Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

montel

Dvě malé holčičiky Victoria (Megan Charpentier) a Lily (Isabelle Nélisse) jsou již několik let pohřešovaé. Jejich hledání však nevzdává jejich strýček Lucas (Nikolaj Coster-Waldau), který doufá, že je jednoho dne najde. Po pár letech hledání se mu to skutečně povede. Děvčátka jsou nalezena v polorozpadlé chatrči v lesích, kde je údajně vychovávala bytost, kterým říkají Mama. Strýček holčičky dostane do péče, stále však u nich přetrvávají nezvyklé způsoby chování. Lucas i jeho přítelkyně Annabel (Jessica Chastain) postupem času zjišťují, že v domě nejsou sami...Španělské filmy mě poslední dobou velmi baví a tak jsem se těšil na další nervydrásající podívanou. Opak je však pravdou. Film postrádá napětí, náboj, pořádně krutého ducha a vlastně i příběh je dost pitomý a jednoduchý. Snad konec trošičku překvapil, ale to na záchranu tohoto přeceňované díla prostě nestačí. 40% ()

teseth

Velmi zdařilá žánrovka, která nám bohužel dojíždí na finále, které bych nejradši vystřihl a zarazil režisérovi a scénáristovi do zádele. To to museli takhle zkonit!!! Ale zbytek je prostě dobrý a ač jsem fanoušek hororů tak můžu říct, že jsem se i párkrát cítil nesvůj. Zvlášť scéna na posteli se mi líbila a malý momentek se svítícíma očima, kdy kamera a osvětlení zabírají tvář holčičky. ()

zeromen

Výborně natočený horor, po dlouhé době kvalita na kterou se dá opravdu dívat. Horor u kterého se člověk opravdu tak trošku bojí. Nemám co bych mohl vytknout. Lahůdka. ()

zawy

Príbeh ktorý sa už vo filme objavil, takže ten kto ma pár hororov napozeraných z príbehu moc prekvapený nebude. I keď je v ňom dosť napätia a scén ktoré dokážu vyľakať, je tu aj pár vecí ktoré mne osobne dosť prekážali, ako napríklad logika postáv ktoré idú do chaty hlboko v lese, uprostred noci. Tiež Mama, v niektorých scénach pôsobí jej animácia dosť amatérsky a celkovo v dlhších scénach prekáža. A koniec filmu, veľké sklamanie (väčšiu blbosť tam už nemohli dať). ()

Axxym

Mamu považuju za nejlepší horror poslední doby. Filmařsky zvládnutý, atmosféra výborná, herecké výkony dobré, celkem originální a logická zápletka - odpovídá psychologické teorii attachmentu :-) Osobně se mi líbil víc než třeba The Conjuring anebo Sinister, které jsou zde hodnoceny lépe. ()

MotMotkovich

Hned po Insidious 2 a The Conjuring to byl pro mě nejočekávanější horor tohoto roku. Bohužel je tento film zklamáním. Bát se u toho člověk zřejmě nebude, spíš vás už po 10ti minutách budou iritovat ty malé děcka, které neustále žadoní po nějaké Mamě. No, měl jsem co dělat, abych to v půlce filmu nevypnul, ale nakonec jsem se dodíval. Co nebo kdo, je to vlastně ta Mama, se nakonec dozvíte a pravděpodobně budete mít co dělat, abyste zadrželi smích. Nápad zřejmě dobrý, ale vůbec to ve vás nevyvolá to, co by horor měl. 38% ()

kevin86

ze začátku to vypadá na suprovou podívanou, ale dál? A konec? Nezlobte se na mě, ale tohle mi přišlo jako pěkná kravina.. ()

Vacice92

konečně se mi zase po dlouhé době stalo, že sem u hororu fakt bála, Mama má zkrátka vše co horor má mít a až na ten blbej závěr to byl hororovej orgasmus ()

Elibu

Zacatek docela poutavy, protoze chovani "lesnich deti" me zaujalo. Nekolik lekavych scen mi privodilo malem infart, i kdyz se dej strhnul do (opet) strasidelneho domu. Zklamala me samotna velka postava, ktera pusobila mozna i trochu komicky a to hlavne v zaveru, ale i tak to byl jeden z tech lepsich hororu toho roku v kinech. ()

Mukade

pes môže po piatich rokoch čmuchať asi ho*no a nie stopu LOL. ............Dobré strašidlo, super strašidlo :) . Jeden z najpodarenejších hororov. PS: god bless CGI ()

cinies

Tleskám! Konečně horor bez party nadržených teenagerů, bez vymítání ďábla a dalších donekonečna se opakujících scary témat. Výborný nápad, skvělé zpracování a opravdu hrůzostrašná mamička. Škoda, opravdu veliká škoda, že ten konec je najednou jak z jiného filmu. Jen kvůli závěru dávám o jednu hvězdu míň než je plný počet. ()

Lokitre

Ideální horor, na který se můžete dívat s mladším ustrašeným sourozencem. Nejsou tu žádné krvavé scény (ale nebojte mrtvol tu pár je) a děj jednodušší, jak to u takovýchto filmů bývá. Překvapili mě dobré herecké výkony, které bych tu asi ani nečekala. Film nespoléhá na krev, ale spíše na "lekání a bafání". Najdeme tu klasické hororové prvky jako třeba "Neotvírej tu stříň !!!" nebo "Něco je pod postelí !!!" , ale bylo tu i pár pěkných věcí, které tenhle film posunuli o pár hvězdiček výše. Na první pohled je na scéně všechno v pořádku. Žena mluvý na dítě, které se schovává ve stínu. Ale v další scéně je v jiném pokoji muž a s ním tu je v pozadí i dítě, se kterým si žena myslela, že se baví v minulé scéně. Moc se mi líbilo, že na tuhle skutečnost nijak neupozornili (jako například změnou hudby nebo jednoduše hlasem), prostě na to tupě zíráte a pak už si jenom říkáte " Ááááá, vždyť to tam bylo celou bodu." Moc se mi to líbilo. ()

Jeez

Byl by to velice hezký horor, bohužel ale končí naprosto hloupě, díky konci si už film nepustím znovu. Koukatelné zhruba do půlky. Jakmile se ukáže, kdo je máma, tak mě přestal bavit. Raději mám horory založené na realitě, než totální fikci. ()

MartinSTFC

Mně se to moc líbilo. Škoda, že takových hororů není víc. Samotná Mama mě ke konci dokonce i dojala, což se mi u záporné postavy v hororu snad nikdy nestalo. Samozřejmě to mohlo být udělané ještě o chlup lépe, ale stejně lepší než většina hororových počinů posledních let. ()

agabrucha

Oproti Nebojte se tmy jde skutečně o pokrok, z komediálního hororu (aspoň pro mě) jsme se dostali ke klasickému hororu se vším, co k němu patří. Bohužel pro mě byla Mama příliš prvoplánová a ničím nepřekvapila. Nebyla jsem spokojená, vyděšená ani převapená. Hororový mainstream. Bohužel, přesně proto se mi Mama nelíbila. (Ovšem plus si získala obětováním jednoho dítěte.) ()

kacudzde

Na horory zvlášť nejsem, ale tohle je slušně natočené. Atmosféra strašidelná a je tu pár dobrých lekaček (nejlepší foťák v chatě). Ovšem konec je až moc pohádkový a Mama digitálně odfláknutá- vypadala jak kříženec Polednice s Mozkomorem :-) ()

surprise

Nebýt teatrálního a trochu i nepatřičně baladicky-pohádkového závěru, pak by to byl vynikající thriller, který mě nenechal v klidu po většinu svých 100 minut. Hranice na pomezí reálna a mystična filmu slušela. Úvodní auto bouračka bezděčně vyvolala můj potlesk nad filmařskou originalitou. Takže škoda toho konce, který jak známo, korunuje dílo. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)