God's Pocket

God's Pocket

Krimi / Drama

USA, 2014, 88 min

Hodně zajímavá cesta zvláštní upadající komunitou, která od začátku naznačuje, kdo patří na kterou stranu. Nahnilá je drtivá většina charakterů a ty ostatní tuší bezvýchodnost situace a oddalují ji. Za tak krátkou stopáž stihne God's Pocket až překvapivě hodně. Velmi spokojen, ačkoliv samozřejmě, že většinu dojmu udělal ten Dublin kolem nás.(20.9.2014)

Pěkný, příjemně pomalý film o lidech, co se utápí v každodenní rutině, a nejsou to zrovna oblíbenci štěstěny. Ale taky je to film celkem nepředvídatelný, často smutně zábavný, s výbuchy komického násilí z naprosto nečekaných zdrojů, při kterých jsem se slušně bavil. Philip Seymour Hoffman a John Turturro (zase ve formě), dva moji velcí oblíbenci, tak co víc si vlastně můžu přát...70%(16.5.2015)

Bola to celkom fajn historka z posraného života jedného obyčajného človeka. Ak by John Turturro a Philip Seymour Hoffman mali spoločných viac scén, tak by sa mi to páčilo o niečo viac. Ich priateľstvo nemalo hraníc a fakt ma dostávali tie ich vzájomné gestá, čo je v dnešnej dobe ojedinelý zjav. Inak kopec figúriek tam bolo skvelých a čierny humor tam sadol ako riť na šerbeľ. Príjemný film.(29.4.2015)

Možný spolier : Byl by to hřích nevidět Philipa Seymoura Hoffmana v jedné z jeho posledních rolí. Je mi jasné, že nebýt jeho, tak by tenhle snímek moc šancí neměl. Ale bylo tam tolik různých nuancí, jen je vnímat. Snad každá postavička v God's Pocket měla něco do sebe, svůj význam, místo, úlohu. Střídaly se tady i různé druhy žánrů, nejen krimi, drama, ale i komedie, protože tam zaznělo spoustu skvělých hlášek (alá Mickeyho, když honil náklaďák s masem, tak na zírající kolemjdoucí řval. "Já nejsem šílenec, já jsem jenom běžec") a ta se kloubila s tou černou, absurdní. Mimo jiné majitel pohřebního ústavu ve mně okamžitě evokoval film Zátiší, kde si Eddie Marsan zahrál téměř totožnou roli. Mám asi jen jednu velkou smůlu, že nejsem z God's Pocket, kde každý zná každého a všichni dohromady znají ta velká, či malá veřejná tajemství, o kterých se pokud možno nemluví a nebo jen v baru na rohu ulice. Za Phillipa !(6.5.2015)

Film je zaplněn bizarními postavami, z nichž ani jedna (Hoffmanova Mickeyho nevyjímaje) není sympatická či "kladná". S motivy jejich jednání je někdy těžké se ztotožnit. Příběhy lidí skládají dohromady mozaiku bezútěšnosti, každodenního lopocení se, to vše zarámované událostmi kolem smrti nevlastního syna Mickeyho a jejího podivného "vyšetřování". Osobně jsem u filmu postrádal šťávu, která by mu dodávala dojem hlubšího filmového prožitku. Takže "jen" 3*(21.3.2015)