La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Skautka

Hned ze začátku bylo jasný, že se Fabiana dostane do ložnice, tak trošku zamlklému a vůbec ne optimisticky se tvářícímu, dirigentovi. A ikdyž příběh teprve začal, málo obdařená dívka se mi zdála už od prvního pohledu nesympatická. V polovině filmu se objevuje vzpomínka na opravdu krásnou herečku, která mi malinko připomínala Rachel Weisz, a záhada se postupně vysvětluje. Ovšem únik z vězení se zdá prakticky nemožný. Náš pan Adrian sice trpěl to sis ho holka prověřila dobře, ale nezůstalo mu to dlouho a útěchu našel v klíně, jak ty jsi sama nazvala "děvky". Trpěla jsem s tebou... ()

Eventyrer

Spočiatku nezaujímavý film typu: niekto sa stratil hľadáme vinníka, ktorý sa šikovne vyhýba zákonu a samotnému odhaleniu. Najskôr nás "desili" blesky a hlasy z umývadla, čo nám malo napovedať, že v dome sa pohybuje duch. Všetko sa zmenilo, keď nám bola ukázaná Belén a od toho momentu to bolo stále lepšie a lepšie. Film vykresľuje skutočného človeka a jeho zmýšľania, pochybnosti, nedôveru. Ukazuje nám čo je človek schopný urobiť, aby sa cítil zabezpečený, čo je ochotný ignorovať aby sa mal konečne dobre a v neposlednom rade, čo je odhodlaný zniesť hoc po celý zvyšok života ak mu bolo vedome ublížené. ()

Pavel82

Chci Vás varovat. První půlka je na čistej odpad. Jakmile se ale zavřou dvířka, tak pochopíte... P.S: Takhle debilní nápad se ale může vylíhnout jen v ženské palici. Musím si ověřit, jestli je to pravá láska. Prásk. Máš, cos chtěla, holčičko. ()

danny_21

Zase ta španělská tvorba - herdek, jak to ti kluci snědí dělají, že jim to tak jde ( většinou ) ? V poměru počet/kvalita u mě jasně válcují Amíky. Tentokrát je to hlavně o výborné pointě, kterou je fakt třeba pochválit. Pomalejší začátek a lá červená knihovna, vystřídá pekelný prostředek a fičí si to až k závěrečné čtvrtině, kde už krapet Andrésovi došel dech a stal se předvídatelným - 75% ()

gemi

Čekal jsem průměrný horor s lacinými lekačkami a dočkal jsem se promyšleného, originálního a brilantně vypointovaného thrilleru. ()

Mani

Mno, nebýt odhalení pointy filmu v oficiálním traileru, pravděpodobně film vypnu behem jeho první poloviny, nezajímavá, nepoutavě, spíš chaoticky sehraná love-'story' za kterou by se mohli stydět i v Harlequin. Druhá polovina je přehlídkou tragicky nevyužitého potenciálu, ten námět je boží! ...asi se nikdo ale nemůže divit, že jsem po zmíněném traileru čekal víc, on ten šířící se trend dát do traileru vše co ve filmu za něco stojí (vč. jedinýho filmovýho překvápka), je docela kreténskej, diváckému zážitku uškodí, kina naplní, co naplat O.0_ Ve filmu je místy super atmosféra, kamera i hudba celkem nadprůměrná, bohužel film má silné stránky fakt jen v tom koření a Baiz je v tuhle chvíli zjevně mnohem lepší scénárista než režisér. ()

Maximilianus

Prvá polovica hororová, druhá už len zaujímavá. Bol som zvedavý, ako príbeh dopadne. Ale nejedná sa o nejaké originálne dielo, aj keď natočené bolo dobre. 7/10 ()

Homer.p

Obdivuji ženy za to, že hrají v těchto filmech, které pravdivě ukazují všechny jejich negativní vlastnosti. UPOZORNĚNÍ: hlavně nekoukat na trailer !!!!! ()

Mouchal

Tento film jsem si pustil a nevěděl jsem o něm absolutně nic. O to víc mě pak překvapilo, že po menším hororovém náběhu film sklouznul do hodně originálního a chytrého dramatu o jednom dost nevydařeném pranku. Ještě příjemnější překvápko bylo to, že je film opravdu dobře a poutavě natočen a u postupného rozmotávání hlavního twistu jsem se ani chvilku nenudil. Možná tomu dopomohli i poměrně pohledné herečky, které se zde vyskytovali často jen spoře oděni (ikdyž bohužel bez potřebného vybavení do jednoho nejmenovaného hereckého subžánru), ale to je ve výsledku úplně jedno. Je to dnes čirá radost najít nějaké originální dílo a La cara oculta je bezpochyby jedním z nich. 83% ()

chaturga

Jedním slovem masakr! Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. To, co se v průběhu filmu dozvíme, by nepoznal ani největší génius, který v každém filmu hned odhalí konec (pokud si ovšem nepřečte, jak se film jmenuje např. v americe, což je pěkně na hovno - spoiler jako kráva)........ ()

junxi91

Ze začátku jsem si říkal - co je to zase za nudnou španělsko-kolumbijskou telenovelu. Příběh mladého, krásného a talentovaného dirigenta Adriana, po kterém ženské jdou jak slepice po flusu a tak rád flirtuje se svými sboristkami a občas podvede svou přítelkyni, krásnou Belén. Společně se přestěhovali kvůli práci ze Španělska do hlavního města Kolumbie Bogotá, kde žijí v pronájmu v jedné obří rezidenci. Film začíná scénou, ve které Adrian sedí v kavárně a stěžuje si servírce, že všechno je pěkně na hovno a nasraně odchází. Jaksi mu totiž zmizela jeho přítelkyně Belén a předtím mu nechala špatnou zprávu na videu. Servírka z kavárny se jmenuje Fabiene, a aby Adrian zapomněl na své problémy, tak se s ní dá dohromady. Ti dva se sblíží v jeho obřím tajemném domě a my můžeme při erotické scéně vidět Fabianino ploché tělo. Fabiene se však v domě moc nelíbí, protože má pocit, že je zde nějaký duch, který ji ruší hlavně v koupelně. Způsobuje zvyšování teploty vody a také podivné vlnění vody ve vaně a v umyvadle, stejně tak se divně chová pes původní majitelky. Adrien je jednoho dne pozván na identifikaci ohořelé mrtvé ženy a prohlásí, že to není Belén. Poté se však začne ukazovat druhá dějová linie, ve které sledujeme Belén, nasranou na svého milovaného Adriana, který ji podvádí s krásnou houslistkou Veronicou. Belén se dozví zajímavou věc od majitelky rezidence ve které oba žijí. Je to Němka, jejíž manžel byl nacista, a proto nechal v domě postavit tajnou dokonale odhlučněnou místnost za ložnicí a koupelnou, ze které jde do těchto místností vidět přes zrcadla. Vstupuje se sem přes šatník pomocí speciálního klíče. Jednoho dne se Belén rozhodne nahrát Adrianovi na video vzkaz s tím, že ho opouští kvůli houslistce Veronice, a poté se zavře do tajné místnosti, aby viděla, jak bude Adrian reagovat. No, a tak se nám obě časové linie spojí dohromady a vytvoří jaksepatří nervy drásající mysteriózní thriller a film tedy začíná být konečně pořádně napínavý, až se mi z něj tajil dech. Takže je třeba překonat tu půlhodinu červené knihovny a vztahových problémů, než přijde teprve to pořádné drama. Nebýt té telenovelové zápletky a vztahových problémků jednoho příliš talentovaného krasavečka, tak bych tomu dal plný počet hvězd, takhle musím hodnocení snížit na 4*. Na druhou stranu, bez těchto problémků by asi nedošlo na to pořádné drama. Takže to asi mělo svůj důvod. ()

Homerking

Fascinující příběh . Parádní zápletka která mě víc než překvapila. Ty herečky mi teda moc neseděli ale i tak dávám pět ()

Miagy

PLUS: hudba, prostredie domu, bunker, pointa, nápad myšlienka. MINUS: zdĺhavejší úvod, rýchle rozuzlenie. Film sa mi páčil, Španieli sú proste TOP filmári čo sa týka hororov, napätia, atmosféry. Herci a ich výkony boli dostačujúce, a dokonalá reálnosť filmu pridala mrazivý pocit.... Ktovie, kto žije za mojím zrkadlom :) ()

haffen

Tak toto bol super film. Mám radosť. Je príjemné zistiť, že ešte aj dnes sa dajú nájsť horory v hitchcockovom štýle ala 60-té roky. Kde netreba ani kvapku krvi, žiadných duchov, handycam sračky. Len poctivá filmarčina. Fakt kvalitné psycho kedy sa človek nevie dočkať ako to vlastne skončí. Takže odo mňa "must have"! Asi začnem viac sledovať Španielskú kinematografiu, lebo ak majú viac takýchto thrillerov, tak dovi dopo... Na záver by som dodal, že za žiadných okolností nepozerajte trailer. Pripravíte sa o prekvapko. U mňa 4.5* (85%) ()