Vášeň

• USA Passion (více)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

misterz

Film mi prišiel, ako keby si chcel režisér s divákom zahrať nejakú hru. Zo začiatku som to chcel vypnúť s vedomím, že pôjde o nejakú nudnú drámu, síce dobre natočenú a zahranú, ale sterilnú a šedivú. Veď čo už len môže byť zaujímavé na ženských intrigách, že? :). Veľmi rýchlo som však tento názor zahodil do koša, pretože to čoskoro začalo mať grády a dejovo ma to celého vtiahlo, konečne som sa začal baviť. Sledujeme rivalitu dvoch ženských a tiež hranice, kam až sú schopné zájsť. Všetko sa pekne zamotá a záverom pod rúškom mysterióznej atmosféry zaujímavo vyvrcholí. Nehovoril by som tu však o mindfucku, ak hej tak veľmi neohrabanom, prelínanie sna a reality bolo síce fajn, ale nebolo to celkom ono. Až moc jednoduché, moc priamočiare. Celý čas som to videl na hranicu medzi 3 a 4 hviezdami, koniec však celkový dojem trochu zlepšil, takže sa prikláňam k lepšiemu hodnoteniu. 70/100 ()

Disease odpad!

Film sestává ze dvou částí: blbá a "snová", rádoby lynchovská. Ostatně mi celý film přišel trochu jako nepovedená parodie na Mullholland Drive. V první části herci s výrazem ochotníků na Jiráskově Hronově deklamují dialogy jako vystřižené z osmdesátkových béček až céček. Když už jsem málem odešel z kina, přehoupl se děj do "snové" části, která je alespoň jakžtakž nasnímaná. Po skončení filmu už zbývá jen lítost, že jsem se tou první částí nenechal vypudit. Vzhledem k v jednom místě použité němčině se nabízí jedno pěkné, všeshrnující slovo: SCHEISSE. ()

hansel97

S Passion je to jako na kolotoči, ze začátku slušné kariéristické drama plné podlých triků mezi McAdams, Rapace a Herfurth, které mimochodem opravdu herecky excelují, ale pak to v půlce filmu nějak stagnuje, dokud nedojde k většímu zvratu a to je největší chyba, protože v tom momentě jsem se neskutečně nudil. Konec je pak zase hodně dobrý, ale na můj vkus příliš překombinovaný a zmatený, asi i neuvěřitelný. Není to vyloženě špatné, ale čekal jsem více. ()

Marqta odpad!

Celé to působí jako parodie na krimi filmy a navíc ještě dost nevydařená. První půlka je naprosto bez děje a druhá se tváří tak nabubřele, okázale seriózně a hlubokomyslně, že jsem nevěděla, jestli to ještě bylo myšleno vážně, nebo jestli v tom celém byl nějaký háček. Nějaká pointa co mi nedošla. Rozhodně nedoporučuji, většinu doby jsem se hodně nudila, tohle se celé nějak nepovedlo. Váhám, jestli mám dát alespoň tu jednu hvězdičku, ale nevím za co by pořádně byla. ()

jhrasko

čítajúc si komentáre, nedá mi nenapísať: dopozerateľné len vďaka Noomi Rapace. Či je Rachel McAdams krásna, je otázkou vkusu, jej postava je ale nudná, plochá & škodlivo čiernobiela. Naopak ak niekto príbehu dáva farebnosť, je to NR´s Isabelle. Čo ale platí do posledných cca 10 minút. Každopádne je škoda, že sa autori namiesto reklamy na priestory berlínskej DZ Bank a nekonečne dlhých záberov na Stív J. APPLE/s/ nesústredili na inteligenciu a očakávania aspoň priemerného diváka. ()

• V scéne na obede, keď si Isabelle (Noomi Rapace) berie tabletky, ich rozsype po stole, pričom tri dopadnú do šálky jej asistentky Dani (Karoline Herfurth). Keď sa tá ide napiť, môžeme si všimnúť, že v šálke sú len dve tabletky. (Johnny.ARN)
  • Noomi Rapace bola obsadená do roly Isabelle potom, čo Brian De Palma narazil v New Yorku na režiséra, ktorý mal záujem mať Rapace vo svojom filme, poslal mu niektoré Noomine švédske filmy a jej výkony na De Palmu naozaj zapôsobili. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Berlíne (Nemecko). Obdobie natáčania trvalo od 5. marca do 5. mája 2012. (Arsenal83)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru