Naprostá sebedůvěra

Maximum Conviction

Únos z väzenia

Akční

USA, 2012, 98 min

Chtěl jsem tu bejt drsnej a vpálit Seagalovi jednu hvězdičku, ale když jsem si uvědomil, že taková Poslední mise tomuto kousku nesahá ani po kotníky, tak jsem se nakonec rozněžnil, uvědomil si, že Steven si vlastně polepšil a skončil u solidní tří hvězdy. Strejček "vepřová hlava" Seagal tu sice s tím šátkem a brejlema chodí jak duch, ale ač je celou dobu naprosto bez emocí, tak je nakonec jasné, proč tu záchranu té asijské ženštiny vlastně dělal...aby si mohl šáhnout. A to mi přišlo v rámci námětu poměrně nápadité. Kde si Steven sáhnul na ženskou...Pokud Vám ale Steven nic moc neřiká, dejte na komentář Lateefa, musím s ním souhlasit a navíc je sranda ten komentář číst.(2.2.2021)

• kaposlav

Už onedlho budú všetkých akčných hrdinov hrať len dôchodci. Seagalovi trošku pretiahli tvár a riadne ju naboxovali až vypadal ako šikmooký samuraj. Samozrejme ešte aj ten strih, ktorý neskôr zakril šiltoukou na spôsob rapera. Je asi problém natočiť bitkárske scénky, keď hlavný hrdina sa ledva hýbe, ale to nie je poľahčujúca okolnosť. Film sa mohol volať aj Maximálny prúser Seagala. Vo filme si zahral asi preto, že ho sám produkoval :) Privrem oči a udelím slabúčke 2*. Aha a aby som nezabudol dosť mam rád filmy s väzňami, ale ten černoch bol na smiech. Vypasený trestanec s elementárnymi schopnosťami ako Seagal.(24.7.2014)

• Testament

Je to stále o tom samém. I když i béčkoví režiséři pochopili, že to chce točit v novém miléniu "týmovky" - myšleno, že už tam nestačí pouze Seagal, ale hce to i někoho dalšího...A tak se stalo, že byl natočen "Maximum Conviction". Steve Austin a Steven Seagal brání věznici. Hm, dobrý. Ani mi nevadí, že Seagal má cca 130 kg- v těch vestách vypadá drsně i tak, ale když se pohybuje, nebo mluví, tak to je tragedie a v brýlích je vyloženě k smíchu...O nejlepší bitku se nakonec ve filmu postará nováček Foster a je i skvěle natočená. Austin je tvrďák, ale jeho potenciál je nevyužitý. Celý snímek svým provedením připomíná Hangar 14 a to je smutné, takže za mě 32%.(9.12.2012)

• Lefty86

To jsem se já trouba zase do něčeho pustil. Otylý Seagal a neohrabaný Austin se směšnými pohyby. Jindy tu obtloustlost Stevena i přejdu, přece jen má své roky, ale tady v kombinaci s naprosto neuvěřitelně tupýma dialogama to jen podtrhuje špatnost filmu. Film zachránila alespoň poslední desetiminutovka kde si Steven hravě poradil a profackoval hlavního záporáka. A také kvělá bojová scéna Lauro Chartranda kterého upřímně vůbec neznám. Někdy film připomínal spíše parodii, nebo animák, například když se vypnutím elektřiny otevřeli cely s nejnebezpečnějšími vězni, vypadalo to jako v Madagascaru když se objevily fosy. Vězni neměli žádný prostor, přitom situace přímo vybízela ke zhoustnutí atmosféry. Konec mě rozsekal uplně, Seagal řekne Austinovi že pro ně má napůl 200 000 000 dolarů a s ním to ani nehne, jen řekne že to proinvestuje, žádný překvapení, nic. Hrůza. Body jsou jen za námět, který ale byl trestuhodně nevyužitý a závěrečné fighty.(13.2.2013)

Když jsem viděl hodnocení než jsem si tento film pustil tak jsem čekal unuděný film se špatnou kamerou co nese jenom žánr akční pro nalákání, ale tak to nebylo. Výsledek mě příjemně překvapil celkem dobré fighty, střílí se celkem svižně, hudba dobrá a konec mi připoměl trochu EX2. Zde se mi libil hlavně Austin který neustále hláškoval a zase nějaký ty kecy o bejvalkách ,,sákra kdo mi zabil moji budoucí bejvalou?!" a hlavně fighty s ním byli taky dobrý, pak se mi ješte libil fight stim týpkem co vypadal jak Collin Farrel jak tam vyrasil ty vojáky to bylo taky dobrý, ale tentokrát mě na tomhle filmu trošku zklamal "nesmrtelný" Seagal.. fighty sním proste nebylo nic nepřítel se ho ani nedotkl.. jenom šel vždycky nekoho proplesknul a šel zase dál.. to už je proste jeho styl který mě začíná trochu srát. Ale jinak fakt dobrej akčnák.. jestli chcete vidět jak se podplacený CIA mordujou v přísně tajné věznici s mariňákama určitě se mrkněte.(18.5.2013)

• - Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)

• - Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)

• - Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)