Záblesky chladné neděle

• angličtina Cold Sunday

V lidech se ukrývají mnohá tajemství. A jedno děsivější než druhé... Na jedné cestě v mlžných a sychravých severních Čechách se během všední jízdy pohádá Tereza (A. Petřeková) se svým přítelem Richardem (K. Rímský) a vystoupí na silnici, kde stávají prostitutky. Zde v rychlosti nastoupí do auta neznámého Adama (R. Jašków), co zde hledal společnici pro svého bratra Martina (J. Plouhar). Chtěl totiž nalézt, dívku, jež by na dnešní rodinné oslavě dokázala udělat dobrý dojem. Tereza jej zaujme a nabídne jí několik tisíc, za předstírání, že je bratrovou přítelkyní. Dívka, jež je ráda, že uprchla před umanutým Richardem, přijímá. Zaveze ji tedy za svým bratrem do odlehlé vilky na vesnici a již během příjezdu se jí něco nezdá a začíná být nervózní – není to ani tak ponurým domem či odříznutím od světa jako spíše samotným Martinem, o kterém má mnoho pochybností. Adam však vzápětí odjíždí a nechá Terezu a Martina o samotě… (Česká televize)

OG_Swifty odpad!

Dost hrozný český film - psychothriller, který je skutečně psychothriller, ale trochu jinak... Má to debilní příběh, který by se dal shrnout tak do několika minut, takže i poměrně krátká stopáž je v tomto případě moc dlouhá. Vlastně se tam skoro vůbec nic neděje, nicméně při každý změně scény / situace hraje pořád ta samá debilní rádoby-napínavá melodie, která má asi 10 vteřin a hraje tak polovinu filmu pořád dokola, např. Sledujeme starej barák - najednou přijede auto s hlavním záporákem (hraje "napínavá" hudba), zeptá se, kde najde nějakýho dementa - pak se objeví starej dement (hraje "napínavá" hudba) a ten mu řekne, že to je on. Pak si prohodí dvě věty a přijede syn v BMW (hraje "napínavá" hudba) a zase si řeknou dvě věty, načež se dozvíme nějakou "šokující" informaci, dojde k prostřihu na jinou scénu a hraje "napínavá" hudba. Kundovina na eNtou... Co se týče herců, tak Adéla Petřeková je pěkná ženská - tady ve filmu stylizovaná jako prostitutka, takže se na ní dobře dívalo. Zbytek je buď hrozný nebo není vůbec žádný. Asi bych se radši díval na všechny díly dražby z Texasu než znovu na tohle... ()

Jigy

Skutečně nevim co říct. Jak film vůbec pojmout a jak ho hodnotit. Rozhodně to nebyl propadák a vlastně to nebylo špatné, ale........ děj byl takový neuchopitelný, po celou dobu jsem nevěděl co se na plátně děje a najednou střh a konec. Herecké výkony tak normální. Režije taky. Celej film byl "normálně" českej a tak se musí brát. ()

Hennes

Dobře navozená atmosféra téměř opuštěné usedlosti. Jelikož jsem z Teplic, většinu exteriérů znám a do filmu byly opravdu dobře použity. Trochu mě zarazily herecké výkony, ale ony byly asi v pořádku. Jen role byly napsány tak, že většina aktérů se místy chovala jako magoři. Téměř všichni jsou až do konce opředeni tajemstvím, což dodává filmu další plus. Možná až s odstupem času změním své 50% hodnocení. Teď ale ještě netuším zda nahoru či dolů. ()

bourec

Film celkem k ničemu,sice to chvílema má nádech mysterie,ale v některejch pasážích herci dost trapně přehrávaj.Ale ocenil bych jinakost filmu,podobně žánrově ukotvenejch filmů se v českejch filmovejch vodách moc nepohybuje.50%. ()

boblig

Hodně nevydařený pokus o český krimithriller, který v první půlce spíš nudí a v té druhé už jen baví nechtěným humorem. Smutné je, že film selhává nejen ve vykonstruovaném scénáři, ale i v hereckých výkonech, pro něž je typická topornost a až divadelní přehrávání. Ale aspoň jedna hvězdička za jakous takous atmosféru díky hudbě a kameře a druhá za prdelku Adély Petřekové. ()

carlos 2010

Režisér nám ukazála ako sa dá z bakalárskeho príbehu urobiť celovečerný film. Všetko je umelo naťahované, pomalé, nudné, bez nápadu. Rád by som vedel, kto to celé financuje. Úplne zabudnuteľný a úplne zbytočný film. ()

Numinek

Ta herečka byla nějaká divná... a občas mi přišlo, že se ty dialogy snažili udělat trochu vtipně - jestli to bylo schválně, pak jsou ty 2 hvězdy oprávněné :) ()

tomtomtoma

Viděno na festivalu Finále 2013. Na projekci jsem se dostal omylem, když jsem si spletl dveře. S postupem času jsem láteřil sám sobě, že jsem měl dáti přednost raději přednášce o axiomech. U toho bych mohl usrkávat pivo, které u takové podívané bylo zapotřebí. Nemohu tvůrcům vytknout sympatickou snahu o změnu. O vytvoření něčeho jiného. Většina děje se zdála být předvídatelná a výsledný dojem mi způsobil rozpaky, které jsem rád zahnal vychlazeným pivem. A venku bylo teplo. Snad jsem měl jen špatnou náladu, snad jsem byl přesycen, snad jsem se nedokázal soustředit a vše náležitě ocenit. Bohužel nezablesklo mi. Zamrazilo mě. Trochu roztrpčilo a rozhodilo. Bohužel. ()

zette

Velka skoda toho zaveru. Cely film je krasne zahaleny do roucha tajemstvi a dej, podporeny vybornou hudbou a zvukovymi efekty graduje s kazdou pribyvajici minutou... Na zaveru se tedy mohlo vice zapracovat a nepochybuji o tom, ze by z tohoto dila byl minimalne na ceske pomery vice nez dobry thriller. Z hercu me zaujal Jaskow a tradicne dobra Medvecka, zbytek nevyrazny, kdyz budu mirny... Hodnotim prumerne, film mi ale udelal radost, vice takovych! ()

PROCESOR

Pro mne hodně milý překvápko. Je to solidní psycho a napětí si drží stabilní úroveň celý film. Jde o to, jestli onu hru s divákem přijmete, nebo ne. Když se tam každý chová trochu "divně" dá se vytřískat solidní atmosféra i u štěchovickýho mostu a na samotě v lese za sychravého počasí. Jinak chlapi nikam nejezděte, ty společnice tam nestojí-vzala je velká voda.(černý humor bývá nejlepší terapie na životní sračky) A tedy nepotřebujete mít rozpočet, jako na blockbuster-trhák, aby atmoška byla dost hustá. Bud si chcete hrát, nebo ne... ()

frings

Film mě svým pojetím zaujal tak, že jsem si při něm dopsal všechny dlužné smsky, naslouchajíc trapným, strojeným dialogům a občas se zasmějíc se nechtěným vtïpům tohoto českého "psychothrilleru", s přáním ať už to skončí. Proboha...a filmaři pořád brečí, že stát málo dotuje českou kinematografii. ()

klida

Po zhlédnutí, oklikou řečeno, nevýrazného traileru jsem se bál nějakého utrpení a čekal pod nálepkou thriller naháněčku po lesích ústeckého kraje. Koná se však něco docela jiného, pomalejšího, ale ne tak pomalého jak pan režisér naznačoval při příjemném Q&A. Ačkoli to neovlivňuje mé hodnocení, tak při nákladech pod čtyřmi miliony korun, nezbývá než smeknout klobouk. Hlavní devízou je právě nejednoznačnost v tom, kdo co skrývá. Díky POMOvi za projekci (první csfd premiéra českého filmu), jednak bych se tomu filmu obloukem vyhnul, jednak jsem seděl asi metr a půl vedle jednoho ze svých oblíbených hudebních skladatelů Františka Fuky (myslel jsem si, že je větší). ()

WinnJets

Klasický TV film, takže se docela divím, že to šlo i v kině, ale vlastně proč ne. Když nad tím teď, bezprostředně po schlédnutí přemýšlím, tak si říkám, že to vlastně dopadlo nad veškerá má očekávání (ty samozřejmě nebyly vzhledem k zdejšímu hodnocení nikterak přemrštěné). Tvůrcům se takřka celý film docela slušně dařilo budovat atmosvéru, žádná z postav zbytečně brzy neodkryla karty a tak byl člověk stále na vážkách co se bude dále dít. Navíc ten krásně ponurý statek s neskutečně depresivním okolím, na kterém se valná část příbehu odehrává, to vše ještě umocňoval. Řekl bych, že se zde povedlo za nepříliš přemrštěný rozpočet natočit skutečně solidní, uvěřitelný thriller, s lehkou hororovou atmosvérou. Škoda jen toho konce, ke kterému bych i něco napsal (být jiný, jdu určitě na 4), ale nechci kazit rozluštění těm, kdo ještě neviděli. ()

vesper001

Takový malý pokus o psychothriller. Vybydlená barabizna, šlapkoidní jakože hrdinka, divnej brácha, kluzkej brácha, pár dalších podivných individuí... a jedna nechutnost. Postavy tápou, příběh klopýtá, logiku nehledejte a tajemno tedy vypadá jinak. Jak říkám, malý pokus. ()

chelseaman22

Zamyšlení hodný snímek, jež interpretuje cosi, co v českých luzích a hájích zatím nemá obdoby. Dost netradiční mix téměř hororové hudby s komediálními prvky vás popostrkuje k resumé, že takhle netradiční projekt si dozajisté najde x zatrvzelých nepřátel na život a na smrt. Osobně se mi snímek velice líbil, a to z následujích důvodů: a) Skvělé kamera, obzvlášť ty zpomalené záběry jsou pro některé české filmy typické a zároveň absolutně atypické v globálním měřítku. b) Zvuk perferktní (ne tak perfetní jako Morricone), ale na české poměry prostě skvělá práce. Hlavní melodie jen podrhovala tu proklatou "mlhu na blatech", jež musela dostat snad každého. d) Komediální prvky tvoří nezanedbatelnou část snímku. Hlavní otázkou (alespoň pro mne) zůstává, jestli jich nebylo až příliš. d) Samozřejmě nesmím opomenout pozadí hlavní propagonistky. A teď k mínusům: a) Lze natočit film v žánru horor-komedie? Jak jsme viděli, tak to vážně nejde. b) Kmotrovká espézetka na (dá se říci) průměrném BMW? c) Vykopávková Nokie v rukou Theodory? d) Močení za autem? Osobně jsem již viděl přes tisícovku filmů, a tenhle byl první, kde by úřadoval nekrofil (3 dny a 3 noci v sadu? To muselo bejt). Každopádně by se nemělo zapomínat, že se jedná o český film s mrňavým budgetem (mírně přes 3,000,000 Kč). Za tu cenu a za tu odvahu jít do něčeho absolutně atypického musím dát ****. 75% (viděl v kině na předpremiéře) ()

HonzaBez

U tohoto pokusu o thriller po česku jsem s hodnocením trošku váhal. Co se mi poměrně líbilo, byla (z hlediska atmosféry) výborná pomalu se rozvíjející kytarová hudba a poté napětí vyvolávající klavírní motivy. Škoda ale, že z příběhového hlediska to mělo s thrillerem společného jen pramálo. Vlastně jsem celou dobu očekával nějaký zvrat ve smyslu, že Dora alias Tereza je psychopat, jak to o ní tvrdil její násilnický milenec. Žádný zvrat se ale nekonal. Závěrečné vyústění pak bylo dost pohádkové. Nějak jsem nepochopil, že se to celé skončilo tak hladce. ()

ecceHOMMO

Z počiatku som si hovoril, že to bude riadna blbosť. Som ale rád že som pozeral ďalej, lebo dákym podivným spôsobom ma to neskôr zaujalo a vo výsledku som bol rád že som to zhliadol celé. ()

RonaMidu

konec byl takový pohádkový,zlo bylo potrestáno a ti dva,jestli neumřeli,žili spolu v chaloupce šťastně do smrti,což není moje oblíbené,já radši otevřené konce.....ale přesto se mi to líbilo,protože mě autoři celou dobu udržovali ve zmateném stavu,aniž jsem požila :-) ()