God's Pocket

God's Pocket

Krimi / Drama

USA, 2014, 88 min

Bola to celkom fajn historka z posraného života jedného obyčajného človeka. Ak by John Turturro a Philip Seymour Hoffman mali spoločných viac scén, tak by sa mi to páčilo o niečo viac. Ich priateľstvo nemalo hraníc a fakt ma dostávali tie ich vzájomné gestá, čo je v dnešnej dobe ojedinelý zjav. Inak kopec figúriek tam bolo skvelých a čierny humor tam sadol ako riť na šerbeľ. Príjemný film.(29.4.2015)

Film je zaplněn bizarními postavami, z nichž ani jedna (Hoffmanova Mickeyho nevyjímaje) není sympatická či "kladná". S motivy jejich jednání je někdy těžké se ztotožnit. Příběhy lidí skládají dohromady mozaiku bezútěšnosti, každodenního lopocení se, to vše zarámované událostmi kolem smrti nevlastního syna Mickeyho a jejího podivného "vyšetřování". Osobně jsem u filmu postrádal šťávu, která by mu dodávala dojem hlubšího filmového prožitku. Takže "jen" 3*(21.3.2015)

Černá komedie řízlá gangsterkovskou a Jarmuschovskou poetikou aneb poslední role Hoffmana před přestřelem. Odehrává se to v americkým white trash vidlákově, takže pestrá směsice ožralů, tupců, zlodějíčků apod., a dějová linka se točí kolem toho, kam ukrýt mrtvolu děcka vaší staré, než někde seženete prachy na pohřeb (samozřejmě pomocí zaručených metod jako je sázení na koně). Zajímavý je, že Eddie Marsan tu hraje pohřebáka stejně jako ve "Still Life", ale charakterově úplně naopak...(29.1.2019)

Hodně zajímavá cesta zvláštní upadající komunitou, která od začátku naznačuje, kdo patří na kterou stranu. Nahnilá je drtivá většina charakterů a ty ostatní tuší bezvýchodnost situace a oddalují ji. Za tak krátkou stopáž stihne God's Pocket až překvapivě hodně. Velmi spokojen, ačkoliv samozřejmě, že většinu dojmu udělal ten Dublin kolem nás.(20.9.2014)

Je to taky ten klasicky ciernohumorny film o luzroch zo zapadakova. Zapletka je irelevantna. Dôlezita je atmosfera a ta funguje dobre. Film vyzdvihuju herecke vykony. Jak zname, tak aj menej zname xichty si tie svoje komicke figurky vychutnali. Slabinou filmu je tempo. Miestami je to az prilis pomale a nudne. Scenar mohol by este viac absurdnejsi, aby to bola väcsia zabava. Vysledkom je taka slabsia variacia blaznivych Coenoviek, ale za jedno pozretie to rozhodne stoji. 6/10.(26.3.2016)