Z for Zachariah

Príbeh je zasadený do sveta po nukleárnej vojne. Mladá Ann (Margot Robbie) má strach, že môže byť tou príslovečnou "poslednou ženou na Zemi". Táto obava sa však rozplynie, keď jedného dňa uvidí niečo neuveriteľné: ďalšiu ľudskú bytosť. Je to Loomis (Chiwetel Ejiofor), vedec, ktorý vplyvom radiácie a neúspešného hľadania iných ľudí takmer prišiel o rozum. Medzi týmto párom, aj vďaka okolnostiam, pomaly vzniká romantický vzťah. Keď však do ich údolia zavíta ďalší neznámy, Caleb (Chris Pine), ich krehké puto sa začína rúcať. (xzajox)

BrusVejn

Vynikajúci minimalistický film, ktorému nie je moc čo vytknúť. Tri hlavné a jediné postavy rozohrávajú dostačujúci herecký koncert na to, aby to diváka udržalo v pozore. Bál som sa, že film podobne ako The Road skĺzne do repetetívnosti a začne nudiť. Našťastie nič také nenastane a keď už sa k tomu schyľuje príde na scénu Chris Pine, ktorý by sám so svojou charizmou bez problémov utiahol film do konca. Zamrzí jedine koniec, ktorý vyšumí do stratena, ale aj ten má svoje čaro. Musím sa priznať, že tunajšie hodnotenie je pre mňa veľká záhada. ()

fafejt001

PRO Blbouny , je DOSTI PRAVDĚPODOBNÉ , že je to -- zasr... nuda !! To je pravda !! NO a Pro nás některé , kteří jsme na tom , chválabohu , lépe , to bylo překvapivě zajímavé , komorní minidrama , o tom , jak se to může také vyvíjet , v určitém čase na zemi . Margot byla čistá , přirozená , prostě krásná . A ,, kluci,, zdárně sekundovali . Myslím , že za nějaký čas to stojí znovu za shlédnutí . Jo a nádherná příroda . I hudba zajímavá . Prostě po čase pěkný film . . . DÍÍÍKY CRAIGU a NISSARE . . . . . ()

Kozlowski8

Mladá Ann je spolu se svým psem jedinou živou bytostí v širokém okolí, která přežila apokalypsu. Žije v údolí, které nebylo zamořeno radioaktivitou a doufá, že ještě někdy potká živého člověka... Dobře natočený, zajímavý film s krásnou hudbou, hezkými exteriéry a výbornými hereckými výkony všech zůčastněných (všech tří) herců - Margot Robbie především. Bylo hezké sledovat vztah Ann a Loomise, jejich vzájemné sbližování a následné sexuální pnutí a touhu. Musím říct, že jsem si film opravdu hezky užíval, ale zároveň je třeba zmínit to, že příběh se mohl trochu někam posunout, vyhrotit, vygradovat. Minimálně od půlky jsem čekal, že se něco stane, že přijde nějaký zvrat. Nepřišlo nic, co by hezký, příjemný film vystřelilo do pětihvězdičkové společnosti. 75%. ()

LencaN

Tak tady si nebudu brát servítky. Naprosto zbytečný film o ničem. Nuda až běda. Takových vyhozených peněz pro nic za nic. Ani jednu postavu jsem si neoblíbila. Robbie Margot mám jinak ráda, ale tady hrála jakousi katolickou puťku. Ejiofor mi přišel divný, strašně mě vytáčel, měl hrozné řeči a vůbec jsem z něj neměla dobrý pocit. a Pine... to bylo tak jasné, k čemu to směřovalo, když se objevil, takový hezoun. Ale o něm jsme se zase moc nedozvěděli, takže taky nebyla možnost si k němu najít cestu. Scénář je tou nejbídnější součástí filmu. Přímočaré, jednoduché, nezáživné, nezajímavé. Na to, že jde o apokalyptickou realitu, tak vůbec nebyla vybudovaná atmosféra, byli nějak moc v pohodě. Ani jednou mi nepřešel mráz po zádech. A konec.... si dělají srandu, ne? Takový velký filmový prd už jsem dlouho neviděla. A kde sakryš vzali v názvu toho Zachariáše? Nejsem věřící a myslím, že i většině ostatních ne/věřících toho moc neřekne. ()

Mukade

SPOILER ---------------- Slabota, televízna slabota. Skutočne minimalistické, ako tu iní s obdivom píšu, ale v negatívnom zmysle. To by bolo jednoduchučké aj na jeden diel telenovely, nieto na 95 min film. Záver je až trápny, zle natočený. Ináč sci-fi toho filmu je najmä v tom , akú dôveru medzi sebou tí dvaja chlapi mali... lol ()

stuj

Wtf? Co to je za hodnocení? Dyk to měla být mega srajda. Njn. nebyly tam výbuchy, auta, střelba a prostě super akce :( Mně se to líbilo. Včetně hudby. Je to spíš psychologická a vztahová záležitost. Země je zamořená, lidstvo už možná není a víme jen o jednom údolí, které je obyvatelné. A to obhospodařuje jedna tak tak dospělá žena (Margot Robbie ji ztvárnila dle mého moc hezky). A je úplně sama. Jednoho dne ovšem přece jen na někoho narazí. . . ()

mad.dog

Neuvěřitelně silný film, který tím, jak pomalu plyne, tak diváka svírá víc a víc, jak svěrák. Samozřejmě, když ve filmu hraje jen trojka herců, je proto dobrý výběr alfou a omegou. Naštěstí se to povedlo. Pine zvládá tu svoji roli narušitele kvalitně, Margot Robbie září jak růže mezi trny (což vlastně taky je). Ale nejvíc exceluje ten černoch z Marťana, který má nevyslovitelné jméno. To bylo neskutečné, jak skvěle dokázal vyjádřit všechny emoce. Bomba! ()

kecal

Člověk, který tento film zařadil do škatulek drama/sci fi/thriller mě solidně nasral, protože jen díky němu sem si to pustil a zjistil, že mě totálně ojebal ! Ono je to ve skutečnosti absolutně neoriginální, nudný a špatně napsaný romantický/lyrický film o klasickém průseru, dva chlapi, jedna ženská, kterou ke všemu tomu hraje neskutečná samice Margot Robbie. Obsadit tuhle dráždivou kočičku do filmu, kde to celou dobu vypadá na pořádnou trojku a ve výsledku se nestane lautr nic je prostě neomluvitelné! Cítil sem se přesně tak, jak to tu popsalo to hovádko Verbal, byl sem totálně nedohoněnej, akorát mě celou dobu místo hnusné uklizečky honila Margot Robbie a za to je ta hvězda na víc :) ()

Dalajlada

Takové klidné romantické drama, zasazené do postapokalyptického světa. Vztah dvou lidí je nabourán příchodem třetího, manipulativního jedince. Pěkné prostředí, fajn herci, má to hlavu a patu a ještě to přidá i návod, jak si postavit vodní elektrárnu. Bohužel nám film nenabízí nic navíc, co by jej nějak více zviditelnilo. ()

Nektarinka

Už hodně dlouho jsem neviděla film, který by mi takhle sedl. Postapokalyptický venkov s krásnou krajinou, skvělá atmosféra ( hudba/minimalismus ), dva ze tří oblíbených herců, milostný trojúhelník/jedna žena, dva muži.. co si více přát! Margot hraje opravdu výborně, nejlépe z celé trojice ( i když osobně mám pro Chrise Pina šílenou slabost:-D ). Od flanelových košil po antiradiační obleky, rozdílné názory ohledně víry, nerozhodnost v případě dívky a žárlivost v případě mužů. Trošku mě zklamal otevřený konec, ale i tak jsem si film moc užila. Dávám plný počet a mohu jen doporučit ()

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie