Naprostá sebedůvěra

Únos z väzenia

Akční

USA, 2012, 98 min

• Jizni Tlapa

Veliké utrpení. Nikoliv však ústředního záporáka pod rukama Steveho,ale diváka, trpící takřka celých 98min stopáže. S politováním konstatuji,že ústřední dvojka je již opravdu za zenitem a to i včetně Austina, který neudělá rychlejšího pohybu. Když doje konečně na full contact je to bída s nouzí, narušená tradičním seagal střihem, který kazí jakýkoliv výsledný efekt. Dvě v hodnocení nakonec překvapivě zachraňuje scénář, který posílá pár vtipných momentů.....ostatní je naprostý podprůměr...za zmínku stojí i rádoby "umělecké" pohledy kamer, rozmístěných po lochu...ty diváka nápadem neobohacují,ale naprosto iritují.... "dobrou noc, Stevie"(28.11.2012)

• Lefty86

To jsem se já trouba zase do něčeho pustil. Otylý Seagal a neohrabaný Austin se směšnými pohyby. Jindy tu obtloustlost Stevena i přejdu, přece jen má své roky, ale tady v kombinaci s naprosto neuvěřitelně tupýma dialogama to jen podtrhuje špatnost filmu. Film zachránila alespoň poslední desetiminutovka kde si Steven hravě poradil a profackoval hlavního záporáka. A také kvělá bojová scéna Lauro Chartranda kterého upřímně vůbec neznám. Někdy film připomínal spíše parodii, nebo animák, například když se vypnutím elektřiny otevřeli cely s nejnebezpečnějšími vězni, vypadalo to jako v Madagascaru když se objevily fosy. Vězni neměli žádný prostor, přitom situace přímo vybízela ke zhoustnutí atmosféry. Konec mě rozsekal uplně, Seagal řekne Austinovi že pro ně má napůl 200 000 000 dolarů a s ním to ani nehne, jen řekne že to proinvestuje, žádný překvapení, nic. Hrůza. Body jsou jen za námět, který ale byl trestuhodně nevyužitý a závěrečné fighty.(13.2.2013)

• Rominator

Čekal jsem, že Steven Seagal a Steve Austin budou mít nějakou společnou akční scénu, ale mé přání se bohužel nesplnilo. V choreograficky nejlepším souboji z celého filmu se v závěru předvedl Bren Foster jako Bradley, když holýma rukama efektivně zlikvidoval dva soupeře.(4.11.2012)

• Martin741

Steven Sadlo Sumo Seagal si asi ani na 60 -ku neda pokoj a neuzna, ze jeho doba uz davno minula, a on patri tak akurat do muzea. Dejova linia ziadna, Keoni VoskovyMuz je traged, ale myslim, ze Stevo si spomenul, ze kedysi davno praktizoval sumkido /kombinacia aikida so sumom/, a tak aspon nejake aikidacke chimery som myslim videl. Alebo sa mi to zdalo? 5 %(16.3.2013)

Seagal je sice tlustý jako prase, ale naštěstí tentokrát netáhne film sám. Námět taky není nijak originální. Dialogy jsou strašné, zvláště na začátku filmu. Pak naštěstí asi někdo odstřelil původního scenáristu a přišel nový, lepší, co se nezakecá. Jak se objeví asijská agentka, začíná to být hodně zajímavé, využití vozu na odpadky docela originální, nechybí oblíbená Seagalova kuchyně, má to i docela realistické vedení příběhu, škoda jen některých nedotažených linií (někteří z ostrahy, supermanka). Po dlouhé době šlo o film, který jsem nudou nepřetáčel a na který se znovu rád podívám. Ale ten Seagalů kluk by měl zhubnout, a rychle. Jinak si zahraje leda tak v instruktážním videu Infarkt snadno a rychle.(27.3.2013)

• - Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)

• - Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)

• - Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)