Naprostá sebedůvěra

Únos z väzenia

Akční

USA, 2012, 98 min

• kaposlav

Už onedlho budú všetkých akčných hrdinov hrať len dôchodci. Seagalovi trošku pretiahli tvár a riadne ju naboxovali až vypadal ako šikmooký samuraj. Samozrejme ešte aj ten strih, ktorý neskôr zakril šiltoukou na spôsob rapera. Je asi problém natočiť bitkárske scénky, keď hlavný hrdina sa ledva hýbe, ale to nie je poľahčujúca okolnosť. Film sa mohol volať aj Maximálny prúser Seagala. Vo filme si zahral asi preto, že ho sám produkoval :) Privrem oči a udelím slabúčke 2*. Aha a aby som nezabudol dosť mam rád filmy s väzňami, ale ten černoch bol na smiech. Vypasený trestanec s elementárnymi schopnosťami ako Seagal.(24.7.2014)

Je to úplne priemerný akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý parí medzi to najhoršie, v čom sa kedy objavil. Má celkom dobrý príbeh o dvojici zvláštnych agentov, ktorí majú dohliadnuť na ukončenie činnosti väzenského zariadenia, ale to je napadnuté skupinou žoldnierov, ktorí majú v pláne získať väzenkyňu s dôležitými informáciami a tak im musia agenti so svojimi pomocníkmi čeliť a postarať sa o to, aby väzenkyňu nezískali. Spracovanie ma ale veľmi sklamalo, tu ani nie je moc o čo stáť. Po prvej rozbehovej tretine už síce žoldnieri zaútočia a začne sa diať to hlavné, lenže celé to pôsobí až príliš stereotypne a bez nápadu. Tu vôbec nemôže byť reči o nejakej gradácii, jednoducho len celý čas po jednom väzení prechádza niekoľko skupiniek ľudí, pár kladných a pár záporných, občas sa stretnú a vymenia si buď pár slov alebo medzi nimi dôjde k akcii a pokračuje sa ďalej, k tomu občas vidno situáciu pri hlavnom záporákovi a toto sa stále opakuje. Výrazným záporom je až príliš veľké množstvo kladných postáv, tu neexistuje žiadny pocit ohrozenia, kde musí jeden, dvaja hrdinovia čeliť množstvu nepriateľov, tu k boju proti presile prakticky ani nedôjde. Nanešťastie je prostredie až príliš nudné, stále len tie isté nezaujímavé chodby a film má dokonca atmosféru takého lacného hororu, čo ma dosť rušilo. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Tvorí ju hlavne množstvo strieľania, pri ktorom chválim iba rozmanitosť zbraní, inak nulová nápaditosť, dve skupiny sa navzájom ostreľujú, občas to niekto dostane a to je všetko. Klasických súbojov je tu len pár, Seagal má dva, tri priemerne dlhé a Austin jeden, zvyšok súbojov je už len o minime chvatoch, k tomu ešte dôjde na pár od nezaujímavých postáv, síce opäť je tu dosť strihov a zlých uhlov kamery, ale aj tak sú prehľadné a Seagala v akcii vidno, lenže všetky súboje sa vyznačujú len obyčajnou choreografiou s pár štandardnými chvatmi, prípadne údermi, dá sa na ne pozerať, ale inak nič výnimočné, skôr ma potešilo niekoľko slušných likvidácií, ale ani toho moc nie je. Nie je tu ani jediná akčná scéna, ktorá by skutočne stála za pozornosť, ale aspoň vždy, keď sa Seagal alebo Austin o niekoho postarajú, tak to pobaví a napríklad tá jedna klasicky podaná zlomenina ruky, pri ktorej som si spomenul na Seagalove klasiky ma dosť potešila. Herecké obsadenie je bezpochyby hlavným kladom filmu, problém je, že film trpí tým istým problémom, ako aj Posledná noc kvôli podobne vystavanému deju, hlavne Seagal sa občas objaví, niečo povie alebo niekoho zabije a potom zase na pár minút zmizne, Austin má o niečo viac priestoru, na moje prekvapenie nesklamal Michael Paré, ktorý ma nikdy nebavil, ale tohto záporáka zvládol celkom obstojne. Réžia a technická stránka ma veľmi sklamali, Keoni Waxman bol pre mňa jeden z tých lepších videofilmových režisérov, ale toto vôbec nezvládol, hlavne tá atmosféra lacného hororu mi dosť vadila, nepáčila sa mi kamera, nudné prostredie, škoda. A veľkým záporom je aj hudba, je takmer neustála a dosť rušivá, vôbec sa sem nehodí. Maximum Conviction je obyčajný akčný film, ktorý prakticky ani nestojí za pozornosť, ale raz sa na to pozrieť dá a Steven Seagal, ale aj Steve Austin to na ten priemer vytiahnu, bez nich by som to ani nepozeral. Som veľmi sklamaný, Seagal konečne po dvoch rokoch natočil film, pričom ten posledný ma moc nebavil a toto nedopadlo o nič lepšie. 53%(17.10.2012)

Ještě doteď se mi ten kop s otočkou ve vzduchu od Brena Fostera přehrává v palici! Jinak,co se týče všeho kolem, tak naprostá spokojenost! Akce je tu opravdu mnoho, co se týče přestřelek, je to lepší, než Hangár 14, ale pořád tomu něco chybí, hlavně pořádný nápad, ze kterého bych skákal na židli. Souboje už jsou lepší, hlavně ty dva poslední, to je fakt zážitek a na ně nikdy nezapomenu. Nejdřív Bren Foster tam zlikviduje někde 5 týpků neskutečným způsobem a potom Seagal v koupelně přeláme hlavního záporáka neuvěřitelně surovým způsobem tak, jak to prostě miluju. Ještě chci vzpomenout scénu s SS, jak přeláme ruku jednomu muklovi, až jeho kost vystříkne ven, to bylo luxusní. Herecké obsazení lepší být snad nemohlo. SS prostě tank, kterého nic nezastaví a vše zvládá suveréně, potom Austin, kterej má mnoho prostoru a vymyslí spoustu skvělých nápadů, už po třetí zmiňuji Fostera, zbytek kluků v pohodě a záporáci správně záporný a trošku jsem jim fandil. Taky se neustále něco děje a hlášky jsou opravdu trefný a parádní, hlavně Austin blije fakt komba a SS se taky odvázal, viz s těma koulema a mámou :D // Lepší hudbu by to chtělo, víc napětí, nějaký zvrat, víc nápadů a vylepšit přestřelky, klidně víc soubojů, větší tempo a přidat víc dynamiky. Příběh trošku dopilovat, je malinko kombinovaný, nějaký společný fight s Austinem a SS, proti někomu a i ten Foster si zasloužil více prostoru a asi střih a kameru mít lepší, možná ještě něco. // Jinak naprostá spokojenost! Hlavně, díky posledním dvoum fightům dávám plné hodnocení a i když jsou tu nějaké chyby, které mi nesedí, dám si to klidně víckrát! Za mě 9/10.(27.10.2013)

• Lateef

Prosím vás, ať nikoho nenapadne věřit v to, že toto je comeback Stevena Seagala. Ten se tak maximálně vrátil z několikaměsíční sightseeing tour po Kentucky Fried Chicken restauracích. Zajímala by mě jeho aktuální váha, musí to být minimálně 115 kg, protože když vstoupí do nějaké místnosti, tak mám pocit (tím jak je ještě navlečen do vesty se spoustou věcí), že přišel medvěd kodiak se samopalem. Steve Austin je sice o dvanáct let mladší než SS, ale začíná mi už docela připomínat shnilej strom v parku vedle hospody U smradlavýho dechu, na kterej všichni při odchodu chčijou. Je starej, unavenej, no zkrátka tohle je dvojka k nezaplacení. Maximální Konvice budiž analogem filmu Hangár 14, hodinu se běhá po věznici, střílí se a to je asi tak všechno. Osobní souboje by vlastně nebyly tak špatné, kdyby kameraman nebyl gay a nelepil se čočkou kamery přímo na tělo bojujících postav. Rovněž střihač opět předvedl svůj výjimečný cit pro načasování střihů, proto jich je v jednom chvatu asi pět. Nějaký náznak aikida tam je, jinak spíš takové poplácávání po ksichtech a ramenou, jako když se opilí potkáte na tribuně fotbalového mače s kamarádem. Takový film se musí natočit za 14 dnů, jsou to rychlokvašky, já nechápu, proč se prostě nesežene 20 - 25 mega a neudělají se trošku atraktivnější kulisy v malinko rozmanitějším prostředí. Seagalovky posledních x let (ale i ostatní novodobé akčňáky s hrdiny 90. let) jsou vražené do jednoho stereotypního prostředí, které je vesměs nudné, šeré, chladné a hlavně strašlivě laciné. Tak, mám to za sebou, zase alespoň na rok pokoj od bývalého mistra. Subjektivně je to někde mezi jednou, dvěma hvězdičkama... jinak docela slušně se na konci předvedl Bren Foster, v tom klukovi něco je...(21.10.2012)

• Rominator

Čekal jsem, že Steven Seagal a Steve Austin budou mít nějakou společnou akční scénu, ale mé přání se bohužel nesplnilo. V choreograficky nejlepším souboji z celého filmu se v závěru předvedl Bren Foster jako Bradley, když holýma rukama efektivně zlikvidoval dva soupeře.(4.11.2012)

• - Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)

• - Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)

• - Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)