Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Fritaaa

Mám za sebou asi půl hodinu filmu a nic se neděje. Skutečně, nestalo se tam vůbec nic. To si můžu přečíst na internetu, kdo ta Mama je, to nemusím dvě hodiny koukat na.. nic. ()

Jessica_Biel

Jooo, tak to byla žranicéé.... Lekačka na každým kroku, že se v mém mladém věku o mě pokoušel inkfart. No já slyšet ty zvuky co vydávala "Mama" někde večer na chodbě, tak si poseru srdce do kalhot. příběh super a vše kolem také... Až na ten konec, ten byl škaredě-sladce předimenzovaně romanticky-chlípnej. Jinými slovy: divnej, takhle by horory tohoto tipu končit neměli ()

Deleah

Bože, vždycky si říkám, kdo na ty schizofreničky leze (navíc i pěkně hnusný mařky dokud byly při životě), pak to takhle dopadá. Ale jo horor se mi líbil. Žádná z postav nenasírá svým chováním a těch děvčátek jsem se i párkrát lekla. ()

Lady Marcy

Tak u toho jsem si fakt málem nadělala do kalhot. Fakt hsutý lekačky. Já osobně bych uvítala jiný konec, ale celkově za mě velmi dobrá podívaná pro milovníky hororů a tajemna. ()

90125

Taketo, za vlasy pritiahnute pribehy, to maju vzdy nahnute. Divak ma dve moznosti. Bud pristupi na hru, ktoru sa s nim tvorcovia pokusaju hrat, alebo si povie "toto vam nezozeriem". Velmi by som si prial, aby postava Mamy nebola strasidlo, aby sa tento film mohol dostat viac do roviny psychologickej dramy, namiesto tejto hororovej rozpravky. O.K., filmarina je to nadpriemerna a obrazky su pekne. Dokonca som bol ochotny ako-tak zozrat vacsinu zapletky, prehliadnut tie debilne flashbacky a niekolko "plotholes". Aj postava, ktoru hrala J.Chastain bola uplne v poriadku a tie dve dievcata to hrali tiez prekvapivo dobre. Potom sa ale Mama zacala objavovat prilis casto a uplne prestala byt strasidelna. Stala sa z nej rozpravkova babajaga. A ten srdcervuci happy ending nemozem nazvat inak, nez neuspokojivym. Lepsie ako Sinister (2012), ale nechyta sa na The Ring (2002). 54 % ()

caniferus

Tak po dlhej dobe vcelku extra posusnanicko. Maminka vydarena, skratka nam majstri hrozy opat trosinku potrhali nervy cez deti. Skoda ze sa to uz stava pravidlom. Od "The Others" je to uz trosicku klise, ale zabera. Aspon sme sa na chvilku vymanili z prostredia USA teenagerskych horrorikov 3 cenovej skupiny a z nizkorozpoctakov s kamerami v izbach, kde nieco strasi a vrazdi a nikdy to nik nevidi 4 cenovej skupiny. Mama fakt stoji za to!!! ()

Martin.Proko

Na Evropu velké plus, ano dobře zvládnutý horror. Záběry, hudební i zvukový podkres opravdu dobré…. …příběhově to hezky mrazí ikdyž lore staví na nelogičnosti… .…tedy zpočátku to není ani vykrádačka zaoceánské produkce… …atmosféra graduje, ale ten závěr je slabý… …Pan Hitchcock řekl tím, že ukážete zlo se ztrácí spousta sílí, které by mělo... …a máma bubák bohužel ke konci moc neleká, nepůsobí ani strašidelně, jen jako odpudivá tragikomická karikatura, případně obtížný zlomyslný hmyz... …bude to znít drsně, ale tak tragické strašidlo jako v závěru si dokážu představit i v komedii od Trošky... …Závěr s ním, byl o to ubíjející a přetažený… …možná to je příklad kdy méně je víc. ()

lepinla792

Dobře naservírovaný, příjemně podaný herecký výkony a celou dobu jsem zůstal v napětí, konec nebyl pro mě nijak zvlášť dramatický, ale byl docela originalní. ()

Monditrade

Člověk se neposral.. ale jen si trochu stříknul... a to je málo.... u pořádného hororu se musíte opravdu pořádně posrat ()

AmunRa

Klasicky pojatý horor o strašidle pronásledujícím několik lidí. Vyniká neobvyklým důvodem strašidla, jinak je scénář klasický a předvídatelný. Vizuál včetně zvukových projevů si tvůrci vypůjčili z Japonska - klasická vlasatice lezoucí často po čtyřech s neodmyslitelným zvukem. Herci dojem nekazí, ale ani nepozvedají. Závěr je podle očekávání, ale jeho režie mě vyloženě otrávila - strašidlo v plném světle nikdy nevypadá tajemně ani děsivě. Celkově lehce nadprůměrný horor nevynikající ničím zajímavým, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

uprchlice

Španělsko a Kanada spojili své síly a vytvořili duchařský horror Mama, jenž se každému méně zkušenému divákovi vryje do paměti. O strašení není nouze a celková pointa filmu také stojí za to. Režisér Andy Muschietti udělal vše proto, aby si Mama navlékla trochu jiný "kabát" a byla tak originální. To se zadařilo. Historie o starší dámě, jenž nenalezne pokoj a klid dokud nenajde své dítě je opravdu zajímavý. Dvě malé dívky stráví pár let v opuštěné chatě v lesích. Po několika letech je konečně objeví a ony se vrací do civilizace. Aby je mohl mít v péči jejich strýc, musí se i se svou nynější přítelkyní odstěhovat do domu, kde budou přísně pod dohledem. Jenomže do domu se vkrade neznámý host a není vůbec spokojený... Diváci se slabšími nervy se nemusí obávat. Mama postraší, ale nekouše. Slabý odvar po celé minuty filmu. Více v tom nehledejte. Není to špatné, ale na opravdovou děsivou noční můru by tvůrci museli ještě trochu zapracovat. ()

Bull

Slušný horor, ale pár výhrad by se našlo. Nejdřív (a asi by se hodilo říct bohužel) se tento snímek nevyhne žánrovým klišé, které jsou dneska snad v každém hororového filmu (SOILER; např. Scéna, kdy se ve snu ta žena se svým dítětem skočí z útesu, mi tak trochu připomnělo scénu z filmu Kruh, když Samaru shodí její matka do studny). Herecké výkony jsou slušné, ale nic převratného taky nečekejte. A konečná scéna, mně přišla tak trochu zvláštní až mírně kyčovitá. Příběh-7/10 Napětí-9/10 Herecké výkony-8/10 HODNOCENÍ:8/10 ()

Ignitus.C

Tenhle film na mě udělal opravdu velký dojem. Kombinace Muschietti a Javier Botet, to prostě musí vzniknout něco strašidelného! K tomu působivá hudba, produkce Toro. Dost dobrá výtvarná stránka, a příjemně rychlý rozjezd. Chastain je docela fajn, a Coster-Waldau je naprosto úžasný! ()

Bogrant

Presvedčilo ma to viac ako Conjuring! Síce menej ''reálne'' a menej originálne, ale skvelé ľakačky, fajn práca s hercami a deťmi, chladné vonkajšie prostredie, bohovsky vystupňované napätie a nechutne dobre vyzerajúca Mama. Veľmi dobrý film, i keď to finále znovu stráca na kvalite. ()

Baroque

oproti tým stovkám a stovkám samoúčelne ľakačkových šutrov je toto prekvapujúca perla. po dlhej dobe fakt príjemné prekvapenie, ktoré nebude nudiť ani po niekoľkých pozretiach. dokonca by som povedal, že ešte naberie na intenzite. koniec trocha patetický, ale dajme tomu. ()

Egito

Příběh měl tento film docela zajímavý, ale tolik mě zas nenadchnul, mama fakt vypadala docela odporně a dům taktéž, jenže to nebylo na celkový dojem tak strašidelně a atmosféra to stejné. ()

NikiVai

Tak tohle byla pořádná lekačka a to já se obvykle nelekám :))) že bych cítila kdovíjaké napětí se říct nedá, ale ty momenty leknutí byly fakt excelentní, koukám na to, očekávám, ted se to přijde a přesto se leknu. Super atmosféru dodává i hudba. Jediné, co jsem moc nepochopila byla ta teta, asi bych si to za čas měla dát ještě jednou a vůbec by mi to nevadilo. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)