Bývalí mariňáci a současní zaměstnanci soukromé bezpečnostní firmy, Cross a Manning, jsou se svým týmem pověřeni dohledem nad vyklízením starého tajného vězeňského komplexu. Ten má být druhý den uzavřen a všichni vězni mají být převezeni do federálního zařízení. Musejí také dohlédnout na příjezd dvou záhadných vězeňkyň. Krátce poté je však objekt vězení napaden skupinou elitních žoldáků, která pátrá právě po oněch nově příchozích vězeňkyních...  Poté, co je odhalena totožnost obou žen, si Cross uvědomí, že se dostal do centra mnohem většího problému, než si vůbec dokázal představit. Samantha, jedna z vězeňkyň, je kurýrem z neamerické tajné služby a má v sobě implantát s tajnými finančními informacemi. Kdyby ovšem zemřela, informace se smažou... (TV Prima)

gudaulin odpad!

Žijeme v rozbouřené době, kde se hroutí staré osvědčené jistoty, ale pár jich přece jen filmovému divákovi zbývá. Pokud sáhnete po současné seagalovce, musíte počítat s tím, že jejich hrdina se už dávno pohybuje na teritoriu laciných neambiciózních a ultrabéčkových podívaných. Jeho filmy nebyly chytré nikdy, ale v prvopočátcích disponoval aspoň slušnou fyzičkou a v rámci žánru relativně obstojným scénářem. Dnes se dopracoval k slátaninám, kde není radno zamýšlet se ani nad nejelementárnější logikou příběhu a absenci fyzičky nahrazuje milosrdný střih a přítomnost akčních kumpánů, kteří mají převzít Stevenovu funkci. Potřeboval jsem si jen propláchnout mozek po týdnech vystavených stresu z rekonstrukce domu a věděl jsem, do čeho jdu, takže žádné zklamání rozhodně nepociťuju. Dokonce je možné říct, že onen odpad je milosrdnější a sympatičtější než ten, který jsem nadělil v týž den zhlédnuté Fantastické čtyřce. Přece jen ta scénáristická idiocie a doslovné dialogy ("Uřízněte mu prst!" - "Aáá, vy jste mi uřízli prst!") jsou v určitých momentech nechtěně zábavné. Celkový dojem: 10 %. ()

ConanVJ

Akční filmek nás zavede do věznice, kam jsou John Cross (S. Seagal) a Mike Manning (S. Austin) se svými lidmi vysláni bezpečnostní službou, aby zabezpečili klidný přesun vězňů. Věznici napadne speciální jednotka, která má za úkol zajmout dvě vězeňkyně. Jedna z nich je informátorka CIA a má u sebe čip plný bankovních informací..... Filmek má velmi jednoduchý příběh. Akce je hodně, jak střelecké, tak i bojové. Za mě 60% :) ()

AdamesWWE

[5/10] Tvrdé herecké duo Seagal / Austin a režisér Keoni Waxman mi dávali nádej a pocit že natočia dobrý béčkový akčný film už aj podľa traileru. Škoda, že som sa mýlil, zostal som nemilo prekvapený, príbeh je vyštavený, ale dvaja borci ťahajú film dosť dobre, akčné scény sú obyčajný priemer, ocenujem snahu a veľké strelanie, ktoré je ale neefektívne no a súboje sú o trošku lepšie, hlavne Seagal a Austin sa tu ukážu (spomienka na klasiku poteší ale ked´ pokračuje film tak mi je lúto aké filmy Seagal točí). Dávam priemerné hodnotenie ale keby hodnotím objektívne tak tá jedna hiezda ide určite dolu, na priemer to ťahá hlavne Seagal s Austinom, ale zvyšok film nič moc, po žiadnej stránke.. Dobrý nápad potopilo horšie filmárske remeslo. ()

otík

V rámci seagalovek (tedy vlastně už téměř definovaného typu akčních béček) a jeho čím dál častější spolupráce s Keoni Wawmanem se určitě nejedná o totální průser, spíše o naprostý průměr obou dvou béčkových tvůrců. Jakkoli komentovat debilitu scénáře, dialogů či jednání hrdinů je mrhání časem. Na to vše už jsme si zvykli. Tentokrát však film nově nestojí na Seagalovi, ale ke spolupráci si přizval dalšího totálního béčkaře - Steva Austina. Oba vytvořili ještě s pomocí tří kemošů tým, který si dal za úkol ve starém vězení čelit přesile vycvičené vojenské jednotce pod vedením zrádného agenta CIA toužícím po penězích, ke kterým se dostane přes čip ukrytý v těle švarné asiatky. Stříleček je tu opravdu dost, drsných scén s krví pocákanými stěnami také, sem tam se i Seagal předvede, ale celé je to prostě tak těžce Waxmanovské až běda. Divák pořád čeká nějaký ten šikovný souboj, nějaké překvapení, ale bohužel. Když už by mohlo k slušnému souboji dojít mezi Seagalem a podobně tlustou příšerou v roli vězně, přiběhne si to druhá asiatka a vymlátí z něj duši. A závěrečný souboj Parého se Seagalem je naprostá trapárna. Paré se nezmůže na jediný úder. Ale i tak, mohlo to dopadnout daleko hůř. Pro ty, kde mají se Seagalem ještě smilování, slušný snímek. PS: užijte si Seagala bez těch hrozných vousů, v dalších filmech je zahalený pod tajemný bradkoknír ()

VanTom

V pohodě zkouknutelná béčková střílečka z čištění věznice má jednu zásadní vadu: taťkovského válečka Stevena v roli nezastavitelného ex-mariňáka, jehož každý jednotlivý pohyb v kratičkých soubojích musí kamuflovat rychlý úhyb kamery a čtyři střihy. O mnoho lépe do své úlohy pasuje osvalená hora Steve Austin. ()

• Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)
  • Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)
  • Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)