Bývalí mariňáci a současní zaměstnanci soukromé bezpečnostní firmy, Cross a Manning, jsou se svým týmem pověřeni dohledem nad vyklízením starého tajného vězeňského komplexu. Ten má být druhý den uzavřen a všichni vězni mají být převezeni do federálního zařízení. Musejí také dohlédnout na příjezd dvou záhadných vězeňkyň. Krátce poté je však objekt vězení napaden skupinou elitních žoldáků, která pátrá právě po oněch nově příchozích vězeňkyních...  Poté, co je odhalena totožnost obou žen, si Cross uvědomí, že se dostal do centra mnohem většího problému, než si vůbec dokázal představit. Samantha, jedna z vězeňkyň, je kurýrem z neamerické tajné služby a má v sobě implantát s tajnými finančními informacemi. Kdyby ovšem zemřela, informace se smažou... (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

Pokud by se proti mě spikli CIA, FBI, NSA, DEA a ATF s jednotkou cvičených makaků, tak bych si přivolal na pomoc duo Seagal - Austin a bylo by po problémech. Nafouknutý Austin by totiž hláškami složil levé křídlo a hruškoidní Seagal v neprůstřelné vestě by umlátil smíchy zbytek nepřátel. V tomto snímku však chlapci pěsťují, fackují a střílejí tak pitomě, že za slyšení stojí pouze pár hlášek a za vidění zase ty dvě uvězněné slečny. Přesto si myslím, že je to poměrně zábavný snímek, i když zejména v místech, kde se patrně o žádnou zábavu jednat nemělo. ()

Malarkey

Chtěl jsem tu bejt drsnej a vpálit Seagalovi jednu hvězdičku, ale když jsem si uvědomil, že taková Poslední mise tomuto kousku nesahá ani po kotníky, tak jsem se nakonec rozněžnil, uvědomil si, že Steven si vlastně polepšil a skončil u solidní tří hvězdy. Strejček "vepřová hlava" Seagal tu sice s tím šátkem a brejlema chodí jak duch, ale ač je celou dobu naprosto bez emocí, tak je nakonec jasné, proč tu záchranu té asijské ženštiny vlastně dělal...aby si mohl šáhnout. A to mi přišlo v rámci námětu poměrně nápadité. Kde si Steven sáhnul na ženskou...Pokud Vám ale Steven nic moc neřiká, dejte na komentář Lateefa, musím s ním souhlasit a navíc je sranda ten komentář číst. ()

gudaulin odpad!

Žijeme v rozbouřené době, kde se hroutí staré osvědčené jistoty, ale pár jich přece jen filmovému divákovi zbývá. Pokud sáhnete po současné seagalovce, musíte počítat s tím, že jejich hrdina se už dávno pohybuje na teritoriu laciných neambiciózních a ultrabéčkových podívaných. Jeho filmy nebyly chytré nikdy, ale v prvopočátcích disponoval aspoň slušnou fyzičkou a v rámci žánru relativně obstojným scénářem. Dnes se dopracoval k slátaninám, kde není radno zamýšlet se ani nad nejelementárnější logikou příběhu a absenci fyzičky nahrazuje milosrdný střih a přítomnost akčních kumpánů, kteří mají převzít Stevenovu funkci. Potřeboval jsem si jen propláchnout mozek po týdnech vystavených stresu z rekonstrukce domu a věděl jsem, do čeho jdu, takže žádné zklamání rozhodně nepociťuju. Dokonce je možné říct, že onen odpad je milosrdnější a sympatičtější než ten, který jsem nadělil v týž den zhlédnuté Fantastické čtyřce. Přece jen ta scénáristická idiocie a doslovné dialogy ("Uřízněte mu prst!" - "Aáá, vy jste mi uřízli prst!") jsou v určitých momentech nechtěně zábavné. Celkový dojem: 10 %. ()

tron

„´Niečo prasklo´ je profesionálny odhad alebo blbý vtip?“ Strašne nudné a nezáživné pobehovanie hnusnými chodbami a ledabolo až nijako zariadenými miestnosťami. Seagal uprataný do pomerne vedľajšej úlohy (väčší priestor dostal Bren Foster, po ktorom Steven siahol aj o rok neskôr do Vykonávateľa). Obvykle aj nad slabšími seagalovkami zvyknem prižmúriť oko a dať aspoň 40%, fanúšikovia chápu. Ale toto bolo ozaj o ničom. Bod k dobru za relatívne charizmatického Stevea Austina (Za mrežami, Expendables) v kladnej úlohe. ()

Lateef

Prosím vás, ať nikoho nenapadne věřit v to, že toto je comeback Stevena Seagala. Ten se tak maximálně vrátil z několikaměsíční sightseeing tour po Kentucky Fried Chicken restauracích. Zajímala by mě jeho aktuální váha, musí to být minimálně 115 kg, protože když vstoupí do nějaké místnosti, tak mám pocit (tím jak je ještě navlečen do vesty se spoustou věcí), že přišel medvěd kodiak se samopalem. Steve Austin je sice o dvanáct let mladší než SS, ale začíná mi už docela připomínat shnilej strom v parku vedle hospody U smradlavýho dechu, na kterej všichni při odchodu chčijou. Je starej, unavenej, no zkrátka tohle je dvojka k nezaplacení. Maximální Konvice budiž analogem filmu Hangár 14, hodinu se běhá po věznici, střílí se a to je asi tak všechno. Osobní souboje by vlastně nebyly tak špatné, kdyby kameraman nebyl gay a nelepil se čočkou kamery přímo na tělo bojujících postav. Rovněž střihač opět předvedl svůj výjimečný cit pro načasování střihů, proto jich je v jednom chvatu asi pět. Nějaký náznak aikida tam je, jinak spíš takové poplácávání po ksichtech a ramenou, jako když se opilí potkáte na tribuně fotbalového mače s kamarádem. Takový film se musí natočit za 14 dnů, jsou to rychlokvašky, já nechápu, proč se prostě nesežene 20 - 25 mega a neudělají se trošku atraktivnější kulisy v malinko rozmanitějším prostředí. Seagalovky posledních x let (ale i ostatní novodobé akčňáky s hrdiny 90. let) jsou vražené do jednoho stereotypního prostředí, které je vesměs nudné, šeré, chladné a hlavně strašlivě laciné. Tak, mám to za sebou, zase alespoň na rok pokoj od bývalého mistra. Subjektivně je to někde mezi jednou, dvěma hvězdičkama... jinak docela slušně se na konci předvedl Bren Foster, v tom klukovi něco je... ()

• Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)
  • Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)
  • Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)