Dealer

Frank je jen obyčejnej dealer drog, kterej by rád rozjel vetší byznys než jen prodávat pytlíčky feťákům na ulicích a v klubech. Se svým kumpánem Tonym si nevedou špatně, přesto Frank přesvědčí mafiánského bosse Mila, aby mu půjčil prachy na kšeft, ze kterýho oba vyvařej pořádnej balík peněz. Milo souhlasí a Frankovi půjčí s tím, že jestli něco podělá, zapomene na dobré vztahy a jeho mrtvolu budou seškrabávat ze zdi... (North Video)

Pekisan

Tak to sa robi gradacia. Maly film, ktory sa tvari celkom obycajne na zaciatku, ale s kazdou minutou to zacne byt vacsi hardcore. A so skvelym zaverom. Presne moja linka na zrkadle. ()

Honzeechec

Originál neznam, ani jsem nevěděl že nějakej je... Tohle má ale super atmosféru a ta "britskost" z filmu uplně stříká. Nechal jsem se tak unýst klubovým prostředím a vohulil hlasitost až na mě přišli bouchat sousedi. Prostě solidní béčko o tom, že půjčovat si prostě neni výhodný a jestli je ěnco horšího než Homecredit tak to jsou jugoslávský imigranti ()

Zl0

Nie zlé, ale ak by som to mal porovnať s originálom, tak asi 1*. Remake má byť iný. Iný musí znamenať lepší v ASPOŇ v jednom smere. Nech rozmýšľam akokoľvek, nič v čom by tento prekonal predchodcu nenachádzam. Anglický Tony pôsobí v porovnaní s Madsom až trápne. Chce byť "týpek", snaha je evidentná a vo výsledku je skôr "trtko". Hlavný hrdina mi bol síce sympatickejší, ale okrem detailných záberov na jeho tvár kde sa snažil o nejaké emócie, akoby nehral vôbec. Tá postava bola v ťažkých sračkách, človek je vtedy mimo, potí sa, má divný pohľad, kameň v žalúdku,submisívny výraz a vyzerá ako priposratý. Každý z nás asi pozná ten pocit keď vie že má na krku kapitálny prúser. Presne tak vyzeral Kodaňský Frank. Ten nový bol síce v pohode, ale nejak moc to neprežíval. Milo bol parádny tam aj tam. Dokonca aj scény s feťákmi a dealermi sa mi páčili viac tie staré. Samostatne fajn film, ale kto videl originál, asi bude sklamaný. Aj keď vždy záleží len na vkuse. ()

Nightmare89

Osobne nie som veľkým fanúšikom remake-ov a v tomto prípade som sa len viac utvrdil vo svojom presvedčení. Drsná autenticita a chlad, ktorý vás mrazil v prvom dieli na každom rohu skrátka v dvojke odplával asi ako Frankov matroš, čiže tento remake vo vás vzbudí približne také dojmy ako milión ďalších priemerných krimi-thrillerov. Väčšina (vlastne skoro všetky) postáv zaostávala za svojimi predchodcami minimálne o triedu, až na skvelú Agyness Deyn, ktorá bola v tomto meradle akosi osamotená. No a ešte je tu (na moje veľké potešenie) Zlatko "MILO" Buric (najväčšia postava pôvodnej trilógie), ktorý je najväčším highlightom a hlavným ťahákom celého filmu. A práve vďaka Milovi a výbornej hudbe sa moje hodnotenie vyšplhalo na 3 gramy. ()

Romeroo

Názorná ukázka toho o kolik procent na zajímavosti dokáže přidat vhodný výběr hlavního protagonisty...postava Franka je super zahraná a s postupem času krásně roste napětí a sevřená zadnice...trošku mě nudily pasáže zrhuba v půlce filmu, kdy byl děj podle mě až příliš natahovaný...jinak nelze nic vytknout...dokonce scénka s mrdacím týpkem a bouchačkama nemá chybu...ponaučení na závěr...holce co má bradavky jak špunty od kopaček nikdy nevěř. 80% ne zdejších 54% které tady vyprznili mrávokárci stojaté kamery! ()

argo.smile

To sú už naozaj všetci tupý za vodou že potrebujú vlastne remake-y lebo sú lenivý si pozrieť niečo originálne a s titulkami? ()

Easykill

Tak jsem se dokopal i k remaku dánského dealera. Ono to potřebovalo snad remake? Hmmm.. ne! Ani náhodou! A taktéž ani náhodou se tohle originálu ani nepřiblížilo. Nemá to, to smrduté pouliční kouzlo, které v originále cítíte i z obrazovky, nemá to, tu správnou atmosféru, nemá to dobrý herce... Hlavní nehrdina se chová jako vocas a je až moc nevěrohodný. Je tu spousta věcí co film sráží. Samozřejmě pro ty co originál neviděli to může být dobrý (ještě že nejsem ten případ). Není to úplně zlý, jen slabý a tuctový. Jediné plus je Milo a občas sedící hudba. ()

