Z for Zachariah

Príbeh je zasadený do sveta po nukleárnej vojne. Mladá Ann (Margot Robbie) má strach, že môže byť tou príslovečnou "poslednou ženou na Zemi". Táto obava sa však rozplynie, keď jedného dňa uvidí niečo neuveriteľné: ďalšiu ľudskú bytosť. Je to Loomis (Chiwetel Ejiofor), vedec, ktorý vplyvom radiácie a neúspešného hľadania iných ľudí takmer prišiel o rozum. Medzi týmto párom, aj vďaka okolnostiam, pomaly vzniká romantický vzťah. Keď však do ich údolia zavíta ďalší neznámy, Caleb (Chris Pine), ich krehké puto sa začína rúcať. (xzajox)

angloumene

Překvapivě fungující komorní drama o třech postavách a třech dějstvích. Hlavní charaktery toho moc nenamluví, ale to co se skutečně děje, můžeme vyčíst z jejich chování. Osamocená Ann se navzdory všem svým očekáváním setká s Loomisem, vědcem, kterému se jako jednomu z mála podařilo uniknout ničivé radioaktivitě. I když se možná jedná o poslední lidský pár na celé Zemi, jejich vztahy nejsou jednoduché. Příchod dalšího muže vše navíc jen zkomplikuje. I když se podle nastíněného popisu může zdát, že půjde o prostý (navíc hollywoodský) milostný trojúhelník, zdaleka tomu tak není. Nejedná se ani o hlubokomyslné existenciální zamyšlení se nad osudem lidstva. Prostě je to film, který ukazuje, jak by to mohlo vypadat, kdyby se uprostřed katastrofou zničené Země setkali tři neznámí a vlastně ničím výjimeční lidé. Prostě takové příjemně obyčejné psychologické drama. ()

Phorbo

Mezi postapokalyptickými filmy je to jen menší počin s lepším obsazením. Příběh je jistě zajímavý, hodně mi to připomíná Malevil Roberta Merle. Problematika víry v Boha a sdílení jedné ženy v komunitě, tady tedy menší než v Malevilu. Tady je aspoň vidět, jak řádně funguje lidská závist a žárlivost. Na tom nejspíše i film stojí. I přes to, že je konec světa, lidí je po málu, základní instinkty v člověku pořád zůstávají a konkurence se nepřipouští. I přes to, že se ze snímku nedozvíme co se s Calebem stalo, potažmo co se stalo s Johnem a Ann, je jasný, že to John nevydržel a dal Calebovi co proto, aby si zapamatoval, že to takhle dál nejde. Nebo opravdu odešel v tom antiradiačním obleku, ale podle mě je to stejně nepodstatné. Spíše psychologický film, než nějaký thriller. Kniha jistě bude stát za to, možná si ji někdy přečtu. Akorát nechápu, proč se to jmenuje tak, jak se to jmenuje. Zmínka o Zachariahovi ani jedna. Jedině, že by ta událost, o které je párkráte zmínka, bude mít název Z jako Zachariah. 4/10 ()

SICK_BREED

Popravdě nechápu to vysoké hodnocení. Do jisté míry moje roztrpčení určitě vychází z toho, že jsem Z for Zachariah považoval za nějaký klasický post-apo film. Čekal jsem hlad, násilí, strach a vše ostatní co k tomuto žánru patří. Místo toho jsem dostal nezajímavé citové porno o nesympatickém milostném trojúhelníku, které na mě nezafungovalo a to snad kromě jedné minuty stopáže ani na chvíli. Není to tak, že bych neměl rád dramata - mám, jenom tohle nepovažuju za kvalitní a dostatečně naléhavé. NEJLEPŠÍ je: Melodie kterou zahreje Margot na konci filmu, jakož celá ta scéna. NEJHORŠÍ JE: Nezajímavé a nudně zpracovaný téma. ()

aLPaC

Filmy s minimem herců, které se ještě navíc odehrávají v přírodě mám rád. I tohle začalo velmi slibně. Musím říct, že až do příchodu Chrise Pinea jsem chtěl dát čtyři hvězdy. Ale s jeho příchodem mě to nějak začalo míň bavit. A to přitom patří mezi mé oblíbené herce. Asi mi nevyhovoval ten nastolený trojúhelník. Přeci jen předtím se řešilo přežití atp. ()

Matros

Celkem nudná postapo vztahovka se solidním obsazením. Fanoušci Margot Robbie si to asi sami najdou, ale zbytek může v klidu vynechat. ()

Flopik

Tak tento film mi vyložene nesadol.Pozrel som sa nato hlavne kvôli Chrisovi(Star Trek mám rád) a bohužiaľ ani ten to nezachránil.Hrozná nuda, a koniec ma akurát nasral.Neviem čo k tomu viac povedať a bohužiaĺ nemalo to ani na priemer. ()

warrenur

Hm...ubral by som zo zanrov slovo sci-fi a thriller. Nech to trochu uvediem na pravu mieru. Ide o celkom priemernu vztahovu dramu so sympatickou Margot, ktorej konanie ocakava asi kazdy. A vztah dvoch kohutov je taktiez uz mnohokrat videny. Priemerna drama odohravajuca sa v peknej prirode, tot vsjo. ()

Monisek

Nejsem si jista, ze jsem ten konec pochopila spravne... Ale asi jo, takze diky tomu to dostava o hvezdu min. Rozvlacne, nezajimave.. Koukala jsem na to kuli Kirkovi, a ten je tu tak ktatce.. skoda. Za me 40% ()

Mallyyy

Sci-fi, thriller kde? Pro mě to byla jen nudná ptákovina o ničem. Pán režisér si asi myslí, že tam šupne 3 dobrý herce a tím to končí. Mýlí se. ()

Rockerman

Když si odmyslíme, že vše odehrává po nějaké jaderné katastrofě, tak je to "jen" klasický milostný trojúhelník. Prostě žena mezi dvěma muži. To nikdy nemůže dělat dobrotu, zvláště když jsou to dost možná poslední muži a dost možná poslední žena v širokém okolí, kteří nejsou zasaženi radioaktivitou. Jde spíše o psychologický, než sci-fi film, ale hloubka myšlenek není dost hluboká na to, aby diváka po celou dobu upoutala a tak se tu a tam vkrádá nuda. Je to těžké zvládnout ve třech lidech, to umí jen opravdoví mistři. Přes lehce nejasný závěr lze říci, že to dívatelné je, ale vícekrát viděti netřeba. ()

Kingjiri

Co je horší než atomová válka? Když dva chlapi najednou usilujou o jednu ženskou. Naivně jsem čekal víc, než červenou knihovnu zasazenou do rádoby postapokalyptickýho světa (btw. s výjimkou úvodu nebyla postapo doba vizuálně vůbec znát - nefunkční elektřina a opuštěnej obchod na atmosféře fakt moc nepřidaj). Nicméně snaha o postapo kabátek byla kvůli námětu stejně uplně zbytečná. Romantickej vztah mezi Loomisem a Ann mi tolik nevadil (ačkoliv Loomisovo chování bylo dost divný - nejdřív nechce, pak to nejde protože je černej a nakonec vyzná lásku), nově příchozí Caleb však měl rozpoutat cokoliv jinýho, než boj o ženskou, dvě silnější hvězdy. ()

Stíba

Komorní drama, které není ani tak o ponukleárním světě jako o mezilidských vztazích a komplikacích které přináší. ()

AspireHD

Asi přesně nevím, co si o tom mám vlastně myslet. Viděl jsem trailer a skutečně jsem si představil nějaký napínavý thriller ve stylu na Ostří nože nebo Zmizení, kde mi bude běhat mráz po zádech. Ale z toho všeho se nakonec vyklubalo čisté drama, kdy můžeme sledovat Loomise, který působí jako sexuální deviant, jelikož neustále pozoruje křesťanskou pannu působící jako neoholené nohy Anastasie v 50 odstínech šedi. Když už se mu slečinka nabídne, tak ohrne nos, že musí počkat na pravou chvíli, stejně jako to říkají holky, které v dnešní době ve 13ti letech ještě nenavštívily diskotéku, kde se nadechly čerstvého alkoholu a neskočily na to s prvním 20ti letým IQ Tykvé, který v nich probudil způsoby dálničních slečen. Mladá Ann smutná, Loomis nadšený, že udělal rytířské gesto, které je stejně všem úplně u zadku, jelikož nikde nikdo není a de facto bez nich může i vymřít lidstvo, takže kdyby to bylo v divadle, tak se zvednu a začnu hlasitě tleskat tomuto debilnímu gestu: "Skvělé, necháme vymřít lidstvo, protože není pravá chvíle." Naštěstí se nám z čista jasna snese z nebe Caleb. Celou dobu slečinka neviděla chlapa, kromě svého otce a mladého brášky, když v tom se ji během pár dnů naskytnou hned dva alfa samci. No jéje, člověk by čekal skoro až orgie. Nic se nedělo, menší pošťuchování dvou samců, ale starší Loomis odstoupil z boje a nevinnou Ann přenechal Calebovi, který jí to vysvětlil hned na umyvadlu a nedělal si servítky s tím, že slečna poprvé zjistila, že to nemá jen na čůrání. Pak už se vše semlelo strašně rychle a já stále přemýšlím nad tím, jaký ten film měl přínos. Každopádně za zajímavé téma, které je skoro jako Stmívání až na to, že tam není nic nadpřirozeného (asi), dávám asi 3 hvězdy. Možná změním až zjistím zda (spoiler:) Loomis Caleba zabil. (spoiler) ()

Gendarme

A to je právě to peklo v zahradě Eden ... jako fanouškovi post-apo se mi to líbilo. Jasně kdyby to bylo o zabíjení zmutovaných potvor tak by to bylo lepší o tom žádná, ale i pohled do zázemí je zajímavý :-) ()

DarthFailord

Bylo opravdu velmi zvláštní sledovat romantický příběh z postapokaliptického světa. Příjemná změna po všech akčních a zombie post-apo filmech. ()

mira.l

No tak tohle je taky matroš. Má to dvě devízy. Margot Robbie a krásnou krajinu. Ta je ovšem poněkud v rozporu s tím, že se to má odehrávat po jakémsi jaderném čímsi, válce či katastrofě, to se ovšem dozvíme pouze z anotace, z filmu to nijak nevyplyne. No a po jakémsi jaderném čímsi by krajina asi měla vypadat trochu jinak než vypadá. Tím to jde celé poněkud do kopru. Zbytek je takovej Receptář aneb jak postavit kolo kolo mlýnský na pohon radioaktivní vodou, říznutej červenou knihovnou na téma trojky, ke které ovšem nedojde. No, jak tady už zaznělo víckrát, není to ve výsledku žádná sláva... přísně vzato, ono to vlastně nemá (celkem stylově) žádný začátek ani konec. ()

viviak

margot robbie ako nadrzana katolicka skolacka-just kidding. je fajn vidiet margot prirodzenu a vo filme jednoznacne vynika. vela veci sa da dopredu sice predvidat ale pre mna to bol ten typ filmu, ktory sice nicim neprekvapi ale ani neurazi-celkovo si myslim ze ten film ma velmi jedoduchy scenar a aj myslienku-resp dalo by sa z podobnej tematiky vytrieskat ovela viac, spravit film ktory by bol kvalitativne niekde uplne inde. takze ako napisal jeden typek na utube : its basically white dick or black dick :P ()

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie