Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

themiracle

Nudné, předvídatelné, podivné, ujeté... nevím co víc k tomu dodat. Asi je to na mě moc. Dokoukal jsem, za to ta hvězda, ale jinak tak 20 %. ()

Frankie86 odpad!

Něco tak neskutečně hloupého, nereálného a zbytečného jsem už dlouho neviděl. Každý, kdo dá tomuto filmu 4 a víc hvězdiček by měl zajít k psychiatrovi. Jsem zhnusen. ()

cxxj

Prvních 75% jsou jasné 4*. Super herci, někdy i zajímavé charaktery a dobré provedení. V poslední části nastane moc what momentů a v ten moment začnou jít nedomyšlenosti mnohem více vidět (jsou zde po celou dobu, ale poslední část, vlastně vyvrcholení filmu...No, tam to jde do háje. Ani ten konec nemůžu vyloženě odsoudit - skončit to výměnou ředitele vlaku a opakujícím se cyklem, tak neřeknu ani půl slova a uvažuju i možná nad 5*. Aktuálně je to buď extrémně ušmudlaná 4* nebo vcelku povedená 3*. ()

hvldvt

Film možná nebude pro každýho, ale za mě skvělá podívaná, divák se rozhodně nudit nebude. Nepředvídatelnost a originalita je všudypřítomná a herecký výkony jsou skvělý, ráda bych vyzvdvihla Tildu Swinton a samozřejmě Chrise Evanse, který dokazuje, že je mnohem víc než jen Kapitán Amerika. Scéna s třídou zfanatizovaných dětí a učitelkou je naprosto skvělá a krásně symbolizuje propagandu. A co se vizuální stránky týče, jasných 10/10. Na závěr bych ráda dodala, že teorie o propojení Snowpiercera a filmu Karlík a továrnu na čokoládu je dost zajímavá, člověku dá rozhodně o čem přemýšlet. ()

ORi_SV

Nápad dobrý, o tom žádná. Provedení ale takového typického devadesátkového Béčka. Když pominu nesmysly typu vodní tunel okolo vagónu, bazény a patra, kdy by musel mít vlak tak 10 metrů na výšku (což podle záběru zvenčí na něj není možné) bylo to vcelku koukatelné. Dvě hvězdy za originální nápad a jednu hvězdu, protože mám rád sci-fi. Herecké výkony nic moc a celkově to moc nedávalo smysl. Hlavně základ filmu, kdy absolutní spodina vlakové společnosti živoří a je živena vlastně jen proto, aby se mohla vzbouřit (WTF?). Jejich existence a vůbec zadní část vlaku, která nebyla absolutně ničím prospěšná pro zbytek preživší společnosti, to prostě smysl nedává. Pak nějaké filozofické řeči, jezení lidí, zabití hlavního padoucha (který byl bůh ví proč zm*d). Tak nějak bych to rozdělil na části, které samotné občas smysl dávaly, ale jako celek vlastně vůbec. Jo a prvních 15-20 minut těžká nuda, vprostřed akce, na konci zase nuda. Film, na který bych se rozhodně znova nepodíval. Ale nebylo to ve výsledku zas tak špatné... ()

dzzarka

Vzhledem k tomu, že komentář píšu 28.2.2021, tak mi běhá mráz po těle, v tomto filmu je moc otázek... vážně se můžeme takhle dělit? Film ve mně zanechal stopu... protože tohle je mazec...v dnešní době je to opravdu sci-fi? Nebo je nemoc covid takhle manipulativni? Každopádně ten smutek od první scény tam je...film je podle comicsu...tak ten rozhodně nechci číst 😀 ()

RADX1

Pro mě jako technicky založeného člověka je hlavní problém samotný vlak jakožto spásná archa - v reálu moc neproveditelné a celkově nesmyslné. Přeci jenom bych si našel nějaký důl kde v 1km pod zemí budu chodit v trenkách a energii jímat z termálu než řešit kdy vlak vykolejí a miliony technických detailů které by se s tím objevily. Tímto se stal film pro mě dost špatně stravitelným. Jako klad hodnotím nádech cyberpunku a dotek nad řešením společenských rozdílů ve vyhraněném prostředí. A samozřejmě dobrou porci akce. ()

opatstviolov

Zábavné akční sci-fi od Bonga. Vcelku se mi vše docela líbilo, ale nejvíce rozhodně kamera. Ta byla prvotřídní. Herecký výkony byli taky dobré. I samotný příběh byl zajímavý. Rozhodně užitý film, který můžu s klidem doporučit. 9/10 ()

TheDomoD

Najprv som si pozrel seriál Ledová archa (2020) a až potom som vlastne zistil, že je aj film. Aby som bol úplne úprimný tak seriálová verzia je lepšia. Neviem či to je tým, že je tam viac priestoru na rozvinutie príbehu a postáv, ale film sa dá zhodnotiť ako bezduchá rubačka pri ceste z posledného vagóna do prvého. Akože nechcem tým povedať, že to je zlý film, ale kvôli tomu, že seriál je lepšia alternatíva tak dávam 3 z 5 inak by to boli 4. ()

r6AndrEw

Teda tady mne ty vyšší záměry a sdělení nějak minuly. Já v tom vidím vcelku brakovitý akční putování bandy nasraných chudých týpků. ()

Wladow

Proč někdo nedokáže vytvořit postapo film, který bude popisovat takové triviální věci jako je získávání potravy, nástrojů, paliva, léků, oblečení a místo toho řeší jen sociální konflikt? Kdo se stará o trať? Kde se bere palivo? Proč nezastaví u zdroje jako jsou trosky města, důl, kde by mohli těžit? Proč nevidíme továrny? Nesktutečně promarněná poměrně dobrá myšlenka. ()

frantabr

Tohle není jen apokalyptická řezačka a vlak není jen místo, kde se odehrává. Je to METAFORA. Čeho? Protože nesnáším, když někdo vykecá dopředu obsah, tak to neřeknu a jen doporučím, ať se na to podíváte. ()

MatoPalkes

Začiatok pôsobil docela priemerne, ale pri postupnom prechádzaní vlakom sa objavoval nápad za nápadom a začalo ma to nesmierne baviť. S koncom som maximálne spokojný. Silné 4*, štve ma že som film tak dlho odkladal. ()

Pupon odpad!

Pujdu proti proudu... ale bylo to hrozny. Strasna ztrata casu, plna nesmyslu zaobalenyvh do nejakeho radoby pouceni. "Prekvapive" zvraty nijak neprekvapily. A ani akce a rezba nebyly nijak oslnive, spis naprosto nesmyslne. ()

Bobby_Fisch

Nevím, jestli to byl záměr autorů, ale natočili snímek s přesahem podstaty existence největší parazitické biologické struktury světa. V tom na první pohled praštěném snímku je obsaženo vše.... třeskutá podstata omezenosti a uměle vytvořené hierarchie parazita, jedna z variant holografie budoucího matrixu a zároveň smutný náhled do psychologie. Samozřejmě je zde vidět spousty nesrovnalostí a to na první shlédnutí (lze celkem potvrdit v zajímavostech).  Jinak samozřejmě - Bravo Barrandov... ()

ReichelTomas

Skoro nic horšího než tohle se ani nenajde, děj úplně příšerný, postavy strašlivě nesympatické, celý děj je nelogický. Jedna hvězdička za docela dobrou atmosféru, kterou film připravil a za chvílemi zajímavý postup vzbouřenců dopředu. Jinak ten závěr je extrémní odpad. ()

Samuelitox

Film ktorý je natočený skoro ako videohra. Od lineárneho postupovania až po upgradovanie zbraní (od holých rúk až po strelné zbrane).  Video herné porovnanie sa dá urobiť aj vďaka FPS momentu vo filme. Každý vagón má odlišný design a znázorňuje inú spoločenskú triedu. Tak isto sa to dá porovnať s levlovaním vo hrách. Scény sú natočené krásne klaustrofobicky. A musím aj pochváliť celú réžiu ktorá je originálna. Herecké výkony sú fantastické menovite Chris Evans, Ed Harris a John Hurt. Pochválim aj koniec ktorý je vágny a skôr otázky pokladá než na ne odpovedá. Ale nám ostáva iba jedna je toto budúcnosť Charlieho a továrni na čokoládu? ()

megacik odpad!

V polke filmu som to musel vypnúť....to sa fakt nedalo, musel by som na niečom fičať, podobne ako tvorcovia filmu, aby som takúto hovadinu dopozeral do konca......a ja sa pýtam prečo? Prečo musel vzniknúť takýto nezmysel? Som sa zase nechal oklamať vymysleným hodnotením, a pritom náznaky odpadu tam boli hneď v prvých minútach filmu, ako napr. nefungujúca fyzika, (ne)zmysel toho vlaku, idúceho plnou rýchlosťou, nech sa deje čo sa deje. Mal som to určite vypnúť skôr, ušetril by som si hodinu života. ()

Falanx

64%. Bylo to slušné movie, ale neodpustím si pár škarohlídských otazníků. Kdopak nám provádí údržbičku vlaku a trati, když nikdo nemůže ven? Opravdu si někdo myslí, že by v takovém omezeném a velice velmi uzavřeném systému dokázali odchovat slepice (o tom hovězím a kobylkách pomlčím) a z čeho by je tak asi vykrmili? Kde berou energii?...Inu dost. Krapet přízračný svět VLAKU, ale jinak vcelku rozpustilá mordýrna. Jen by mně zajímalo jestli finální přeživší ten lední medvěd slupnul okamžitě a nebo je ještě pár hodin honil po těch velehorách, jako to běžně provádí s vysokohorskými tuleni :) . ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů