Z for Zachariah

Príbeh je zasadený do sveta po nukleárnej vojne. Mladá Ann (Margot Robbie) má strach, že môže byť tou príslovečnou "poslednou ženou na Zemi". Táto obava sa však rozplynie, keď jedného dňa uvidí niečo neuveriteľné: ďalšiu ľudskú bytosť. Je to Loomis (Chiwetel Ejiofor), vedec, ktorý vplyvom radiácie a neúspešného hľadania iných ľudí takmer prišiel o rozum. Medzi týmto párom, aj vďaka okolnostiam, pomaly vzniká romantický vzťah. Keď však do ich údolia zavíta ďalší neznámy, Caleb (Chris Pine), ich krehké puto sa začína rúcať. (xzajox)

Brooks

Komorná romantická dráma v post-apo kulisách. Prospela by tomu väčšia gradácia v závere, ale inak fajn. Skvelí herci. Doporučujem ako dvojfilm s The Survivalist Stephena Fingletona, aspoň si tak môžete porovnať dva diametrálne odlišné filmárske postupy u takmer totožného námetu. ()

mimozakon

...alebo o mladej farmarke, postarsom cernoskom vedatorovi a neskor o mladom dolnikovi, ktory chceli zacat spolocne zit v postapokalyptickom nuklearnom svete... ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Začátek "tajemný", prostředek "napjatý" a konec "emotivní". Natahované, ale kvalitně herecky zvládnuté. Další případ, kdy přehrávaní 2x rychlostí dělá film lepším. ()

TaNya_

Nenechala jsem se ovlivnit názorem většiny a dobře to dopadlo. Skvěle vybudovaná atmosféra milostnýho trojúhelníku v minimalistickým měřítku dává hezky vyniknout celé hlavní trojičce. Film se spíš zabývá lidským charakterem a postapokalyptické prostředí je doplňující kulisou (pochvala za krásné záběry přírody). ()

PetriK12

95 minut sledujeme nadrženou Margot a čekáme, s kým si švijne "sex" scénu... Závěr filmů vypovídá, že ani režie nevěděla, jak tento snímek s žádným obsahem smysluplně uzavřít.... Jedná velká nuda. Hvězdička za tělo Margot. ()

vitac.

K tomuto filmu mě nalákala samolepka "nedepresivního postapa", kde poslední dívka potká posledního muže, nic víc, nic míň - a ani relativně slabé hodnocení moji zvědavost, co spolu teda asi tak budou po tomhle zjištění ještě řešit, neporazilo:) Že je film na námět knihy, natož knihy relativně staré (první vydání v roce 1974, a to posmrtně, protože autor zemřel v roce 1973), navíc sci-fi knihy "pro děti", jsem vůbec netušil. Ale zpětně mi to dává smysl. Pár "dětských" sci-fi knih jsem přečetl a proto s až axiomatickým vymezením radioaktivitou netknutého prostoru nemám (a během filmu jsem neměl jen o něco méně, je to sci-fi, že jo:)) problém. No a zbytek není tak špatný, jak by se mohlo z hodnocení zdát:) Tempo je přesně tak pomalé, jak to mají mazlíčci rádi:), krajina je úchvatná, Margot taky, a dál se těží zejména ze střetu víra vs. racionalita a soupeření dvou chlapů o jedno děvče (složitější o omezené zdroje a potřebu schopností všech tří) až to vše dospěje do nějakého - a to rozhodně ne předem narýsováneho - konce. Takže já jsem spokojený, slušný, oddechový film. ()

Loreleis

Jsem hrozně zklamaná. Takový příběh má vysoký potenciál, který ale nebyl ani zdaleka vyuzit, což je škoda. Pořád jsem si říkala, co je špatně. A potom mi to došlo. Postavy jsou neuvěřitelně ploché. Jako by herci jen potřebovali zaplatit účty a o víc nešlo. Škoda, veliká škoda. ()

Vera2613

Aj napriek tak nízkemu hodnoteniu a negatívnym komentárom, sa mne tento film páčil. Minimalistický s troma hercami a v samote. Rozhodne to nebola nuda, hoci to má po celý čas pomalé tempo. Margot to tu zaručene ťahala, no aj obaja páni boli skvelí. PS. Určite sa nenechajte odradiť hodnotením, nie každý má rovnaký vkus. ()

Mamlas

Všichni asi umřeli, proč umřeli se nedozvíme. Zbyli jen 3 lidi. Hezká holka a dva chlapi. Hospodaří společně, staví mlýnské kolo, kecají, chodí, pracují, jí a tak. Od začátku až do konce se nic neděje a nic se nestane a pak to skončí ve stejném duchu, jako by celý tento supernudný film. Většinu jsem koukal 2násobnou rychlostí, občas i rychleji. I tak to bylo pomalé a úplně o ničem. (12%) ()

