Charlie Bronson riskuje svou skrytou identitu, aby se se svou přítelkyní dostal do Los Angeles, kde na ně čeká jejich životní šance. Brzy je však vyčmuchá Charlieho bývalý kamarád z gangu a chce, co mu patří. Zábavný road – trip se tak mění v bláznivou honičku, do které se připletou i Federálové a banda podivínů. (oficiální text distributora)

slovan1

Road movie mám rád. Ne jinak je tomu u Hit and Run. Hezky poskládaný filmek, se spoustou zábavy a super momentů. Cooper s dredama... zajímavé v dobrém smyslu. ()

sedm.1

Naboř a ujeď se snažilo být tou nejcoolovější jízdou posledních let, plnou našláplé akce a nařachaných kár, drsných postav, peprných dialogů, nezapomenutelných hlášek, černohumorných scén, prostě být kulervoucí stylovkou jak kráva, disponující vším, co mají mladí a neklidní rádi. Bohužel, nakonec ale zůstalo jen u té snahy a především touhy Daxe Sheparda, vytvořit film, který by tím vším disponoval a navíc tím i dokázal na publikum zapůsobit. Shepard totiž není jednoduše tím typem autora, o kterém by se dalo tvrdit, že je mužem mnoha řemesel. On se tu sice bezostyšně zhostil jak hlavní role ve svém vlastním scénáři, tak si vše i po svém pěkně zrežíroval, ovšem s ničím z toho si ve výsledku nedokázal nikterak úchvatně poradit. Jako herec není vůbec přesvědčivý, nemá charisma a ani bůhvíjaký talent. Jako scénárista pak nedokázal vytvořit skutečně funkční zápletku, nedokázal navodit jediný překvapivý, či jinak zajímavý moment a i z tohoto pohledu jde prostě z jeho strany jen o skutečně nevýrazný pokus udělat něco zábavného. A jako (spolu)režisér tomu všemu nevtiskl ani žádnou štávu, atmosféru a vlastně ani to nejpodstatnější, tedy nějaký výraznější styl. Já na druhou stranu ale nechci ani tvrdit, že bych se u Naboř a ujeď i nějak vyloženě nudil. Celé to poměrně slušně odsýpalo, většina postava a jejich hereckých představitelů jsou v pohodě, pár scén dokonce pobavilo, takže jako vyloženě autorská jednohubka prostě ok, zkrátka to ve výsledku ale nenadchne, ovšem ani neurazí. ()

charlie_ando

Povedená roadmovie, zalidněná skupinkou svérázných a trochu víc praštěných postaviček, řídící různorodou zbýrku plechových kočáru na čtyřech kolech. Dax Shepard si k téhle povedené taškařici napsal scénář a jako režisér obsadil sám sebe do hlavní role dobráckého povaleče, který je v programu na ochranu svědků pod krycím jménem Charles Bronson. V minulosti, ale dělal únikového řidiče gangu bankovních lupičů a jeho pravé jméno bylo Yul Perrkins. Jejich poslední akce se trochu víc nepovedla a on se rozhodl, že si zachrání kůži a stal se korunním svědkem. Z poklidu ochranného režimu v nudném zapadákově, nad kterým dohlíží neschopný federální šerif, ho vytrhne jeho milá, která se musí dost v krátkém čase na přijímací pohovor do Los Angeles. To znamená vrátit se na místo činu a zápletka je tady. Blonďatou přítelkyni hlavního hrdiny si zahrála Kristen Bell. Iritující postava doktorky čehosi co souvisí s nekonfliktním řešením konfliktních situací je středobodem potíží Charlese/Yulka, protože její ještě víc otravný ex kontaktuje bývalé kumpány a Ti se rozhodnou pomstít. V tu chvíli nelze než přišlápnout plyn až na podlahu a zapnout bezpečnostní pasy. Film se nebojí být vulgární, občas je i drsný, ohání se jadrným humorem a to vše je doplněno třeskutým soundtrackem. Milá dynamická "eRková" jednohubka. ()

korndaddy

H O V A D I N A a nebejt toho debilního policajta, nestálo by to ani za ty dvě hvězdičky. Z žánru road movie hodně slabej odvárek. ()

Kozik

Film v pohodě :) Herci dobří, zápletka postavená na učitelce a zločinci v programu na ochranu svědků. Nic extra ale ani hrůza. 55% ()

Cracker

Jednoduchá, bezmyšlienkovitá komédia s atraktívnymi autami, z ktorých by som však ja nepoužil ani jedno. Naozaj tu ani nieje čo komentovať, všetko je maximálne priemerné a niekedy ani to nie. Lemon Party si zabil. ()

TheNine

Nic moc. Na zpříjemnění dlouhé chvíle dostačující - pár vtipných momentů tam je, cool káry do sebe bourají, Cooper má dredy... někomu to možná ke spokojenosti stačí, mně ale ne. Dialog: "Nemůžu uvěřit, že je to kombík, jede to jako svině!" Hodnocení: 55% ()

Lukoboss

Dost hrozná komedie, kde hlavního hrdinu hraje naprosto nesympatickej mameluk a jeho přítelkyni byste po pár minutách nejradši dali pěstí. K tomu se ještě přidá milovník psů a obtloustlej, nešikovnej a cholerickej homouš a "párty" může začit. Bylo to tak strašně hloupý, že jsem se ani jednou nezasmál. Jediný plus, proto taky ta jedna hvězda, jsou ty auta, který se tam objevujou, zejména pak černej Lincoln! Tam nemám co vytknout. ()

YoZo8

Pohoďák Dax, krásna Kristen a smiešne vyzerajúci Cooper. Bláznivé naháňačky, humorný scenár, perfektná hudba a nenáročný dej plný akcie. Na oddychovú komédiu to bohato stačí. Aspoň mne :-). ()

Merkin odpad!

První snímek, který se tak dá ohodnotit už podle traileru. Jestli taková reklama může někoho nalákat, tak je to opravdu smutné:( ()

Corpsegrinder

Pitváte to jak čuráci. To že v road movie se mluví a jezdí mi moc divný nepřijde, ale to že na serveru kde se hodnotěj filmy si každej honí péro to už je na zamyšlenou. Nechápu co jste dle názvu filmu čekali. Shawshank? ()

Hanys_

Až moc to působí jako takové fan video s přáteli. Ale jinak v rámci možností a omezenosti rozpočtu pohodovka. 6/10 ()

noby

Bláznivá komedie s omšelou zápletkou, zato neotřelým přístupem. Očekával jsem běžnou jednorázovou komedii, a místo toho jsem dostal sice blbinu, ale kde stereotypně přehnané postavy jsou zároveň natolik normální a obyčejní, že se film místo upadnutí do škatulek otevřeně vysmívá klišé, kde i nejpitomější postavy mají mezi sebou nádhernou chemii, o hlavních hrdinech nemluvě, a kde i přes padnoucí zařazení jako akční road movie jsou největší devizou dialogy (!). ()

Rendiss

Nic se neděje, humor nějak chybí.. Čekal jsem nějaký pořádný kousky od Bredleyho Coopera a dočkal jsem se pěkný nudy.. Navíc opravdu ošklivá, ale přítelkyne Daxe Sheparda, Kristen Bell.. ()

Pablinho

Takový zmatený. Čím víc postav, zamotanýho děje plus namotání několik až nesouvisejících věcí, tím lepší film - to rozhodně neplatí. Docela až typický - dobrej začátek a pak nevíme co, tak tam prostě něco přidáme... ()

vander19

Veľmi zábavná road movie, ktorá neublíži. Dax Shepard vytvoril zábavne zamotanú a našťastie nie extrémne romantickú oddychovku. Po prvý krát som ho videl konečne v normálnej roly, kde nevypadal divne. Rovnako potešila negatívna postava Bradleyho Coopera. Našťastie nehráva v kuse len sladučké, kladné charaktery. Pre mňa, ale najvtipnejší bol super detektív Tom Arnold. Práve vďaka nemu som pocítil také to humorné šteklenie. Jeho eskapády a situácie, do ktorých sa dostal boli vcelku vtipné. Je jasné, že film sa ku koncu mení na romancu v štýle USA - všetko dobre dopadne, ale mňa to fakt bavilo. ()

Mikino00

Honičky americkými auty, které by ve skutečnosti nedokázaly předvést to co ve filmu, jsou spojeny komediálními úseky, kdy se řeší jinak jednoduchý děj, určený spíše jako zábava pro chvíle kdy je třeba mozek úplně vypnout. Cooper moc neoslnil, neměl ani kde a tak přidám aspoň hvězdičku za krásnou a milou Kristen Bell, kvůli které jsem se na to vlastně díval. ()