZ

Film o naprosto hloupé a naivní dívce, která se nakonec velice diví tomu co se jí všechno děje. Každopádně zážitek je to hodně dobrý a když dojde k rozuzlení tak mě to docela překvapilo. Upřímně řečeno půl filmu mě to tahalo za fusekli. Bohužel druhá polovina filmu už ztrácí na dechu a samotný závěr mě trochu zklamal, ale jedním dechem dodávám, že nevím jaký lepší konec by to mělo mít, jinak se to asi ani ukončit nedalo. Každopádně milovníkům mrazivých thrillerů doporučuji, horor to ale moc není. ()

herr_carter

Jedním slovem BOMBA ! Tak mrazivý a originální film,že jsem občas napětím ani nedýchal, navíc doprovázen skvělou hudbou.............. moje hodnocení = 9 z 10. ()

gutshoter

Myšlenka grandiózní, průběh famózní od začátku až... Konec se prostě nepovedl, je to ohromná škoda, protože takový nášlap se jen tak nevidí, resp. já ho snad takový neviděl. Kdyby si s tím strůjci pohráli jinak, a to že si mohli pohrát jakkoliv jinak, byla by to opravdu lahůdka. Tohle vzít Fincher ve své době, mohlo by to mít o 10% více tady.. Takhle to hodnocení celkové chápu. Jsem skutečně rozmrzelý. Konec je trestuhodně odfláknutý. ()

coscarelli

Poriadne vyzivna koprodukcna "light" bandeja paisa, mierne prekombinovana (nepodstatne) ale plne funkcna na vsetky zmysly (na siesty sice nefunguje- iba dobre). Mysterium, ubiehajuce pomerne rychlo, vtahujuci do paradneho pribehu - z pociatku jemne hladi, od polovice naberie obratky a drtí a drtí do poslednej sekundy.!! Pohlad z "inej" perspektivy velmi zasadny! ßaiz je skvely kuchar, vie kedy primiesat nejeden zvrat, prevrat a jedno salto vzad aby uspesne dostal divaka pod high voltage. Pokrm chutil, dam si duplu. Snad vedia podobne varit aj v inych krajoch. A zaver? Hm.. koncilo to tusim zaverecnymi titulkami, po ktorych je ............ticho a tma. ()

netahlo

Dekuji uzivatelce veru_needy, ze mi pripomnela, ze tuhle pecku mam uz nekolik let nekde zahrabanou v disku a diky jejimu hodnoceni jsem ji vyhrabal z hlubin zapomneni. A udelal jsem dobre! Po zahrivaci pulhodine film nabere obratky, ktere jsem v ramci zanru uz hezky dlouho nevidel. Originalni namet v dnesni dobe, za to je automaticky plny pocet! ()