PlysovyMacko

V postapo svete sa Margotka snazi prezit a po tom ako k jej domu prichometaju dvaja cudzinci vznikne medzi nimi nepresvedcivy romanticky trojuholnik. A velmi lahko mu odpustila ze zabil jej brata. ()

xzajox

V prvom rade treba poznamenať, že ide hlavne o drámu. Sci-fi je iba v pozadí toho všetkého vo forme post-apo radiácie všade okrem údolia, kde sa dráma odohráva. Thriller a napätie tu cítiť len v jednej scéne. Toľko k žánru a teraz k hodnoteniu drámy. No je to taká klasická romantická story, kde je ženská a dvaja chlapi, čo majú o ňu záujem. Jeden nakoniec musí vyhrať a ten druhý ísť do hája. Tuctové, ale dá sa na to pozerať. Zahrané je to dobre, Margot je sympatická. Dramatickú stránku pekne podporuje aj hudobný doprovod. Zaujímavá je však ešte náboženská rovina (zrejme aj preto ten názov). Aby prežili zimu, potrebujú elektrinu - postaviť drevené koleso pod vodopádom. Lenže jediná drevená budova v údolí je malý kostolík. Zbúrať, či nezbúrať? Celkovo to hodnotím dobre, ale ak čakáte post-apo sci-fi, budete hlboko sklamaní. Žiadne špeci efekty, málo napätia, predvídateľné. Preto dve hviezdy dolu. 60% - 3* ()

OndrejNes

Pro mě docela zklamání, postapokalyptický příběh je asi nejslabší co jsem zatím z tohohle žánru viděl. Margot Robbie jako vesnická holka taky zrovna nestála úplně za vidění. Romantika se pro některé změnila v rasovou volbu. Drama žádné, příběh slabý. ()

x_ander

Byť při nejlepší vůli nemůžu dát Z for Zachariah víc než 3*, moje dojmy jsou veskrze kladné. Komorní sci-fi, které je sci-fi spíš jen v pozadí, stojí hlavně na herectví tří hlavních protagonistů, a ti ze sebe vydávají to nejlepší. Vznik zvláštního romatického trojúhelníku na konci světa je v podstatě hlavní zápletkou, je pak otázka vkusu, jestli to divákovi stačí. Já bych uvítal větší záběr, protože film tak nějak plyne a vyjma nejednoznačného (ale nijak šokujícího) závěru se v něm zase tak moc nestane. S ohledem na umírněnou stopáž však atmosféra, výhledy do krajiny, hudba a již zmíněné herecké kvality na tu hodinu a půl dobře zabaví. ()

IZFNP

Film som musela pozerať na dva razy a to s niekoľkomesačným odstupom. Pretože sa tu nič nedeje, a i to čo sa deje, divák moc nechápe. Pretože tu nič nemá nejaký extrémny význam, postavy nie sú príliš sympatické a záver je úplne, ale úplne nijaký. Nedostatok dejovosti by sa dal ospravedlniť, keby mal film nejaký filozofickú či existenčnú rovinu, ale vlastne nemá ani tú, takže naozaj neviem, čo je posolstvom tohto filmu. Mne priniesol len nudu. ()

Kub_ees

Z for Zachariah je nenápadný, pomalý film bez zápletky, ktorá by stála za to. S postapokalyptickým svetom to nemá veľa spoločného, keďže sa celý film odohráva na jednom nekontaminovanom mieste ako z rozprávky. Neviem či tento príbeh stál za sfilmovanie. ()

DJMaroko

Nesnáším filmy bez konce ...či s otevřeným závěrem domyslete si sami. Hodinu a půl plazící se film byť s dobrými herci a jejich výkony nenaplnil ani konec kde jsem, alespoň částečně doufal v rozuzlení. Celý film je navíc o tom "postavme si kolo kolo mlýnský". ()

Ondrew

Ked som tak cital podaktore komentare, nadobudol som pocit, ze pre mnohych divakov je (zrejme) film tohto typu prilis zatazujucou yntelektulululalanou zalezitostou, a tak skratka absolutne nepochopili, ze sila tejto snimky je (ked tak) niekde celkom inde. Ono sa na film totiz predovsetkym v podstate netreba pozerat ako na sci-fi... Ano, ma v sebe prvky science fiction, lez skor iba v roznych naznakoch... a, ako inak, uz i v tom, ze si clovek cely cas uvedomuje pritomnost postapoc sveta (ano, ano, moja milovana tematika) zrasovaneho nuklearnymi zbranami (ano, ano, dalsia moja milovana uchylka), to samo o sebe dodava patricnu davku atmosfery. Lenze, v nasom pribehu, ktory mame moznost sledovat, je alfou a omegou drama. Mozem srat, ze viem o nukleranej vojne, o fakte, ze vacsina planety je zrejme komplet v prdeli, ze jeden z hlavnych protagonistov sa na scene objavuje v antiradiacnom obleku (cim, btw, praveze autori dali krasne na zretel, ze v inych castiach krajiny je situacia zrejme skutocne celkom ina, nez v udoli, kam doputoval tento nas "radioactive man"). Toto vsetko mozeme hodit za hlavu, pretoze v snimke ide o celkom ine veci... Je nabita emociami vsemozneho druhu, trojica hercov si navzajom vcelku pohodovo nahrava v dialogoch "na smec", proste toto je klasicky pripad minimalistickej postapoc snimky, ktoru sice polovina ludi vobec nepochopi, a tak ju napokon este i zdrbe, no paradoxne tu mame dalsi (podobny) film daneho typu. Mam taky dojem, ze tu komplet vsetci zabudli na Maggie. A, naopak, ti, ktori nezabudli a videli i nasu milu Maggie, patricne zhodili aj dany film. Co uz... rozne viac ci menej "nezavisle indie filmy" to asi budu mat vzdy tazke. Skoda. 60%. ()

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie