Vášeň

Passion

• Německo

Passion

• Německo

Passion - Geld. Macht. Verführung.

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Francie, 2012, 97 min

Dafuq roku. McAdams i Rapace se do rolí vůbec nehodily, těžce přehrávaly, postavy mezi sebou hrajou subhry subher her, vyprázdněné dialogy jak z Rodinných pout (hlavně ty konce firemních porad). ALE! Tentokrát to vůbec nevadilo, smál jsem se tomu a zároveň jsem byl poměrně napjatý. Konec byl tak over the top, že ani nechci řešit, co bylo jak. To si nechám, až na příště. (EROTICKÝ thriller to teda rozhodně není) 65%(16.6.2013)

• jhrasko

čítajúc si komentáre, nedá mi nenapísať: dopozerateľné len vďaka Noomi Rapace. Či je Rachel McAdams krásna, je otázkou vkusu, jej postava je ale nudná, plochá & škodlivo čiernobiela. Naopak ak niekto príbehu dáva farebnosť, je to NR´s Isabelle. Čo ale platí do posledných cca 10 minút. Každopádne je škoda, že sa autori namiesto reklamy na priestory berlínskej DZ Bank a nekonečne dlhých záberov na Stív J. APPLE/s/ nesústredili na inteligenciu a očakávania aspoň priemerného diváka.(20.3.2013)

Skoro dokonalý psychologický thriler, skvelá práca s hercami, fantastická gradácia, dokonalé pomätenie diváka a záver, ktorý Vás nenechá chladných. Obidve protagonistky zahrali dokonale. Bolo to emočné, reflektovalo to krásne vzájomný súboj dvoch dominánt. Jedna mrcha, ktorá so všetkými manipuluje, pritom je závislá na sexe a na nikom jej nezáleží. Na druhej strane jej presný opak. Dievča, čo verí v dobro, snaživá, ale po prerode zákerná a vypočítavá. Kvitujem taktiež tú slobodu, ktorú divák dostane. Môžte sa na to totiž pozrieť z viacerých uhlov a taktiež si na to spraviť vlastný názor, čo sa týka toho fantastického záveru, pri ktorom som ja osobne odpadol. Pri druhom pozretí ( lebo jedno rozhodne nestačí ) som už ale narazil na niekoľko nezrovnalostí a začali sa mi vynárať logické otázky, na ktoré ale snímok neponúka logické alebo dokonca žiadne vysvetlenie. Ale stále to ostáva film, pri ktorom som mal dokonalý WOW pocit, ktorý ešte umocnila dramatická hudba a úžasný výkon herečiek. Už len dodám, že rozhodne film, na ktorý tak skoro nezabudnem a odporúčam pozrieť. A kto tomu dá menej ako štyri, tak ho nepochopil!! Silné 4 z 5(28.4.2014)

• Brousitch

"Hodně lidí mě označuje za misogynního, ale já naopak rád pracuji s ženami, rád ženy natáčím a potěšilo mě, když obě herečky přinesly do scénáře vlastní nápady. V mém věku mě vlastně všeobecně moc těší, když někdo přijde a řekne, že se mu scénář líbil a že se upsal projektu proto, aby se mnou mohl pracovat. I navzdory tomu, že to může být ve výsledku kontroverzní, zvrhlé, drsné nebo brutální. Ale takhle já už věci prostě vidím." - Brian De Palma(23.9.2012)

Zajímavý komentáře tady jsou, hlavně ty, co film nehodnotí příliš dobře, stejný výčitky bych ještě pochopil, zřejmě jste znalci telenovel, když film přirovnáváte k telenovelám, já neviděl ani ukázku na telenovelu, takže si mohu dopřát ten luxus, film hodnotit bez znalosti milionu dílů všech možných telenovel. Zajímavý komentáře jsou i v tom, že nejen že padají stejný výčitky, ale dokonce je to jako kdyby ty komentáře psal jeden člověk, stejný slova a někdy i stejný věty. To vážně když chci napsat svůj názor, musím opisovat slova druhých ? No nic, csfd je hold plný velkých osobností s vlastním názorem. Já mám na tenhle film taky jeden a to velmi pochvalný. Například erotiku jsem ve filmu cítil docela dost, hlavně v první části. Erotika pro mě není synonymum pro šukačku, pod erotikou si já představuju i pohledy, dialogy, různé situace vyvolávající vzrušení a to jsme v tom filmu měl. Stejně tak mně v něm nechybělo napětí, přece jen když nedokážu odhanout vývoj následnující scény, považuju to za kvalitní práci. Stejně tak když když mě dokáže rajcnout ženská, která má ve scénáři napsáno, nešukej, ale buď mrcha, která umí dráždit i psaním mejlu, přesně tohle totiž Rachel dokonale zvládala. Jediný co film poškodilo byl závěr, někdy méně znamená více, vímě pane scénaristo ? Nicméně tenhle film má v sobě přitažlivou jiskřivost, která se mně velmi líbila.(16.11.2013)