Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 89 min

Zvodne zvrhlý a zároveň presný portrét generácie odrazu obrazu, plnom dúhových farieb, polonahých tiel, opakovaných hromadných úkonov (davová rebélia odviazanosti - čosi ako dobrovoľná spartakiáda) v rytme hudby a repetície myšlienok. Toto nie je film o vyprázdnenosti. Naopak - život na vlne tanečnej hudby, drôg, alkoholu a obtierania tiel na hrane (alebo aj za hranou) zločinu je subjektívne (zážitkovo) neskutočne plný. Skôr pripomína časy 60. rokov, len také robotickejšie opakovaním úkonov a štýlu a zároveň racionálnejšie, lebo viac zamerané na uspokojenie ega. Bez ideí o svete kvetín, plnom voľnej lásky a sebaspasených komunít. Dnes sa totiž žije rýchlejšie ako vtedy a tak si drogy, tanec, výtržnosti a sex treba kvantifikovať v teenagerskom veku, nezaťažovať sa ideami a po skvelom drogovom výplachu - šup do práce a ASAP, ASAP! No a pokiaľ príde nejaký ten víkend, či dovolenka, prečo si (primerane veku a zárobku) nezaspomínať na rozbíjanie sa počas výšky? Zlatých čias nadobudnutia pravého poznania.(10.4.2013)

Scenár je dosť neohrabaný a skôr by sa filmu hodila forma flashbackov. Totižto vždy, keď sa má príbeh pohnúť z jednej videoklipovej sekvencie do druhej, začína to drhnúť. Výnimočne mi je to ale úplne jedno, lebo pri Spring Breakers vôbec neide o to, O ČOM to je, ale AKO je to nakrútené! Tá dusná snová atmosféra je neopakovateľná a niečo podobné som nevidel od... asi od indie drám ako Virgin Suicides, či Dandelion. Obsah totálne nepodstatný, forma neskutočná!(18.4.2014)

Tohle kouzelně klame tělem - tedy těly, čtyřmi, dokonale mrdatelnými (to je nejvýstižnější popis). Ale jim navzdory, tohle není blbina pro teenagery, ale naopak art o teenagerech. Byť myšlenkově ne zrovna nejúchvatnější, ale ani ne nezajímavý. A přinejhorším se může mužský divák rozhodnout poslat trochu krve z mozku tam dolů, a bavit se vnadným vizuálem. 7/10(19.4.2014)

Čekal jsem něco zásadně tvrdšího a vyhraněnějšího, co se může buď hnusit, nebo zamlouvat. Jenže Spring Breakers jsou v podstatě úplně normální film s úplně normálním dějem a úplně normálním poselstvím, což mě velmi nemile překvapilo. Je to jistě slušné a videoklipová stylizace se k tomu perfektně hodí, dějem a myšlenkami mě to ale naprosto nezaujalo a obecně jsem čekal, že Korine zajde dál na všech úrovních.(4.7.2013)

Jak se holky hledaly, až se našly... v éře silikonových šedesátek zbavených ideálů a v oblouznění vakuových snů, ohraničených charaktery, oddělujícími stylizované beach bitches od nefalšovaných bestií, co usvědčí ze změkčilosti i pouličního gangstera, odchovaného černochem... Duch popkulturního MTV monstra v první polovině je divácky až bolestný, dojde však na jeho význam, stejně, jako u repetivních monologů, Alienovým zjevením nastane ta zajímavější část, kde se oddělí zrna od plev, aby byla za hypnotizujících účinků závěrečné fáze odváta vstříc svým životním vizím... Film na jedno rušivé zahloubání, za zhýralého romantika Jamese Franca zvedám na 60%.(28.7.2013)

• - Ve scéně, kde gangster Alien (James Franco) hraje na klavír a zpívá písničku Britney Spears třem dívkám, mají dívky na sobě tepláky s písmeny DTF na zadních partiích. DTF je zkratka z "Down To Fuck", což je slangový výraz vyjadřující ochotu mít sex. (Aelita)

• - James Franco zůstával v roli Aliena i v době, kdy se nenatáčelo. Čtveřice hlavních hereček s ním pak mohla normálně mluvit až během propagace filmu. (Brousitch)

• - V prvej scéne po úvodnej párty beží v pozadí v televízii epizóda seriálu My Little Pony (2010). (RigorMortis)