Záblesky chladné neděle

• angličtina Cold Sunday

V lidech se ukrývají mnohá tajemství. A jedno děsivější než druhé... Na jedné cestě v mlžných a sychravých severních Čechách se během všední jízdy pohádá Tereza (A. Petřeková) se svým přítelem Richardem (K. Rímský) a vystoupí na silnici, kde stávají prostitutky. Zde v rychlosti nastoupí do auta neznámého Adama (R. Jašków), co zde hledal společnici pro svého bratra Martina (J. Plouhar). Chtěl totiž nalézt, dívku, jež by na dnešní rodinné oslavě dokázala udělat dobrý dojem. Tereza jej zaujme a nabídne jí několik tisíc, za předstírání, že je bratrovou přítelkyní. Dívka, jež je ráda, že uprchla před umanutým Richardem, přijímá. Zaveze ji tedy za svým bratrem do odlehlé vilky na vesnici a již během příjezdu se jí něco nezdá a začíná být nervózní – není to ani tak ponurým domem či odříznutím od světa jako spíše samotným Martinem, o kterém má mnoho pochybností. Adam však vzápětí odjíždí a nechá Terezu a Martina o samotě… (Česká televize)

kamilao

Zbytečně zdlouhavé scény a debaty o ničem. Celkově ohromná nuda bez větší zápletky. Konec zbytečně "šťastný". Jednoduše nemůžu dát víc, než 2*. ()

andydufrsn

Tak já nevím, tenhle film měl rozhodně na víc. Perfektně rozehrané postavy, z nich každá má tajemství! Ale ten konec! Ten konec! Proč, proboha, ten happy end??? Tendle film měl skončit černě a nebo neskončit - třeba "neskončit" tou scénou jak Plouhar hází na zem mobil se slovy "volá vám žena". ()

Lonelybiker

Začátek docela nudil a nechápal jsem motivy všech postav. Druhá půlka je ale už o něčem jiném a přestože se zdá, že ani jeden z hlavních hrdinů není v pořádku, konec ukáže, že je to trochu jinak. Vcelku povedený film na naše poměry. ()

cumimnabednu

Já byl spokojený. A vzhledem k tomu, jak slabé jsou mnohé současné české filmy, tak opravdu smekám. Je vidět, že se dá natočit sympatický komorní triler, kde těch pár herců má každý svou přetvářku a až do konce filmu nevíme, komu že máme fandit, protože všichni se jeví jako psychopati. Musím přiznat, že mám rád práci režiséra pokorného a herce Jaškówa a užil jsem si toho např. ve výborné a podhodnocené agentuře Puzzle či Expozituře. Chválím zápletku, kameru, hororové prostředí i tu hudbu, byť tu mnozí opakují, že se opakovala celý film, mě to nevadilo. Méně chválím výkon Petřekové, která chodila v kozačkách jak kdyby byl chroměj Žofre z Angeliky na chůdách:))), a také řadu slabších momentů filmu - schování kola pod "trávou":), sestavování lana z prostěradla, hrob pro pejska velikosti jak pro člověka, aby to bylo napínavé.... Ale co, já se dobře bavil. ()

Benigni

Adéla Petřeková je zajímavá, stejně jako řada herců včetně Sředy, museli by mít ale set sakra silnější příběh a napínavější děj, aby člověka zaujal. ()

ChrisChilly

Film mě příjemně překvapil. Byl napínavý a až do konce jsem nevěděla, jak se dějová smyčka rozplete. Moc se mi líbí tento koncept, ve kterém jsou na sebe vršeny záhady a divák může jenom hádat, která z nich se podepíše na pomyslné tečce za celým snímkem. ()

wendy221

Nechápu komentáře... Začátek sice nestál za moc, ale film nádherně vygradoval a udržoval v napětí a nečekané rozuzlení tomu dodalo tečku. Skvělá scéna s hádkou mezi Dorou a Martinem byla skvostná! Tleskám. ()

Khotzilla

Kdyby šlo o TV film, který si nehraje na psychothriller, vlastně bych neměl problém. Jaškowa mám rád, Plouhara vcelku taky, Rímský zvládá namachrované dementy obstojně a ta slečna má aspoň hezkej zadek. Celé to trochu sice vypadá jako ročníkové cvičení z FAMU, ale nápad zajímavý, atmosféra dobře vystavěná a muzika funkční. Občas i takovej film - proč ne. ()

horskejvlk

Ano byl to český thriller, člověk nevěděl jestli týpek v té barabizně na samotě je vyšinutej úchyl nebo ne a Adéla Petřekova má být jeho oběť, jak princezna která je předhozena drakovi. Režisér s námi manipuluje zdatně. Klady filmu zachraňuje sexy Adéla Petřekova která tu povrchní zlatokopku hraje skvěle, zbytek už je klišé tohoto žánru. No vcelku mě zajímalo jak to dopadne, ovšem jen díky Doře, za mě dobrý tj. 🌟🌟🌟 ()

milos.bradik

Tak to byl úlet. Šílená ptákovina a herečka v hlavní roli asi dostala tu úlohu jen proto, aby předvedla zadek. To je sice na hlavní roli málo, ale dávám jí za ten zadek aspoň jednu hvězdičku, jinak by to byl čistý odpad. ()

Scott67

Počáteční napětí, které vůbec nevede k žádnému rozuzlení, ale naopak vyšumí do úplně stupidního konce. Ponurá samota, místo aby se stala kulisou nějakého vyvrcholení, stává se nakonec útulným domečkem, ve kterým si tam žijou (jestli neumřeli) dodnes a sladí si kafe přivezeným cukrem. Jedna hvězda za Adélinu holou prdýlku. ()

Zagger

nad ceskou produkci jsem davno zlomil hul a nedivam se na nic, v tv me nic jineho nechytlo, tak jsem to nechal.. v prvni ctvrthodince jsem se dost usklibal, a nakonec me prekvapila slusna atmosfera, porad se neco delo a i pres to, ze si to misty nejak vubec nevedelo rady, tak velka cast filmu byla koukatelna. Bohuzel, tak jak si film umi divaka chvili podrzet napetim, tak neprichazi zadne satisfying rozuzleni. Cele je to jasna televize, kamera, pomaly "inscenacni" styl hrani atd.. cumim ze v komentarich nekdo zminoval, ze to je puvodne kinofilm. Nicmene podobny styl vypraveni, mystery a opustenejsi lokace mam rad, i ve hrach mam rad takovy setup, jen zapletka tohohle filmu byla zvlastni. ()

kdosi

„Docela fofr, co?” „Je neděle, lidi spěchaj na mši.” Scénář není špatný, ale ještě by snesl trochu péče, hlavně rekapitulace minulosti statku a  závěr, které byly dost chtěné. Herci spíše dobří, Petřeková kouzelná tak nějak od přírody. Ale nemohu si pomoci, skvěle nasnímané, samou ošklivostí krásné „severské” lokace, interiéry a rekvizity (jahelníček, ohryzky na střeše auta atd.), u kterých se zdálo, že co chvíli švankmajerovsky ožijí, to má u mě plný počet. Útěk na bicyklu a návrat bez kalhot jsou dokonalé. Nechápu, proč "Wayfaring stranger" nedali v podání Poutníků, ale i tak potěšilo. Hrozí, že se na to ještě někdy podívám. ()