Z for Zachariah

Príbeh je zasadený do sveta po nukleárnej vojne. Mladá Ann (Margot Robbie) má strach, že môže byť tou príslovečnou "poslednou ženou na Zemi". Táto obava sa však rozplynie, keď jedného dňa uvidí niečo neuveriteľné: ďalšiu ľudskú bytosť. Je to Loomis (Chiwetel Ejiofor), vedec, ktorý vplyvom radiácie a neúspešného hľadania iných ľudí takmer prišiel o rozum. Medzi týmto párom, aj vďaka okolnostiam, pomaly vzniká romantický vzťah. Keď však do ich údolia zavíta ďalší neznámy, Caleb (Chris Pine), ich krehké puto sa začína rúcať. (xzajox)

Jhershaw

Postapo romantika, aneb postapokalyptický svět z pohledu mladé dívky? S postavou Margot Robbie jsem měl největší problémy, protože takováhle bohabojná naivka mi prostě k srdci přirůst nemůže; nicméně i pragmatický Ejioforův vědec by tušil, že mělo-li by přežit více generací, museli by se nějak křížit.. Největší devizou budiž kamera a až idylické záběry vylidněné krajiny. BTW, bylo zajímavé si na wiki přečíst, o čem vyprávěla knižní předloha - žádný milostný trojúhelník, pouze sžití a následné odcizení dívky a majetnického vědce. ()

kingik

Nadržený černoch a běloch se svými radioaktivními penisy obtěžují lepou bělošku. A ta jednomu z nich dá...najíst, napít a pocit živočišného tepla. Trojlístek Margot Robbie, Chiwetel Ejiofor a Chris Pine jsou hlavní devízou jednotvárně laděného filmu, kterému chybí nějaký zásadní režijní vrchol, případně nadstandardně natočená scéna. Zajímavý režisér Craig Zobel diváky situuje do údolí, které jako zázrakem přežilo ničivý dopad nukleární války a dá se v něm bez problému vegetovat, i když všude kolem je radiace. Mladá ženština, patrně poslední svého druhu na Zemi, vlastní farmu, co oplývá mlékem, slepičkami a úrodnou vegetací. A když se jednoho dne dostaví dva chlapáci, tak její vaginální vibrace určí, který se jí podívá hned příští noc do kalhotek. Všichni tvůrčí účastníci s největší pravděpodobností nevěřili ve velkou výnosnost tohoto filmového projektu a ani podle scénáře Nissara Modi se film neprofiloval do úchvatnosti. Takže všechno ve filmu působí průměrně, nedostaví se ani žádná závratná finální část a nikdo nenutil Margotku se opětovně svlékat, což by film jistě pozvedlo. O celé katastrofické události kolují filmem jen kusé informace. Postapokalyptický dojem se nemá z čeho dostavit. Krajina je zalitá sluncem, flora vesele bují, ani fauna nezůstává pozadu. Nikdo si nedal ani nejmenší práci zdevastovanými scenériemi navodit depresivní dojmy. Nějaký přilehlý vyrabovaný obchod a benzínka opravdu nic neřeší. A tak na režisérovi bylo, aby nám předvedl vztahové a romantické peripetie ústředního trojúhelníku. Víc nic. S takovou hvězdnou hereckou sestavou bylo jistě zaděláno na dost fajnový biják. Vzešel z toho průměr, kdy se o plnohodnotné ingredience proklamovaného sci-fi a thrilleru nezavadilo. 5/10 ()

sochoking

Vpohode by som dal o jednu hviezdičku navyše, ale to by ona nesmela byť ako na práškoch a jeho šepkanie mi trhať ušné bubienky! Až som z kože skoro vyskočil... ()

hansel97

Provedením velmi promrhaný potenciál. Herci hrají pravzláštně, prakticky nikdo z nich neprojevuje emoce a vypadají jako kdyby film nudil i je tak, že se chystají usnout. Dějové zvraty skoro žádné, dobrý námět se zvrhne akorát tak v romantický trojúhelník typu Twilight. Nelogické chování postav není moc nápomocné k tomu, abyste si je oblíbily a konec tak nějak nevyzní, jelikož se nese ve stejném uspávacím duchu jako celá zbylá hodina a půl. ()

Morholt

Sci-fi, thriller...............no já nevim. O nukleární katastrofě se tu sice mluví, ale prostředí je, pokud nepočítám vyrabovaný obchod či zbořený kostel, od postapokalyptického na míle vzdáleno. Naopak krajina je takřka idylická a sem tam se dá dokonce ulovit i zjevně neozářený krocan. O nějakém napětí nebo thrillerové atmosféře také nemůže být řeč. Vlastně se jedná jen o romantický vztahový trojúhelník, kdy ona neví který jen ten pravý. Margot Robbie hraje i vypadá dobře, Pine si drží ten svůj hezounský průměr a Eijofor střídá ublížené pohledy se zoufalými. Čekal jsem tedy mnohem víc. 30% ()

malylada

Povedené drama, kdy lidstvo směřuje k vyhynutí. Děj se točí kolem tří postav, kdy se ukazuje, že největším problémem není samotný boj o budoucnost, ale lidský faktor a povaha člověka. Vztah dvojice naruší jiný jedinec a celá harmonie jde do kytek. Velmi dobře natočeno, zahráno, bohužel tam chybí úplné vyhrocení situací, nějaký moment, aby film dokázal dostat diváka maximálně do transu. Závěr zůstává otevřený a nejtemnější stránka člověka zůstává viset ve vzduchu a jen škoda, že to celkový dojem vyznívá tak na půl......6/10 ()

JohnCZ

Tak tohle mi do nálady padlo úplně přesně. Netradičně pojaté postapo drama, které si nenuceně hraje s očekáváním diváka a na malé ploše rozjíždí malý příběh o třech postavách. Výborně zahrané, příjemná hudba, krásné prostředí a nejednoznačná pointa. ()

PauloZ

Postapokalyptický milostný trojůhelník, který dokáže navodit solidní atmosféru a bavit diváka. Je to komorní nízkorozpočtová záležitost, která těží jen z lokality farmy a hereckého umu tria, takže ani zdaleka nečekejte předimenzovaný akčnák. Pojetí mi vůbec nevadilo, má to své kouzlo a divák si může užívat úplně jiné aspekty než předražené efekty. Škoda jen, že je to celé tak jednoduché s jediným cílem postavit vodní kolo. Ten film vlastně vůbec nic neřekne, což považuju za hlavní mínus. ()

maddy

Z for Zachariah má síce v žánrovej škatuľke uvedené sci-fi, ale sci-fi prvok predstavuje jedine nukleárna katastrofa ku ktorej na Zemi došlo a aj o tej sa tu iba rozpráva. Inak sa jedna o komornú, civilnú drámu o troch postavách, ktoré prežívajú na farme. Je to síce pekne natočené, podfarbené jemnou hudbou a krásnymi zábermi prírody, ale inak značne minimalistické a v neskorších minútach bohužiaľ aj jednotvárne. Príbeh prakticky neexistuje a film sa celý čas snaží pomalým tempom budovať vzťah medzi postavami, vytvárať sexuálne i iné dusno medzi nimi a budovať melancholickú atmosféru. O nejakom napätí, emóciách, prekvapení tu nemôže byť reč. Celý čas je to taká zvláštna post-apokalyptická romanca, ktorá mi prvú polovicu celkom vyhovovala, ale neskôr okrem toho nič viac neponúka. Po príjemne nejednoznačnom závere tak nakoniec ostane pocit toho, že okrem postavenia jedného mlynu a jedného vzťahového konfliktu sa tu nič zásadné nestalo. Škoda, pretože sa to mohlo zamerať na frustráciu, neistotu postáv a ich osudov. Jediné čo som si tak zo Z for Zachariah odniesol je zistenie, že Margot Robbie je veľmi slušná herečka. Tým nechcem povedať, žeby doteraz nejaký film kazila, to rozhodne nie, iba ju vždy filmy situovali do rolí zvodných femme fatale. Tu dokázala, že pokojne uhrá aj úplne odlišnú postavu. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

MartinezZ

Laciný postapo úhelník s nejednoznačným tempem, postavený jen na jedněch kulisách, standardní přírodě a jednom ochranném obleku. nuda, ve které na konci můžete jen přemítat nad skutečností, nesmyslností, smyslností, zbytečností a na 95 minut dokonce i přetaženou stopáží. ~~~ Tohle je ve skutečnosti epizoda Star Treku z pohledu děje v simulátoru: Spustí se simulace, vejde do ní Kirk, odehraje si svou roli a jakmile zjistí, že je tenhle simulátorový program dost o ničem, odchází pryč, aniž by program ukončil. ()

Tony.cs

Koncert tří skvělých herců. Film na jedno použití, ale zanechá ve vás stopy. To každopádně. Akorát jim musím vyčíst, že v druhé polovině filmu jaksi zapomněli na psa, který byl v první polovině všudypřítomný. Ale potom, co splnil svůj úkol, coby "hledače jiných lidí", byl asi vyškrtnut ze scénáře, či co. ()

kaylin

Líbí se mi, že se v tomhle případě katastrofický film pojal jako velmi dramatická romance, která vede ke konci, jež prostě nemůže být pěkný, ale zároveň je snímek pojat jako celkem originální a jsou zde nápady, které překvapí. No jo, temné romance já mám docela rád a zrovna tahle temná romance není až tak špatná. ()

Rakosnicek77

Dejme tomu, že šlo o minimalistickou vztahovku. Postapokaliptického jsem na filmu tedy neshledal ani zbla i když se příběh v tomto období má odehrávat. Pominuli účinky radiace na okolní krajinu vlivem jaderného výbuchu, což v rámci celé země asi byo, tak takový stav byl v příběhu znám, pouze podle vyprávění trojlístků hrdinů. Pro mne to byla jen a pouze vztahovka, kde fungovala dokonale rovnice mladí vpřed a stáří leda ostrouhá :-) pokud s tím teda něco neudělá. Já jsem tedy kdovíjak vykulenej nebyl, celej film jsem věděl že to příjde a ono to prostě přišlo. Nic originálního ani překvapivého. ()

evanka

Minimalistické post-apokalyptické drama, milostný trojúhelník, který táhne především výkon Chiwetel Ejiofora a jeho charakter postavy. Jeho postava je celou dobu paradoxně nejsympatičtější z těch tří. Celý film má zvláštní znepokojivou atmosféru, která pomalu, nenápadně ale jistě graduje. Děj i dialogy o víře a Bohu nutí diváka v průběhu přemýšlet nad lidskostí, morálkou a přirozenými vlastnostmi člověka (sobeckost, žárlivost, láska a nenávist) za nestandardních okolností v extrémním prostředí. Závěr filmu to ještě několikrát důrazně podtrhuje. ()

honajz2

Už mi ty komorní postapa začínají lézt na nervy. Nejen, že většina z nich postrádá nějakou atmosféru, všechny kromě dvou totiž mají odfláknutý scénář a nepromyšlený svět, ve kterém se odehrávají. Z for Zachariah není výjimkou a v mém osobním žebříčku je někde mezi nejhoršími. Má to sice úžasnou kameru, Margot Robbie hraje celkem dobře, ale jinak není o co stát. "Příběh" je jen soubor klišé z milionkrát profláklého tématu milostného trojúhelníku, včetně jeho klasického "vyvrcholení". Jinak se tu nic neděje, jen nudné postavy pronášejí nudné dialogy, atmosféra je neznámo kde a ani pokus tu o ni není znát a na nějakou hloubku tu člověk taky může zapomenout. Teda, na hloubku si to hraje, ale neříká nic jiného, než co už vzešlo z téma milostného trojúhelníku. Navíc mi jaksi uniklo, jak dlouho už je svět po apokalypse, protože vypadá úplně normálně jak kdyby se nic nestalo, příroda všude krásně zelená, obloha bez následků, zničená města nikde... Asi ta válka byla vlastně fajn, jenom při ní jaksi pochcípalo hodně lidí. Každopádně fakt nechápu smysl existence takových filmů. Jiné z podobného ranku se aspoň o něco snaží, a to i ty ne zrovna povedené (The Survivalist, I Think We´re Alone Now), ale Z for Zachariah mi prostě připadá jako zbytečný film. Lepší 1* ()

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie