Z for Zachariah

Príbeh je zasadený do sveta po nukleárnej vojne. Mladá Ann (Margot Robbie) má strach, že môže byť tou príslovečnou "poslednou ženou na Zemi". Táto obava sa však rozplynie, keď jedného dňa uvidí niečo neuveriteľné: ďalšiu ľudskú bytosť. Je to Loomis (Chiwetel Ejiofor), vedec, ktorý vplyvom radiácie a neúspešného hľadania iných ľudí takmer prišiel o rozum. Medzi týmto párom, aj vďaka okolnostiam, pomaly vzniká romantický vzťah. Keď však do ich údolia zavíta ďalší neznámy, Caleb (Chris Pine), ich krehké puto sa začína rúcať. (xzajox)

Martin741

Tak toto dopadlo nevyrazne. Kvalitna tema - planeta po nuklearnej vojne, len reziser to ponal dost schematicky, rezisersky je to len rutinne natocene, ani jedna scena nie je taka, ktora by sa vryla pod kozu . 50 % ()

laik_60

Sympatický postapo romantikuš filmík. Pomalosť deja, nevtieravý hudobný podmaz, občasné pohľady do údolia (pripomínajúce Gemer pri pohľade zo Sorošky hihi) to všetko s dobrým výkonom Ejiofora a neznámej (pre mňa) Margot, dávajú divákovi možnosť vychutnávať si film do detailu. ()

Radiq

A pointa? A proč se to jmenuje Z for Zachariah? Uniklo mi něco nebo snad k tomu musí někdo podávat vysvětlující informace? A nebylo to taky třeba trochu málo post-apokalyptické? A taky vám tam tolik různých věcí nedávalo smysl? A nezdá se vám, že Chiwetel Ejiofor se ve všech filmech tváří stejně tragicky a ublíženě? Dám tomu jen jednu hvězdičku, protože se mi to prostě moc nelíbilo? A není tento komentář vytvořený jen ze samých otázek? ()

Dado

Spojenie slov komorné a sci-fi nejde na prvý pohľad veľmi dohromady. Mladý režisér Craig Zobel si však z toho ťažkú hlavu nerobil a presne týmto smerom sa rozhodol vybrať pri filmovej adaptácii románu Roberta C. O'Briena, ktorý vyšiel ešte v 70. rokoch minulého storočia. A verte či nie, zo začiatku celá dejová línia funguje takmer bezchybne, pričom k vierohodnosti vôbec nepotrebuje veľkolepé kulisy vytvárajúce dojem postapokalyptického sveta. Bohato jej totiž stačia vhodne zvolené repliky v scenári, vďaka ktorým divák dokáže pochopiť neľahkú situáciu hlavných hrdinov aj v prostredí, ktoré by si za iných okolností spájal s týmto žánrom skutočne len málokto. Práve scenár sa však s príchodom tretej postavy stáva slabinou celého filmu. Dovtedy starostlivo budovaná atmosféra totiž ustupuje do ústrania na úkor nezáživného romantického trojuholníka. Nič na tom nemení ani fakt, že Chris Pine je paradoxne herecky asi najsvetlejším momentom popri mierne prehrávajúcom Chiwetelovi Ejioforovi a Margot Robbie, ktorej som rolu naivnej husičky nedokázal úplne uveriť ani v jednej scéne. Dojem dokáže jemne poopraviť zaujímavý záver, no i napriek tomu si dovolím tvrdiť, že film mohol dopadnúť lepšie, pokiaľ by si udržal kvalitu nastolenú v prvej polovici a najmä nemenil počet postáv z knižnej predlohy. (60%) ()

Yoda sama

Konceptom to bol jeden z tých viacej zaujímavých indie tohto roka, bohužiaľ je to celé tak strašne komorné, civilné a vlastne sa tam okrem inšpiratívneho stavania mlynu a mierneho citového konfliktu medzi postavami nič zásadného nestane. Bolo ale príjemné vidieť Margot naposledy v tejto polohe pred tým, než si ju navždy zaškatuľkujem ako Harley Quinn. ()

hroubek

Příjemné překvapení. Trailer na tento film mě oslovil a já se na něj začal těšit, jelikož jsem doufal, že by z toho mohlo vyjít něco jako film Cesta, která taky stála na pár hercích a minimalistické a pomalejší plynoucí atmosféře. Adaptaci neznám, ale dost se mi líbilo jakým způsobem to režisér Craig Zobel natočil. Je to dost pomalé a herci toho moc nemluví a většinu důležitých informacích se dozvíme z výrazu z jejich obličejů. Krásně se na to kouká, má to slušné napětí a tempo. Můj největší problém je v tom, že mě tam chyběl nějaký výrazný zvrat nebo co by působilo trochu nepředvídatelně. Chiwetel Ejifor hraje dost utlumeně a je to dost zajímavé výkon. Margot Robbie je velmi sympatická a krásně ukazuje, že zvládne i těžší role. Chris Pine je opět parádní a je vidět, že ho baví hrát i v malých filmech. Z for Zacharian je hodně pomalé drama, které sice asi nesedne každému, ale rozhodně je to zajímavá a trochu netradiční podívaná. ()

VanTom

"Idylické" přežívání - soužití tří lidí v zázrakem nedotčeném údolí po nespecifikované radioaktivní katastrofě je předloženo velmi umírněně, lidsky. S největší silou v momentech, kdy se sem přikradou melancholické upomínky konce světa. Mnohem více navrch však získává vztahový trojúhelník ve tvaru "citově nezkušená dívka lapená mezi dvěma rozdílnými muži", který nešlo neočekávat, nepřekvapil a vyřešen byl dost divně = lacině. ()

Mishqo

50% ... Aj na pokraji konca sveta sa nájde priestor pre chtíč a žiarlivosť. Ľudia sa nezaprú. Námet dobrý, prevedenie celkom fádne a nudné. ()

zigíš

tematicky odvážné post-apo drámo, plné religionistických aluzí a obrazové symboliky nebo jen Cesta, bez toho, že by se někam šlo (?!) minimálně důkaz o tom, že margot robbie umí ..a to je docela zázrak (90%) ()

Guzo

Očekával jsem větší důraz na thrillerový žánr, je to chvílemi zbytečně artové drama. Na druhou stranu má i silnější momenty a zajímavé (dobře zahrané) postavy. Asi bych klidně zvládl seriál ze stejného prostředí točený trochu jiným stylem, takhle je spousta otázek nedořešených. 55 % ()

LizianShaw

Tak nějak jsem nepochopil smysl tohohle filmu. Jo, má skvělý obsazení a herecký výkony jsou na jedničku (hlavně Chris Pine), ale že bych mě to bavilo to říct nemůžu. Je to takový tichý film o ničem, což sedí na postapokalyptické filmy, ale zápletka filmu mohla být lepší než milostný trojúhelník. ()

P1tr

S jako solidní postapokalyptický thriller, který nezklame hereckým obsazením ani prezentováním mezilidských vztahů, ale trošku pokulhává se svojí sci-fi premisou. Milostný trojúhelník tvořící srdce filmu je intenzivní a je zpracován dobře, ovšem pomineme-li příběhové zasazení filmu, jde pak o celkem běžnou romanťárnu, což je trestuhodné nevyužití potenciálu a uvítal bych, kdybychom se mohli více dozvědět o okolním světě a přičinách jeho současného stavu. Film by pak byl bohatším a kompletnějším zážitkem. Takhle jde jen o celkem dobrý romantický příběh v netradičním zasazení. ()

herr_carter

Hm, tak moje pocity jsou značně smíšené. Po přečtení toho, o čem má film vlastně být, mi to přišlo celé jaksi nedokončené. Nebo přesněji - natočené horkou jehlou bez nějakého většího zamyšlení. Ústřední téma - "poslední" přeživší" po jakési nukleární válce?Super. A asi tak do 25 minuty vše ukazuje na to, že film bude opravdu seriózně ukazovat a popisovat toto možná již brzy aktuální téma, opak je ale pravdou. Zatímco po slibném úvodu a příslibu zcela netradičního filmu se vše stočí do klasického dramatu, kdy ústřední herečka volí mezi dvěma muži. Všichni zúčastnění se rolí zhostili více než dobře, akorát je prostě škoda, že téma,které bylo za začátku uchopeno, bylo odloženo na druhou kolej. Proto mě to mrzí dvojnásob. Filmové exteriéry za začátku filmu totiž slibovaly věrnou postapokalyptickou podívanou a nutnost pro lidstvo tak nezbytných existenciálních řešení......moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

KoRner

Už dávno ma nejaký záver filmu tak nerozosmial. Existenčná nuda o stavaní vodnej elektrárne a rozhodovaní, či sa jej viac hodí do postapokalyptického sveta čierny alkoholický inžinier, alebo biely vymakaný playboy. Viac nič, každý tam iba premýšľa, ale žiadne zo svojich predstáv nepretaví aj do skutočnosti, takže iba na seba žiarlia a žiarlia a žiarlia a žiarlia..... [2/10] ()

SpaceOdyseus

Dostal jsem uplne neco jineho nez jsem cekal. Postapo elementy zmizely vlastne hned po zajimavem zacatku a nasledovala jen romanticka limonada s absolutne nesympatickymi postavami a nudnym dejem, ktera se cela odehravala v okoli jedne chajdy. ()

Hanys_

Výborné drama o třech hercích (Margot je tady sakra skvělá) zasazené do neveselého postapo světa. Zase se ukazuje, že určité lidské pudy se prostě nemění. Malý velký film. ()

peetriss

Nejprosluněnější postapokalyptické sci-fi plné romantických exteriérů a prosté jakýchkoli trikových kreací. Nezávislé komorní drama otáčející se okolo zvláštního citového trojúhelníku tří duší, nesoucích v sobě traumata věcí minulých a budujících základy života budoucího. Příběh se dotýká spousty lidských otázek, jako opětovně se probouzející a téměř pozapomenuté sexuality, otázek životních, duševních či náboženských priorit, vzájemné pomoci či naopak mezilidských konfliktů zasazených do atmosféry tíživé postapokalyptické situace, která je tvořena depresivními zážitky a duševními ranami filmové trojice podbarvenými pochmurnými smyčcovými tóny a zajímavými ,více či méně ofiltrovanými, záběry kameramanské jistoty Tima Orra. 70% ()

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie