Ed Harris hraje kapitána sovětské raketové ponorky v době studené války. Snaží se tajit, že trpí záchvaty, které mění jeho vnímání reality. Je donucen opustit svou ženu a dceru, aby se vrhnul do tajné mise, při které je pronásledován svou minulostí a napadán nebezpečnou skupinou z KGB vedenou Davidem Duchovnym. Ta usiluje o převzetí kontroly nad jadernou střelou. S osudem lidstva ve svých rukou Harris zjistí, že byl vybrán pro tuto misi navzdory riziku, že by v ní nemusel obstát. (Xanthe)

jafuska

Toto se zkrátka vůbec nepovedlo, nechápu, kde se vzalo takové hodnocení pro mě 40 procent, protože děj je hodně nezáživný, škoda, že David Duchovny si stále vybírá tak špatné filmy, že by už o něho nikdo nestál a tak si vybírá filmy s nekvalitním a jednoduchým scénářem? jinak si to nedokáži vysvětlit, možná na odpoledne snad, ale jako celovečerní biják v kině určitě ne, ()

jack_scott

Nadprůměrní herci a Ne úplně špatný námět - jehož realizace zjevne ztroskotala na nezkušenosti režiséra. Takový námět by se dal i se stejným rozpočtem natočit daleko lépe, navíc za podpory hodně dobrých heců, kteří se tu skutečně plaví jako otrlí námořníci - zde v těžce béčkových vodách. kdo by to byl řekl....Kvůli nim jsem se na snímek nakonec koukal. Není špatný, vůbec..ale mohl být fakt lepší! 60%. ()

S3MIR

No jo, dalsi ponorkovy film, poviete si. Ale nie! Tento je iny! Tu rusi rozpraju po anglicky a to dokonca s dokonalym americkym "I don't give a f*ck" prizvukom! :D Toto mi z toho celeho asi najviac utkvelo v pamati, pretoze prvych 20 minut filmu som musel uporne presviecat svoju hlavu ze dej sa odohrava v ruskom prostredi. Inak je to v podstate standardna ponorkova jazda se vsim vsudy bez velkych prekvapeni s obligatnym podtitulom "podla skutocnych udalosti". Ed Harris takisto standardne solidny vo velitelskej ulohe a ujo Duchovny snaziaci sa striast postavy Hanka Moodyho. Celkovo predvidatelne, ale vobec mi to nevadilo. Len ti americky hovoriaci "rusi"... ()

CrazymanM

Slušné herecké obsazení,jinak žádná velká sláva.Podobných filmů už bylo,navíc nejsem zrovna jejich fanda,ale podíval jsem se,nebylo to dlouhé,malinko napětí jsem pocítil,toť vše!!! ()

Facerr

Náhodou to vůbec nebylo marný. Jeden z těch filmů, u kterýho si řeknu "mrknu na čtvrt hoďku a jdu spát", jenže ono to odejít ani nešlo. Film prostě drží a nepustí. I když tady nějaký ty ponorkový dramata byly, tohle patří k třěm lepším. navíc je tady super obsazení ... akorát se mi nějak zhnusil David Duchovny:) ()

aannemer odpad!

Strašná sračka! Amíci si hráli na sovětské námořníky. Svému veliteli odpovídali "Yes, Sir!", mezi sebou se oslovovali "pane" a po celou dobu jsem tak nějak nechápal, o čem ta hovadina vlatně je. Nezachránil to ani Henriksen, ani Duchovny a Harris už vůbec ne. ()

fafejt001

CELKEM jsem se těšil leč marně . SLABÉ , DIVNÉ , NEPOCHOPIL JSEM TO , CO TÍM CHTĚLI BÁSNÍCI ŘÍCI . Duchovny slabý a Harris má na víc. ()

bezprezdivky

Nerad to říkám, Davide Duchovny, můj oblíbený herče, ale zde ses moc nepředvedl. Role ruského cifršpiona bez morálních zásad ochotného rozpoutat jadernou válku není pro tebe, ale to ti mělo být jasný, když si četl scénář. Doufám, že ta pěticípá hvězda na rameni byla vytetovaná jen henou. Je vůbec s podivem, jak může být film o snaze zabránit rozpoutání jaderné války a o boji dvou částí posádky jaderné ponorky proti sobě nudná, ale zde se to podařilo. Gratuluji ! ()

zekon

Slušný ponorkový film s historickým základem, ale asi smyšleným dějem. Nejhorší je že amíci natočí film o rusech a evidetně bez rusů :) Dění na ponorce, akce a interiér je za 1. Asi nejlíp zvládnuté z ponorkáčů. Konečná scéna ujetá a je to mezi 3 a 4, takže 3,5*. ()

Allein4

Nuda, nuda a nuda. Nic extra, i přes poměrně silné obsazení to bylo velmi ochuzeno o pořádné výkony a samotný děj je rozvleklý a neutíkající. Nuda, prostě nuda. ()

Googooplexer

Dobrý podvodný film. V ponorke sú lepší herci nutnosť, pretože napr. Lorenzo Lamas by tam nemal miesto na česanie a Dolph Lundgren by trčal miesto periskopu. Ak chcete mať efektívny ponorkový film, musíte obsadiť do hlavných úkoh Joea Pesciho alebo DeVita po kryolipolýze. No ale ani Harris, Fichtner a Duchovny nie sú zlí. Ako plus beriem, že nehovorili s ruským prízvukom, ako mínus, že tým hollywoodskym ksichtom ťažko niekto uverí, že sú to Rusi. Ale ak máte predstavivosť... ()

Stephora

dlouho řešíte, o co vlastně jde, a když na to příjdete, jste zklamaní, a ještě vás kompletně poplete "umělecky" pomíchaný konec. Duchovny předvedl všehovšudy tři xichty, víc neumí - všechny byly a la akta X, bohužel. Ed Harris to sám nezachrání a štěk Lance Henriksena netřeba ani zmiňovat. Zbytek nudná šeď, u které zíváte, nic výrazného, i zvraty přicházejí těžkopádně a až neuvěřitelně. Co taky čekat pod hladinou oceánu v ruské ponorce z r.1967, že? ()

Karel.Racek

No nevím jestli rusák mluvící plynule američansky vzbuzuje nějakou důvěru. Máldr patří do Akt X a Ed do Propasti. Pánové, až něco takového budete zase příště tocit , tak bez hvězd prosím! ()

Ardath

Tahle ponorka se utápí v naprosté režijní a scenáristické neschopnosti. Dialogy jsou strašné, film nemá spád, napětí absolutně chybí a herci nejenže jsou vedeni špatně, ale jejich postavy jsou navíc naprosto ploché. ()