Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

zooh

Moc jsem od tohoto filmu neočekávala, ale byla jsem příjemně překvapena. Sice příběh je vyjasněn velice brzo, ihned víme že se o holčičky někdo stará v chatě, a jakmile je najdou tak řeknou příběh o Mamě. Což mne trochu zklamalo, čekala jsem že budeme déle řešit příběh, že se dozvíme proč byla Mama v blázinci, proč jí vzali dítě - a proč vůbec na začátku zavraždí muž svou ženu, přítele a chce zabít i své dcery. Tyto informace mi v příběhu chyběli a čekala jsem že se na konci dozvíme nějakou pořádnou zápletku, něco co obrátí příběh naruby, pořád jsem čekala že třeba najdeme živé dítě Mamy. Překvapení se nekonalo, to mne zklamalo. Bylo tam pár lekacích momentů, které opravdu nemám ráda. Jinak ale celá atmosféra filmu byla zajímavá a poutavá. Ale nemohu říci že bych se nějak výrazně bála. ()

Julip.ek

Už od začátku mě film upoutal svou atmosférou,způsob jakým to bylo natočené je prostě fantastický ale na druhou stranu mě hodně zklamal konec - laciný, přehnaný.. doma v klasický televizi by mě film asi trochu nudil ale v kině? Dobré, ale jinak hodně dobrá, propracovaná práce ()

roflmao

Lekačky typu "zesílíme zvuk a zavřeme ledničku když to nebude nikdo čekat" mě omrzely po deseti minutách a bylo zcela jasné, jaké nesmyslnosti se znova leknu. Zdlouhavé scény, ta samá destinace, předvídatelnost, fantasy prvky... Jednim slovem NUDA. Celkem bych to uzavřel v podobě jedné hvězdičky za nápad. ()

Pavlinka23

Noooo....dlouho jsem se tak nebála!!! Několikrát mi běhal mráz po zádech a už už jsem si málem před děsivou scénou zakryla obličej, což jsem snad neudělala u hororu nikdy, do včerejška...A VELICE smekám před hereckým výkonem holčiček, obě byly chvílema děsivější než MAMA ... Souhlasím však s tím, že konec mohl být povedenější a MAMA nemusela být vidět až tak do detailů. ()

visvanathan

Velakrat som sa popalil, ked som dal na hodnotenie podla uzivatelov CSFD. Bohuzial...aj tentokrat. Toto ma byt ten ducharsky strasidelny horor? Imbecilizmus prvej triedy. Kvalitny horor som priznam sa nevidel dobrych par rokov. Zaujimavy je zaciatok, dalo sa na tom stavat, ale takto to pokazit a ten zaver...cisty Peter Pan. Jedno strasidlo horor nerobi. Bohuzial. Sklamanie... ()

Luciene

Netajím se tím, že bych šla do kina na cokoliv, co prošlo kolem Del Tora. A Mama mě nadchla. Mikropříběh zoufalého ducha matky zabolí snad každou průměrně empatickou osobu a víc se o něm rozepisovat nebudu kvůli spoilerům:-) Kvalitní filmařina, napínavá atmosféra linoucí se celým filmem. Minimum vyloženě nechutných scén (prakticky žádné), zato konstantní mrazení v zádech a takové to příjemné "bojim, bojim". ()

Mexican82

dal by som tym dvom dievcatkam 5* pretoze stale mi nedochadza ako skvele mozu zahrat deti v takomto filme. Klobuk dole - mnohe momenty su predvidatelne, ale niekedy to stale fakt vystrasi. Horor by vsak nemal budit smiech a to sa v niektorych scenach stalo - kino sa celkom slusne bavilo. Par skutocne dobrych scen bolo moc kratkych a to je skoda. Celkovo vsak super a urcite stoji za zhliadnutie ()

Bila_pani

Nebýt toho idiotského konce a podivného, mimozemsky vypadajícího stvoření, dosáhl by film na 4*. Jinak celkem kvalitně natočené dílo, pár dobrých lekaček, přijatelná hudba a ucházející herecké výkony i atmosféra. Znalci (takže celá komunita CSFD) budou ironicky glosovat typická hororová klišé, kterým se film nevyhýbá, ovšem je to příjemná podívaná, které velice napomáhá Jessica Chastain (měla by se v reálu přebarvit na černo). ()

tomkat

Promarněné téma. Prostor a potenciál mluví asi sám za sebe - proč ho tedy tlumit hlavními dospěláckými herci s nevýrazným/umělým charismatem, postavami jezdícími na divná místa zásadně za tmy a neumělým, neuchopeným koncem? ()

Toro8

Pre mňa veľké sklamanie, ale poďme po poriadku. Kladne hodnotím paradoxne začiatok kedy mama vykrúti krk otcovi dievčatiek, režisér vám teda bez otáľania ukáže hlavného zloducha už hneď na začiatku a vy sa len modlíte aby ste ho videli čím menej aby ste sa viac báli. Avšak oni sa ho rozhodli ukazovať každú chvíľu a pri záverečnej scéne na útese som sa už neudržal a začal som sa smiať. Film mohol byť veľmi dobrý, nápad to bol dobrý avšak menej je niekedy viac a mam pocit že Del toro chcel preháňať zámerne avšak nerozumiem načo to bolo dobré takto mama bola úplne odhalená a zhruba od polky filmu som to už len dopozeral v každom prípade scéna keď sa bleskovo rozbehla na malú Victóriu dala zabrať . 50% ()

marek.hofi

Sice už na začátku filmu jsou vám rozdány karty, takže film v celku ničem nepřekvapí, ale působivá, tíživá atmosféra a pár skvělých lekaček, vás nenachají chladným a vtáhnou vás do děje. Film vcelku dobře graduje, ale samotný konec (posledních 20 minut) mi přišel až příliš přitažený za vlasy. Tento snímek pro fanoušky hororů doporučuji! ()

Falker[4N]

Opravdu hodně špatný film. Děj je našroubovaný a překombinovaný a ve výsledku vůbec nedává smysl. Celý film je velice přímočarý, předvídatelný a lekačky jsou tak trapné a neoriginální, že jsem se nejednou hlasitě rozesmál. A pointa? Bože tak imbecilní pointu jsem nezažil opravdu hodně dlouho... btw pokud jste to nevěděli, tak na městském úřadu jsou archivy nevyřešených případů, kde mají 100m vysokou místnost s mnoha poličkama, na kterých skladují pozůstatky dětí a pokud chcete něco vyřešit v tajemné chatě v lesích, tak tam zásadně jdete v noci s baterkou - protože počkat na den je příliš mainstream. ()

ferdinandv

Je to duchařina, což úplně není můj šálek kávy. Je to atmosferická duchařina a podobá se třeba filmu Sinister, ale narovinu, Mama mě zaujala o něco víc. Postupně v průběhu filmu jsem si začal uvědomovat, že jsou tu lekavé momenty, kdy jsem se opravdu lekl. Že tu je vynikající dějová linie, která se postupně vyvíjí a graduje. Jsou tu výborné herecké výkony a především je tu: Mama! Takže přátelé: pro mě zatím skutečně horor roku 2013. Film, který vás vystraší bez jediné kapky krve. 4 z 5! ()

Profík

Na tento film jsem se jakožto fanoušek hororů velmi těšil, když jsem v poslední době začal tento žánr vyhledávat více, než dříve. Ale odcházel jsem poněkud zklamán. Byly tam velmi dobré herecké výkony, pár dobrých filmařských nápadů (např. titulková sekvence), občas slušná atmosféra, ale bez mrazení. A to, že jsem se asi dvakrát lekl, to nespraví, lekačky umí kdekdo. Přitom nápad nebyl špatný a stačilo to trochu vybrousit a možná zachovat trochu tajemna. Namísto toho víme, s čím máme co do činění už na začátku a to myslím nebyl nejlepší nápad. 70%. ()

w31rd0

Proti prvnim 3/4 atmosferickyho straseni nejde rict krivy slovo, Jaime Lannister a rockova Jessica bez problemu, strasidlo je prikladne desivy a hnusny a kdykoliv se objevi na platne, sverace sou v pohotovosti. O to vetsi skoda, ze se to nedokazalo ubranit stary dobry hororovy logice "du patrat po nadprirozenym zlu v noci, s baterkou bez baterek a vubec nikomu o tom nereknu". Poslednich 10 minut mi pak nesedlo vubec, ale trenky sly doma hned do pradla, takze ok. ()

MajkVazovsky

Po stránce psychické je to hodně strašidelné , ale dokud ji nevidíte . Jakmile je vidět celá její podoba tak to ztrácí smysl a čekali jste více. Kdyby nechali pracovat naší fantazii , bylo by to lepší . Zvuky jsou dokonalé , různé hučení , vrčení a skřípání to musím říct že to bylo hodně pěkné.... strašidelné. Dokud z toho nebyla komedie .. ()

Thomrius

V celku zajímavý horor, do půlky filmu jsem se bavil a očekával, jak to vlastně dopadne, překvapoval mě film. Ale druhá polovina filmu už velmi slábla... a konec? Čekal jsem tedy něco ... napínavějšího? slabé 3* za "mámu" a občasné pěkné efekty. ()

Pattrick

A já to sežral i s navijákem. Hltal jsem každou scénu, dokonce ani ten CGI bubák mi nevadil. Slušně odvedená práce v rámci hororu, kdy mi přijde, že většina filmů už je o ničem a málo co mě překvapí. ()

Montmorency

Čím častěji a zřetelněji se v hororu strašidlo objeví, tím nudnější to je....Tohle snad byl horor pro začátečníky - všechno polopatě vysvětleno, atmosféra žádná neb Mama neustále poletovala vzduchem, o ''poetickém'' konci ani nemluvě....Přitom je to veliká škoda, protože začátek byl slibný - po letech najdete ve zpustošené chatě dvě pološílená zvířátka, kdy obzvláštˇ ta malá, co se cpala můrama, byla dost hnusná......no nic, tak aspoň za první třetinu dám 3* ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)