Naprostá sebedůvěra

Únos z väzenia

Akční

USA, 2012, 98 min

• Wacoslav1

Mno tak se svým původním hodnocení jsem trochu přestřelil, lepší 2* budou objektivnější, ale pořád platí, že tenhle kousek je pro mě poslední přijatelnou Seagalovkou a posledním filmem kde ještě vypadal relativně normálně. Vyžranej byl už předtím, ale tady se aspoň obešel bez bradky a brejliček i když už zkoušel jestli mu taktická vesta dobře padne. V soubojích předvede Stevo takovou klasiku to jest nic extra, ale naštěstí to nestojí jenom na něm. Velmi slušně se tu ukáže Bren Foster a Austin je ten další do party sice v soubojích taky nic super, ale aspoň je míň znuděnej než Seagal. Škoda Parého který si jako záporák během filmu buduje slušný respekt a to jak s ním Seagal na konci zamete je nedůstojné. Jo a taky bych předhodil samotnýmu sádelníkovi to prase který je zodpovědný za režii českého znění. Nechat namluvit Seagala Soukupem to je dabingový fail století.45%(19.10.2012)

• Segrestor

Je toho tolik, že nevím, kde začít. Tak třeba zápletka... ne, rovnou celý syžet příběhu... nebo logika, dialogy... vážně nevím, co si vzít na paškál jako první. Austin i Seagal byli maximálně nevyužití. Jejich potenciál šel do senkrovny po první čtvrtině filmu. U Seagala se to dalo předpokládat. Takový dva obstarožní borci v nějaké věznici, o které údajně neví ani místní policie. No ty kháro... a co si ti lidé z městečka v sousedství asi mysleli, že je za tou zdí? Narnie? No nic. Asi přeskakuju z jednoho na druhé. Ale ono tam je těch pičovinek tolik, že nevím, co dřív napsat. Pak tu máme speciální "look" filmu. Aby to bylo zajímavé, co chvíli se na dění díváme prostřednictvím průmyslových kamer. Wau, no to jsem si sedl na prdel. To bylo fakt krejzy. Úplná vizuální extáze. Bože můj. No nic. Zkraťme to. Dědkové pobíhají po věznici, jsou fakt nebezpeční, ale nějak se vám nebude chtít tomu věřit. Comeback Michaela Parého to taky nebyl. Finální fajt byl zralej na tabletku pro režiséra. Za zmínku stojí jen posledních pár minut před koncem. Ehm, SPOILER..."Potřebuju s tebou na minutku pokecat, kámo." ... "Minutu bych měl. Co máš na srdci?" ... "Celá tahle záležitost byla o penězích, o 200 milionech dolarů. Mám bankovní účty se všemi čísly přímo tady. Jsou to peníze z tajných operací, nevedené v účetnictví. Není je komu vrátit. Dám ti půlku - Jak s tím naložíš?" ... Půlku asi použiju na investice. Z druhý půlky možná založím bezpečnostní agenturu, nakoupím pár hraček. Co budeš dělat ty?" ... "Půlku dám dětské nemocnici sv. Judy v Memphisu. Za zbytek si trochu užiju, pomůžu pár kámošům a rodině." Komedie, co? Pak ještě mezi sebou cosi prohodí, že z toho mám dojem, že bude další díl. Tak to, prosím pěkně, raději nééééé.(19.5.2013)

Je to úplne priemerný akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý parí medzi to najhoršie, v čom sa kedy objavil. Má celkom dobrý príbeh o dvojici zvláštnych agentov, ktorí majú dohliadnuť na ukončenie činnosti väzenského zariadenia, ale to je napadnuté skupinou žoldnierov, ktorí majú v pláne získať väzenkyňu s dôležitými informáciami a tak im musia agenti so svojimi pomocníkmi čeliť a postarať sa o to, aby väzenkyňu nezískali. Spracovanie ma ale veľmi sklamalo, tu ani nie je moc o čo stáť. Po prvej rozbehovej tretine už síce žoldnieri zaútočia a začne sa diať to hlavné, lenže celé to pôsobí až príliš stereotypne a bez nápadu. Tu vôbec nemôže byť reči o nejakej gradácii, jednoducho len celý čas po jednom väzení prechádza niekoľko skupiniek ľudí, pár kladných a pár záporných, občas sa stretnú a vymenia si buď pár slov alebo medzi nimi dôjde k akcii a pokračuje sa ďalej, k tomu občas vidno situáciu pri hlavnom záporákovi a toto sa stále opakuje. Výrazným záporom je až príliš veľké množstvo kladných postáv, tu neexistuje žiadny pocit ohrozenia, kde musí jeden, dvaja hrdinovia čeliť množstvu nepriateľov, tu k boju proti presile prakticky ani nedôjde. Nanešťastie je prostredie až príliš nudné, stále len tie isté nezaujímavé chodby a film má dokonca atmosféru takého lacného hororu, čo ma dosť rušilo. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Tvorí ju hlavne množstvo strieľania, pri ktorom chválim iba rozmanitosť zbraní, inak nulová nápaditosť, dve skupiny sa navzájom ostreľujú, občas to niekto dostane a to je všetko. Klasických súbojov je tu len pár, Seagal má dva, tri priemerne dlhé a Austin jeden, zvyšok súbojov je už len o minime chvatoch, k tomu ešte dôjde na pár od nezaujímavých postáv, síce opäť je tu dosť strihov a zlých uhlov kamery, ale aj tak sú prehľadné a Seagala v akcii vidno, lenže všetky súboje sa vyznačujú len obyčajnou choreografiou s pár štandardnými chvatmi, prípadne údermi, dá sa na ne pozerať, ale inak nič výnimočné, skôr ma potešilo niekoľko slušných likvidácií, ale ani toho moc nie je. Nie je tu ani jediná akčná scéna, ktorá by skutočne stála za pozornosť, ale aspoň vždy, keď sa Seagal alebo Austin o niekoho postarajú, tak to pobaví a napríklad tá jedna klasicky podaná zlomenina ruky, pri ktorej som si spomenul na Seagalove klasiky ma dosť potešila. Herecké obsadenie je bezpochyby hlavným kladom filmu, problém je, že film trpí tým istým problémom, ako aj Posledná noc kvôli podobne vystavanému deju, hlavne Seagal sa občas objaví, niečo povie alebo niekoho zabije a potom zase na pár minút zmizne, Austin má o niečo viac priestoru, na moje prekvapenie nesklamal Michael Paré, ktorý ma nikdy nebavil, ale tohto záporáka zvládol celkom obstojne. Réžia a technická stránka ma veľmi sklamali, Keoni Waxman bol pre mňa jeden z tých lepších videofilmových režisérov, ale toto vôbec nezvládol, hlavne tá atmosféra lacného hororu mi dosť vadila, nepáčila sa mi kamera, nudné prostredie, škoda. A veľkým záporom je aj hudba, je takmer neustála a dosť rušivá, vôbec sa sem nehodí. Maximum Conviction je obyčajný akčný film, ktorý prakticky ani nestojí za pozornosť, ale raz sa na to pozrieť dá a Steven Seagal, ale aj Steve Austin to na ten priemer vytiahnu, bez nich by som to ani nepozeral. Som veľmi sklamaný, Seagal konečne po dvoch rokoch natočil film, pričom ten posledný ma moc nebavil a toto nedopadlo o nič lepšie. 53%(17.10.2012)

• Lefty86

To jsem se já trouba zase do něčeho pustil. Otylý Seagal a neohrabaný Austin se směšnými pohyby. Jindy tu obtloustlost Stevena i přejdu, přece jen má své roky, ale tady v kombinaci s naprosto neuvěřitelně tupýma dialogama to jen podtrhuje špatnost filmu. Film zachránila alespoň poslední desetiminutovka kde si Steven hravě poradil a profackoval hlavního záporáka. A také kvělá bojová scéna Lauro Chartranda kterého upřímně vůbec neznám. Někdy film připomínal spíše parodii, nebo animák, například když se vypnutím elektřiny otevřeli cely s nejnebezpečnějšími vězni, vypadalo to jako v Madagascaru když se objevily fosy. Vězni neměli žádný prostor, přitom situace přímo vybízela ke zhoustnutí atmosféry. Konec mě rozsekal uplně, Seagal řekne Austinovi že pro ně má napůl 200 000 000 dolarů a s ním to ani nehne, jen řekne že to proinvestuje, žádný překvapení, nic. Hrůza. Body jsou jen za námět, který ale byl trestuhodně nevyužitý a závěrečné fighty.(13.2.2013)

• korbitch22

Přilepte Seagalovi bíle fousy a je z něj Santa Claus, ba co víc on je tu ověšený dokonce jako vánoční stomeček, jen si z něj utrhout perníček.Vidět svého dětského hrdinu jak se se svými 200 kilogramy nemotorně lopotí v jendé lokaci, blije neskutečný hovna a občas někoho rozedne je opravdu kruté a smutné.Je tomu již 12 let, co Steven natočil poslední dobrý film a já se jen dokolečka dokola stále ptám..... co se to kurva stalo s jedním z nejdrsnějších lamačů kostí béčkových akčních filmů?Tlusté nesoudné prase.15%. ps. Jestli neschodí 25 kilo a nezačně trošku uvažovat, aby mohl hrát v EX 3, je pro mě navždy mrtvý.Van Damme se ti může jenom smát.(23.10.2012)

• - Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)

• - Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)

• - Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)