Vášeň

Passion

• Německo

Passion

• Německo

Passion - Geld. Macht. Verführung.

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Francie, 2012, 97 min

Je to paráda. Se vší pravděpodobností dokonce i taková malá anarchie. :) Ačkoli jsem si trochu četl z obrazu, poněvadž Corneaův Crime d'amour znám (a líbil se), Brian stejný příběh přepsal na plátno jinak. Kdo má De Palmu nakoukanýho a zná jeho typický znaky jimiž jsou dlouhý záběry, POV stedicam, split-screen, šmírink atd. o nic nepřijde. Ani o to schodiště! :) Sympaťandám McAdams i Rapace to hraje dobře, teda až na dvě drobný výtky: scéna kde se Noomi na večírku jakože "psychicky zhroutí" (to nezvládala ani Sagnierka a i tady to působí trochu trapně) a Rachel mohla ukázat alespoň prso! Dokonce i ta fešná zrzka Herfurthová , která to chce taky, tam nebyla jen tak pro nic. :) Inu, záleží JAK se na ten film člověk dívá, buď WTF finále potěší anebo celou snahu tvůrců pošle do hnoje. Já se hlásim k té první skupině. Bavilo o fous víc jak původní film. Reklama na spolehlivé německé vozy, Apple a Panasonic se povedla. :) 4,5*(15.6.2013)

Mírně nadprůměrná německá kriminálka (s přehnaně dlouhou expozicí), jejíž některé (dvě, možná tři) scény natočil (kdysi) pozoruhodný a v podstatě nezaškatulkovatelný režisér. Jinými slovy - na De Palmu je to málo osobité, úchylné a odvázané (na nějakou smyslnou erotiku radši rovnou zapomeňte, je tam vidět jen kus jednoho prsa Noomi Rapace ;)). 50 %(16.9.2013)

Dafuq roku. McAdams i Rapace se do rolí vůbec nehodily, těžce přehrávaly, postavy mezi sebou hrajou subhry subher her, vyprázdněné dialogy jak z Rodinných pout (hlavně ty konce firemních porad). ALE! Tentokrát to vůbec nevadilo, smál jsem se tomu a zároveň jsem byl poměrně napjatý. Konec byl tak over the top, že ani nechci řešit, co bylo jak. To si nechám, až na příště. (EROTICKÝ thriller to teda rozhodně není) 65%(16.6.2013)

Ono je to vlastne strašná sranda, aspoň chcem veriť, že De Palma to berie rovnako - hoci pri spomienke na jeho niektoré staršie "skvosty" napr. Dressed to Kill o tom pochybujem. Úvod alebo povedzme celá prvá polovica je podľa mňa výborná,najmä sympaťáčka Rachel McAdams hrá mrchu vskutku presvedčivo, De Palmovské trademarky sú úplne jasné, červená vládne, patetická hudba, rozdelený obraz... V polovici film naberá na aburdnosti, resp. sračkovosti, až do úplne prekombinovaného a trápneho záveru. Ale ako som vravel, je to vlastne jedna veľká old school sranda, tak aké sťažovanie!:)(8.10.2013)

Film mi prišiel, ako keby si chcel režisér s divákom zahrať nejakú hru. Zo začiatku som to chcel vypnúť s vedomím, že pôjde o nejakú nudnú drámu, síce dobre natočenú a zahranú, ale sterilnú a šedivú. Veď čo už len môže byť zaujímavé na ženských intrigách, že? :). Veľmi rýchlo som však tento názor zahodil do koša, pretože to čoskoro začalo mať grády a dejovo ma to celého vtiahlo, konečne som sa začal baviť. Sledujeme rivalitu dvoch ženských a tiež hranice, kam až sú schopné zájsť. Všetko sa pekne zamotá a záverom pod rúškom mysterióznej atmosféry zaujímavo vyvrcholí. Nehovoril by som tu však o mindfucku, ak hej tak veľmi neohrabanom, prelínanie sna a reality bolo síce fajn, ale nebolo to celkom ono. Až moc jednoduché, moc priamočiare. Celý čas som to videl na hranicu medzi 3 a 4 hviezdami, koniec však celkový dojem trochu zlepšil, takže sa prikláňam k lepšiemu hodnoteniu. 70/100(23.1.2015)