Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 89 min

• Zeck

Nudný hnus, jenž je primárně určen pro teenagery, ale který je vůbec neosloví, neboť je jednak nebude vůbec bavit, ale hlavně ani nepochopí pointu filmu (a že ani žádnou neměl). Vlastně jsem ani já nedokázal rozeznat, co to na mě Korine celý film blije. Normálně bych si asi vystačil s honěním nad těma "lolitkama", ale vzhledem k tomu, že je mám zhnusené ze všech těch dětsky-rovných shitů, které jako hvězdy Disneyho natočily, ptáka jsem musel ponechat v kalhotách. Díky tomu jsem taky vysloveně trpěl, protože mě místo honitby musel pobavit děj. Aby se z prázdninové crazy jízdy udělalo existenciální pseudodrama zaštiťující se děsným "artem" v podobě 5x opakovaných stupidních vět se záběrem na prdele hlavních hereček v plavkách, což ve výsledku zabralo tak 50% stopáže, kdy se z té slibované party člověk dočká jen pětiminutových klipových scének se záběry na skákající umělé kozy, a pak musí hodinu čumět na pohledy do ztracena hlavních představitelek, aby na konci s růžovou kuklou na hlavě apaticky vystřílely nějaké neschopné negry a jely domů. To jako mělo reflektovat co? Režisérské diletantství Korineho a jeho hebefilní sny o psychopatických lolitkách? Ukrutně nezáživná sračka, která bavila jen Franca, když při natáčení nezištně osahával všechny ty prciny. 10%(20.7.2013)

• Tsuki

Měla jsem radost, že se k nám do kin konečně dostalo něco se Selenou Gomez (ne, Spy Kids 3D skutečně nepočítám - tam měla jako dítě jen úplně malinkou roli), takže jsem na to rozhodně chtěla zajít do kina. Ale musím říct, že můj typ filmu to teda není. Hlavní problém je to, že film podle mého postrádá nějakou myšlenku a zdá se, že režiséra fascinovala hlavně představa polonahých těl, pistolí a party na pláži... a už bohužel nedomyslel, co takovým filmem chce vlastně říct. A to je škoda. Navíc mě trochu rozčilovala forma dokola se opakujících replik - takový druh scénáře mi taky zrovna nesedí. A chlap, který vedle mě seděl v kině, byl trošku "creepy" - nepřišel ani s nějakými kámoši, ani třeba se svou holkou, ale úplně sám, takže to na mě dělalo dojem, že se přišel jen osamoceně pokochat třesoucími se zadky a kozami hereček (kterých tady bylo až až). Styl filmu byl zkrátka hodně o té vizuálnosti, spíš než o duchaplném obsahu. A taky se podle všeho pokoušel dost šokovat různými scénami. Chvílemi to skutečně bylo i dost bizarní - obzvlášť ta razie s puškami a růžovými kuklami v rytmu písničky "Everytime" od Britney Spears. To bylo trošku moc. Plus má za mě tak možná James Franco, který očividně zvládá širokou škálu rolí - zde konkrétně gangsterského rapera. Takže jedna hvězdička za něj, půl hvězdy za Selenu a půl hvězdy za hudbu. Na víc to podle mě nemá. (A mimochodem, nechápu, proč se ve všech popisech tohoto filmu chybně píše, že hlavní postavy jsou středoškolačky - ve filmu je jasně řečeno a v podstatě i ukázáno, že jsou to vysokoškolačky). ~(2,0)~(23.3.2013)

Tohle mě teda trochu zklamalo. Je to vážně super nápad. Parta holek potřebuje peníze na jarňáky a tak je nenapadne nic lepšího než vykrást bistro. A hurá na Floridu. Tam si chvíli zapaří, ale pak skončí v base. Z té je dostane gangster Alien, kterého docela dobře hraje James Franco. Poté se pozornost soustředí hlavně na něj a holky se dostávají do pozadí. Ne všechny to s ním vydrží. No a pak už spolu vyvádí jen další blbosti. Ten film je fakt úplně jiný, než jak se na první pohled tváří. Přišlo mi to pak už moc ponuré. A ten konec už vůbec nekomentuju. To už bylo úplně divné... Ale jinak jsou holky opravdu pěkné. :) "Jsem z jiné planety." :D(3.1.2015)

• playboxguest

Na Spring Breakers jsem se těšila, co já vím, půl roku? Netrpělivě jsem očekávala pořádnej rip (aby ne po informacích o pěkném vizuálu), kór když to v kině jelo vždycky jen ty dny, kdy já trčela v práci. A nakonec jsem dostala film, kterej je sice plnej barviček a koziček, jak slibovala všelijaká proma, ale kromě toho už má v obsahu úplný hovno a od chvíle, kdy se na obrazovce objevil Franco, jsem začala se zaujetím mně nemilým studovat prach pod televizí. Tak nevím, jestli je tohle pro mě zklamání měsíce, nebo dokonce roku, každopádně jsem z výsledku děsně smutná a to, že jsem se nedostala do kina, se mi náhle stává útěchou. A to neustálý opakování hlášek a dialogů mě vyloženě iritovalo, to jako mělo bejt cool? Já v prvních chvílích myslela, že se mi trhá harddisk. 50%(30.6.2013)

Harmony Korine se od svého debutu Gummo výrazně posouvá. Spring breakers evokuji mainstream dle Korineho měřítek. Nezávislá duše tohoto výjimečného autora se promítá v námětu, ale slupka filmu si inteligentně pohrává s dnešní popkulturou. Jarní prázdniny jako myšlenkové rozpoložení, jasně odráží, jak současná mládež chápe slova „pobavit se“. Podřídit vše popření času, euforie uvolnění, která se proměňuje do nekonečného transu. Zcela výborně ve snímku fungují asociace na Britney Spears, kdy dívčí herecké kvarteto vystavuje diváka dvoustrannému pohledu – sladká středoškolačka versus "žena, jakož to mrcha“. Korinemu se opět podařilo natočit nadprůměrné dílo, možná trochu ulétává na doslovnosti a repetici, ale přesto potvrzuje, jak výtečný mezi nezávislými filmaři Harmony Korine je.(15.5.2013)

• - James Franco zůstával v roli Aliena i v době, kdy se nenatáčelo. Čtveřice hlavních hereček s ním pak mohla normálně mluvit až během propagace filmu. (Brousitch)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Florida. (MikaelSVK)

• - V prvej scéne po úvodnej párty beží v pozadí v televízii epizóda seriálu My Little Pony (2010). (RigorMortis)