Mukade

tak tento Tony (v tomto remaku) je neskutočne nesympatický nechutný špatný megachuj :) . výborný soundtrack, by Orbital. ()

Lore

Patřím k těm, co viděli originálního Pushera (celou trilogii), takže je teď velmi těžký, ba téměř nemožný hodnotit tenhle kus. Zvláště když se tak věrně podobá dánské předloze (většina scén je opravdu jak přes kopírák, hlavně starej dobrej Milo hraje takřka stejně:-) (pozn.: tenhle Pusher je starýmu Pusherovi mnohem víc podobnej než novej Total Recall starýmu Total Recallu). Já mám prostě zažitýho dánskýho Tonyho, skvělýho Mikkelsena, mladýho Mila, perfektní úvodní titulky, dánštinu a ještě víc takovej skoro-dokumentární styl režie. Takže z této reinkarnace tak extra nadšenej nejsem, ale věřím, že kdybych nebyl v tomto "zatížen minulostí", tak budu tasit 4*. Takto "jen" tři. ()

BaseDallas

Nebolo to v'ôbec zlé a to mám originál veľmi rád. Síce nechápem potrebu remakeov v tak krátkom čase, hlavne keď je predchodca stále peckou, ale pokúsim sa hodnotiť objektívne. Našťastie bol dej posadený do UK a nie do USA, to by dopadlo asi omnoho horšie. Zlatko Burić stále dáva, spoluherci boli tiež celkom fajn, tam sa niet na čo sťažovať. Ale príbeh mohol byť ešte trošku prepracovanejší, predsa len, okrem pôvodných zápletok, nový film vypĺňal čas hlavne pobytom na diskotékach. Kvalitný výber producentov hudby je veľkým plusom filmu, na parketoch peckovala hudba od elektronických mágov Orbital. Bratia Hartnollovci odviedli skvelú prácu a soundtrack k filmu, mi bude znieť v ušiach ešte dlho. Zhrnutie: Pusher 2012 je pohodovým filmom, nevybočujúci z priemeru podobných ostrovných dielok, avšak tento priemer je vždy nadpriemerom v porovnaní so zbytkom svetovej produkcie v žánry. Originál je ale stále o dosť lepší. 3,5 ()

Kivis

Hop na špek. Dostal jsem na Dealera tip s tím, že je to výborný severský film. Že tady něco nehraje, mi bylo jasné po pár minutách, kdy vše nasvědčovalo tomu, že se děj odehrává v Londýně a herci taky nevypadají zrovna na severské typy. No, zkrátka jsem se omylem podíval na remake onoho údajně výborného filmu. Doufám, že si vzhledem ke zřejmě výraznému vyspoilování originál přece jen jednou užiju, protože tenhle film za moc nestál. Takovou plejádu postav jsem už viděl nesčetněkrát, Dealer se snaží působit originálně a neotřele, ale mně to přišlo celé takové ploché. Nelze mu upřít pár skvělých scén, především s balkánským mafiánem Milem a ani Richard Coyle si v hlavní roli nevede špatně. Jenže já od takového typu filmu očekávám, že mě na začátku pevně sevře v náručí, spustí se se mnou po pořádném tobogánu, po 90 minutách mě vyplivne a já budu mít chuť si dát hned další jízdu. V tomhle případě se jedná spíš o pár skluzavek pospojovaných plošinami, po kterých se člověk musí odrážet rukama, aby udržel aspoň nějakou rychlost. No a ten konec... to už bylo naprosto mimo - jak dějově, tak především formou. To se rejža se scénáristou zrovna nevytáhli. ()

discov3ry

Nepodareny, remake. Lacne krimi pre teenagerov, neslane-nemastne, nema to naboj, surovost, chladnost, autentickost originalu. Frankie na mna vobec nezaposobil, vobec som sa ho nebal, nesla z neho agresivita ako z originalneho Frankeiho. Tony bol skor smiesny, pripadal mi ako 18rocny teenager. Myslim ze vyssie naklady na produkciu tomu filmu iba uskodili, druha polovica filmu ide s kvalitou vyssie. Trosku napatia tam je, par peknych scen s Aygness Deyn. Origo Pusher bol fakt celkom moralne narocny film, remake je slaby cajik. jedine co film zachranuje je Agyness Deyn, Milo a paradny soundtrack. Sorry ale uplne tomu remaku chyba naboj. 2 hviezdicky. ()