V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

jarod13

Jedna z nejezčích, možná i nejhezčí pohádka poslední doby.....skělé herecké obsazení, hudba, děj....něchybí tomu nic. Ne jak ty Troškovy odpady a pak ty vánoční odpady toto je fakt hezká pohádka. ()

Generi

Velice milé, svěží dílko . Po dlouhé době pohádka, která má půvab, vtip a pěkné písničky. Jen tak dál !!! ()

JOB314

Tomáš Klus jako princ to tedy opravdu ne... Ale jinak hezká vtipná pohádka, na tu porevoluční pohádkovou bídu celkem příjemné překvapení. Výborná především dvojice Lábus-Vladyka. Jen ten Klus je v záplavě výborných nebo dobrých hereckých výkonů slabý jak čajový papírek. Inu zpěvák výborný herec strašný... ()

MinaP

Kujme pikle, pikle kujme, intrikujme...téma spousty pohádek, které narozdíl od smutné reality musí skončit dobře. ()

Jirkacek

Kudla, Tajemství staré bambitky mne tedy velice zklamalo. Už ten výraz kudla, které herci používali a jenž mělo být asi nějakou nadávkou, nápadně připomíná jedno sprosté slovo a do pohádky se nehodí. V pohádce šlo o to, že příšerný a přihlouplý princ Tomáš Klus se zamiloval do Kamily Janovičové, dcery hrnčíře a bývalého loupežníka Ondřeje Vetchého. Ten posledně jmenovaný podal ve filmu profesionální výkon jako vždy, na rozdíl od těch prvně jmenovaných. Naprosto uvěřitelní byli i dva členové vlády a výběrčí daní Miroslav Vladyka a Jiří Lábus, kteří okrádali velmi okázale krále Jana Čenského a královnu Terezu Kostkovou, jenž se sotva v pohádce několikrát mihli. Pochopitelně se hrnčířská zrzavá dceruška snažila zastoupit svého otce, jenž loupení pověsil na hřebík a jako jediná v království bojovala proti nespravedlivé vládě a nesmyslným daním. Škoda, že v reálném světě se nikomu nic takového nepodaří a že je to možné pouze v pohádce. Další škoda, že Tajemství staré bambitky nebylo lépe natočeno, připomíná mi spíše studiové dílo, než moderní pohádku, na kterou měla jistě ambice. Bohužel uděluji pouze dvě hvězdy za dobré výkony osvědčených herců **. ()

waxtrax

Scénář jako z roku 1985, žádná kouzla, jen jasně vymezené bohaté zlo a chudé dobro. Pohádka která neurazí, je plná dobrých hereckých výkonů, ale ani nijak nenutí pustit si ji znovu. ()

malet

Pohádka jak má být. Dobro, zlo, chudá hrnčířka a princ, fajn herci, příjemná muzika, pěkná výprava, happy endík. Jen nevím, jestli se u těch rádců zrádců neinspirují naši výběrčí daní....Za mě za 4. Hvězdy :-) ()

SNCIS

Hlášky: Lorenc: "Já jsem nevinnej, to on to vymyslel. Lidičky, vždyť já jsem trouba, jak by tohle trouba mohl vymyslet?" / Princ Jakub: "Já bych si to ženění potřeboval deset, dvacet až padesat let rozmyslet." / Lorenc: "Proč se peníze nedělají z něčeho lehčího. Třeba z papíru." Ferenc: "Protože to by se pak začalo krást ve velkým!" / Ferenc: "Uděláme z nich potom ministry!" Lorenc: "A čeho ministry?" Ferenc: " "To je jedno čeho, ale budou mít hodně peněz a nohy v teple." / Princ Jakub: "Jak jí to říct, že jen o ní v noci sním, že jsem verš, co k sobě našel rým." - Krásná česká pohádka s krásnými písničkami. Exceluje hloupý princ Tomáš Klus a krásná Kamila Janovičová, jako dcera loupežníka Ondřeje Vetchého. - 100%. ()

Vassa91

Další "vykrádačka" žánru pohádek, protože tohle je díky satirickým hláškám a narážkám na politickou situaci spíše pro dospělé, než pro děti. Ale to mě netrápí a velmi jsem se u toho bavil. Sice jsem měl občas pocit, jestli kameraman nebyl pod vlivem nějakých psychotropních látek, ale pak jsem si na to zvyknul a trápit mě to přestalo. Každopádně je to podle mě z každoročních novinek (píšu v roce 2017) za posledních minimálně deset let nejlepší pohádka ČT. Kudla, vůbec to není špatný ()

PinkButterfl

Veľmi pekná rozprávka so skvelým hereckým obsadením, môj obľúbenec Ondřej Vetchý opäť nesklamal. Veľmi pozitívne hodnotím aj piesne v rozprávke, Klus má naozaj príjemný hlas. ()

Prepperka

Za mne za poslední roky nejlepší pohádka. Na paty jí trošku šlapou Andělé Páně, ale Bambitka je Bambitka. Jemný a vtipný příběh, který nikoho neuráží, zlo dostane na frak (a nemusí u toho téct proudy krve), a láska je v něm krásně romantická (netřeba nahoty ani narážek na ní). A na své si přijdou jak děti (jasně oddělené dobro a zlo), tak dospělí (narážky na politickou situaci). Do toho pro obě skupiny nádherná hudba, super obsazení a roztomilé dialogy. Ano jsem žena.... a miluju..... jen ne Kluse, ale pana Vetchého, kterého "žeru" i zde. ()

Kosir

Bambitce jsem se vyhýbal, jako ostatně většině pohádek. Tak po osmi letech od vzniku mě to postihlo. Překvapivě vtipné a nadčasové. ()