Vášeň

Passion

• Německo

Passion

• Německo

Passion - Geld. Macht. Verführung.

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Francie, 2012, 97 min

• Jara.Cimrman.jr

Tři pohledné ženy, jeden zmatený muž a nějaký ten ostrý nůž mi obvykle stačí ke spokojenosti, ale tady je vše jinak. Ani jednou jsem totiž nepocítil potřebu sáhnout si do kalhot a několika zručnými pohyby ohrozit monitor výstřikem, což mne uráží. Vždyť mi byl slibován erotický thriller a místo toho jsem dostal pouze podlost, pomstu, vydírání, trochu zmatku a tři politováníhodné kariéristky. Nefandil jsem ani jedné z nich a tak mi bylo zcela jedno, která z nich po závěrečných překotných dějových zvratech nebude čichat ke kytkám jenom od země.(30.1.2015)

• Radiq

Vášeň? A kde jako? Lesbicky polibky už sou dávno za zenitem a i kdyby ne, tak stejně tady má asi někdo led na koulích. Noomi Rapace vyloženě zklamala, protože jako Lizbeth jí to sluší mnohem víc - když se snaží vypadat žensky, vypadá spíš chlapsky (a staře). Rachel Adams byla nudná dycky, což mi tady opět potvrdila. A tak sem si nejvíc oblíbil postavu Dirka, kteryho zajíma každá dirka, akorát nechápu, proč vybrali herce, ze kteryho stříká semeno nesympatičnosti (a ta role tomu nepřidá). Prostě pro mě nuda a odpad na plné čáře, děj mě deptal a krimi zápletka mě uplně mentálně postihla.(5.11.2013)

• Disease

Film sestává ze dvou částí: blbá a "snová", rádoby lynchovská. Ostatně mi celý film přišel trochu jako nepovedená parodie na Mullholland Drive. V první části herci s výrazem ochotníků na Jiráskově Hronově deklamují dialogy jako vystřižené z osmdesátkových béček až céček. Když už jsem málem odešel z kina, přehoupl se děj do "snové" části, která je alespoň jakžtakž nasnímaná. Po skončení filmu už zbývá jen lítost, že jsem se tou první částí nenechal vypudit. Vzhledem k v jednom místě použité němčině se nabízí jedno pěkné, všeshrnující slovo: SCHEISSE.(20.3.2013)

• RickDeckard

Už teď vážný kandidát na WTF roku. První polovina je k uzoufání nudná a nezajímavá a když už se v té druhé začnou dít celkem zajímavé věci a je zaděláno na detektivní zápletku, postupně nám dochází, že si z nás buď De Palma dělá nehoráznou bžundu nebo u něj senilita dostoupila té fáze, kdy by měl přestat točit filmy a ničit svou filmografii. V závěrečné scéně možná někdo bude spatřovat sofistikované memento a pointu, která má diváka nutit přemýšlet a kombinovat, ale z mého pohledu je naprosto debilní, špatně natočená a vyloženě k smíchu. Navíc mi Noomi Rapace přišla v hlavní roli dost nesympatická (více než kdykoliv dříve) a v některých momentech svou postavu absolutně herecky nezvládala. Základní chybou ale spíš bylo, že se tomuhle filmu vůbec kdy upsala. Body si Vášeň připisuje víceméně jen za ukázkovou mrchu ztvárněnou Rachel McAdams. 20% (Febiofest 2013).(20.3.2013)

Ono je to vlastne strašná sranda, aspoň chcem veriť, že De Palma to berie rovnako - hoci pri spomienke na jeho niektoré staršie "skvosty" napr. Dressed to Kill o tom pochybujem. Úvod alebo povedzme celá prvá polovica je podľa mňa výborná,najmä sympaťáčka Rachel McAdams hrá mrchu vskutku presvedčivo, De Palmovské trademarky sú úplne jasné, červená vládne, patetická hudba, rozdelený obraz... V polovici film naberá na aburdnosti, resp. sračkovosti, až do úplne prekombinovaného a trápneho záveru. Ale ako som vravel, je to vlastne jedna veľká old school sranda, tak aké sťažovanie!:)(8.10.2013)